SMS zamuja

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a Malkec » 11. Mar 2010 ob 21:13

riki in qwerty, čisto iz firbca: mi pošljeta vajini številki in številke iz katerih ne prejemata smsov?

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a frojnd » 11. Mar 2010 ob 22:56

Ja blagor tebi capone :nevem:

Meni pa že od 4.3.2010 pa do danes 11.3.2010 ne prihajajo sms ji iz tujine :grr: In to je tok fakin tečno!! Še bolj pa to, ko ti nočejo povedat kdaj bo napaka odpravljena :grrpc:

qwerty
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 20. Avg 2009 ob 09:24
T-2: Že imam
Paket: mobilno

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a qwerty » 12. Mar 2010 ob 10:00

Malkec napisal/-a:riki in qwerty, čisto iz firbca: mi pošljeta vajini številki in številke iz katerih ne prejemata smsov?
jaz sem ze obupal (sem ze zdavni poslal PM no.nameu in prijavil na helpdesk), od naslednjega tedna naprej bom na mobitelu

hvala vseen :)

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a riki » 12. Mar 2010 ob 14:01

Malkec napisal/-a:riki in qwerty, čisto iz firbca: mi pošljeta vajini številki in številke iz katerih ne prejemata smsov?

A ti mislis, da smo mi iz kamene dobe?

Imam pred sabo O2 Irski mobilnik s katerega sem pravkar poslal SMS na (prenešeno mobitel številko) T-2 in SMS ne pride, in to ne samo s tega, z vseh tujih telefonovskih številk ne pride.

Da ne govorim, da ko nekdo kliče na to številko iz tujine, mu govori da številka ni dosegljiva in hkrati zvoni, pri meni pa izpiše napačno cifro iz tujine.

S simobila in tušmobila zamujajo po par dni, edino z mobitela in t-2 pridejo OK.
Na helpdesku se taki oglašajo, ko sem jim prijavil napako, da me srat stisne, eden mi je pojasnjeval da moje (pazi zdaj razlage!!!) TELEFONSKE NASTAVITVE niso dobre, drugi mi je govoril da SMS ne prihaja ker nisem v T-2 omrežju ampak sem v Mobitel gostovanju.


Se pravi zdaj sem jaz idiot?

Je komu normalno, da vsakih par dni ne delujejo SMS-i in da se morajo prijavljat napake v nedogled?
To se ni dogajalo leta 1998 na mobitelu, ko so bila GSM omrezja v povojih pri nas, ne pa da se to dogaja v 2010!

Vsakemu se lahko zgodi, da se kje kja zalomi in to se normalno tolerira,ampak ko se nekaj nonstop ponavlja, pomeni da nekaj s temi stvarmi ni OK, premalo informacij imam kaj je tu narobe
in zakaj pri ostalih operaterijh sms-i delujejo in samo t-2 ima težave za katere ne prizna.
Ko so mediji pisali o tem problemu, potem v tem lastniki najdejo konstrukt in zaroto...

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a Malkec » 12. Mar 2010 ob 14:22

Se boš nehal pizdit in mi poslal številko da se pogleda sploh kaj se dogaja? Ne vem kak si zdaj prišel še na helpdesk in ne vem kam, ko sem pa samo napisal če lahko pošlješ svojo številko da se pogleda problem :nevem:

hatronik
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 12. Mar 2010 ob 15:51
T-2: Že imam
Paket: mobilni telefon

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a hatronik » 12. Mar 2010 ob 16:37

Verjetno imate na razpolago veliko številk, kjer lahko pogledate. Ker mislim, da se to vsem nam dogaja trenutno. Že jaz sem dal 2številki in mi je bilo rečeno, da dobim odgovor, ampak me noben ni poklical - no sej ni treba klicat samo napako odpravite ali pa vsaj povejte, da odpravljate napako, da ne bomo klicali vsak dan in bomo enostavno počakali nekaj časa dokler se zadeva ne uredi ane???

LP

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a kekoke » 12. Mar 2010 ob 16:57

hatronik, počasi, ni treba vse energije za pizdenje porabit prvi dan, sej bodo še priložnosti (pa mogoče je tud drugim trapast brat eno in isto zadevo štirkat) Si se pa potridil, eni samo pastajo isti tekst v štiri teme in misljo da so velik nardil. S temi SMSsi ga serjejo od začetka, mal dela pa mal ne dela, tko da ni za pričakovat kaj trajnega v kratkem. Če ne moreš brez zanesljivih SMSov iz tujine ne vztrajal predolgo...
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

hatronik
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 12. Mar 2010 ob 15:51
T-2: Že imam
Paket: mobilni telefon

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a hatronik » 12. Mar 2010 ob 17:15

Neee... daleč od tega da pizdim. Sm samo predstavil svoj problem in v eni temi tudi kako naj se zadeve lotijo hehe. Komaj 1teden še ni odkar sm vzel paket tako, da bom vztrajal še - vendar pa opozarjam, da ne dolgo. In glede na to, da še kar veliko kličem v tujini bi bilo škoda za T2, ker verjetno nisem edini primer. Škoda pa zato, ker so cene res ugodne in bi lahko T2 z malo večjo skrbjo za tehnične težave in malo reklame lahko uspel. Tisti, ki bo v prihodnje pokril tujino z najnižjjimi cenami mu je zagotovljen uspeh!, seveda ob pogoju, da bo vse delalo kot je treba.

LP

Uporabniški avatar
Capone
Znanec
Prispevkov: 97
Pridružen: 8. Nov 2006 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Lj., Bežigrad

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a Capone » 12. Mar 2010 ob 18:28

Sicer ne vem, če to spada v temo. Če SMS zamuja je jeba. Jest sem SMS zadnjič poslal trikrat po pomoti. Tistih 160 znakov za manj kot 5 centov že odžlobudram. Drugače uporabljam brezplačni SMS na najdi.si.

Ne vem, če je pri meni kaj drugače? Ljudje mi iz tujine SMS-ov ne pošljajo (mogoče - pa jih nisem dobil, samo nihče ni omenil), avtomatično generirana sporočila iz spletnih prodajaln kjer potrjujem kdo sem, ni težav. Tako, da ne vem komu bi rekel ne ga srat.
UMTS Slika VDSL oz. optiko Slika

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a riki » 13. Mar 2010 ob 19:49

Malkec napisal/-a:Se boš nehal pizdit in mi poslal številko da se pogleda sploh kaj se dogaja? Ne vem kak si zdaj prišel še na helpdesk in ne vem kam, ko sem pa samo napisal če lahko pošlješ svojo številko da se pogleda problem :nevem:

kdo se pizdi ? napisal sem samo to kar je res.
pun mi je k*** teh fint, s posredovanjem telefonske, pa kaj je to fscking VERY BETA system na katerem laufa vse to al kaj ?
vsaki mesec bom ugotavljal ce mi prihajajo sms-i ::)? pa tega ni v afganistanu:)
meni je jasno da se folk tu smeje ko ne uporablja sms s tujino :)
ampak zamisli eno:
posljejo ti sms iz tujine, za katerega njim napise da je bil DOSTAVLJEN, v resnici pa ga jaz ne dobim, in potem izpadam nekulturen idiot, ki ne odgovarja na SMS-e.
sem narobe napisal, nisem mislil helpdesk ampak prijavo napak.
2x sem ta teden klical in jim pojasnil da ne dobivam sms-ov iz tujine in so rekli: "bomo posredovali tehnikom da preverijo in odpravijo napako"

qwerty
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 20. Avg 2009 ob 09:24
T-2: Že imam
Paket: mobilno

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a qwerty » 14. Mar 2010 ob 16:45

ok sicer od tega tedna naprej sem na mobitelu ampak me zanima nekaj drugega:

glede na to, da storitev ne deluje kot mora (in mi placamo) bi mogu T-2 narest neko kompenzacijo? al ni tako?
ce ne kaj pa tozba?

pa se tistih 15 eur (5x3) nismo nikol nazaj dobili...

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a Alex » 15. Mar 2010 ob 10:12

Včeraj nisem mogel poslati SMS na 2929 - Lpp info!

Forenzik
Faca
Prispevkov: 150
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ljubljana

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a Forenzik » 15. Mar 2010 ob 11:04

Tole uporabljaj. Samo prenos podatkov gre (par kilo za info) Za 50 M boš lahko gledal.....
http://wbus.talktrack.com/

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a frojnd » 16. Mar 2010 ob 09:19

Jaz še vedno ne dobivam SMS jo iz tele2 iz Hrvaške. Evo mejl je biu poslan, ker na HD ju tam ne vejo glih zakaj se gre:
Dobar dan!

Imam poteškoče sa slanjem poruka..Poruke mi dolaze ali kada ja šaljem, poruka ne stigne u mrežu 38664. Javili su mi da je Tele2 Croatia upisan u SMS hub kod međunarodnog clearing house i da će stvar funkcionirati kada Tele2 uključi SMS-slanje putem Mach.

Ovakvo stanje je več MJESEC DANA! pa Vas molim da to sredite što prije (u roku od par dana jer čekam več fakat dugo!).
Pozdrav, Vaš korisnik
Odgovor it TELE2
Poštovani,


želimo Vam se ispričati zbog nastalih poteškoća.


TELE2 ima potpisan roaming Ugovor sa Slovenskim operaterima Mobitel i SI
Mobil, te s tim operaterima nema roaming poteškoća. Ukoliko korisnici
kojima šaljete SMS poruke koriste mrežu operatera u inozemstvu s kojim
nemamo potpisan roaming Ugovor tehnička poteškoća proizlazi iz činjenice da
TELE2 mreža u Hrvatskoj još nije registrirana kod svih roaming partnera.
Proces registracije je u tijeku i radimo na proširenju mogućnosti
korištenja naših usluga u inozemstvu.


Zahvaljujemo Vam na razumijevanju.


Ukoliko imate dodatnih pitanja, slobodno se obratite putem maila
korisnik@tele2.com ili na broj telefona 095 1000 444.



Srdačan pozdrav,


Vaš TELE2

Jebela?! kaj zaj to? Boste kej zrihtali to al boste sam v luft gledali?? V luft gledali, ker mi še vedno niso iz T-2 poslali odgovor kdaj bodo režli to zadevo. Sem poslal dopis a o povratni pošti ne duha ne sluha :grr:

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a riki » 16. Mar 2010 ob 10:16

frojnd, to je Tele2 oni so se mala firmica, to se clovek pac pregrize drek :D

ampak zakaj ne prihajajo SMS-i iz omrezja Telefonica O2 , ki je eno od najvecjih koncernov za mobilno telefonijo ?
Dejstvo je da T-2 v tujini sploh ne obstaja, noben z njim nima nobene pogodbe, zato pa t-2 uporablja roaming 2, ker preko tega gre v roaming, kar se pa tice SMS-ov iz tujine tisto pa vecinoma ne deluje.
tisti roaming 2 pa deluje kot da speljujes na poledeneli hrib brez verig in ti v 3 mogoce prime ko par krat ugasnes telefon, in to je res sranje.

Ne vem ce si opazoval kdaj, ce se hoces povezat na tele2 omrezje s t-2 karto ti bo zavrnilo povezavo, cez par sekund pa bos dobil SMS, welcome to Tele2 croatia,kar je noro -:)


meni je prav čudno da se ta zadeva še ne uredi, mislim obstajajo podjetja kterim plačaš, in ti uredijo preko teh sms hub-ov dostavljanje sms-ov iz tujih omrezij v tvoje.

Odgovori