Brez povezave že 2 tedna

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
paradoxy88
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 6. Jun 2007 ob 14:48
T-2: Že imam
Paket: 1/256 + 1 IPTV
Kraj: Log

Brez povezave že 2 tedna

Odgovor Napisal/-a paradoxy88 » 13. Dec 2010 ob 11:13

Pozdravljeni!

Naj opišem še našo situacijo. Od konca meseca novembra je naš konec brez storitev T-2, OK, smo poklicali monterja, ugotovi da je napaka nekje na kablu 200m stran. Pravi da bodo takoj urgirali na APEK, ker to ni prvič da bi se zgodila ta napaka, ampak je bila vedno odpravljena v roku 2-3 dneh.

Danes je 14 dan, pa se ni premaknilo tudi za milimeter. Ne krivim T-2, saj mora napako sanirati Telekom, pa vseeno - mi za storitve plačujemo T2. In konec koncev bomo januarja vseeno dobili položnico za 40 EUR.

Pa ima ta "APEK" kak zakonski rok kdaj odogovori? Najbolj tragično je to, da ko vprašam helpdesk mi odgovorijo - da smo lahko tudi do 2 meseca brez?


LP
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Brez povezave že 2 tedna

Odgovor Napisal/-a kekoke » 13. Dec 2010 ob 14:45

Ne glede na to kaj ti pošljejo kot račun, ti ni treba plačati storitev, ki ti jih niso nudili, moraš pa seveda napisat reklamacijo in vedet kdaj si bil brez. Verjamem, da to ne zadrži besa, ker si brez vsega, pa to da bo apek mogoče clo nekoč kaznoval telekom trenutno nič ne pomaga, ampak dandanes je tako. Največ kar pomoje lahko narediš je, da začneš vrteti telefon in morda dobiš koga dovzetnega na telekomu, ki bo zainteresiran stvar urediti.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

paradoxy88
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 6. Jun 2007 ob 14:48
T-2: Že imam
Paket: 1/256 + 1 IPTV
Kraj: Log

Re: Brez povezave že 2 tedna

Odgovor Napisal/-a paradoxy88 » 13. Dec 2010 ob 16:35

Danes klical na APEK - pravijo da niso dobili nobene prijave. Pa saj to je že smešno...
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9130
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Brez povezave že 2 tedna

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 13. Dec 2010 ob 19:45

Če tehnik (monter) ni mogel rešiti napake preko Telekoma, potem ostaja še tukaj Apek

Tukaj si zamešal stvari, Telekom odpravi napako na liniji ponavadi v roku 2 - 3 dni (razen če gre za težjo napako)
lahko mi daš privat ID ali svoje podatke pa bom pogledal.

paradoxy88
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 6. Jun 2007 ob 14:48
T-2: Že imam
Paket: 1/256 + 1 IPTV
Kraj: Log

Re: Brez povezave že 2 tedna

Odgovor Napisal/-a paradoxy88 » 14. Dec 2010 ob 13:40

Ne nisem nič zamešal - T2 da prijavo na APEK in oni potem angažirajo Telekomovce da napako na kablu odpravijo.

Pravim, da so meni na T2 helpdesku povedali da je bila prijava dana, na APEKU pa pravijo da niso nič dobili. Če drži Apekova trditev potem še niso sploh morali angažirati Telekom.
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Brez povezave že 2 tedna

Odgovor Napisal/-a kekoke » 14. Dec 2010 ob 14:12

T-2 mora angažirat lastnika, pri katerem najema lokalno zanko. Šele če ta noče stvari urediti (očitno v tvojem primeru) mora posredovati agencija, ki naj bi nadzirala telekomunikacije. Sam to loh traja in traja...telekom ima polno enih služb in oddelkov in pust se da te mal vežejo in odlagajo, enkrat pa nekoga najdeš, ki ma dobr dan in bi dons prav rad neki naredu in začne klicat pol on okrog....sem mel tako izkušnjo s telekomom in čakat na apek je ene tok produktivno k čakat na 2012.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Brez povezave že 2 tedna

Odgovor Napisal/-a dule17 » 14. Dec 2010 ob 14:45

Kot pravi Kekoke mora to Telekom uredit.

Če imaš to srečo, da se da kaj naredit, potem kliči direktno na Telekom, npr. za osrednjo Slovenijo je pravi naslov v Stegnah. Poskušaj dobit kakšnega odgovornega za tvoje področje - poveš pač da imaš napako na liniji. Če bo dobro razpoložen ter kooperativen bo mogoče celo vedel za tvoj problem (če je bil posredovan s strani T-2) in ti bo povedal kako je s tem. To je najmanj kar lahko narediš. Sam sem imel problem s kablom in posledično izpad vseh storitev tudi po 3 tedne. Problem je bila celovita menjava kablov na mojem področju in se ni dalo dosti narediti dokler nisem prišel pač na vrsto za menjavo kabla - APEK ni veliko (beri nič) pomagal, od T-2 pa nisem dobil nobenega odgovora (zgolj neuradne informacije, ki jih je posredoval legendarni NN - tako sem vsaj zvedel v čem je problem).

Po mojih zadnjih izkušnjah pa znajo biti telekomovci tudi zelo prijazni in ustrežljivi, četudi ne gre za "njihove" storitve.

Lepa beseda lepo mesto najde, pa še vedel boš pri čem si.

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Brez povezave že 2 tedna

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 14. Dec 2010 ob 15:24

paradoxy88 napisal/-a:Ne nisem nič zamešal - T2 da prijavo na APEK in oni potem angažirajo Telekomovce da napako na kablu odpravijo.
Pravim, da so meni na T2 helpdesku povedali da je bila prijava dana, na APEKU pa pravijo da niso nič dobili. Če drži Apekova trditev potem še niso sploh morali angažirati Telekom.
To si skoraj sigurno narobe razumel, T-2 daje prijavo na TS, ki je lastnik parice in za katero mu T-2 plačuje najem.
Vsekakor imaš pa pravico reklamirat račun (boš dobil tut odobreno reklamacijo) zaradi nedelovanja.
:rtmT2:

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Brez povezave že 2 tedna

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 14. Dec 2010 ob 15:36

Pokliči še na GVO. Ampak v komunikacijah s TS in GVO nikar ne omenjaj T-2. Nikoli. Samo "telefonsko linijo".
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

paradoxy88
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 6. Jun 2007 ob 14:48
T-2: Že imam
Paket: 1/256 + 1 IPTV
Kraj: Log

Re: Brez povezave že 2 tedna

Odgovor Napisal/-a paradoxy88 » 14. Dec 2010 ob 16:39

Izgleda je imel APEK prav - danes sem dobil klic od pravnice T2, ki se mi je opravičila in povedala da pritožba sploh še ni šla na APEK, izgleda da je referent ki jo je dobil pozabil v predalu - potem pa bil na bolniški. :?

Tako da se bo sedaj šele končno kam premaknilo.
Slika

paradoxy88
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 6. Jun 2007 ob 14:48
T-2: Že imam
Paket: 1/256 + 1 IPTV
Kraj: Log

Re: Brez povezave že 2 tedna

Odgovor Napisal/-a paradoxy88 » 14. Dec 2010 ob 16:42

Še enkrat nisem nič zamešal, vem da gre pritožba direktno na Telekom, vendar je že monter rekel da bo šlo to na APEK. In bodo potem oni urgirali z Telekomom.
Slika

verby
Uporabnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 7. Mar 2007 ob 21:15
T-2: Še nimam

Re: Brez povezave že 2 tedna

Odgovor Napisal/-a verby » 15. Dec 2010 ob 09:12

Hevidi napisal/-a:
paradoxy88 napisal/-a:za katero mu T-2 plačuje najem.
:hmm:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Brez povezave že 2 tedna

Odgovor Napisal/-a Cobane » 15. Dec 2010 ob 09:38

Bi prosim razložil, kaj točno ne razumeš?
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

verby
Uporabnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 7. Mar 2007 ob 21:15
T-2: Še nimam

Re: Brez povezave že 2 tedna

Odgovor Napisal/-a verby » 15. Dec 2010 ob 13:35

morda res ne razumem od kje potem ves dolg? Ce se nekaj placuje ni dolga, ali si narobe tolmacim kak pojem?

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Brez povezave že 2 tedna

Odgovor Napisal/-a Cobane » 15. Dec 2010 ob 18:32

OK, sem dojel na kaj ciljaš. No, saj sedaj so jim plačali z rubežem! :blbl:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Odgovori