Ukraden telefon

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Ukraden telefon

Odgovor Napisal/-a obi » 23. Mar 2010 ob 15:39

Pomoje to ne drži vode. Obstajajo pa telefoni ki ti javijo koordinate kje se nahaja. Na kakšen način in kako pa ne vem
Vsaka BP ima zapisano lokacijo, se pravi kje je postavljena v prostoru (zemljepisno širino in dolžino). Glede na to lahko telefon preračuna s pomočjo oddajanja in sprejemanja signala kje se nahaja - na hitro obrazloženo.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Ukraden telefon

Odgovor Napisal/-a RobertM » 23. Mar 2010 ob 17:35

Še malo podrobneje - potrebujemo tri bazne postaje.
Za primerjavo lepim kar slikico RGB barvnega sistema, ki je edina "pametna", ki sem jo našel na netu.
Ker imajo bazne postaje(kot je napisal Obi) fiksne lokacije se meri oddaljenost telefona od vsake-tudi v Nokiinih skritih menujih dobiš številko bazne postaje in njeno oddaljenost.Na spodnji sliki naj bi bil telefon čisto v centru treh v enakostraničen trikotnik postavljenih baznih postaj.

Slika

V praksi pa so krogi različno veliki odvisno odvisno kje med njimi je telefon ampak vedno se najde skupno presečišče in se ga lahko fokusira.
Čisto v pravi praksi pa to pomeni, da je najbolje, da čimprej pozabiš na telefon :nevem:

Koda: Izberi vse

Triangulation is a tracking process used widely in the cellular network, and centers around some basic geometric principles. If you take two points (or, in the case of cell phones, two cellular towers), you can find the distance to a third point (the cell phone) by measuring the angles formed between the third point and the first two points. In slightly simpler terms, you’re drawing lines at given angles from the first two points until they both intersect at the third point – forming a triangle. Trigonometry then allows you to figure out the distance to the third point, meaning that you can calculate distances using line-of-sight angles.

The principle of triangulation is used by cell phone service providers to geographically locate and track cell phones. As mentioned earlier, by calculating the angles formed between the cell phone and two base stations, the cell phone’s location can be pinpointed to an extremely fine degree. The technique is most effective in urban areas where base stations are plentiful, allowing for the margin of error in the angles to be minimized. This locating data is often used by cell phone companies to provide location-specific information or allow tracking by family members or friends (often used in the case of senior citizens). Triangulation also has relevance to law enforcement agencies in tracking suspects or criminals.

In more recent times, network triangulation has been supplemented by GPS technology to more accurately pinpoint cell phone location, resulting in hybrid tracking methods like the Assisted GPS (or a-GPS) system. There is still no legislation specifically covering privacy of cell phone data, including triangulated location, in the United States.
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Ukraden telefon

Odgovor Napisal/-a obi » 23. Mar 2010 ob 22:51

Mnja Robert lahko je tud samo ena BP ker je usmerjenost celice tudi dana v aplkaciji tako da bi znala aplikacija na mobilnem telefonu tudi pozicionirati telefon v prostoru, če pa imaš 3 BP je pa natančnost toliko večja.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Ukraden telefon

Odgovor Napisal/-a dal » 23. Mar 2010 ob 23:00

Krypto napisal/-a:Pomoje to ne drži vode. Obstajajo pa telefoni ki ti javijo koordinate kje se nahaja. Na kakšen način in kako pa ne vem :)
Če se spremeni SIM kartica, ob naslednjem vklopu aparata vklopijo vgrajeni GPS in sporočijo koordinate na vnaprej nastavljeno SMS številko. ;-)

Lokacijo lahko dobiš tudi na zahtevo, če pošlješ SMS na številko aparata, na katerem je nameščen program.

Razne "Mobile Anti Theft" rešitve omogočajo tudi zaklepanje aparata in brisanje podatkov na daljavo, naprimer F-Secure Anti-Theft for Mobile.

emanresu
Faca
Prispevkov: 159
Pridružen: 30. Jul 2008 ob 23:31
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: Ukraden telefon

Odgovor Napisal/-a emanresu » 24. Mar 2010 ob 13:57

@gr Maš prov ja. To pride v poštev samo, da preprečiš da kliče s tvoje kartice na tvoj račun....je pa telefon vseeno zaklenjen, če zamenjaš SIM. Naj postavim isto vprašanje zdaj; ALi se da to shekat. Da dobiš zaklenjen telefon - se ga da odklenit če ne poznaš kode?

Moj bivši Samsung je imel opcijo, da je takoj ko se je v telefon vstavila druga SIM kartica poslal SMS s sporočilom ala ''ta telefon je bil ukraden, prosimo zapomnite si to številko...v nastavitvah si si izbral telefonsko npr. od žene, brata...

Uporabniški avatar
odpisani
Model
Prispevkov: 261
Pridružen: 18. Sep 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Ukraden telefon

Odgovor Napisal/-a odpisani » 24. Mar 2010 ob 14:51

Da si sposodim temo:
Sin je izgubil telefon, T-2 SIM kartica je bila preklicana (ima že novo), telefon pa je nek "pošten" najditel zadržal. Kot mi je znano , je možno telefon zablokirati preko njegove IMEI številke. Kdo pa lahko to naredi? Na HD pravijo, da blokirajo samo telefone kupljene pri njih, za druge pa naj nebi imeli pooblastila.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Ukraden telefon

Odgovor Napisal/-a Krypto » 24. Mar 2010 ob 18:03

Pomoje boš več živcev prišparal če si pri sebi misliš naj si ga vtakne kamorkolinaspisku :beri:

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Ukraden telefon

Odgovor Napisal/-a obi » 24. Mar 2010 ob 21:33

Na HD so ti pravilno povedali, pa še to se lahko stori samo na podlagi policijske odredbe drugače pa ne. Finta pa je lih v tem da če se IMEI telefona zamenja nimaš kaj blokirat.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Uporabniški avatar
Capone
Znanec
Prispevkov: 97
Pridružen: 8. Nov 2006 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Lj., Bežigrad

Re: Ukraden telefon

Odgovor Napisal/-a Capone » 2. Apr 2010 ob 17:11

Za uporabnike NOKIE ena fejst in zastonj zadeva http://store.ovi.com/content/22205?clickSource=bso Preverjeno deluje.
UMTS Slika VDSL oz. optiko Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Ukraden telefon

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 2. Apr 2010 ob 19:43

ja ampak po moje "lopov" še zmeraj resetira telefon na tovarniški default ( se vse zbriše ) in tudi ta program ... in spremenis IME in to je to

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: Ukraden telefon

Odgovor Napisal/-a frojnd » 2. Apr 2010 ob 21:17

Good to know ;)

Uporabniški avatar
Capone
Znanec
Prispevkov: 97
Pridružen: 8. Nov 2006 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Lj., Bežigrad

Re: Ukraden telefon

Odgovor Napisal/-a Capone » 3. Apr 2010 ob 14:31

Vsekakor lahko telefon resetiraš na tovarniške nastavitve. Do te opcije pa ne moreš dokler ne vtipkaš unlock kode.

Mimogrede. Sem sflešal kar nekaj telefonov.
UMTS Slika VDSL oz. optiko Slika

Uporabniški avatar
stajerc
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 21:07
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Ukraden telefon

Odgovor Napisal/-a stajerc » 6. Apr 2010 ob 21:02

Nekateri Samsungi imajo dobro zadevo, kot nek sledilec. Ko se da drugi SIM v aparat, in se vključi telefon sam pošlje sms s te številke !
Slika
Slika
Slika

naivnež
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 4. Jun 2013 ob 18:38
T-2: Že imam

Re: Ukraden telefon

Odgovor Napisal/-a naivnež » 4. Jun 2013 ob 18:43

Pozdravljeni!

Jaz imam pa ravno obraten problem...namreč ravno danes sem po pošti prejela mobitel, za katerega sem na bolhi vidla oglas, kjer je pisalo da ima vse, garancijo, je original zapakiran....ampak ko jaz škatlo odprem, najdem vse brez garancije.
Kupljen pa je bil v Italiji....ampak kaj pa če je bil ukraden?

Kaj sploh lahko naredim? Vem, da ko bom dala sim not, mi bojo začeli sledit, če je res ukraden. A nej grem na policijo povedat, kaj se mi je nardil?
Itak vem, da mi ga bojo vzeli, če je res ukraden :(
A mogoče kdo ve, kak imei spremenit?
Res ne bi rada ostala brez 190 evrov :(

Hvala vam za vsak nasvet !

naivnež
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 4. Jun 2013 ob 18:38
T-2: Že imam

Re: Ukraden telefon

Odgovor Napisal/-a naivnež » 4. Jun 2013 ob 18:47

Aja, pa še to. Imam pa od prodajalca vse podatke.

Odgovori