UMTS 900 se vrača k Tušmobilu

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
Sumy
Model
Prispevkov: 313
Pridružen: 26. Sep 2007 ob 08:26
T-2: Še nimam
Paket: Int: 1000/100+TV+telefon
Kraj: Postojna

UMTS 900 se vrača k Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a Sumy » 19. Jul 2010 ob 21:23

UMTS 900 v Ljubljani in Celju 19.07.2010
V Tušmobilu smo sredi julija, kot eden prvih mobilnih operaterjev na svetu uvedli enostaven in hiter dostop do mobilnega interneta z UMTS na 900MHz. To tehnologijo ponujamo danes v Ljubljani z okolico in v Celju, ki ustrezata po morfologiji in gostoti prebivalstva urbanemu in suburbanemu tipu okolja, letos pa bomo delovanje UMTS 900 razširili tudi na druga področja po Sloveniji.

Bistvena prednost UMTS 900 je v tem, da lahko navedene prenosne hitrosti dosežemo na širšem področju pokrivanja ter s tem večjemu številu porabnikov omogočimo dostop do pravih mobilnih širokopasovnih storitev. V prihodnje bomo na Tušmobilu omrežje še nadgradili in uporabnikom ponudil še višje prenosne hitrosti preko HSDPA in HSUPA.
vir: http://www.tusmobil.si/index.php?option ... &Itemid=57

:lol: :mrgreen:

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: UMTS 900 se vrača k Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a kitl » 26. Jul 2010 ob 12:25

Odlično :)
Slika


Lp, Kitl

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: UMTS 900 se vrača k Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a weidah » 12. Sep 2010 ob 18:33

Ne vem kako je to kaj zdaj, sam ko so to prvič uvedli so meni izpadli kot totalni idioti. Na SLO trgu je bil 1 mogoče 2 aparata, ki sta delovala na frekvenci 900Mhz, tušmobil ni imel nobenega aparata. Se pravi reklamirali so tist svoj vesolje paket med tem ko je vse skupaj na koncu delalo preko Edga, ker se aparat ni mogel povezati na njihov UBER HI TECH internet. Vse kar delajo je, da iščejo pozornost in hočejo izpadat, posledično tudi privabljat stranke, ki o tem nimajo pojma in imajo zanič povezavo.
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: UMTS 900 se vrača k Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a kitl » 12. Sep 2010 ob 18:50

weidah ko so to oni uvedli sem jaz imel aparat Nokia 5800 XM, ki podpira UMTS 900 in sem ga prav tako dobil pri njih. Tako, da ne nakladaj in ne širi laži.
Slika


Lp, Kitl

DreamDesign
Znanec
Prispevkov: 80
Pridružen: 26. Jul 2010 ob 09:59
T-2: Še nimam

Re: UMTS 900 se vrača k Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a DreamDesign » 12. Sep 2010 ob 19:48

weidah napisal/-a:Ne vem kako je to kaj zdaj, sam ko so to prvič uvedli so meni izpadli kot totalni idioti. Na SLO trgu je bil 1 mogoče 2 aparata, ki sta delovala na frekvenci 900Mhz, tušmobil ni imel nobenega aparata. Se pravi reklamirali so tist svoj vesolje paket med tem ko je vse skupaj na koncu delalo preko Edga, ker se aparat ni mogel povezati na njihov UBER HI TECH internet. Vse kar delajo je, da iščejo pozornost in hočejo izpadat, posledično tudi privabljat stranke, ki o tem nimajo pojma in imajo zanič povezavo.
V Ljubljani pred 3. januarjem je šlo na UMTS 900 če si dal telefon na UMTS only. Sedaj v Ljubljani preklopi tudi samodejno na UMTS. Verjetno je to razlog za tvoje nezadovoljstvo. Jaz sem mel do 3. januarja 2010 na UMTS only in mi je UMTS 900 lepo deloval (celo bolje od GSMa).

Pred 3. januarjaem je bil UMTS 900 testno ter tudi zastonj internet. Nato jim je APEK vzel testno licenco. 19. julija 2010 pa je tuš tudi uradno zagnal UMTS 900/2100.

Recimo UMTS 2100 v Novem mestu trenutno dela le če daš na UMTS only oziroma deluje za USB modeme.

Trenutna pokritost pa je taka (trenutno 61% pokritost prebivalstva, na 31.12.2009 je bila pokritost 19%.)
Slika

Pokritost vseh operaterjev pa:
http://www.dreamdesign.si/informacije/m ... -umts.html

Sumy
Model
Prispevkov: 313
Pridružen: 26. Sep 2007 ob 08:26
T-2: Še nimam
Paket: Int: 1000/100+TV+telefon
Kraj: Postojna

Re: UMTS 900 se vrača k Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a Sumy » 13. Sep 2010 ob 10:05

weidah napisal/-a:Ne vem kako je to kaj zdaj, sam ko so to prvič uvedli so meni izpadli kot totalni idioti. Na SLO trgu je bil 1 mogoče 2 aparata, ki sta delovala na frekvenci 900Mhz, tušmobil ni imel nobenega aparata. Se pravi reklamirali so tist svoj vesolje paket med tem ko je vse skupaj na koncu delalo preko Edga, ker se aparat ni mogel povezati na njihov UBER HI TECH internet. Vse kar delajo je, da iščejo pozornost in hočejo izpadat, posledično tudi privabljat stranke, ki o tem nimajo pojma in imajo zanič povezavo.

Po moje ti iščeš pozornost zato nakladaš take laži... :hmm: :grrpc:

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: UMTS 900 se vrača k Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a weidah » 13. Sep 2010 ob 15:31

Edino kar tukaj ni bilo pravilno, kar sem se očitno zmotil je za Nokia 5800 XM. Govoril sem za preteklost, ko so imeli samo UMTS 900 in ne 2100. Se še prav spomnim, ko sem klical na njihov HD in mi reče, da moram imeti aparat, ki podpira 900Mhz UMTS, če želim le-tega uporabljati. Gre se za to, da so reklamirali internet, ki je takrat deloval na zelo malo modelih aparatov.
V Ljubljani pred 3. januarjem je šlo na UMTS 900 če si dal telefon na UMTS only. Sedaj v Ljubljani preklopi tudi samodejno na UMTS. Verjetno je to razlog za tvoje nezadovoljstvo. Jaz sem mel do 3. januarja 2010 na UMTS only in mi je UMTS 900 lepo deloval (celo bolje od GSMa).
Ne razumem povsem tega kar si napisal. Mene je predvsem motilo to, da sem tam vzel naročnino in kupil iPhone-a. In se mi potem, ni in ni hotel povezat na 3G. Sprva sem mislil, da pač ni signala potem, se mi je čudno zdelo ko v centru ni delal. Kličem na HD in reče, da iPhone ne podpira frekvence na kateri dela njihov UMTS. Mi pove za 900Mhz preizkusno frekvenco. Jezilo me je to, da so testirali na frekvenci 900Mhz med tem ko na 2100 ni blo nič govora. Do pred kratkim, ko sem slučajno vklopil 3g na telefonu spet, je pa prijel. Sem bil presenečen in vesel. Če mislijo spet priklopit samo na 900Mhz se mi zdi neumno. Tako kot, da bi Petrol na vseh bencinskih črpalkah preklopili na plin in ne bi več prodajali bencina.



Če sem se pa kje kaj zmotil me pa kvečem popravite in ne zmerjajte z lažnivcem, pisal sem le o tem kar sem zvedel od Tušmobila samega in kaj sem sam iz tega sklepal. Ko sem jih pa vprašal glede telefonov je sicer omenil neko Nokio in še en telefon, ki po njegovih besedah "Naj bi že podpirala to frekvenco", samo je nisem našel na njihovi strani in sklepal, da je nimajo v prodaji.


EDIT: DreamDesign, sem malce premislil, kaj si napisal, najbrž si mislil to, da je bil takrat tudi 2100Mhz UMTS, ki si ga poimenoval samo "UMTS" (zgoraj v QUOTE odebeljeno). Sem klical na Tušmobil in so mi potrdili, da je takrat bil tudi 2100Mhz vendar možno, da na moji lokaciji ni delovalo, čeprav sem bil v Ljubljani, sklepam, da je bila slabša pokritost, v primerjavi z 900Mhz. Oziroma, da je silil na 900Mhz če si dal telefon na UMTS only, kar sicer ne razumem povsem.
Slika

DreamDesign
Znanec
Prispevkov: 80
Pridružen: 26. Jul 2010 ob 09:59
T-2: Še nimam

Re: UMTS 900 se vrača k Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a DreamDesign » 13. Sep 2010 ob 17:40

UMTS 2100 ni bil v Ljubljani, Celju in Mariboru pred 19.7.2010. Bil je pa recimo na obali, Postojni, Ilirski Bistrici, Velenju, okolica Murske Sobote ...

Sedaj pa od julija so v Ljubljani, Mariboru in Celju oba UMTS 2100 in UMTS 900.

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: UMTS 900 se vrača k Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a dal » 13. Sep 2010 ob 19:02

Kakšna je poraba baterije na UMTS 900? Podobna kot pri GSM?

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: UMTS 900 se vrača k Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a kitl » 13. Sep 2010 ob 19:04

DA
Slika


Lp, Kitl

Odgovori