amino 130 m(hd)

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
snežak
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 13. Feb 2010 ob 18:46
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a snežak » 9. Mar 2010 ob 12:08

1080i 50 Hz in 1080p 25 Hz
V obeh primerih imaš na voljo 25 celih slik na sekundo. Za človeško oko je veliko bolje prenesti 50 polslik na sekundo, kot pa 25 celih slik na sekundo. Tko, da nima niti nobenga smisla imet 1080p 25 Hz.

robertli
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 2. Jan 2010 ob 21:29
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a robertli » 10. Mar 2010 ob 09:00

robertli napisal/-a:mene pa zanima kako je z teletekstom na amino 130 včasih dela včasih ne... recimo sedaj če vklopim TXT je samo črn ekran.
Kaj nobeden ne ve?
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 10. Mar 2010 ob 09:08

Zadevo poznamo, rečeno nam je bilo da bo z nadgradnjo vmesnika zadeva popravljena, kdaj pa bo pa žal ne vem.

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a alamar » 10. Mar 2010 ob 11:16

Zanimivo. Po zadnji nadgradnji je teletekst lepo delal (vsaj na tistih programih, ki sem jih uporabljal). Sedaj pa že dolgo čase ne dela, kadarkoli ga poskusim uporabiti. Dajte no prosim pospešit odpravo osnovnih storitev madona... :grrpc:

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a kekoke » 10. Mar 2010 ob 11:30

Dajte no prosim pospešit odpravo osnovnih storitev madona...
Sej na tem pospešeno delajo, kva ti ni jasno? :jao: :hudicek:
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a alamar » 10. Mar 2010 ob 11:39

Nauči se brati. Od kje tebi, da pospešeno delajo. Da zadevo poznajo in da bo odpravljena z nadgradnjo, ki bo ne vem kdaj pač ni odgovor, ki si ga želi uporabnik tako osnovne storitve, kot je teletekst. :namrec:

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a kekoke » 10. Mar 2010 ob 11:44

Ne morš pridt na forum, skurcat vse po vrst in mislt, da je vse res kar piše. Čeb mel mal občutka za sarkazem al pa če bi vsaj še enkrat za sabo prebral kaj si napisal, bi videl da sva podobnih misli ;) -pa da neb kj popravljal, ker si super napisal :razz:
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

jetomit
Znanec
Prispevkov: 60
Pridružen: 19. Dec 2007 ob 13:57
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a jetomit » 10. Mar 2010 ob 14:09

alamar napisal/-a:Nauči se brati. Od kje tebi, da pospešeno delajo. Da zadevo poznajo in da bo odpravljena z nadgradnjo, ki bo ne vem kdaj pač ni odgovor, ki si ga želi uporabnik tako osnovne storitve, kot je teletekst. :namrec:

Dragi moj uporabnik t-2-ja, dejstvo je da txt ni osnovna storitev! To je nekaj kar podpirajo danes že vsi TVji. Nihče ne oglašuje tega kot dodatno storitev,to je nekaj kar ponuja TV vmesnik in ne ponudnik!!! Res je,da bi zadevo morali urediti na t-2,to ne rečem,ampak eni ste tako primitivni na tem forumu in gledati zelo zelo ozko(da sem v mejah kulturnega pogovora)! Nikoli nočem komentirat,ampak žal tukaj se nisem mogel zadržati!

Če pa ti tako v nos gre,pa idi na splet in imaš tam vse napisano tud TXT tam najdeš :D

lp :twisted:

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a alamar » 10. Mar 2010 ob 16:31

Da sem primitiven, če hočem za tako podražitev nazaj storitev, ki je že delovala na amino hd, da ne govorim, kako lepo je delala na SD motoroli?

Kaj bluziš, nekaj kaj podpira TV in ne ponudnik. Itak da podpira vsak TV. Od kje pa imam signal za katerega mastno plačujem naročnino? A bom sedaj šel anteno napeljevat, da bo lahko na TVju pogledal TVslo teletekst?

Kje ti vidiš kakšno primitivnost, če sem lepo zapisal naj pospešijo odpravo napake?

mihamarinko
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 15. Okt 2007 ob 20:31
T-2: Že imam

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a mihamarinko » 11. Mar 2010 ob 19:28

Pozdravljeni
Danes sem dobil amino 130m, zamenjava za amino 110.
1. Kot že omenjeno ttx ne deluje pravilno, ne morem prestavljati strani. Ttx od tv-ja je preko amina 110 lepo deloval, tu napiše, da ttx ni na voljo, je to zaradi hdmi priklopa? V glavnem uporaba ttx, kot ena najbolj osnovnih stvari, ne deluje na kakršen koli način.
2. Format slike: pri amino 110 sem imel lepo nastavljeno 16:9 - celoten zaslon, ter na lcd samodejni format. Primer info tv - črni rob, prej mi je tv sama preklapljala normalno, sedaj mi noče. Tv je philips serije 8.
3. Zvok: nekateri programi imajo dolby digital. Tv imam povezan na domači kino in mi noče preklopit na dolby digital, če gledam film iz računalnika zvok lepo preklaplja dolby, dts..

Moram pa priznati, da je slika odlična, boljša kot preko scarta, da o hd ne govorim...

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a Cobane » 11. Mar 2010 ob 20:44

1. Da, zaradi HDMI-ja, ki že v osnovi ne podpira TTX! Zadevo lahko gledaš preko vmesnika.
Moram pa priznati, da je slika odlična, boljša kot preko scarta, da o hd ne govorim...
Res je! slika prek HDMIja je precej boljša kot preko SCART-a, tudi na SD kanalih!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a nemo » 11. Mar 2010 ob 21:57

mihamarinko napisal/-a:2. Format slike: pri amino 110 sem imel lepo nastavljeno 16:9 - celoten zaslon, ter na lcd samodejni format. Primer info tv - črni rob, prej mi je tv sama preklapljala normalno, sedaj mi noče. Tv je philips serije 8.
Mnogi televizorji na hdmi ne dovolijo zooma in drugih manipulacij s formatom. Amino torej ni nič kriv.

Sicer imaš pa info tv tudi v hd varianti, ki je pravilno v 16:9. (Žal pa ne hd ne pravi format iz info tv ne moreta naredit spodobne televizije).
Plačaš 100, dobiš 90.

mihamarinko
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 15. Okt 2007 ob 20:31
T-2: Že imam

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a mihamarinko » 11. Mar 2010 ob 23:39

Sem prebiral še mal tuje forume, samodejni dela če imaš možnost pod dodajanje novih naprav v meniju dodati stb, moj tv ma vse drugo sam to ne. Na hdmi-ju lahko vse druge opcije formata spreminjam, samo samodejni ne prime. Info tv sem dal res samo za primer. Gre se mi zato, ker ta samodejni format pri Philipsu enostavno popravi sliko 4:3 tako, da obrazi ipd. niso razvlečeni, sliko še malo dodatno razširi, res je super zadeva eden boljših kar sem videl. No sej če ne dela pač ne, dela, imamo pa boljšo sliko.
3. Kako je pa z dolby zvokom preko hdmi?
Hvala za pomoč

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a Cobane » 12. Mar 2010 ob 06:24

Bi ti že zgoraj odgovoril, če bi se s tem preko Amina že kdaj poigral... Ali si poskusil priklopiti AV receiver in Amino direktno preko optike? Mogoče preko HDMIja ne spušča DD!? :nevem:

Upam, da se najde kakšen korenjak, ki se je s tem že igral, pa da nam malo pojasni!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

mihamarinko
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 15. Okt 2007 ob 20:31
T-2: Že imam

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a mihamarinko » 12. Mar 2010 ob 09:59

AV reciver sem že povezal z koaksialnim kablom direktno z amino 110 pa je lepo DD spustil čez, žal optičnega kabla nimam, da bi poizkusil povezati še z 130m, ampak ta povezava verjetno dela. Sem bral na uradni strani amino, da bi moral it DD tudi preko hdmi-ja čez in ker mi preko hdmi kabla iz pc-ja lepo prekljaplja, bi verjetno moralo tudi tu.

Odgovori