Windows Home Server

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
klemnjeklemn
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 16:35
T-2: Že imam
Paket: VDSL 10/4 + 2xTV
Kraj: Tolmin

Windows Home Server

Odgovor Napisal/-a klemnjeklemn » 30. Sep 2010 ob 14:26

Ojla!

A kdo mogoče ve, zakaj mi server napiše, da ni dovolj prostora na D: disku (ki je fizično destavljen iz treh) če ga je navoljo še 200+G? Imam 3 diske: WD250G (na njem je C: - sistem, in en del D:-)ja, WD160 (D:) in Maxtor 160G, vsi pa so IDE.

Hvala!

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Windows Home Server

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 30. Sep 2010 ob 19:57

si nalozil vse popravke ? win update ?
- zbrisi pa na novo naredi particijo d:

Macaly
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 1. Dec 2008 ob 08:17
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Re: Windows Home Server

Odgovor Napisal/-a Macaly » 30. Sep 2010 ob 21:52

Preko WHS Console poglej kaj ti kaže "Server Storage" tam boš dobil najbolj točne podatke o zasedenosti oz. nezasedenosti diskov in njihovem statusu ...

Uporabniški avatar
klemnjeklemn
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 16:35
T-2: Že imam
Paket: VDSL 10/4 + 2xTV
Kraj: Tolmin

Re: Windows Home Server

Odgovor Napisal/-a klemnjeklemn » 1. Okt 2010 ob 12:24

Sem poskušal prestavljat particije pa diske dodajat pa odstranjevat pa ni bilo nič bolje.

Vendar sem na koncu sredi noči odkril zelo neumno stvar... Z dodatnim diskom WHSju omogočiš več prostora le za MAPE (Pitcures, Movies, Users, Software,...) ki so že privzeto v skupni rabi, in ne za celo particijo D:.

Do sedaj sem torej imel mapo na D-ju v skupni rabi in je napolnilo le 250G disk. Na grafu v konzoli, ki kaže prostor na WHS, je bil sistem napolnjen do 210G (kar je sicer čudno, saj je sistemska particija C: velika 20G), za mape v skupni rabi pa je kazalo le nekaj GB. Ko pa sem izbrano mapo premaknil v Movies, se je graf takoj premaknil v prid skupne rabe, torej tistih 200G s sistema nje šlo na skupno rabo. Sistem pa je tudi takoj začel optimizirati prostor in datoteke premaknil še na dodatna diska.

LOL

Vseeno hvala za vajino pomoč!

Odgovori