Kocke, prekinjanje, štekanje...

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Prebeznik
Faca
Prispevkov: 148
Pridružen: 23. Feb 2009 ob 17:09
T-2: Že imam
Paket: Oranžni d. FTTH 1000/200
Kraj: Zgornja Besnica

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a Prebeznik » 15. Nov 2010 ob 14:55

Prebeznik napisal/-a:1. Forum je neuradni
2. Na forumu se nahaja skupina t.i. Neuradnikov - to so ljudje, ki so bodisi zaposleni na T-2 ali pa sodelujejo s T-2.
3. Sporočila, dejanja in mišljenja Neuradnikov so njihova lastna, torej subjektivna in ne predstavljajo podjetja T-2.
4. Neuradniki vam niso dolžni odgovoriti, reagirati, posredovati, jamčiti ali zagovarjati česarkoli v zvezi s T-2, ker so tukaj prostovoljno in izven delavnega časa.
5. Do neuradnikov se spoštljivo obnašajte, saj bi bil brez njih forum dosti bolj brezvezen, tako pa nam lahko povedo marsikaj zanimivega in odgovorijo na marsikatero vprašanje.
6. T-2 lahko kritizirate, vendar konstruktivno in brez ponavljanja. Ker je to neuradni forum, ne bo čisto nič pomagalo, če v vsaki temi težite o enem in istem problemu.

Vendar imaš veliko več možnosti za rešitev problema če "težiš" tukaj kot pa tisti, ki ne pozna ta neuradni forum.
:rtmT2:
Dragi "neuradniki"
Poglejte/predlagajte kako zapreti moj "odprti" primer. Morda dvakrat dnevno fiksni reset- zakaj pa ne, če je mogoče ?
:pivo:

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a dule17 » 18. Nov 2010 ob 21:54

Na dveh različnih lokacijah ( dva priključka) MTVji štekajo - na vsake toliko časa slika in zvok zamrzneta, občasno se zavrti tudi krogec. Ni pa kock.

Mogoče kakšen problem kje?

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 18. Nov 2010 ob 22:23

MTVji (MTV Hits, MTV Dance, MTV Rocks) ter VH1 in VH1 Classic delajo probleme že vsaj leto in pol. V resnici zakockajo, ti pa lahko vidiš tačas krogec. Poleg tega zadnje dva meseca kockajo še MCM Top, MCM Pop in Trace, ki so bili do takrat vedno zelo stabilni. Skratka večina glasbenih kanalov je na T-2 trenutno neuporabnih. Svetujem ti da zadevo reklamiraš, kar bom naredil tudi sam dokler se zadeva vsaj približno ne sanira. Je število res prešlo mejo dobrega okusa.

weby
Navdušenec
Prispevkov: 579
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 12:43
T-2: Že imam
Paket: OD HBO

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a weby » 18. Nov 2010 ob 22:45

Danes sem 3x gledal TV, od tega je čez dan samo VH1 ne-delal, pa MTV Hits sem opazil, da je na čase zamrznil za sekundo. Drugače pa očitno ne gledam dovolj (M)TVja, ker ne bi trdil, da delajo probleme že leto in pol...

DixieFlatline
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: 10/10 Mbps FTTH,IPTV,VOIP
Kraj: Kranj

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a DixieFlatline » 20. Nov 2010 ob 12:02

Težave z MTV kanali kot je omenjeno zgoraj, tudi na optiki v KR že nekaj dni.
HulaHop naokrog!

BoruTi
Faca
Prispevkov: 193
Pridružen: 29. Jul 2008 ob 18:38
T-2: Že imam
Paket: 100/10, Iptv

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a BoruTi » 20. Nov 2010 ob 13:28

Lahko potrdim....optika Kranj....težave z MTV so....prekinjanje, kockanje...tako, da nekaj res ni v redu s tem...

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a kekoke » 20. Nov 2010 ob 19:04

Ja trenutno se je malo poslabšalo MTVjom, je pa sranje pomoje že kr 2 leti, skratka odkar sem pri T-2. Napaka pri odgovornih in se rešuje.....izgleda pa da nas premalo to gleda, da bi se dejansko kdo začel s tem ukvarjat.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 390
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a manic » 22. Nov 2010 ob 14:49

Kaj je z IPTV v Mariboru? Od včeraj mi je začelo na polno štekat, določeni programi se gledljivi, pri več kot polovici šteka na vsake tolko, glasbeni programi pa so totalni obup. To živčnega dobiš poleg. Se dela kaj na tem?

LP

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 22. Nov 2010 ob 14:58

Bile so težave, ki so delno že odpravljene.

platar
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 20. Apr 2010 ob 09:41
T-2: Že imam

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a platar » 23. Nov 2010 ob 11:57

Živjo
Jaz bi pa samo pohvalil t2 servisno službo.(Robert) Zrihtal mi je linijo v nulo imam bakreno povezavo
in 2 tv-ja ter net 10/2. Najlepše pri vsem pa je da lavfata dva različna hd kanala istočasno na obeh tv-jih poleg
tega je lahko prižgan tudi pc in torrenti. Sicer so bili v štartu problemi s kockanjem, vendar se je po monterjevih
posegih, tudi na takih mestih kjer niti ne bi smel (........) sedaj vse uredilo.
Priporočil mi je naj na hd-ju naročim še avto port reset, tako da se mi ponoči linija sama resetira in od takrat
večjih težav ni več. Dolžina parice pa je cca 700m. Je pa res da je linija verjetno že na samem limitu. (max sinhronizacija cca 45MB)
lp

EDIT by RobertM - ne vsega pisat :hudicek:

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a nemo » 24. Nov 2010 ob 13:08

A ima še kdo težave z Eurosportom HD. Meni od zadnje nadgradnje ne pokaže slike, ampak samo zvok. Slika se pojavi, šele ko prestavim na drug kanal in se vrnem nazaj na ES. In še takrat z zamikom. Vse na motoroli 1910.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
odpisani
Model
Prispevkov: 261
Pridružen: 18. Sep 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a odpisani » 24. Nov 2010 ob 14:16

Saj enako delujejo tudi drugi HD programi. Ne vedno in ne vedno isti. Sedaj enako deluje tudi SLO 1HD, tudi ko ni HD vsebin (če sploh kdaj so?).

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a nemo » 24. Nov 2010 ob 17:34

Jaz z drugimi večinoma nimam težav. Seveda z izjemo Voom HD, info HD in ostalih, ki nikoli ne delajo. ;)
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8485
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a kitl » 24. Nov 2010 ob 17:48

Tudi jaz imam enak problem kot nemo.
Slika


Lp, Kitl

seth
Nergač
Prispevkov: 634
Pridružen: 15. Apr 2008 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a seth » 25. Nov 2010 ob 13:48

odpisani napisal/-a:Saj enako delujejo tudi drugi HD programi. Ne vedno in ne vedno isti. Sedaj enako deluje tudi SLO 1HD, tudi ko ni HD vsebin (če sploh kdaj so?).
Mario in Parada sta. Še vedno nič novega okoli studia 4, ki bi moral biti dokončan v Septembru. Čeprav se v torek niso niti toliko potrudili, da bi prestavili TVS HD na TVS 2, kjer je bila Parada. Potem ponovitve teh dveh oddaj tudi neznajo oddajati v HD. Včeraj je bila slika CEV-a katastrofalna. Je res tako težko spraviti 20-30Mbit/s stream iz Stožič do RTV-ja? Res žalostno.

Zaklenjeno