Napačna številka države klicočega pri roamingu na Hrvaškem

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
mihi
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 11. Nov 2009 ob 23:05
T-2: Že imam

Napačna številka države klicočega pri roamingu na Hrvaškem

Odgovor Napisal/-a mihi » 3. Maj 2010 ob 12:43

Več kot teden dni mi je na Hrvaškem, v omrežjih Vipnnet in Tmobile, tako na random napačno izpisovalo kodo države klicočega - 385 namesto 386. In to na več telefonih, za klice različnih ljudi, tako iz slovenije, kot tudi tiste, ki so tudi gostovali na Hrvaškem... Ampak ne vedno... Posledica je pa seveda, da številke telefon potem ne zna najt med kontakti... kar si znate predstavljati, da je tečno....

Napačna koda države se je pojavila med drugim tudi v tej kombinaciji:
Klic iz telefona moje žene (Android, Kartica od T-2, številka prenesena od SImobila, operater Vipnet) na moj telefon (WinMo 6.5, kartica T-2, številka od Simobila, operater Vipnet)

Če se bo kdo od T-2 jevcev malo poglobil v to, mu bodo uporabniki verjetno kar hvaležni...

lpb
mihi

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: Napačna številka države klicočega pri roamingu na Hrvašk

Odgovor Napisal/-a riki » 3. Maj 2010 ob 14:18

da te potoloažim, to ti je stara napaka.
da ti recimo izpisuje 386385.... ko si v roamingu na hrvaskem , ce pa te klice katera stevilka iz hrvaskega stacionarca na tvoj t-2 , bo ti pa pisalo Unknown ali pa 00, in podobno.

BUM
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 28. Maj 2009 ob 14:55
T-2: Že imam
Paket: VDSL 10/1, HDTV, 3xMobilni
Kraj: Postojna

Re: Napačna številka države klicočega pri roamingu na Hrvašk

Odgovor Napisal/-a BUM » 6. Maj 2010 ob 20:00

Ja, to je stara napaka. Se pa očitno ni prav nič naredilo, da bi se jo odpravilo. Pred kakšnim letom sem to napako kar pogosto javljal na 002, a na žalost brez kakršnega koli učinka. Je pa zadeva res zelo moteča. In kjerkoli sem gostoval je povsod enako (Hrvaška, Italija, Avstrija, Nemčija, Nizozemska, Francija).

BUM
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 28. Maj 2009 ob 14:55
T-2: Že imam
Paket: VDSL 10/1, HDTV, 3xMobilni
Kraj: Postojna

Re: Napačna številka države klicočega pri roamingu na Hrvašk

Odgovor Napisal/-a BUM » 11. Avg 2010 ob 23:21

Hrvaška: VIP NET deluje tako kot mora - številke izpiše pravilno, T MOBILE pa še vedno ne. Preverjano zadnje tri tedne.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Napačna številka države klicočega pri roamingu na Hrvašk

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 13. Avg 2010 ob 09:32

Mah, letos sem imel tudi jaz s simobilom podobne težave (vsi prejeti klici iz +38540, +38541, itd...). Sem mi zdi da so hrvati tukaj neki zašuštrali :nevem:
Slika Optika od 30.5.2008

Odgovori