Zatemnitve TV prenosov

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
Tedy
Navdušenec
Prispevkov: 512
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:51
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: KR

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a Tedy » 8. Apr 2010 ob 09:23

veiztex napisal/-a:Odredba za zatemnitev programa pride s strani SAZAS-a.
oni, mafijci so samo za avdio, nimajo kaj veze za video!
Slika

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a veiztex » 8. Apr 2010 ob 09:47

No oni se sklicujejo na http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... evilka=717 , kjer se omenjajo tudi videoposnetki oz. avdiovizualne stvari
tak, da če se neb oni bi se pa nekdo drug...
Meni tudi ne diši formule gledat na popu... kaj cem... :jao:

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a Mark » 8. Apr 2010 ob 19:28

Včasih je bil standard, da ko so bile na POPTV reklame si dal obvezno na ORF1 :D Sicer pa sedaj na popu pogrešam Ališiča. Kljub vsemu mi je bil dober komentator. Obiščem tu in tam njegov nov page.

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 9. Apr 2010 ob 17:18


seth
Nergač
Prispevkov: 634
Pridružen: 15. Apr 2008 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a seth » 9. Apr 2010 ob 17:34

Namesto, da se toliko obremenjujejo z zatemnitvami bi raje naredili nekaj, da bi gledalci rajše gledali "lokalne" kanale kakor pa tuje. Še en prenos vreden ogleda v HD - samo pri nas NE. Za bonus dobimo kvadratasto sliko iz španske lige zaradi slabe kvalitete streama pač kvantiteta je bolj pomembna. Enako se začne ta vikend nova sezona MotoGPja ponovno v HD za nas seveda NE.

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a tonimona » 9. Apr 2010 ob 19:41

Kaj se stalno usajate, saj je T-2 boljši kot Perwoll black magic. :hudicek:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a ally12 » 10. Apr 2010 ob 09:17

Točno take situacije se bodo dogajale. Ali pa ekskluzivne pravice za nek program, tako kot si je privoščil Telemach. Še vedno trdim, da na področju medijev v razvitem svetu ne obstajajo ekskluzivne pravice. T-2 - treba bo vključit pravno službo.
Slika

Schime
Faca
Prispevkov: 108
Pridružen: 25. Mar 2007 ob 21:39
T-2: Še nimam

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a Schime » 10. Apr 2010 ob 09:58

Ne vem, če je tole že bilo objavljeno a vseeno. Za ljubitelje tega kanal bo verjetno tudi zanimivo.

http://www.mportal.com.hr/Default.aspx? ... 53&id=4350

Uporabniški avatar
Tedy
Navdušenec
Prispevkov: 512
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:51
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: KR

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a Tedy » 10. Apr 2010 ob 10:59

Super, gremo zatemnit vse kanale :grr:
Slika

Schime
Faca
Prispevkov: 108
Pridružen: 25. Mar 2007 ob 21:39
T-2: Še nimam

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a Schime » 10. Apr 2010 ob 11:34

Ni še jasno, sam bo pa zanimivo kako se bodo naši operaterji odzvali.

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a ally12 » 10. Apr 2010 ob 13:36

Zgleda bodo s pomočjo avtorskih pravic uspeli doseči stanje iz osemdesetih letih in prej. Doma bomo gledali 5 programov, takrat so to bili Ljubljana 1 in 2, TV Zagreb 1 in 2 (če si imel srečo) in ORF1, ORF2. Zdaj pa bodo RTVSLO 1 in 2, A kanal in POP TV ter TV3.

Od teh programov, ki jih imamo v shemi, je malo tistih, ki imajo ves čas avtorski program. Žal pa ne poznam vzroka, ki bi nrp. prepričal SAT1, da bi kupil avtoske pravice za oddajanje na Balkanu. Nemci pa le ne hodijo toliko na Jadran na dopust.

Pa še malo off-topic: včeraj sem naj javni RTV SLO gledal prenos boksa Zavec-Martinez. Moram priznati, da me je zelo ujezilo, saj je med prenosom borbe, če gledamo časovno, bilo dve tretjini namenjeno boksu, ostalo pa reklamam. Prenos je bil milo rečeno zelo slab.
Slika

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 10. Apr 2010 ob 17:26

Se strinjam. Prijavo na APEK!

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 18. Apr 2010 ob 11:27

dokazano se zatemnijo samo programi,ki so neposredna konkurenca
torej je izgovarjanje na avtorske pravice zgolj metanje peska v oči
Heca ni več !

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 18. Apr 2010 ob 12:02

Evo mene po dolgem cajtu nazaj.

Moje današnje pisemce POP-u in T-2:

Spoštovani!

Danes sem z velikim obžalovanjem ugotovil, da sta se T-2 in POP tv lotila cenzure informacij na v Sloveniji. V ustavi nekje piše, da imajo državljani Republike Slovenije pravico do vseh informacij, ki niso označene s stopnjo zaupnosti. Nikjer ne piše, da je vir informacij omejen le na medijsko hišo, ki razpolaga le z nesposobnimi komentatorji in se zaradi bega gledalcev k drugim virom prenos le-teh zatemni.

Verjetno veste o čem govorim. Danes sem hotel lepo v miru pogledati prenos F1 iz Kitajske in kaj sem doživel? Črn zaslon in napis "Začasna zatemnitev signala". Po izbruhu slabe volje, katerega je morala prenašati tudi moja družina sem bil prisiljen gledati prenos s komentatorjema, ki nimata pojma. Ne o govoru samem, ker se ves čas pačita s nekakšno sterilno slovenščino, ne o stvareh o katerih govorita in ne o čemerkoli povezanega s športom, ki ga prenašata in česar trenutno tudi jaz ne vidim na zaslonu.

Samo primer: Kolikokrat sta danes omenila sistem pretoka zraka skozi cockpit, ki ga ima Mclaren in ga Vettel hoče imeti na naslednji tekmi?

Se popolnoma strinjam s tem, da ste spodili Ališiča, ker je kar nekaj rjul v mikrofon in običajno sploh ni vedel kaj se na stezi dogaja, da ste pa namesto njega našli dva teletka, ob katerih zaspiš v dveh krogih in ko eden od njiju potrebuje cel krog, da pove stavek, ki vsebuje 12 besed je pač vaša redniška politika, katera me konec koncev ne zanima. Zanima me le rezultat, ki je v vašem primeru porazen, zato že kakšne 4 leta gledam F1 izključno na HTV2.

Gledalce se ne pridobiva s prepovedmi, gledalci se pridobijo z kvaliteto. V vašem primeru jo ni.

Kateri od teh vaših dveh "majstrov" je sposoben izreči stavek, ki ga je rekel Jerančič med enim prenosom: "Kar je dovoljeno bogovom ni dovoljeno volom?" ali pa včerajšnji komentar Stareta med hokejem, da imajo nekateri hokejisti možgane v velikosti mravlje? Nočem sterilnega komentarja v nekakšni sterilni slovenščini, hočem komentar tistega, kar se dogaja tako kot se dogaja, hočem mnenje komentatorja, ker zato se mu tudi reče komentator, drugače bi bil prenašalec. Hočem izvedeti, kaj je ta sistem za pretok zraka skozi kabino in hočem izvedeti kaj se je dogajalo med eno in drugo tekmo, kakšne govorice se valjajo po pit lane, kaj katera ekipa razvija, res me pa ne zanima preveč kdo je s katero spal.

Tadva, ki jih imate sedaj tega nista sposobna.

To je veljalo za POP TV, naslednji del velja za T-2:

Glede na to, da vam redno pošteno plačujem naročnino, zahtevam da mi redno pošteno zagotavljate signal. Črn ekran z napisom "Začasna zatemnitev signala" to ni. To je nategovanje gledalcev. Zahtevam, da mi v računu za mesec april odštejete od naročnine čas zatemnitve HTV2, razmišljam pa tudi o odškodnini zaradi izgubljanja živcev.

Oboji se pa zamislite nad dejstvom, kaj lahko nesposoben komentator naredi medijski svobodi in javnemu dostopu do informacij. Imam občutek kot bi bil na Kitajskem ali v Severni Koreji

lp

XXX

Dosegel tako ne bom nič, ampak spucati sem se pa vseeno moral. Me pa zanima kakšne odgovore bom dobil.
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 18. Apr 2010 ob 12:06

Em T-2 ti bo lepo sporočil, da smo dobili zahtevo katero smo mogli upoštevat.
Drugače pa bi lahko pismo bilo nasplovljeno tudi na druge ponudnike Tv storitev saj jih večina zatemnjuje.

Odgovori