IPTV in MediaPortal

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a velis » 9. Jan 2010 ob 23:27

OK,

Prevodi končani.
Da vidimo, kaj bo ratalo, ko vključijo not.
Thread je tu.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 1. Feb 2010 ob 11:29

Spet malo težav, če ima mogoče kdo rešitev.

MP 1.1.0 Beta in zadnji SVN, imam server in klienta. Epg mi deluje normalno na serverju, na klientu pa je v tv guide-u prazen seznam (programi so, samo ni sporeda), medtem ko če grem med na gumb programi je pri vsakem napisan trenuten EPG. Kje bi lahko bil problem?

Drugo je predvajanje posnetih vsebin in gledanje tvja. Posnete vsebine lahko prosto gledam v vlcju, so lepo posnete in brez zatikanja, tvja in posnetih vsebin v MPju pa ne zakurbla - ne zgodi se nič, ne javi ne napake, MP postane neodziven. Predvidevam da je problem v kodekih oz. playerjih (imam naloženih že precej zadev). Kateri so najbolj optimalni za predvajanje posameznih vsebin, predvsem TVja in posnetih TV vsebin (dvd, video in ostale stvari delajo).

Imam naložen tudi patch s prejšnje strani.

Imam pa XPje in SP3, do logov pa trenutno nimam oddaljenega dostopa, moram še pregledat kaj piše.

Vnaprej hvala za nasvete.

Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a velis » 4. Feb 2010 ob 15:53

Hm, tole bo pa težka.
Jaz bi sicer gledal, kako imaš nastavljen firewall na serverju.
Možno, da pri inštalaciji nisi rekel, naj omogoči prehod za SQL ali kaj podobnega.
Je pa res, da ne vem, kaj vse je potrebno, da zadeva sploh deluje.

Jaz sem se dajal le še s portom 554 (RTSP) in potem je zadeva delovala super - če odštejem, da slik in filmov na to foro ne zna streči.

SubOrbit
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 13. Nov 2007 ob 18:47
T-2: Že imam
Paket: 750/150

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a SubOrbit » 4. Feb 2010 ob 16:29

Kdor ima probleme z RTSP v multiseat mode-u - poskusite tole: http://forum.team-mediaportal.com/gener ... plz-36735/

Meni osebno se odzivnost pretikanja kanalov kar poveča - čakam cca. 2sek za menjavo kanala, kar je praktično enako oz. malenkost slabše kot na STBju.

Je res, da je treba mountati network drive za timeshifting in recording folder, vendar če v multiseat mode-u uporabljaš TV-server tudi kot podatkovni strežnik je tako ali tako najbolje na klientu mountati npr. folderje s filmi oz. serijami kot network drive.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 5. Feb 2010 ob 12:40

z novim SVNjem sem rešil problem. Je pa zanimivo da po vsakem update-u ali kakšnem šarjenju na klientu ali serverju, klient enostavno zgubi povezavo s serverjem. Po ponovni potrditvi Ipj-a ali imena (ni treba nič spreminjat) pa dela. :nevem: Zdaj v glavnem dela vse.

Bom pa preizkus še tvoj predlog SubOrbit, pa sporočim. Z mountanjem ne bo problem, je vse na podatkovnem strežniku, klient je res samo klient. Zaradi tišanja diska ga bom testno prestavil na CF kartico. Me zanima kako se bo zadeva obnesla :mrgreen:

SubOrbit
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 13. Nov 2007 ob 18:47
T-2: Že imam
Paket: 750/150

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a SubOrbit » 17. Mar 2010 ob 12:58

Mi lahko kdo svetuje, kateri kodek uporabljate za HD kanale in da uporablja DXVA. Asrock ion 330 je malce prešvohoten za HD brez HW pospešitve.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 17. Mar 2010 ob 13:21

Cyberlink-a, zame še najbolj primeren.

VASkO
Znanec
Prispevkov: 99
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 18:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a VASkO » 20. Mar 2010 ob 14:45

windows7 dtv za vse

freextr
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 20. Mar 2010 ob 14:34
T-2: Še nimam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a freextr » 20. Mar 2010 ob 21:33

Pozdrav

poskušal sem že veliko a mi v MP myTV ne predvaja slike ne zvoka - lista kanalov je. Skeniralo je vse v redu, graphedit predvaja(dekodira sliko z microsoft dtv dvd). m3u imam na ta način spisan: elecard://239.255.4.1:5002:i=x.x.x.x:t=m2t/udp (x.x.x.x - je IP mrežne ki je priklopljena direkt na modem od siola) v TV-server mi je lepo dobilo vse programe iz te playliste sem pa moral dodat IP od mrežne, če ne ni delovalo . Kot vidite imam mpeg4 Siol tv. Poskušal sem v MP configuration menjat kodeke za predvajat tv pa mi nič spremenilo še vedno v oknu kjer bi moralo pokazati predogled ni nič samo črno.
MP ver. 1.0.2.0 , Windows 7 . Torej kje bi lahko bil problem? Hvala

Titan
Faca
Prispevkov: 113
Pridružen: 4. Sep 2006 ob 15:45
T-2: Še nimam
Paket: Odšel drugam
Kraj: Polzela

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a Titan » 20. Mar 2010 ob 21:59

Zakaj pa nisi inštaliru mediaportal 1.1.0 rc1.Semizdi da mediaportal 1.0.2 ni glih kompatibilen z windows7.

freextr
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 20. Mar 2010 ob 14:34
T-2: Še nimam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a freextr » 20. Mar 2010 ob 22:45

Jst sm zajebu sorry folk. Ker sem media portal nekajkrat deinstaliru in potem nazaj instaliru sm v zadnje pozabu skopirat dll-ja v MP folder. ko sm se to postimu sem se enkrat skeneru kanale in je prislo do spremembe in to te da v mytv je portal freeznu. potem se zdej neki igram s kodeki pred tem sem meu vse na ms dtv-dvd in zdej dela z Elecard MPEG-2 decoderjem.

@titan: kateri iptv patch pa naj uporabim za 1.1.0 verzijo?

Titan
Faca
Prispevkov: 113
Pridružen: 4. Sep 2006 ob 15:45
T-2: Še nimam
Paket: Odšel drugam
Kraj: Polzela

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a Titan » 20. Mar 2010 ob 23:01

Ko boš inštaliru mp 1.1.0rc1 že maš vse noter in ti nebo treba drugega nardit ko playlisto skopirat v program data, media portal tv server,tuning parameters,dvbip.Ker ta mp dela brez elecard kodeka.Play listp pa spremeniš takole:

#EXTINF:0, POP TV
udp://tvoj ip od tvja@ip od programa:5002

freextr
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 20. Mar 2010 ob 14:34
T-2: Še nimam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a freextr » 21. Mar 2010 ob 09:28

ja zakon ej hvala. med drugim a je mogoče možno uštimat ali je to že uštimano da bi se dalo tudi pogledat opis oddaje, filma, ... ki se trenutno gleda?

Titan
Faca
Prispevkov: 113
Pridružen: 4. Sep 2006 ob 15:45
T-2: Še nimam
Paket: Odšel drugam
Kraj: Polzela

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a Titan » 21. Mar 2010 ob 11:06

Seveda se da epg tud uredit ni problema.Preber si komplet media portal temo pa boš najdu kok se to nardi.

freextr
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 20. Mar 2010 ob 14:34
T-2: Še nimam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a freextr » 21. Mar 2010 ob 20:16

ja sej za spored sm vidu ja da se da samo se še nism ga lotu. ko bom bom vidu kaj mi bo ta epg pokazal. hvala za enkrat
edit: pa še to ja. se pravi da je atom(v mislih imam kašn ion od zotac ali od asus) zadosti zmogljiv za media portal.?

Odgovori