Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Vse o T-2 internetu
Odgovori

Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

da
620
81%
ne
144
19%
 
Skupaj glasov: 764

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a dal » 17. Feb 2010 ob 09:15

Ali imaš SRD ali PRD povezavo?

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a dal » 17. Feb 2010 ob 09:17

NoName napisal/-a:T-2-jevi poštni strežniki imajo nastavljen greylisting, kar posledično pomeni, da pošta pred uspešno dostavo povečini čaka pet minut.
Rešitev bi bila, da se strežnike, ki ne pošiljajo spam-a, uvrsti na belo listo. Tako kot imajo narejeno ostali slovenski ponudniki.

idl3r
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 2. Nov 2009 ob 13:24
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a idl3r » 28. Feb 2010 ob 02:08

Ampak ta t-2 je res najbolsi samo dokler nimas tezave, ker pol je nejvecji kurac od vseh ....
Na tehnicni podpori se je nemogoce zment, zdaj mi je poleg izpadov zacelo se parkrat dnevno take finte delat (ceprav z downloadu nism mel nikol tezave in je bil skos konstanta 4mbit)
Slika
Skratka klicem pred 10 minutam povem vse in da bi zelel da mi upload omejijo zdaj imam paket 4/1 (upload je problem ker skace od 0.3 mbit do 0.4 mbit) povem da bi zelel da mi omejijo upload un tam gleda cudno kot da se nikol ni za kaj takega slisu, na koncu mi pove da me v pon klicejo. Ceprav neverjamem da sploh bojo k to so ze 5x rekl. Tko da v pon. ce nebo kaj konkretnega grem na amis pa bo koncno normalen net.. Tko da raje 5x premislte ce se splaca na ta t-2 ker ze pol leta skor klicarim pa zrihtu sem popolnoma nic .....

kravca
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 22. Sep 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: Totaltv in T-2 UMTS
Kraj: bogu za hrbtom nekje med KP in MB (Ihan)

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a kravca » 28. Feb 2010 ob 02:59

Ja a res?Kar na amis boš šel.Pejt mal na amis forum najprej pogledat.Tam te šele začne glava bolet.
LP
ps:Še posebno tisti njihovi DO ..... prenosi.Potem se pa še pritožit ne moreš,ker je paket DO 1 ali 4 ali 10 MB.
In če imaš paket DO 4MB,gre ti pa samo 1MB ali pa še manj ti odgovorijo,da je pač v mejah DO 4MB.
LP
Sedaj lahko odlašate dve leti.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a Malkec » 28. Feb 2010 ob 12:12

idl3r, predlagam da pošlješ podatke o priključku in težavi na ZS kateremu od T-2jevcev.

petrusko
Faca
Prispevkov: 131
Pridružen: 27. Avg 2007 ob 19:46
T-2: Že imam
Paket: FTH:100M/10M TV:1x GSM:2x
Kraj: Ljubljana Vič

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a petrusko » 1. Mar 2010 ob 18:01

idl3r napisal/-a:Ampak ta t-2 je res najbolsi samo dokler nimas tezave, ker pol je nejvecji kurac od vseh ....
Na tehnicni podpori se je nemogoce zment, zdaj mi je poleg izpadov zacelo se parkrat dnevno take finte delat (ceprav z downloadu nism mel nikol tezave in je bil skos konstanta 4mbit)
Slika
Skratka klicem pred 10 minutam povem vse in da bi zelel da mi upload omejijo zdaj imam paket 4/1 (upload je problem ker skace od 0.3 mbit do 0.4 mbit) povem da bi zelel da mi omejijo upload un tam gleda cudno kot da se nikol ni za kaj takega slisu, na koncu mi pove da me v pon klicejo. Ceprav neverjamem da sploh bojo k to so ze 5x rekl. Tko da v pon. ce nebo kaj konkretnega grem na amis pa bo koncno normalen net.. Tko da raje 5x premislte ce se splaca na ta t-2 ker ze pol leta skor klicarim pa zrihtu sem popolnoma nic .....
Jaz bom takole rekel. Jaz imam en priključek pri T2 (4/1mbit) in enega pri Amisu (512/128kbit)
Amisovcem sem moral 3 mesece razlagat da sem sforsiral menjavo parice - ampak pozor - tega ni naredil AMIS, ker parice niso njihove. Zdaj je kolikor toliko vredu.
Poznam pa kr nekaj primerov ki so šli iz Amisa...

T2 - mogoče niso najboljši, itak pa noben od internetnih ponudnikov ni. Ampak vedno ni krivda na strani ponudnika. Mogoče so slabe parice, mogoče so prezasedene parice, mogoče imajo Telekomovci vse narobe povezano.... Ne vem za konkretno tvoj primer.
Povej kaj več:
Koliko si od centrale? Koliko je zračne linije, koliko po kablovju - to ti povedo na tehnični pomoči.
Ali ti je že kdo prišel zmerit linijo. T2 ima opremo ki lahko dokaj natančno (mislim da, do 1 ga metra natančno) pove kje so težave na parici.
A si prosil na tehnični podpori, naj ti zmerijo sinhronizacijo modema s centralo? Naj zmerijo enkrat dopoldan enkrat popoldan.

Ali imaš modem čimbližje telefonski vtičnici? Kakšna je napeljava po hiši/stanovanju?
Vzrokov zakaj ne dosegaš hitrosti je veliko.

Če je težava v parici - se pravi na Telekomovi strani - potem boš imel težave tudi pri Amisu, ali kjer koli.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Mar 2010 ob 18:30

idl3r: poslji podatke na ZS pa lahko pogledam

mujo32
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 09:58
T-2: Že imam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a mujo32 » 11. Apr 2010 ob 12:30

Jaz imam 10/4 paket + 2 TV-ja v Mariboru. In "slabo parico". Do pred enim letom je bilo vse videti dokaj ok. Potem se je pa zgodil izpad in reč se ni pobrala, dokler ni pršel serviser. Uredil in šel. Katastrofa, linija je padala na 3 minute, obup. Vrnil se je cca. 10 krat menjeval modeme, nadgrajeval firmware na štedilniku, šraufal neke seminarske iz srednje elektro na linijo in na koncu vzpostavil relativno stabilno stanje (po mesecu in pol). Internet zadnje čase še gre, TV je pa bolj v tazadni - bog ne daj oba skupaj prižgat.

Končna diagnoza - kriv je T1 in ne T2. OK. Bodo uredili. Niso. Sem probal sam, prek vez, pa mi zagotavljajo, da telefon na tej žici dela, več pa ne rabi.

Drug problem je pa odnos naročniške službe T2. Ko mi je po 1 letu počil film in sem napisal dopis, v katerem sem izrazil upanje, da mi bodo izdali dobropis za slabše delovanje/nedelovanje storitev, so mi povedali, da je rok za reklamacije 15 dni in mi priznali 7 EUR za zadnji račun. In zraven pripisali, da mi je že tehnik povedal naj zamenjam paket, zdaj mam pa še pisno, če sem pač glup in ne si ne zapomnim. In nič o urejanju težave (seveda je nihče ne ureja).

Povzetek - tehnikom t2 vsaka čast, fantje kažejo dejansko željo in sposobnost reševati težave, niso pa vsemogočni. Naročniška služba - naj me strela, če to niso isti ljudje, ki so jih s T1 nagnali, ker so bili celo njim prehudi in so zahtevali Stalinov lik namesto tistega ptiča na logotipu. Telefonska podpora - če rabi T2 racionalizacijo stroškov lahko tja zmontira elektronsko tajnico, ki bo govorila "Resetirjte modem". Sicer bo cela reč izgubila na komičnosti - pri enem od 1000 klicev me je en mutivoda prepričeval, da je šel napajalnik, ker lučka link ne sveti (ostale so).

Slaba parica ali slaba elektrika, predvsem slab odnos - grem stran. In to na T1, pa naj si sami parico zamenjajo, če je že T2-ju nočejo. Potem pa pridem mogoče nazaj :D Samo še enkrat moram odpoved napisat, aparatčiki v naročniški je prvič niso razumeli. Mogoče ga Google Translate v ruščino kaj posvira? Kdo ve?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Apr 2010 ob 12:58

"grem stran. In to na T1, pa naj si sami parico zamenjajo" ..... :owned:

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a dule17 » 11. Apr 2010 ob 21:40

Končna diagnoza - kriv je T1 in ne T2. OK. Bodo uredili. Niso. Sem probal sam, prek vez, pa mi zagotavljajo, da telefon na tej žici dela, več pa ne rabi.
temu se reče univerzalna storitev, zraven ti pripada še 33,6 Kbs net povezava. Za več pa niti ne rab delat v skladu z Apekovimi direktivami.

Če maš probleme s parico in zadeva ni "lokalno" rešljiva, boš imel to smolo, da boš moral počakat kakšne resnejše ukrepe na kablih s strani T1. Na podlagi lastnih izkušenj ti lahko povem, da sem imel povsem identičen problem, vse je delalo potem pa mrk vsak dan pol dneva, kdaj po kakšen teden nič povezave. Sem že sanjal utripajoči link lampo. In odziv je bil enak kot pri tebi - pač ne gre, menjaj paket. Je bla pa zanimiva razdalja od modema do centrale - od 300 m do 1800m do nedeločnih metrov, vsak dan druga pesem. No, ko pa so strokovnjaki s T1 menjavali komplet kable se ja pa zgodilo razsvetljenje - modem nekje na 50 Mb DL in skoraj povsem stabilna linija. V tistem trenutku, ko sem gledal strokovnjake, ki so prikopili nove kable, sem klical na HD in dobil odgovor, da se je stanje neverjetno spremenilo. Na koncu sem sklenil, da je bila za napako kriva menjava kablov po celem mestu in kdove kaj se je vmes dogajalo. Kaj je res bil problem tako ali tako nisem zvedel...

Glede na situacijo je verjetno najboljša rešitev odhod na T1 in naj se potem oni je.... s parico. Mogoče boš imel srečo.

Držim pesti.

mujo32
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 09:58
T-2: Že imam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a mujo32 » 11. Apr 2010 ob 21:49

Hvala dule. Imam še idejo, da ob prvi nevihti na parico privežem zmaja in tekam po travniku. Mogoče strela uredi stvari :)

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a dule17 » 11. Apr 2010 ob 21:54

to bi bla namest univerzalne "celovita" rešitev :hudicek:

zdej bo kmal sezona za "igranje" z zmaji. pa glej da boš uporabu SFTP kabel, da ne bo kej ušlo :hudicek:

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a peterp » 6. Maj 2010 ob 09:51

Jaz sem zelo zadovoljen. Na 1100m oddaljenosti imam sinhronizacijo 23/4, tako da lahko gledam HD v mpeg4 z 20Mbit ali nekompresiran SD s 6-8 Mbit. V istem času, ko bi moral na siolu gledat mpeg4 s 2,5 Mbit streamom... Druga stvar pa je, da imajo na Siol forumu očitno cenzuro, in vsako kritiko v roku enega dneva pobrišejo. Pa sem samo omenil v zvezi s TV, da meni pri konkurenci ni treba gledat streama mpeg4 s 2,5 Mbit ker lahko gledam mpeg2 z 8Mbit ali pa HD kanale v mpeg4 z 20Mbit, ki jih na Siol bakru nikoli ne bodo videli. In pa seveda njihovo vsiljevanje siol+ vmesnika in vsiljevanje mpeg4 formata vsem uporabnikom na bakru kljub temu da uporabinki tega nočejo in da imajo dovolj veliko sinhronizacijo. Dejstvo je, da na T-2 dobiš marsikaj in se da tudi marsikaj da zmeniti, medtem ko na siolu dobiš tisto kar nočeš. Tako da glede T-2 nimam pripomb :rtmT2: Edino kar je treba še narediti je, glede na to da ima T-2 šele 20% tržni delež, da rekrutiramo nove prebežnike iz Siola. Čim več jih bo, tem več bo uporabnikov pri T-2 in več možnosti da T-2 preživi na dolgi rok. PS: imam pa dve lokaciji, takšno je stanje na VDSL2 lokaciji.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a kitl » 7. Maj 2010 ob 10:13

Paket: brezčasna optika ??????? Govoriš pa o bakru :roll:
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a Malkec » 7. Maj 2010 ob 10:26

peterp napisal/-a: PS: imam pa dve lokaciji, takšno je stanje na VDSL2 lokaciji.

Odgovori