Katastrofalna slika na TV SLO 2

Vse o T-2 IP televiziji
Zaklenjeno
LexLuthor
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 27. Feb 2008 ob 17:54
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika 100/10
Kontakt:

Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a LexLuthor » 26. Okt 2010 ob 20:58

Zdajle gledam oddajo Prava ideja na TV SLO 2 in je slika KATASTROFALNA. Če bi jaz s svojim fotoaparatom snemal, bi bilo boljše... Sramota.

Marvin
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 21. Jan 2010 ob 14:13
T-2: Še nimam
Paket: Telemach

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a Marvin » 26. Okt 2010 ob 21:08

In zakaj je potrebna nova tema? :nevem:

Naj tudi jaz odprem novo temo, da ima film Gospodar prstanov (kanal A) katastrofalno 4:3 sliko na nivoju VHS kasete?

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a KoMar » 26. Okt 2010 ob 21:13

Če se že odpira tema, bi lahko kdo kak vlcsnap dal ;)

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a d_g » 27. Okt 2010 ob 13:15

LexLuthor napisal/-a:Zdajle gledam oddajo Prava ideja na TV SLO 2 in je slika KATASTROFALNA. Če bi jaz s svojim fotoaparatom snemal, bi bilo boljše... Sramota.
Če je katastrofalna slika je vse relativno, doker to ne vidimo v živo ali vsaj na sliki. Četudi je (bila) slaba, je problem v kopiji oz. posnetku na RTV SLO in ne T-2ju. In potrebno bo RTV SLO kaj vprašat.

nik2
Navdušenec
Prispevkov: 535
Pridružen: 12. Sep 2008 ob 13:57
T-2: Že imam
Paket: 10/10 optika
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a nik2 » 27. Okt 2010 ob 18:32

Marvin napisal/-a:In zakaj je potrebna nova tema? :nevem:

Naj tudi jaz odprem novo temo, da ima film Gospodar prstanov (kanal A) katastrofalno 4:3 sliko na nivoju VHS kasete?
Marvin moraš razumeti, da je do izklopa analognega oddajanja samo še en mesec. Prvi del filma Gospodar prstanov je pa bil narejen vsaj 10 let preden smo začeli prehod iz analognega v digitalno oddajanje. Kod zandje pa je lahko probem v t2 ali na A kanalu. Tako je moje mnenje.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 27. Okt 2010 ob 19:22

očitno je ceneje predvajati gospodarja prstanov v 4:3 okt 16:9

in za vse te težave ni kriv T-2

LexLuthor
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 27. Feb 2008 ob 17:54
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika 100/10
Kontakt:

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a LexLuthor » 27. Okt 2010 ob 19:22

Eh slika je bila katastrofalna in me je razbesnilo. Gledal sem na TV-ju, zato se mi ni dalo računalnika prižigat in snapshote delat. Je bilo pa res na nivoju VHS z eno glavo na 5-krat presnetem traku. Sramota. Če pogledaš nemške TV kanale v SD in potem SLO 2, ni ničveč jasno. Kot da bi vladali različni standardi... Po eni strani se hvalijo s HD, po drugi strani pa so še v kameni dobi.. Podn za javno televizijo, ki ima svoj davek celo...

Aja, v bistvu t-2 ni bil kriv, tisti logo zgoraj je bil lep.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a Fry » 28. Okt 2010 ob 10:53

Oddaje nisem gledal in zato ne morem soditi .....
Upoštevati pa je treba, da so v takih (informativnih) oddajah uporabljeni posnetki različnih kvalitet, ki gredo od internetne in GSM kvalitete, pa vse do posnetkov narejenih s HD kamero.
Zato je edino merilo lahko studijski posnetek. In če so napovedovalci v studiju bili OK, potem so bili pač uporabljeni materiali slabe kvalitete in tu ni pomoči.

Trenutno je RTV Slo v "vicah", ker mora oddajati tako analogno kakor digitalno. Zaradi tega so tudi večkratne pretvorbe signalov, ki zagotovo poslabšujejo kvaliteto.
Počakajmo še ta dober mesec do izklopa analogne, potem pa upajmo, da se bodo na RTVju lotili "zimsko-pomladanaskega čiščenja" in počistili z ostanki analogne TV. Seveda pa bodo ostali vsi tisti posnetki, ki so nastali v analogni tehniki taki kot so.

Uporabniški avatar
peroa
Nadebudnež
Prispevkov: 357
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 09:22
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a peroa » 28. Okt 2010 ob 13:37

Predvsem je problem tistega, kar je posneto v studio pred green screenom in predvajano na SD kanalih. Računalniško dodana slika utripa, je neostra in enostavno katastrofa in negledljivo. Če preklopiš na HD tega problema ni.
Slika

Everybody lies!

LexLuthor
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 27. Feb 2008 ob 17:54
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika 100/10
Kontakt:

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a LexLuthor » 28. Okt 2010 ob 22:14

bil je studijski posnetek, to lahko potrdim, kot bi gledal npr. Maria.
To je link do konkretne oddaje:
http://tvslo.si/#ava2.85939438;;

Na TV je bila katastrofa

meso
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 2. Dec 2009 ob 22:30
T-2: Še nimam

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a meso » 6. Dec 2010 ob 10:45

jao kakšna slika na tvslo1 hd , kao upscale, tisto sobotno popolne, mrežasta slika povsod, slaba kakovost. Upscale je zanič, navadn sd slika je sploh zanič, tudi slika iz terena, razen če je kakšen tuj film je slika na nivoju, tudi sd. Isto gledal biatlon na slo2 slika katastrofa, dal na erste hd(res dober upscale, ki ga na tvslo ne bodo mogli nikoli narediti, tudi ko bo slo 2 v hd).

Marvin
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 21. Jan 2010 ob 14:13
T-2: Še nimam
Paket: Telemach

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a Marvin » 6. Dec 2010 ob 12:39

meso napisal/-a:nekaj na RTV zanič :grr: -> vse na RTV zanič :jao: -> Dojčland uber alles! :car:

:D

Sobotno popoldne snemajo v Mariboru, kjer oprema še ni prenovljena, zato je kvaliteta slike slabša, kar se pri "upscele" kvečemu še bolj vidi.
Če je kakovost solidna, potem bo tudi "upscale" soliden (in obratno), ne glede na to, ali je na ARD ali na RTVS.

meso
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 2. Dec 2009 ob 22:30
T-2: Še nimam

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a meso » 6. Dec 2010 ob 14:47

dojčland ... v Nemčiji pa verjetno še kje, se kaj takega ne govori. Pa ni potrebe polagat tvojih besed meni.

Si prepričan da to snemajo v Mariboru? A tednik pa posebno ponudbo pa podobne oddaje snemajo tudi v Mariboru, ki so slabe kvalitete. Dejstvo je da je kvaliteta katastrofa.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 6. Dec 2010 ob 14:49

Ok, bil sem na RTV v mb in vem da imajo dobro opremljene studie tako da ne vem ravno če bo držalo da je salbo ker je snemano v mb,
vem pa tudi da imajo kar nekaj še malo zastarele opreme v vseh regijskih centrih tako da.
Mb ni izgovor :P

seth
Nergač
Prispevkov: 634
Pridružen: 15. Apr 2008 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a seth » 6. Dec 2010 ob 19:17

Maribor gor ali dol, slika je zanič. Od HD programa ni nič. Verjetno se najde še kakšen studio, ki gre čez analogno mešalno mizo, toliko o digitalizaciji. Potem kamere v istem studiu so različne. Recimo: Polnočni klub, Pogledi Slovenije, Hri-Bar... vsaka ima drugačno ostrino. So pa vsaj boljši od proplusa pri preklopu med 4:3 in 16:9.

Zaklenjeno