Nove cene s 1.3.2010

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Malkec » 31. Jan 2010 ob 14:10

alamar napisal/-a:In kaj, zdaj bomo optikaši poplačali te investicije z brutalnim zvišanjem cen? Jaz samo vem, ko so se v našem naselju spravili polagat optiko je bil vsega konec v enem tednu in to za 550 stanovanjskih enot. Vse napeljano do omaric na hodnikih. Res je, da je naselje novo in da ni bilo potrebno kopati zaradi vodnikov v podzemni in stenah, ampak sedaj tukaj po forumu trobiti, da pride na uporabnika napeljeva optike 1800 EUR ali kol,k je živo zavajanje.
Aja torej ti veš koliko dejansko stane en optični priključek? Potem pa me razsvetli, če imaš ta podatek. Kje so vsa gradbena dela? Dela na strani centrale? Oprema? Obratovalni stroškli? Drugače pa NE nabijaj v prazno!

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a alamar » 31. Jan 2010 ob 14:11

mali-40 napisal/-a:Novosti se nikjer ne pišejo naprej,pa tudi še začeli niste plačevat nove naročnine pa bi že nekaj hoteli imet v zameno.Prvo položnico po novem boš dobil Aprila ti bi pa že danes rad dobil vse novosti in ne vem kaj še.Počakte malo da se nabere mal keša za nove storitve in programe pa se pol pizdte če čez pol leta,ne boste dobili nič za ta denar.
Kaj, ko bi prebral, kaj sem napisal. Ne zahtevam točnih datumov. Na jetra mi gredo le neke pol uradne obljube, da bomo nekaj dobili. A se ti ne zdi, da bi bil fer odnos od firme, da bi uradno namignili, kaj se nam obeta v zameno za brutalno podražitev?

In, če bi gledal še kje drugje kot t2 neuraden forum, bi videl, da se novosti napovedujejo. Npr Telemach mesece prej razbobna po vseh medijih vsako novost, ki se jim obeta v programski shemi.

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a dal » 31. Jan 2010 ob 14:14

Res je, Telemach je IP telefonijo napovedal par let prej, predno jo je dejansko ponudil.

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a alamar » 31. Jan 2010 ob 14:15

Malkec napisal/-a:
alamar napisal/-a:In kaj, zdaj bomo optikaši poplačali te investicije z brutalnim zvišanjem cen? Jaz samo vem, ko so se v našem naselju spravili polagat optiko je bil vsega konec v enem tednu in to za 550 stanovanjskih enot. Vse napeljano do omaric na hodnikih. Res je, da je naselje novo in da ni bilo potrebno kopati zaradi vodnikov v podzemni in stenah, ampak sedaj tukaj po forumu trobiti, da pride na uporabnika napeljeva optike 1800 EUR ali kol,k je živo zavajanje.
Aja torej ti veš koliko dejansko stane en optični priključek? Potem pa me razsvetli, če imaš ta podatek. Kje so vsa gradbena dela? Dela na strani centrale? Oprema? Obratovalni stroškli? Drugače pa NE nabijaj v prazno!
Govoril sem o čistem strošku opremljanja naselja. In kmečka pamet mi pravi, da je v tem primeru definitivno nekajkrat cenejša, kot najem podizvajalcev za razkopavanje cest , blokov zidov in kaj še. Mislim, da je to pa le jasno

Chieftec
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 20. Okt 2008 ob 22:29
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Chieftec » 31. Jan 2010 ob 14:17

dal napisal/-a:
Chieftec napisal/-a:Vem pa da meni se že povprečnih 11% višja cena ne zdi malo, 30% pri poslovnih uporabnikih pa samo :beri:
Poslovni uporabniki so še bolj okorni. Poznam ogromno podjetij, ki so še ne tako davno nazaj plačevala stare poslovne pakete SiOL-u (ki jih niti ni več v ceniku). Že s spremembo paketa so prihranili ogromno. S prehodom na T-2 pa sploh.

Za mesečne stroške direktorjevega mobitela mnoga podjetja plačajo precej več kot za internetno povezavo celotnega podjetja.

Me pa zanima, če ste vsi, ki boste zamenjali ponudnika, tudi elektriko prenesli na Gen-I. Če res gledate na vsak evro. ;-)
Verjamem, da nekatera podjetja mečejo stran denar za mobilce itd., ti pa povem, da se slej ko prej vse neha. Firme si lahko danes vedno manj privoščijo "metanja stran" denarja, če pa slučajno ne poznaš situacije, pa se ogalsi na zavodu za zaposlovanje, naj ti malo odpro oči.

Gen-I še nismo napeljali, ker živimo v bloku in je zadeva malo bolj komplicirana, verjamem pa, da marsikdo je, tako kot je marsikdo šel na t-2 ob pojavi na tržišču zaradi nižje cene in je siol obiral ljudstvo. Zdej bo pa pomoje obratno. Če bi bil jst na siolu bi vse za par evrov pocenil in adijo t-2. Predvidevam, da si celo lahko privoščijo tako potezo :D Vsekakor pa brezveze karkol nadaljevat o tem.

Sam bi rad samo opozoril t-2-jevce dobronamerno, da so s podražitvijo malo ustrelili mimo. Tam kjer se da za minimalne stroške, poskustie ponudit več, ker vedno manj ljudi dandanes rado plačuje "višjo kakovost" vsak pa razume plačevanje več Mbit ali KB, pa še tam je včasih hitro problem zaradi konkurenčnosti cen.

LP

peace :pivo:
Zadnjič spremenil Chieftec, dne 31. Jan 2010 ob 14:18, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Malkec » 31. Jan 2010 ob 14:17

alamar napisal/-a:Govoril sem o čistem strošku opremljanja naselja. In kmečka pamet mi pravi, da je v tem primeru definitivno nekajkrat cenejša, kot najem podizvajalcev za razkopavanje cest , blokov zidov in kaj še. Mislim, da je to pa le jasno
Pa si ti sploh videl kako se polaga optika in kaj vse je tu zraven? Neboma več razglabljala, ker ti več kot očitno niti približno ni jasno.

Rajši si oglej ta filmček, http://www.gratel.si/filelib/reportaze/ ... ortaza.wmv, se sprehodi malce po Ljubljani ali pač tam kjer je optika, malo glej na tla kje so vse jaški in kje se je vse kopalo, da je lahko do tebe prišla optika. To je isto ko da bi jaz rekel, da za avto rabiš 4 kole pa mašino, pa se že voziš :grr:

Rhae
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 12:38
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Rhae » 31. Jan 2010 ob 14:20

Se opravičujem, naslednjič se bomo uporabniki potrudili zahvalit za zvišane cene in isto ponudbo

in potemtakem konkurenca nima stroškov z optiko, čeravno so sedaj cenejši ?
Zadnjič spremenil Rhae, dne 31. Jan 2010 ob 14:23, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Cobane » 31. Jan 2010 ob 14:21

alamar napisal/-a:Ker debilizem. A si mogoče pomislil, da bi se ogromno uporabnikov zadovoljilo s nižjo ceno in hitrostjo 2/2 ali celo 1/1. Nimamo vsi neta, da vlečemo 100GB torrentov na dan, a veš. A si mogoče pomislil, da je ogromno ljudi, ki uporabljajo internet občasno in jih hitrost sploh ne zanima, če je le v nekih mejah normale?
E, bingo na optiki je najnižja 10/10.
O debilih bi lahko razpravljali v kateri drugi temi! A je prav?

Glede hitrosti se čisto strinjam s tabo, da se začetna začne šele pri 10/10. Vidim, da si še precej zelen in da takrat nisi spremljal foruma, ko sem se jaz pizdil že na račun teh hitrosti. Takrat sem je jaz izredno pizdil, zakaj ima brezčasna optika za 30 € hitrost 10/10 in HD vmesnik, pa še 6 € je cenejša od brezčasnega VDSL-a. Tudi meni takrat ni bilo prav, da se je tako favoriziralo optiko in brezglavo nižalo cene. Sedaj pa vidiš, kam so prišli! Skoraj v stečaj!

So pa pri konkurenci cene še bolj debilne, npr Siol, kjer začnejo šele pri 20/20 za 26 €.
Še vedno menim, da pri brezčasni optiki profitiraš napram konkurenci... tako kot jaz pri brezčasnem VDSL!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a alamar » 31. Jan 2010 ob 14:22

Malkec napisal/-a:
alamar napisal/-a:Govoril sem o čistem strošku opremljanja naselja. In kmečka pamet mi pravi, da je v tem primeru definitivno nekajkrat cenejša, kot najem podizvajalcev za razkopavanje cest , blokov zidov in kaj še. Mislim, da je to pa le jasno
Pa si ti sploh videl kako se polaga optika in kaj vse je tu zraven? Neboma več razglabljala, ker ti več kot očitno niti približno ni jasno.

Rajši si oglej ta filmček, http://www.gratel.si/filelib/reportaze/ ... ortaza.wmv, se sprehodi malce po Ljubljani ali pač tam kjer je optika, malo glej na tla kje so vse jaški in kje se je vse kopalo, da je lahko do tebe prišla optika. To je isto ko da bi jaz rekel, da za avto rabiš 4 kole pa mašino, pa se že voziš :grr:
Vse to mi je jasno razumem. Še enkrat, govoril sem izključno o opremljanju nekega naselja. In ja videl sem kako se je delalo. Trije možakarji so opravili delo v enem tednu. Sicer pa nehajva o tem, ker to nima veze. :)

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Abigor » 31. Jan 2010 ob 14:24

Fora je v tem, ker se samo tisti bunijo za povišanje cen, ko imajo 40/15 paket samo zaradi facebooka. Pa še največkrat se taki pi**ijo, ko jim starši plačujejo internet. Jaz za 2 linji ADSL 10/768 86 € + 15 € za ISDN . Pri T-2 bi po novem za 2 taki linji plačeval 58 € + ISDN. Tak da bolje, da cene dvignejo kot pa da gre vse skupaj h vragu, kot je že kazalo.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Malkec » 31. Jan 2010 ob 14:32

Zadnjič se oglašam v tej temi.

Podražitve bodo, novosti bodo, ko jih bomo lahko napovedali, seveda bomo. Še enkrat pa dobronamerno opozarjam, da smo na tem forumu čisto po svoji volji in v svojem prostem času. Ne jemat tega kot nekaj samoumnevnega!

Z veseljem bom pa komurkoli pomagal, če bo imel kakšna vprašanja ali težave.

Over & out.

Balos
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 12. Okt 2009 ob 11:01
T-2: Še nimam
Paket: 300/40Mbit, Modri

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Balos » 31. Jan 2010 ob 15:33

Tisti direktor keremu se lahko zahvalite za vse probleme ki jih ima T-2 je ze leto pred par meseci. Bodite srecni zdaj. Boljse je imeti visje cene in se enega igralca na trgu kot pa stecaj in monopol.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a BOBI » 31. Jan 2010 ob 15:35

Zdržite se prosim neumestnih postov, še najbolj čez člane T2 teama, ki nam v svojem prostem času in po svoji volji pomagajo na forumu. Pomagajo nam vsem skupaj in ne bom dovolil da bi se kaj spremenilo zaradi nekaterih, ki vam je vseeno in v nemar in glavno samo to da jih napadate.
Razprava naj teče v mirnem tonu in pod samokontrolo.
Mojo prošnjo in nasvet vzemite resno, ker ne manjka veliko, da topic zaklenem in pobanam par vročekrvnežev.
Hvala

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 31. Jan 2010 ob 15:40

Dejstvo je, da kljub optimističnosti prejšnjega vodstva slovenija ni skandinavija ali japonska in to je stanje T-2 kazalo že nekaj časa. Škoda pa je, da so po mojem mnenju cene še bolj neuravnotežene kot so bile prej. Se bi mi zdelo bolje, če bi se podražitve izvedle tako, da bi se najprej ukinilo zadnje pocenitve (50/50 nazaj na 50 in 100/100 na 100) ter nato generalno dvignilo vse pakete za zmernih 10-15%. Meni so se zadnje pocenitve zdele precej nerealne...20/20 za 28 in 50/50 za 30...smešno neuravnoteženo.
Tako pa se je udarilo po nizkih paketih (tukaj bo zagotovo prišel na račun tudi Telemach, kjer je IIRC najcenejši paket sedaj krepko pod ceno 10/10 T-2, vsaj za tiste ki jim je osnovno surfanje dovolj), firmah (čemu fizična oseba za 100/100 plačuje nerealnih 49 EUR, 5x počasnejši poslovni paket pa je 7 EUR dražji), na sredini pa skoraj brez sprememb (20/20, edini paket katerega cena je ostala nespremenjena...le zakaj). Imam občutek da so nekatere cene še vedno pod stroški in se jih subvencionira z drugimi storitvami...
Zadnjič spremenil gulikoza, dne 31. Jan 2010 ob 15:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika Optika od 30.5.2008

arturo
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 14. Dec 2009 ob 12:30
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a arturo » 31. Jan 2010 ob 15:41

BOBI: strinjam se. Žalostno pa je, da je Malkec izgubil kontrolo. Ne samo drugi. Da je veliko in nepotrebno blatenje... morda se lahko strinjam, vendar... a ne gre to skupaj s pravico do mnenja in izražanja?

Zaklenjeno