Postavitev domače mreže

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Postavitev domače mreže

Odgovor Napisal/-a manic » 17. Dec 2009 ob 00:25

Ima ta vtičnica samo en RJ45 konektor, al dva? Za bolj elegantno rešitev, ti jaz priporočam (če že slučajno nimaš), da si nabaviš vtičnico z dvema konektorjema, oba ločeno vežeš po shemi kero je dal JayDee za kabel 4+4, ustreno označiš nad vtikačem katera vodi kam (net, IPTV) in pol z navadni UTP kabli (katere maš ziher ki v predalu) vežeš naprave v ustreno RJ45 vtičnico. Po moje bi to lepše zgledalo in tudi bolj stabilno delovalo kot: razcepljen kabel na eni strani (tisti pod napeljavo <-> podaljšek skozi vtičnico <-> drugi razcepljen kabel <-> WDTV + STB.

fejker
Znanec
Prispevkov: 55
Pridružen: 23. Jun 2009 ob 14:00
T-2: Že imam
Paket: FTTH 500/100
Kraj: Žeje pri Komendi

Re: Postavitev domače mreže

Odgovor Napisal/-a fejker » 17. Dec 2009 ob 05:40

OK, hvala. Do zdaj je IP-TV preko te vtičnice in dodatnega kabla povsem vredu deloval, tako da pomoje tudi zdaj ne bi smelo bit nekih problemov. Amino in WD-TV pa imata oba max 100mbit/s, tako da se niti ne sekiram, če niso vse žice v kablu porabljene za eno povezavo.

EDIT: Dveh vtičnic žal nimam. Bom šel pa v kakšen hardware store iskat danes, če bom imel čas.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Postavitev domače mreže

Odgovor Napisal/-a dule17 » 17. Dec 2009 ob 14:25

fejker napisal/-a:Barve najbrž niso važne, le da je na obeh koncih enako. Povezal sem pa enako, kot na tej sliki, le da sem dal na en konektor polne žice, na drugega pa črtaste. Bom jutri probal še enkrat, potem mi bo pa že RJ45 konektorjev zmanjkalo.
ja res, barve so važne le toliko, da v paru nastopata barva in pripadajoča bela žica (belo barvna). Sicer dobiš neke vrste flat kabel.

Katere kombinacije barv je pa vseeno - najbolje tako kot je na sliki na prejšnji strani.

Uporabniški avatar
erbi
Navdušenec
Prispevkov: 648
Pridružen: 13. Sep 2008 ob 16:03
T-2: Že imam
Paket: 300M/100M+2*TV+5*telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Postavitev domače mreže

Odgovor Napisal/-a erbi » 17. Dec 2009 ob 14:32

jbarve so važne le toliko, da v paru nastopata barva in pripadajoča bela žica (belo barvna). Sicer dobiš neke vrste flat kabel.
Od kje pa spet ta hec? Čisto vseeno je katero barvo vzameš...

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Postavitev domače mreže

Odgovor Napisal/-a dule17 » 17. Dec 2009 ob 14:38

po parih jih morš jemat!

ne da daš bele skup, pa barvaste skup.

sam to sm hotel povedat.

Uporabniški avatar
erbi
Navdušenec
Prispevkov: 648
Pridružen: 13. Sep 2008 ob 16:03
T-2: Že imam
Paket: 300M/100M+2*TV+5*telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Postavitev domače mreže

Odgovor Napisal/-a erbi » 17. Dec 2009 ob 14:40

To je res, vendar samo zaradi lažje orientacije, ne pa delovanja

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Postavitev domače mreže

Odgovor Napisal/-a dule17 » 17. Dec 2009 ob 14:43

po želji... :nevem:

Q. Does the order of the colors of the wires in a straight-thru twisted-pair network cable matter as long as both ends are the cable are wired the same?

A. Yes. You can use either standard color code, or invent your own, if desired. I use the 568A color code and it is the “preferred standard.” The colors do not matter, but the choice of wires does. Simply making both ends the same is not sufficient. The Ethernet interface uses four of the eight pins in an RJ-45 plug. Each end of an Ethernet cable connects to a transmitter and a receiver. A transmitter uses two pins and a receiver uses two pins. The two pins (+ and -) on the transmitter have to be connected to the corresponding pins (+ and -) of the receiver at the other end by wires in the SAME twisted pair and vice versa. A transmitter is not connected to a receiver by one wire from one pair and a second wire from a DIFFERENT pair. As the pins that are used, 1, 2, 3, and 6, are not sequential, one cannot simply match ends in a convenient manner and properly connect a transmitter to a receiver with wires from the SAME twisted pair. If this description seems a bit complicated or fuzzy, pictures can be found at http://duxcw.com/digest/Howto/network/cable/cable5.htm

fejker
Znanec
Prispevkov: 55
Pridružen: 23. Jun 2009 ob 14:00
T-2: Že imam
Paket: FTTH 500/100
Kraj: Žeje pri Komendi

Re: Postavitev domače mreže

Odgovor Napisal/-a fejker » 17. Dec 2009 ob 16:55

Slika

Žal sporočam, da vezava po tej shemi ne deluje. Najbrž so kabli zanič.

Lučki na UTP vtičnici na aminotu utripata, vendar se zadeva ne postavi. Tudi če namesto aminota na koncu priklopim računalnik in drugi konec kabla vtaknem v router, računalnik ne dobi povezave (na routerju je vklopljen DHCP).

Skratka vlečt bo treba še en kabel, če bom hotel kaj praskat na tem področju. :cry:

fejker
Znanec
Prispevkov: 55
Pridružen: 23. Jun 2009 ob 14:00
T-2: Že imam
Paket: FTTH 500/100
Kraj: Žeje pri Komendi

Re: Postavitev domače mreže

Odgovor Napisal/-a fejker » 17. Dec 2009 ob 17:58

Ma sej sem trot, da ne rečem kaj hujšega. Sem šel še enkrat gledat pine na teh dvojnih vtičnicah, ki sem jih danes kupil. Človek bi pričakoval, da so lepo označeni po vrsti od 1 do 8 za vsako vtičnico, pa so na vsaki strani drugače označeni. Na eni strani gre 1,2,3,6,4,5,7,8, na drugi pa 1,2,4,5,3,6,7,8. In jaz sem seveda to spregledal in povezal lepo po shemi ne ozirajoč se na označbe pinov na vtičnici. Potem sem zadevo zvezal na prave pine in zdaj deluje brez problemov.

Hvala še enkrat vsem za čas in trud. Če se slučajno kje srečamo povabim na pivo. :pivo:

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3980
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Postavitev domače mreže

Odgovor Napisal/-a KoMar » 17. Dec 2009 ob 18:32

Bedna finta :-o

Odgovori