Zaščitimo opremo med nevihtami

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Zaščitimo opremo med nevihtami

Odgovor Napisal/-a astras » 1. Jun 2010 ob 10:31

ocitno dovolj glede na to da imas hdtv :D enemu od nasih (t2jevcev) das na zs podatke in to je to
lp
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: Zaščitimo opremo med nevihtami

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 9. Jun 2010 ob 12:56

Jaz bom pa kar takole vprašala...
Premišljujem o nakupu tega razdelilca, ki naj bi imel vgrajeno tudi zaščito, v upanju, da bi bila oprema zaščitena vsaj minimalno, takrat, ko nikogar ni doma.
Bo tole služilo temu namenu (in dejansko delovalo), ali raje iščem naprej? :)

Uporabniški avatar
Pizzicato
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 16:13
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Zaščitimo opremo med nevihtami

Odgovor Napisal/-a Pizzicato » 9. Jun 2010 ob 15:24

Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Zaščitimo opremo med nevihtami

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 9. Jun 2010 ob 16:50

tisti ki imate optiko ne rabite zaščito kot vdsl, ampak samo za elektriko... itak pa če kuri, kuri 90% samo na vdslu, razen če si na optiki in maš utp kable napeljane po celi bajti in še čez postrešje, pol itak te kabli pobirajo statiko

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: Zaščitimo opremo med nevihtami

Odgovor Napisal/-a Anubis » 1. Jul 2010 ob 10:10

A se da te prenapetostne zascite periodicno na kaksen nacin testirati, v kaksnem stanju so oz. ce se scitijo opremo? Enkrat sem zasledil, da zdrzijo toliko in toliko sunkov, potem pa so neuporabne, pa tega sploh ne ves, ker "na zunaj" pac ni nic vidno.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Zaščitimo opremo med nevihtami

Odgovor Napisal/-a RobertM » 1. Jul 2010 ob 18:26

Seveda zdrzijo samo par sunkov ampak v nobenemu datasheetu ne pise koliko in kaksne.
Ko odvodniki dobijo par prenapetostnih udarov zacnejo povzrocati motnje, ki se odrazajo kot znizana sinhronizacija in napake na liniji (kocke).
Ce pa je slucajno narobe prikljucena (linija na phone port) pa lahko odleti odvodnik in ne sciti nic vec.
Enostavnega testa NI oziroma pri tem dokoncno ubijes zascito.
Za navadnega uporabnika je slaba sele, ko se modem ne poveze vec ali ne dela telefon - takrat ponavadi odkuri cevne varovalke v zasciti (ki jih domaci mojstri nalotajo nazaj - ponavadi mocnejse) :roll:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Zaščitimo opremo med nevihtami

Odgovor Napisal/-a RobertM » 12. Sep 2010 ob 09:32

Sposojeno z drugega foruma:

Uporabnik pravi: "Občudujem delo narave k sreči ne pri meni"

http://www.shrani.si/?13/yE/35pwW1H0/10092010683.jpg
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Zaščitimo opremo med nevihtami

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 12. Sep 2010 ob 21:15

ah ja... :roll:

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Zaščitimo opremo med nevihtami

Odgovor Napisal/-a RobertM » 3. Maj 2011 ob 09:46

Nova sezona- dvigam temo :namrec:
Stranki na modemu ne gori nobena lučka, pravi da je bila včeraj nevihta in naj bi ga skurilo. Želi da se nekdo čimprej oglasi in preveri.
Seveda tukaj najbolj bode v oči.
Želi da se nekdo čimprej oglasi in preveri


to je pa napisal OBI: Pismo ji rosno a da bi pa poskrbela zato da se to nebi zgodilo to pa ne. Mah kje pa zunaj grmi hmmmmmm. A bi...? Mah nebom če bo pa skuril se bom pa spet mal izživljal pa dru pa futru moj ego...... :grr: :grr: :grr: :grr: Prav take sovražim in take sem imel ponavadi na koncu delovnika, ko sem bil še letalec po terenu.
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Zaščitimo opremo med nevihtami

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 3. Maj 2011 ob 13:50

pri meni še nič... (tok tok na les) upam da bodo stranke izklapljale modeme (linijski kabel) ....

SigiSi
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 19. Nov 2007 ob 09:00
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Gornja Radgona

Re: Zaščitimo opremo med nevihtami

Odgovor Napisal/-a SigiSi » 3. Maj 2011 ob 14:04

RobertM napisal/-a:Nova sezona- dvigam temo :namrec:
Stranki na modemu ne gori nobena lučka, pravi da je bila včeraj nevihta in naj bi ga skurilo. Želi da se nekdo čimprej oglasi in preveri.
Seveda tukaj najbolj bode v oči.
Želi da se nekdo čimprej oglasi in preveri
Pismo ji rosno a da bi pa poskrbela zato da se to nebi zgodilo to pa ne. Mah kje pa zunaj grmi hmmmmmm. A bi...? Mah nebom če bo pa skuril se bom pa spet mal izživljal pa dru pa futru moj ego...... :grr: :grr: :grr: :grr: Prav take sovražim in take sem imel ponavadi na koncu delovnika, ko sem bil še letalec po terenu.
Upam, da s to "neumno" stranko nisem mišljen jaz, ker potem zgleda ne bom več dolgo pri T-2. :(

Tudi meni ga je namreč (modem), po vsej verjetnosti (lastna diagnoza) in kljub vsem mogočim zaščitam, pobralo 1.5.2011,napako pa sem seveda takoj prijavil. Žal se gospa nevihta ni najavila (zadeva je pribrzela v par minutah) pa tudi v bajti nisem bil, da bi hudiča tudi fizično odklopil. Vsekakor pa se zelo redko zgodi, da udari tako blizu kot je v tem primeru. Zdaj pač je. Prav tako nikoli nisem bil tečna stranka (napaka?), a kot vaš (zvesti) naročnik verjetno lahko zahtevam, da se zadeva čimprej uredi. Kljub praznikom, ki sem vam jih "velikodušno" odpustil. ;)

lp

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Zaščitimo opremo med nevihtami

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 3. Maj 2011 ob 14:16

Mogoče se je to tebi zgodilo 1x, nekaterim se je to zgodilo 3x ali več, pa še zmeraj ne izklapljajo.
You Can Call Me Santa Claus
Slika

SigiSi
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 19. Nov 2007 ob 09:00
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Gornja Radgona

Re: Zaščitimo opremo med nevihtami

Odgovor Napisal/-a SigiSi » 3. Maj 2011 ob 14:25

Tako je. Mislim, da prvič, odkar sem naročnik. Tud drugače sem s storitvami pri T-2 kar zadovoljen, na support pa pokličem le ob kakih izpadih, da se pozanimam kako je na stvari. Pa kot sem že povedal: zaščit imam nameščenih malo morje po bajti, a ob nevihtah zadeve zmerom tudi fizično odklopim, razen pač v tem primeru, ko me ni bilo zraven. Pa še vprašanje je, če je napaka sploh na moji strani. A prav to bi rad vedel, da vem, pri čem sem in kdaj bo telefon (babica) in internet (otroci) spet na razpolago, saj mi že vsi dva dni visijo "za vratom".

btw: isti dan, le kako uro prej so nekaj mrcvarili tudi naši vrli DES-ovci in je vmes nenadoma zmanjkalo štroma. Možno, da je do kakšne preobremenitve prišlo že tedaj, a nikoli se ne ve. Drugače pa pa ta dan ni mrknila niti ena druga naprava v bajti, ne deluje le moj dragi internet in s tem "babičin" fiksni telefon.

lp

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Zaščitimo opremo med nevihtami

Odgovor Napisal/-a strom » 3. Maj 2011 ob 15:07

A če je telefonski in električni kabel pod zemljo sa ne more "sukrit" modema. Jaz imam vse kable pod zemljo.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Zaščitimo opremo med nevihtami

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 3. Maj 2011 ob 16:35

ja če je vse pod zemljo je boljše.... ampak lahko še vedno udari v kakšno omarico (ali blizu) ki je nad zemljo... lahko tudi kilometer oddaljeno, pa še vedno lahko pride do tvoje hiše.

Odgovori