RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a celloak » 22. Mar 2010 ob 08:06

Čak no čak :).

Po isti logiki je potem T-2 odgovoren, da na Magyar Televisio HD niso vrteli HD vira od enega ČB filma... Ne pije to vode. T-2 oddaja kar mu RTV spusti. Če mu RTV spusti junk, bo T-2 oddal junk. Ne razumem kaj je T-2 tukaj kriv...
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a Cobane » 22. Mar 2010 ob 09:04

Povej mi, koliko se je T-2 potrudil, da mu po OI RTV ne bi pošiljala junka? Po moje nič, RTV SLO se pa tudi ne briga za opremo, ki ni v njihovi lasti. Torej bi T-2 moral narediti akcijo in pozvati RTV, kaj jim naj pošilja na receiver! A ne!?
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a celloak » 22. Mar 2010 ob 09:05

Kaj se je v času, ko je RTVSLO v HD oddajal "junk", vrtelo na RTVSLO HD na Telemachu, ter na RTVSLO HD na DVB-T?

MIslim da isto.
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a Cobane » 22. Mar 2010 ob 09:36

Torej je potrebno povedati RTV SLO, kaj naj jim pošilja. Če bi bila moja oprema, bi jim že zdavnaj zatežil,... tako jim pa ne morem in vse kar lahko jaz naredim, da težim T-2ju! Je dovolj vohunov na forumu in bodo lahko opazili moje težnje... ;-)

Ampak bojim se, da se ne bo nič zgodilo...
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Marvin
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 21. Jan 2010 ob 14:13
T-2: Še nimam
Paket: Telemach

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a Marvin » 22. Mar 2010 ob 09:49

???

TV SLO HD program je po končanih ZOI postal "upkonvertirana" SLO 1. Ne vem, kakšno sliko imate na T-2, ampak na Telemachovi digitalni kabelski je le-ta svetlobna leta pred navadno SD enko.
HD vsebine studia 1 se bodo začele oddajati v aprilu (Spet doma, Parada, Tarča, dokumentarci in kakšen film), prihaja JAR,...

Polete v Planici je snemala samo RTVS, da pa je slika na ARD HD ali ES HD boljša, kot na SD dvojki pa je popolnoma jasno.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a Cobane » 22. Mar 2010 ob 09:59

Potem morate imeti pa SLO1 na Telemachu zelo slabo, da se ti zdi ta na HD za 21. stoletje. Osebno me SLO1 ne zanima, tako da bom težko rekel, kakšna je razlika obeh kanalov na T-2ju, ker nisem delal primerjave. Ampak sem pa videl samo, kako izgleda SLO1 na HD kanalu in ni nič posebnega in meče slabo luč za HD kanal (da se predvaja na njem)! Torej bi lahko TV SLO pošiljala v T-2 receiver sliko, ki jo je pošiljala ostalim TV hišam po Evropi/svetu. Pa tega ni storila, ker ji to nihče ni rekel. ;-)
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Marvin
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 21. Jan 2010 ob 14:13
T-2: Še nimam
Paket: Telemach

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a Marvin » 22. Mar 2010 ob 10:34

Dejansko se uporabniki T-2 ne zavedate, kaj to "slaba slika" je. Na Telemachu so SD programi RTVS obupne kvalitete (zaradi prekodiranja) in v "letterbox" formatu. :grr:

SLO 1 (še) ni HD, to je dejstvo. Predvajanje "upkonvertiranih" vsebin je nekaj povsem normalnega tudi pri ostalih evropskih tv-hišah, saj prav veliko HD vsebin zaradi pomanjkanja opreme ni. Počakajmo do aprila in potem sodimo...

Bi pa sam veliko raje na tem mestu videl dvojko, ki jo zaradi športnih dogodkov veliko več gledam. Sej to zahtevaš, ne?

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a nemo » 22. Mar 2010 ob 10:56

Cobane napisal/-a:Torej bi lahko TV SLO pošiljala v T-2 receiver sliko, ki jo je pošiljala ostalim TV hišam po Evropi/svetu. Pa tega ni storila, ker ji to nihče ni rekel. ;-)
Ne se hecat, saj TV SLO ni VOD! T2 jih lahko prosi in kleči na kolenih, pa ne bodo na njihove mašine pošiljali nič drugega kot ostalim.
Da pa so na TV SLO po OI malo pozabili na svoj HD program, je pa seveda tudi res. Ampak to je treba urediti na Kolodvorski, kjer čas teče počasi.
Plačaš 100, dobiš 90.

killah bee
Navdušenec
Prispevkov: 541
Pridružen: 31. Dec 2007 ob 14:47
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + IPTV-HDTV + tulifon :)

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a killah bee » 22. Mar 2010 ob 13:58

Hecno, da si nekateri narobe razlagate zadeve... RTV SLO1 HD je prvi program, ki so ga priklopili po OI iz 2jke, kar je nekako logično, saj je to njihov prvi program... In hecno bi bilo prestavljati vir iz 1ke na 2jko samo v času tekme Planice in po koncu nazaj na prvo... Seveda je imala ARD in drugi boljšo sliko, saj je šlo skozi upkonverzijo... enako bi bilo, če bi preklopili SLO 2 na HD...
Megane 225 Renault Sport

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a Cobane » 22. Mar 2010 ob 14:22

No, ste že začeli zagovarjat naše vrle ponudnike in posrednike TV vsebin... odlično! :plosk: :pivo:

Očitno ste več kot navdušeni nad vsebino in kvaliteto za ta denar, ki ga namenjate vsak mesec ponudnikom in posrednikom TV programov! Vam je očitno že velik korak za v 22. stoletje (op. nisem se zmotil), da je TV SLO sposobna oddajanja razmazane slike v HD! Slika
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a RobertM » 22. Mar 2010 ob 17:32

Marvin napisal/-a:Polete v Planici je snemala samo RTVS, da pa je slika na ARD HD ali ES HD boljša, kot na SD dvojki pa je popolnoma jasno.
ARD ali ORF sploh ne rabita HD formata saj je SD slika boljša kot na marsikateremu HD programu z 5X večjim streamom.
In to ne od "včeraj" ampak še iz časov analognega oddajanja na Astri (satelitu), ko sem prenekatero popoldne preživel v obliki Spidermana na fasadah in strehah.
Očitno na RTV ne bo potrebno menjati samo kamer in opreme ampak zamenjati tudi kakšnega človeka, ki se "igra" z kontrasti in nastavitvijo optimalnih barv pred oddajo v razna omrežja ;-)
Zanimivo, da je RTV za snemanje dokumentarca o Soči "Smaragdna reka" (in še kakšnega) k sodelovanju povabil prav ORF in je ostrina slike "solidna" :pivo:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

LexLuthor
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 27. Feb 2008 ob 17:54
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika 100/10
Kontakt:

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a LexLuthor » 23. Mar 2010 ob 02:01

Jaz sem primerjal ARD in SLO 2, pa ni bilo kake posebne razlike. Vse je bilo SD. Ljudje tudi vidite tisto, kar mislite, da morate videti. Mogoče je bila mala razlika, ker je ARD upscale delal, ampak source je bil enak.

HD bo itak nekaj veljal pri nas, ko bodo sposobni narediti HD prenose dogodkov (smučanje, Planica, hokej). *urc gleda Mariota...

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a kitl » 23. Mar 2010 ob 08:14

Ja itak je bil source enak saj je RTV imela prenos v svojih rokah.
Slika


Lp, Kitl

DragoG
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Medvode

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a DragoG » 23. Mar 2010 ob 08:26

No ,vsaj še eden,ki ni videl razlike med Slo2 in ARD,kar se tiče skokov.Pred časom je bila res blazna razlika med Slo in nemškimi,avstrijskimi programi,zdaj te razlike večinima ni več.Slika,ki je pa občasno na SLO HD je pa sploh krasna,recimo včeraj zvečer,kar nekaj oddaj,s tako sliko se pa tudi ARD ne more primerjati.
Pa imam tako T-2,kot Telemach.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a Cobane » 23. Mar 2010 ob 08:46

Potem T-2 očitno meni posreduje na ARD boljšo sliko kot ostalim (ali pa na HD slabšo), razlika med obema kanaloma je bila v času prenosa več kot očitna (vsaj pri meni), drugače niti ne bi začel s tem! :roll: Škoda ker nisem posnel, da bi vam že enkrat zaprl usta... sedaj pa lahko samo nabijam v prazno in dokazujem nekaj, kar ne morem zavrteti nazaj!

Je pa res, da imam Amino 130M skonfiguriran na 1080i. Sem že pred časom opazil, da mi ob tej resoluciji tudi SD programe predvaja z občutno bolj čisto sliko, kot če ga imam na 720p! Zelo verjetno je, da se tudi zaradi tega pozna razlika, zaradi katere sedaj ne pridemo skupaj!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Odgovori