Nove cene s 1.3.2010

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 31. Jan 2010 ob 15:48

ja po hojcevem je bolše poslovati negativno, glavno da on plačuje 10€ manj. spet si se dokazal hojc :neutral:

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a weidah » 31. Jan 2010 ob 15:54

Res vas ne razumem. Tukaj ni problem v tem, da je T-2 podražil storitve, BIL je problem v tem, da je bil preveč radodaren. Mene prav nič ne moti podražitev. Še vedno se mi zdi zelo ugodno.
Slika

kosi1
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 30. Jan 2010 ob 19:12
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a kosi1 » 31. Jan 2010 ob 15:59

Itak ne bomo mi nič rešili odločitev je pač takšna kot je.Seveda ima vsak pravico do svojega mnenja me pa moti da se je začelo napadati nekatere zaposlene v T-2 oni pa res nimajo nič pri cenovni politiki podjetja in odločitvah vodstva.

Trobenta
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 8. Dec 2009 ob 10:43
T-2: Že imam
Paket: 1MB/256+telefon

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Trobenta » 31. Jan 2010 ob 16:02

Upam da bo sedaj gradnja optičnega omrežja nekoliko hitrejša, ko bo več prihodka od optike.

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a tonimona » 31. Jan 2010 ob 16:07

@ skymaniak
Po tvoje je prav, da za 24% podražiš storitev in za to nič ne ponudiš. Spet si se dokazal skymaniak. Meni to deluje kot nategovanje uporabnikov. Torej po tvoje bo problem negativnega poslovanja T-2 s 1.3.2010 rešen. Upam, da se ne motiš. Kaj nas čaka v naslednji fazi? Dvig telefonije? Dvig TV naročnine? :hmm:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

lumpek
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 11. Sep 2009 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a lumpek » 31. Jan 2010 ob 16:08

ce hocejo tak hitro gradit kot so zdaj se lahko za par procentov cene dvignejo :namrec: drugac bo cez 2 leti isto :P
Slika

Schime
Faca
Prispevkov: 108
Pridružen: 25. Mar 2007 ob 21:39
T-2: Še nimam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Schime » 31. Jan 2010 ob 16:18

Kolikor je nujno povečanje cen ste si za srd uporabnikov krivi sami na T-2.
Dokler so bile nizke cene in ste dobivali uporabnike ste vsi govorili koliko je poceni T-2 in koliko je draga konkurenca in se sploh hvalili. Sedaj je pa problem
Vem, da so nizke cene bile dobre za pridobivanje uporabnikov a sedaj morate isto sprejeti tudi jezo ljudi. Nobeden ni vesel, ko se mu cena neke storitve zviša za 10% ali nekaj 10%. Postopna podražitev bi bila bol prijazna. Vsaj po moje.
To je zelo podobno mobilnim operaterjem. Včasih, ko so pridobivali uporabnike so bili mobilniki poceni, ko žemljice. Sedaj pa samo omeniš. da je kak telefon malo drag pa je že jok in stok in vse na robu prepada in nerentabilno.

Sam sem sicer pri SIOLu in tam so si tudi privoščili nekaj podobnega. Ceno tv storitve so mi zvišali za 30% in tudi sam nisem bil zadovoljen. A so to naredili tako, da so skupaj s tem dodali tudi nekaj programov in se na to zgovarjali. Sicer je bilo to bolj tako tako, a se vseeno malo lažje sprijazniš.

hojc
Uporabnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a hojc » 31. Jan 2010 ob 16:24

skymaniak napisal/-a:ja po hojcevem je bolše poslovati negativno, glavno da on plačuje 10€ manj. spet si se dokazal hojc :neutral:
Očitno si še zelo zelen :mrgreen: Sploh ni problem v podražitvi, problem je v tem kako so to objavili in pa da moramo imeti nekaj od tega tudi uporabniki.

PS. Nihče ne napada zaposlenih in tudi oni niso nič krivi, je pa prav da VEDO, da se tako ne dela in da s tem ne bodo rešili svojih služb. Končno besedo v vsem skupaj bodo imeli naročniki in konkurenca.

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a alamar » 31. Jan 2010 ob 16:28

Dragi moderatorji

Ne vem, od kje vam kakršnokoli napadanje na vas. Temo spremljam od začetka in nisem zasledil niti posta, ki bi bil uperjen direktno na vas. Zato se čudim, od kje prepotentne izjave o blokiranju uporabnikov in zaklenitvi teme. Mislim, da se vsi strinjamo, da delite nasvete in pomoč brezplačno in v svojem prostem času. Mogoče bi bilo še mnogo bolje, če bi bili tiho (ne dajati nekih kvazi namigov) in bi rajši pritisnili na ljudi, ki so za to odgovorni, da bi novosti sporočili tako, kot se pričakuje od neke firme, ki hoče imeti fer odnos do svojih strank.

Srž problema je nekorekten odnos same firme, ki ne obvešča stranke o novostih. Obveščati o podražitvah in izpadih pa ni problem.

Slabe novice so razčlenjene v nulo, kar T2 itak obvezuje zakon. Mislim pa, da se vsi strinjamo, da bi moralo biti pod rubriko dobre novice lepo razloženo, česa se lahko nadejamo v neki določeni prihodnosti (nič točnih datumov), kaj bomo dobili in na čem se dela, da bo upravičilo drastično podražitev. Ne pa res patetično nadgradno igro za kontra slabi novici. Ker tega ni, imajo mnogi občutek, da gre zgolj za to, da se poplačajo strri grehi.

Zelo dobro in koristno bi bilo, če bi tole temo (in še kakšno na drugih forumih) brali odgovorni ljudje, da bi videli, kaj povzročijo nepremišljene poteze.

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a alamar » 31. Jan 2010 ob 16:41

Cobane napisal/-a: Glede hitrosti se čisto strinjam s tabo, da se začetna začne šele pri 10/10. Vidim, da si še precej zelen in da takrat nisi spremljal foruma, ko sem se jaz pizdil že na račun teh hitrosti. Takrat sem je jaz izredno pizdil, zakaj ima brezčasna optika za 30 € hitrost 10/10 in HD vmesnik, pa še 6 € je cenejša od brezčasnega VDSL-a. Tudi meni takrat ni bilo prav, da se je tako favoriziralo optiko in brezglavo nižalo cene. Sedaj pa vidiš, kam so prišli! Skoraj v stečaj!

So pa pri konkurenci cene še bolj debilne, npr Siol, kjer začnejo šele pri 20/20 za 26 €.
Še vedno menim, da pri brezčasni optiki profitiraš napram konkurenci... tako kot jaz pri brezčasnem VDSL!
Profitiram sigurno ne. To se sliši kvečjemu kot špar reklama - pridite, vse kupite, smo najcenejši, prihranili boste 34 EUR in 5 centov. :pivo:

Poglej, nisem jaz kriv, če so ponudili 10/10 po dumpinških cenah, kaj praviš? Vzel sem, kot premnogi ostali, najcenejšo opcijo in prav nas so sedaj opalili po žepu za 30%. Prepričan sem, da bi se mnogo uporabnikov že takrat zadovoljilo z manjšo hitrostjo, če bi bila na voljo. Glih zaradi tega, bi bilo fer, do vseh uporabnikov optike, ki ne potrebujejo 10/10, da se uvede paket z nižjo prepustnostjo in posledično ugodnejšo ceno. Zagotovo bi to pomirilo številne kritike, saj bi tisti, ki niso pripravljeni dodatno plačati in ne potrebujejo 10/10, enostavno prešli na manjšo hitrost in volk sit, koza cela.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a roCkY » 31. Jan 2010 ob 17:02

hojc napisal/-a:
skymaniak napisal/-a:ja po hojcevem je bolše poslovati negativno, glavno da on plačuje 10€ manj. spet si se dokazal hojc :neutral:
Očitno si še zelo zelen :mrgreen: Sploh ni problem v podražitvi, problem je v tem kako so to objavili in pa da moramo imeti nekaj od tega tudi uporabniki.

PS. Nihče ne napada zaposlenih in tudi oni niso nič krivi, je pa prav da VEDO, da se tako ne dela in da s tem ne bodo rešili svojih služb. Končno besedo v vsem skupaj bodo imeli naročniki in konkurenca.
Kako pa se (po tvoje) skladno z zakonodajo objavi sprememba cenika v tej dejavnosti?

Rhae
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 12:38
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Rhae » 31. Jan 2010 ob 17:06

mene osebno je celotna reklama: slaba novica (do 30%+ zvišanje storitev) / dobra novica ( ampak T2 majice!) konkretno zmotila; nekdo v marketingu se rad heca na račun naročnikov, verjetno bodo te smajlije pošiljal na novih položnicah :lol:

Sicer pa je jasno, dokler bodo naročniki požiral takšno politiko se bo to dogajal in verjetno se ne bo tukaj končal

Je pa malo ironično da je NN v svojem slovesu par mescev nazaj zapisal "Če bodo cene višali, grem pa drugam." :owned:

gost
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:42
T-2: Še nimam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a gost » 31. Jan 2010 ob 17:27

strategija
plan
petletka
kakor želite imenovati.

Prag rentabilnosti se določi ponavadi in k temu stremi.
x naročnikov VDSL
x naročnikov UMTS
x naročnikov FTTH

Reklame ni, se pravi zamenjati ključne ljudi v marketingu, samo spomnite se kako reklamo je imel siol (Siddarta) ko je t2 pocenil optiko.

Reklamacijska in računovodska služba, ter P R bi tudi rabila kako zamenjavo.

Več poslovalnic, ne pa da se iz idrije vozijo ljudje v ljubljano po sim kartico.

in na koncu ko res ni druge možnosti, res na koncu dvig cen.
Vendar mislim, da je prag rentabilnosti od 01.03.2010 zagotovljen z obstoječimi naročniki, in celo brez nekih velikih stroškov (2 telefona, 10 filmov in 100 majic.) Vendar odliv naročnikov ne sme preseči x %.
Slika

Vadba curlinga vsak ponedeljek od 21.ure dalje...

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Cobane » 31. Jan 2010 ob 17:37

alamar napisal/-a:Profitiram sigurno ne. To se sliši kvečjemu kot špar reklama - pridite, vse kupite, smo najcenejši, prihranili boste 34 EUR in 5 centov. :pivo:

Poglej, nisem jaz kriv, če so ponudili 10/10 po dumpinških cenah, kaj praviš? Vzel sem, kot premnogi ostali, najcenejšo opcijo in prav nas so sedaj opalili po žepu za 30%. Prepričan sem, da bi se mnogo uporabnikov že takrat zadovoljilo z manjšo hitrostjo, če bi bila na voljo. Glih zaradi tega, bi bilo fer, do vseh uporabnikov optike, ki ne potrebujejo 10/10, da se uvede paket z nižjo prepustnostjo in posledično ugodnejšo ceno. Zagotovo bi to pomirilo številne kritike, saj bi tisti, ki niso pripravljeni dodatno plačati in ne potrebujejo 10/10, enostavno prešli na manjšo hitrost in volk sit, koza cela.
Saj te razumem, v bistvu smo vsi uporabniki v istem šmornu! Tebi je mrak padel na oči, ker te je podražitev procentualno precej usekala. Tebe 33%, mene 10%. Dumping gor, dumping dol... prejšnje vodstvo je želelo čim več priklopov na optiko in posledično UMTS uporabnikov. Z večimi uporabniki bo tudi več prihodkov in lažji izhod iz krize. Kam je prejšnje vodstvo ciljalo lahko samo ugibam, lahko da se jim ni izšlo število uporabnikov, ki so jih hoteli zvabiti z nizkimi cenami. Svetovna kriza je to samo pospešila. Novo vodstvo pa želi podjetje rešiti z višanjem cen storitev... ampak to je samo kratkoročna rešitev, dolgoročno pa neizogiben propad, če bodo s cenami pretiravali. Bomo videli, kako se bo situacija obrnila... škoda je špekulirati.

Če samo pomislim, da smo pred 7 leti plačevali za ADSL 1/256 znesek 12.000 SIT (ISDN ni vštet) + 3.500 SIT za IPTV pri SiOL-u, potem sedaj za 40 € dobim veliko. Je pa tudi T-2 krivec, da so se pri ostalih ponudnikih znižale cene s katerimi se te dni tako radi primerjamo. Trenutno si pač pljuva v lastno skledo. Bomo videli, kaj bo situacija prinesla. Mogoče pa bomo zadovoljni, ker nam bodo pripravili nove storitve (že vključene v novo ceno)... čeprav dvomim, ker obljub je bilo dovolj tudi v preteklosti, pa so se določene storitve s težavo vklopile, na druge se je pa sploh pozabilo (npr. 18.11.2007). Tudi jaz nerad poslušam, da imajo poln koš dobrot za nas... to je popolnoma imaginarna zadeva. Želim spisek teh dobrot in datume poleg, potem bom pa ocenil, ali je zadeva ok ali ne. Vse ostalo je larifari in nategancija.
Dolgo smo poslušali izjave v stilu: "Ne se vezat k ostalim ponudnikom... vsak čas pridemo tudi v vašo vas!". Ti uporabniki so že zdavnaj obupali in šli h konkurenci in ko bo T-2 prišel v njihovo vas enkrat v daljni prihodnosti sem 100%, da ti uporabniki ne bodo zamenjali trenutnega operaterja, ker so jih takrat zavajali. Če pa pogledamo še trenutne podražitve, pa noben za podobno ceno ne menja operaterja, če je s trenutnim vsaj za silo zadovoljen!

Mene je T-2 pred 3,5 leta premamil s cenejšo ponudbo in še vedno trdim, da sem se takrat pravilno odločil. Seveda sem počakal 9 mesecev od zagona, da je vsaj tiste začetne porodne krče prebolel, da ne bi slučajno prišli iz dežja pod kap. Za prihodnost pa ne vem... bomo videli. Zaradi zadnjih podražitev (še) ne razmišljam o zamenjavi... bi bilo pa fino primerjat, kaj dobim pri konkurenci za isto ceno!

Tudi jaz imam občutek, da se je novo vodstvo ustrašilo premnožičnega prehoda k T-2 in je moralo ukrepati in zajeziti št. novih priklopov. Mogoče so pa dosegli plane, ki so si jih zadali in to je (če se ne motim) 25 % slovenskega trga v treh letih.
Pa bodi pameten, če moreš!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Frenk
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 17. Jul 2007 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: 10/10 + TV + TEL

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Frenk » 31. Jan 2010 ob 17:53

Dajte vsi ki ste na T-2 odpovedati naročnino (stane vas nič) in pejte k drugim. Bomo videli kako dolgo boste tam. Jaz imam T-2 optiko že 2 leti (mislim) in do danes ni bilo nobene, poudarjam nobene prekinitve ne na netu ne na TV. Kolega ima Siol TV tudi na optiki in se ves čas pritožuje čez kockanje, spremembe pakteov čez noč brez obvestil itd. Pa da ne govorimo o cenah njihovih STB in ostalih sranj.
ČE hočemo da T-2 preživi moramo pač pojesti tudi to ceno.
Slika

Zaklenjeno