IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
B&I
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 23. Feb 2010 ob 14:29
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a B&I » 23. Feb 2010 ob 14:52

Lep pozdrav vsem!

večina tem in postov v tej temi o TV na računalniku sem že prebral.

Imam VDSL internet + TV. Računalnika sta povezana na router eden wierless drugi iz routerja na mrežno kartico s kablom v računalnik.
Postopek kako gledati tv na računalniku sem ponovil po teh navodilih: viewtopic.php?f=3&t=3217 v tej debati pa sem našel novo playlisto. Zadeva se enostavno noče povezati. Sem pa izključil firewall, na AVG antivirusnem programu pa resident shield.

Hvala za odgovore!

Lp

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 23. Feb 2010 ob 15:01

Če ti router ne podpira posredovanja multicasta, zadeva ne bo delovala.
pa še kateri modem imaš je tudi pomembno.
poskusi direkt na modem priklopit pa preveriče dela.
lp

d_g
Legenda
Prispevkov: 1144
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a d_g » 24. Feb 2010 ob 17:33

:rtmT2: lista 201/198 TV programov za VLC po stanju na dan 24.02.2010

Spremembe glede na listo na strani 165 te teme (09.02.2010):

Dodani v listo:

#EXTINF:0,114 - KCN - Kopernikus Cable Network
http://www.tvkcn.net/

Televizija Kopernikus:
informativni program
sportski program
zabavno muzički program
kulturno obrazovni program
serijski program
filmski program
dečiji program

udp://@239.1.1.203:5000
Kopernikus TV.jpg
Kopernikus TV.jpg (35.37 KiB) Pogledano 17165 krat

#EXTINF:0,115 - JRT+
http://www.jrtplus.com/

JRT PLUS je televizija koncipirana da bude zabavno-muzickog karaktera i koja bi osim estrade tretirala i ostale sfere show-bussines-a a sa prostora cele bivse Jugoslavije.

udp://@239.1.1.147:5000
JRT Plus.jpg
JRT Plus.jpg (11.36 KiB) Pogledano 17165 krat

#EXTINF:0,153 - Mediaset Italia International
http://www.mediasetdistribution.com/med ... -schedule/

What is Mediaset Italia?
Mediaset Italia is a new linear channel offering the best of Mediaset’s programming a few hours/days after airing on its mainstream local TV channels (Canale 5, Italia 1 and Rete 4).
The channel is targeted to the 60M Italians living around the world and to the people who love Italy, its culture and its beauty.
The programming schedule offers all the key prime time Mediaset programs and all the best of its general entertainment, fiction, fun, news, and soft news coming from the three mainstream TV channels.

udp://@239.1.1.202:5000
Mediaset Italia.jpg
Mediaset Italia.jpg (13.7 KiB) Pogledano 17165 krat
Do nadaljenga /recimo do 1.3.2010, potem pa bomo videli/ v listi ostajajo 3 HD kanali (slike sicer ni, stream pa epg pa še delata):

SAT1 HD,
Pro 7 HD,
Kabel 1 HD.

Trenutno je prek stb škatle vidnih 197 programov, 1 program samo prek VLC-ja, 3 HD nemški programi pa za zdaj niso vidni.


Lista je spodaj v priponki:
Priponke

[Razširitev m3u Je bila deaktivirana in je ni mogoče prikazati.]

Zadnjič spremenil d_g, dne 23. Mar 2010 ob 11:21, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Tedy
Navdušenec
Prispevkov: 512
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:51
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: KR

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Tedy » 25. Feb 2010 ob 13:16

sami slabi programi zadnje čase :grr:
Slika

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 25. Feb 2010 ob 21:57

Ampak to je res že malo sumljivo. Od osmih nazadnje dodanih programov so štirje posvečeni skoraj izključno srbski turbo folk muziki. Ne glede na to, koliko je Srbov v Sloveniji, sem prepričan, da si večina ne želi takega sranja v programski shemi.

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 767
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Tosho » 26. Feb 2010 ob 11:06

Hm, nič čudnega, če je že pol Slovenije na ić, mora bit tut programov toliko... :?
Tudi na nat geo wild-u so srbski in hrvaški podnapisi, slovenskih pa ne. Že drugič sem v za to določeni temi vprašal, kdaj bodo slovenski podnapisi v temu programu, pa še do zdaj nisem dobil odgovora... :hmm:
Zadnjič spremenil Tosho, dne 26. Feb 2010 ob 11:08, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kekoke » 26. Feb 2010 ob 11:08

ah no , pa ne še tuki :roll:
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

d_g
Legenda
Prispevkov: 1144
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a d_g » 26. Feb 2010 ob 15:26

Tosho napisal/-a:Hm, nič čudnega, če je že pol Slovenije na ić, mora bit tut programov toliko... :?
Tudi na nat geo wild-u so srbski in hrvaški podnapisi, slovenskih pa ne. Že drugič sem v za to določeni temi vprašal, kdaj bodo slovenski podnapisi v temu programu, pa še do zdaj nisem dobil odgovora... :hmm:
Slovenski podnapisi bodo, ko bo lastnik in producent programa ocenil, da se mu splača program prevajat tudi v zelo lokalni slovenski jezik. Žal nas je relativno malo, stroški prevajanja so pa fiksni. Mogoče mal pomaga, če bi vsi naši ponudniki (T-2, SiolTV, Telemach.. ) stopili enotno nasproti producentu programa in enostavno zahtevali ali slovenski podnapisi ali pa ne bomo prenašali programa (no v taki obliki verjetno zahteva ne bo postavljena).

Glede raznih turbo in drugih programov exYu pa se ne splača godrnjati (obstaja funkcija preskoči). Če je ta program zastonj in če zaradi tega T-2 pridobi 10 novih naročnikov, je bolje kot nič.

kravca
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 22. Sep 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: Totaltv in T-2 UMTS
Kraj: bogu za hrbtom nekje med KP in MB (Ihan)

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kravca » 26. Feb 2010 ob 18:21

LP
Je pa vprašanje,kaj se zgodi,če jih bo zaradi tega 10 izgubil?
Sedaj lahko odlašate dve leti.

juvenile
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Apr 2006 ob 11:10
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + 2xTV + IP telefon
Kraj: Kranj
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a juvenile » 27. Feb 2010 ob 10:58

res bi rad slišal razumno razlago zakaj bi dodatni programi povzročili odhod 10 naročnikov. Več za isti denar in ti boš reku "tega se ne grem... odhajam?!?!"
Ko ni bilo funkcije preskoči bi še nekako razumel, da vas moti "balast" trenutno pa res ne razumem zakaj bi zapustili t2 z razlago dodali so mi programe ki jih ne spremljam :D

kravca
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 22. Sep 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: Totaltv in T-2 UMTS
Kraj: bogu za hrbtom nekje med KP in MB (Ihan)

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kravca » 27. Feb 2010 ob 18:50

LP
Lahko bi bil odgovor čisto kratek:
Kvantiteta ni enako kvaliteta.
Lahko bi bil pa odgovor zelo,zelo dolg:
Bili so časi,ko se je produkt v naši firmi prodajal sam od sebe -kupci so kar sami hodili ponj in nikdar ni bilo dovolj narejenega.
In seveda kvaliteta izdelka sploh ni bila pomembna,pomembna je bila količina.
Pa so prišli novi časi in z njimi tudi novi kupci,ampak glej ga vraga sedaj je pakvalitete izdelka tista ki narekuje koliko kupcev bo prišlo in kaj bodo kupili.
Seveda bi lahko napisal še kakšen bolj preprost odgovor,ampak potem bi bil odgovor res predolg,
LP
Sedaj lahko odlašate dve leti.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Cobane » 28. Feb 2010 ob 09:48

juvenile napisal/-a:Več za isti denar in ti boš reku "tega se ne grem... odhajam?!?!"
Kje ti vidiš za isti denar? Ali imaš zamegljen um?
V začetku (po uvedbi Evra) je bila TV 12 €, sedaj moraš dati pa 19 € (16 + 3 €). Ali si za 7 € dobil toliko boljšo shemo? Jaz je nisem in se s temi 7 € financirajo tudi taki programi! Kvaliteta != kvantiteta in nikoli NE BO!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

juvenile
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Apr 2006 ob 11:10
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + 2xTV + IP telefon
Kraj: Kranj
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a juvenile » 28. Feb 2010 ob 11:01

zanjimiva logika.... podražitev je opravičena samo z bolšimi programi?
Torej ješ sedaj boljši kruh in piješ boljše mleko kot pred uvedbo evra.. Prej kruh 300 sit sedaj 3€ in tvoja razlaga je da je bolši? Če zaradi tega lepše spiš...
Podražitve so pričakovane in posledica trga/ponudbe/povpraševanja/standarda/konkurence/tajkunov/grebatorjev... Nikomur to ni všeč a tako pač je.

Se strinjam da kvaliteta ni enako kvantiteta a ne razumem zakaj vas motijo programi, ki jih ne spremljate. Če ste mnenja da plačujete balast spremenite shemo na (S,M) in tega "balasta" ne bo in ga ne boste plačevali.
Sam sem mnenja, da dokler imam izbiro kaj bom umaknil iz sheme me ne moti če je notri 200 ppt programov. Nekdo ki kupuje traktor bo pa tega mogoče vesel :D
Težko je vsem ugoditi. Nekdo, ki ne gleda športa preklinja 10 športnih programov, tisti ki ne mara exyu preklinja 20 takih programov, spet drugim dol visi za italjanske/nemške/francoske/španske programe... spet drugim se zdi da je tega premalo.
še vedno vam pa ostanejo drugi ponudniki še se s politiko t2 ne strinjate. na siolu vas bojo veseli.

lep dan vsem

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a BOBI » 28. Feb 2010 ob 11:44

Fantje, topic je o IPTV na računalniku in ne o podražitvah, paketih in ostalo. Prosim držite se teme.

Uporabniški avatar
sonix
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 18. Maj 2008 ob 10:57
T-2: Že imam
Paket: 10Mb/10Mb

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a sonix » 28. Feb 2010 ob 17:23

Zdravo!
Prosim , če mi lahko kdo pomaga pri nastavitvi požarnega zida v Sophos Endpoint Security, da bom lahko gledal iptv preko pc!
Poskusil sem že vse mogoče variante nastavitev požarnega zidu!
V začetku mi je iptv na vlc-ju normalno deloval, sedaj pa mi program na vlc-ju, ki ga spremljam po cca 15 min zamrzne?i
Iptv lahko aktiviram samo tako, da popolnoma izklopim požarni zid !
iptv nato spet deluje cca. 15 min z vklopljenim požarnim zidom nakar spet zamrzne!


LP!

Zaklenjeno