IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Titan
Faca
Prispevkov: 113
Pridružen: 4. Sep 2006 ob 15:45
T-2: Še nimam
Paket: Odšel drugam
Kraj: Polzela

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Titan » 30. Jan 2010 ob 18:42

Dejte vklopit tiste tri programe,tam sem mel vsaj kaj za gledat.Drugič pa ko snamete novo playlisto jo preglejte če je kaj novga in brez komentarjev.

sosko
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 9. Maj 2006 ob 10:10
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL
Kraj: Koper

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a sosko » 30. Jan 2010 ob 20:48

Imam težavo z delovanjem IPTV na računalniku. V računalniku ( win7) imam nameščeni dve mrežni kartivci in nastavljeno vse tako, kot je na forumu napisano. IPTV mi v VLC-ju dela OK, težava pa je, da ne morem uporabljati interneta ta čas ko gledam TV. Odpira mi samo nekatere strani nekaterih pa ne. Če izklopin mrežno kartico, ki jo uporabljam za TV pa internet dela OK. Ali je mogoče komu jasno, kako bi usposobil zadevo, da bi oboje delalo istočasno.
Slika

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 30. Jan 2010 ob 23:02

Ampak se res delate norca z temi hrvaškimi kanali :jao:

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 31. Jan 2010 ob 12:12

kar se tiče vlc in podnapisov - nameščeno imam verzijo 1.0.0. (zip fajl ročno extractan v mapo vlc),tko da teletext ne deluje
kdor noče met problemov s prikazom podnapisov na pop tv in a-kanalu prek teleteksta,naj le tega skensla (zbrišeš en dll,pa maš mir)
Heca ni več !

titu
Faca
Prispevkov: 192
Pridružen: 12. Apr 2006 ob 22:37
T-2: Že imam
Kraj: M. Sobota

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a titu » 31. Jan 2010 ob 13:41

sosko napisal/-a:Imam težavo z delovanjem IPTV na računalniku. V računalniku ( win7) imam nameščeni dve mrežni kartivci in nastavljeno vse tako, kot je na forumu napisano. IPTV mi v VLC-ju dela OK, težava pa je, da ne morem uporabljati interneta ta čas ko gledam TV. Odpira mi samo nekatere strani nekaterih pa ne. Če izklopin mrežno kartico, ki jo uporabljam za TV pa internet dela OK. Ali je mogoče komu jasno, kako bi usposobil zadevo, da bi oboje delalo istočasno.
search.php?t=2166
Slika

sosko
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 9. Maj 2006 ob 10:10
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL
Kraj: Koper

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a sosko » 31. Jan 2010 ob 13:44

titu sem že pregledal kar nekja tem pa nisem našel rešitve čer pa imaš ti mogoče kakšno drugo rešitev kot pa link na iskanje pa kar na dan z njo :)
Slika

titu
Faca
Prispevkov: 192
Pridružen: 12. Apr 2006 ob 22:37
T-2: Že imam
Kraj: M. Sobota

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a titu » 31. Jan 2010 ob 13:47

Si kartici za TV nastavil statični IP (po možnosti tistega, ki ga pridobi avtomatsko), pustil, da se je naredila maska podomrežja, ostale parametre pa pustil prazne?
Slika

XoR26
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 31. Jan 2010 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: VDSL 8/1

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a XoR26 » 31. Jan 2010 ob 14:02

zdravo!

Sem nov uporabnik pri T-2 kot tudi foruma in zato prosim ce mi lahko razlozite brez kratic..

Doma se kregamo kdo bo kaj gledal na TV in zato bi rad povezal IPTV na PC vendar mi to nikakor ne ratuje. Monter pri T-2 je priklopil nam vse to pred 2 dnemi in sedaj ne vem kako naj priklopil vse to da bom lahko gledov. Imam 2 mrežni kartici ( 1 integrirana druga dodatno kupljena), 2 UTP kabla ter polno razvezan VDSL 8/1 povezavo.. Kako lahko vse to priklopim? Kaj vse rabim imet? Sm pogledal dosti forumov vendar to je ze staro bi rekel in program vlc ni vec tak kot je bil in lezi v namestitvah vse drugje..

Lepo prosim za cimprejsni odgovore ter se zanje lepo zahvaljujem!

lp Ales

sosko
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 9. Maj 2006 ob 10:10
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL
Kraj: Koper

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a sosko » 31. Jan 2010 ob 14:17

Titu kartica ima določen IP (vpisan ročno), v glavnem vse je narejeno tako kot je napisano v različnih temah tudi VLC je nastavljen tako kot treba. Težava je v tem da mi v primeru če sta omogočeni obe kartici določene spletne strani odpira brez težav ( npr. ta forum , 24 ur..) določenih pa ne odpre ( npr žurnal 24, facebook...) če pa kartico za TV izklopim opa dela vse OK.
Slika

XoR26
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 31. Jan 2010 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: VDSL 8/1

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a XoR26 » 31. Jan 2010 ob 14:37

Kje lahko najdem ta ip? ter kam naj ga vpsiem oz kaj mi koristi?

sosko
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 9. Maj 2006 ob 10:10
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL
Kraj: Koper

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a sosko » 31. Jan 2010 ob 15:55

IP mrežne kartice ki jo uporabljaš za TV najdeš najlažje tako da se postaviš na ikono za mrežno povezavo oz tam kjer maš navedene mrežne kartice pogledaš na stanje in podrobnosti. Ta ip potem vpišeš v VLC tja kot je navedeno v navodilih na forumu.
Slika

titu
Faca
Prispevkov: 192
Pridružen: 12. Apr 2006 ob 22:37
T-2: Že imam
Kraj: M. Sobota

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a titu » 31. Jan 2010 ob 16:49

sosko napisal/-a:Titu kartica ima določen IP (vpisan ročno), v glavnem vse je narejeno tako kot je napisano v različnih temah tudi VLC je nastavljen tako kot treba. Težava je v tem da mi v primeru če sta omogočeni obe kartici določene spletne strani odpira brez težav ( npr. ta forum , 24 ur..) določenih pa ne odpre ( npr žurnal 24, facebook...) če pa kartico za TV izklopim opa dela vse OK.
Po simptomih sodeč se kartici "kregata"... Če imaš pri kartici za TV res samo vpisan IP in masko, ostalo pa prazno, potem probaj še z kakšno drugo kartico, ali s spremembo prioritete kartic, če je to v win7 možno.
Če si pa slučajno na VDSl2 potem bi pa itak moralo delati prek ene kartice, tako kot na optiki...

PS: Probaj Friptv (boljša podpora za HD kanale), Mulicasttv (EPG, daljinsko vodenje...), ...
Slika

XoR26
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 31. Jan 2010 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: VDSL 8/1

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a XoR26 » 31. Jan 2010 ob 17:26

lahko kdo prilepi link delujocih navodil za vdsl povezavo - kaj in kako morma narediti. Biv bi zelo hvalezen ker nocem vec poslusati prepira v hisi zaradi ene TV.

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Jaka » 31. Jan 2010 ob 18:25

Imaš vdsl ali vdsl2+? Mislim, da na vdsl zadeva ne deluje. Drugače pa samo playlisto zaženeš in zdavea deluje.

XoR26
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 31. Jan 2010 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: VDSL 8/1

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a XoR26 » 31. Jan 2010 ob 18:30

imam vdsl polni paket z internetom. Zdej ne vem kateri je pol to? Kje lahko to vidim ter koliko stane ce bi sel na vdsl+?

Zaklenjeno