Prihodnost T-2 UMTS (mobilne telefonije)

Vse o T-2 mobilni telefoniji
mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Prihodnost T-2 UMTS (mobilne telefonije)

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 7. Jan 2011 ob 11:02

zdenka17 napisal/-a:Aja, smsi iz tujine NE prihajajo. Fakt. Takšen fakt, da so ga zapisali v splošnih pogojih.
Huh? To pa ne bo držalo.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Prihodnost T-2 UMTS (mobilne telefonije)

Odgovor Napisal/-a martis » 7. Jan 2011 ob 11:41

Zdenka je začela svoj post z razlago da so vsi operaterji daleč pred T-2. Zato tudi tako moje vprašanje ,ker se ne morem strinjat z njeno trditvijo. Menim, da so SAMO mobilni operaterji daleč pred T-2, ostali operaterji, ki pa ponujajo TV, internet in stac. telefonijo pa so po moje prej en korak za T-2jem.
Tudi moj komentar je bil tako mišljen - sej sem za UMTS napisal, da tu T2 nima prihodnosti.. žal..

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Prihodnost T-2 UMTS (mobilne telefonije)

Odgovor Napisal/-a kekoke » 7. Jan 2011 ob 11:52

Moj foter je kupil prvi mobilec nekje konec 1995 (ericcson GA628) in tedaj so SMS-i bili pravi cudez, ne more pa to biti letu 2011
Sicer ne spreminja pomena tvojega pisanja, ampak z letnico malo pretiravaš. Vem pa da so bli v začetku leta 99 SMSi samo za naročnike.

Dostkrat pizdim nad nedelovanjem govornih storitev, tud podatkovne me zajebavajo, ampak ko sem vzel paket z dvemi SIMkami me je to stalo 2€ (več kot druge storitve ki sem jih imel). Sproti pri teh podražitvah ne spremljam kok me trenutno staneta ampak predpostavljam da še vedno tu nekje. In po taki ceni sta zame zelo dobro razmerjo med stroški in storitvijo. Verjamem pa da za 6€ na komad težko koga dobijo, z 2€ za 2 pa težko krijejo stroške, tako da kake svetle prihodnosti tudi jaz ne vidim. Če sem včasih težil, da bi blo fino, če bi kej zrihtal, sedaj upam da bo vsaj to kar je čim dlje ostalo.

Pozitivne plati pokritosti zame so, pokrit je Bled, pokrita je Izola, pokrita so južna pobočja od Stola do Velike planine.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

zdenka17
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 24. Mar 2010 ob 16:10
T-2: Že imam

Re: Prihodnost T-2 UMTS (mobilne telefonije)

Odgovor Napisal/-a zdenka17 » 7. Jan 2011 ob 12:44

Ja, mišljeni so bili mobilni operaterji seveda. Ostalo sem komentiral kot tehnologije sedanjosti ;)
mitja_i napisal/-a:
zdenka17 napisal/-a:Aja, smsi iz tujine NE prihajajo. Fakt. Takšen fakt, da so ga zapisali v splošnih pogojih.
Huh? To pa ne bo držalo.
My bad, prepričan sem bil da sem nekje zasledil tole. In tudi našel v splošnih pogojih, ki prihajajo v veljavo. Vzamem nazaj.

zdenka17
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 24. Mar 2010 ob 16:10
T-2: Že imam

Re: Prihodnost T-2 UMTS (mobilne telefonije)

Odgovor Napisal/-a zdenka17 » 7. Jan 2011 ob 13:01

no, zdaj sem našel tole: http://roaming.t-2.net/

"Obveščamo vas, da lahko pri sprejemanju SMS-ov iz tujine prihaja do motenj zaradi razlogov na strani tujih operaterjev. Prenos SMS sporočil je namreč odvisen od večstranskih pogodb med operaterji, zato T-2 ne more z gotovostjo jamčiti za sprejem oz. oddajo SMS-ov v tujini."

branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Prihodnost T-2 UMTS (mobilne telefonije)

Odgovor Napisal/-a branco » 7. Jan 2011 ob 13:46

zdenka17,

to je misljeno da ti kot T-2 uporabnik recimo imas lahko tezave za sprejem in oddajo SMS-ov v tujini, v gostovanju!

Nikjer pa ni napisano da dejansko SMS-i od tujih operaterjev se ne dostavljajo v T-2 omrezje v sloveniji!

Verjetno zaposleni v T-2 imajo v privatne namene v uporabi mobilno telefonijo (mobitel.simobil,tusmobil), ker verjetno ce bi uporabljali t-2 mobilno in recimo ce bi imeli koga v tujini da jim poslje sms in ga ne bi sprejeli, bi jih to zacelo osebno zelo zelo motiti in bi mogoce se kaj premaknilo v tej smeri.
Tako pa ce bom poskusil parafrazirati enega od neuradnikov t-2 "Sprejemanje SMS-ov meni normalno deluje!" :pivo:
Slika

zdenka17
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 24. Mar 2010 ob 16:10
T-2: Že imam

Re: Prihodnost T-2 UMTS (mobilne telefonije)

Odgovor Napisal/-a zdenka17 » 7. Jan 2011 ob 14:14

Natančno razumem kako je to mišljeno. Od določenih operaterjev smsi ne prihajajo. Tudi jaz za časa naročniškega razmerja s tem nisem imel težav, imam pa kolegico, ki je poslovno precej povezana s tujino. Njeno naročniško razmerje je trajalo manj kot en mesec...

Da ne delujejo pa sem napisal prav zaradi tehle "meni normalno deluje" izjav. Čeprav vem da večinoma delujejo. Mi pa tole malo pomaga. Naj karikiram: ko potrebujem avto, me ne zanima ali piha veter, dežuje ali sneži. Prav tako me ne zanima ali je potrebno v klanec, po makadamu ali v ovinek. Če v kateremkoli od teh primerov odpove (ujme so izvzete), potem NE deluje in ga odpeljem na servis.

Sumy
Model
Prispevkov: 313
Pridružen: 26. Sep 2007 ob 08:26
T-2: Še nimam
Paket: Int: 1000/100+TV+telefon TS
Kraj: Postojna

Re: Prihodnost T-2 UMTS (mobilne telefonije)

Odgovor Napisal/-a Sumy » 7. Jan 2011 ob 14:15

Sej itak da t-2 ni kriv če ne pride sms in niso nigdar nič krivi.....namesto da bi roming podpisovali direktno so šli prek Španskega Opareterja...ki pol ne deluje kak treba..Nalepše je krivit tujega opareterja kot rešit zadevo...in sam UMTS pri t-2 s to politiko nima šans da preživi...se vidi kolk so naredili v dobrih 2 letih delovanja.... :hmm: :hudicek:

CallMeAl
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 24. Apr 2008 ob 21:05
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Prihodnost T-2 UMTS (mobilne telefonije)

Odgovor Napisal/-a CallMeAl » 8. Jan 2011 ob 21:19

zdenka17 napisal/-a:Če se namerava še kdo upirati naj omenim da konkurenca ponuja za 9€/mesečno 200 enot (kjer je enota minuta pogovorov, sms, mms ali Mb podatkov), kar si v primeru vezave lako znižaš na 6,75€, torej praktično na T-2 naročnino.
Točno to menjavo sem jaz naredil, čeprav imam T2 SIM že v T4 paketu. Ampak če računam, da je povprečna minuta klica v mobilna omrežja 0,13 EUR (odvisno od utežitve Mobitela, Simobila in Tušmobila), potem lahko za 6,75 EUR dobim pri T2 dobrih 50 minut pogovorov. Poleg ekonomike pa je na odločitev uplivalo tudi udobje; vse bolj neznosno je postajalo, da sem imel kot naročnik T2 podatkovni prenos na razpolago samo na poseljenih območjih. Res je, da večino časa preživim v mestu, ampak ostati brez podatkovnega prenosa, ko se malo zapelješ naokoli je danes "no-go". Prav tako mi zdaj odgovarja, da imam izklopljen 3G in uporabljam kar GPRS (v glavnem za pregledovanje informacij na "lahkih" WAP straneh), ker mi tako baterija zdrži precej dlje. Pa še pred vsakim klicem ne kalkuliram ali naj ga opravim ali ne, ker imam minute itak že zakupljene :)

branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Prihodnost T-2 UMTS (mobilne telefonije)

Odgovor Napisal/-a branco » 9. Jan 2011 ob 01:01

CallMeAl je povedal point in lahko dodam samo to, da zadnje tri tedne Tušmobil ima zelo veliko gužvo ker veliko naročnikov iz ostalih mobilnih operaterjev prenaša številke k njim ker imajo te pakete z enotami, ki so izredno zanimivi, sicer pa to ponujajo ze v angliji in nemciji, pri nas pa so oni edini in mislim da so kar dobro potezo naredili.
Slika

CallMeAl
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 24. Apr 2008 ob 21:05
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Prihodnost T-2 UMTS (mobilne telefonije)

Odgovor Napisal/-a CallMeAl » 9. Jan 2011 ob 09:48

Pa da ne bo izpadlo, da smo tole temo "ugrabili" za delanje reklame konkurenci, bi omenil 3 "haklce" teh Brezmejnih paketov. So sicer našteti v drobnem tisku, ampak so tisti manj pozorni lahko vseeno neprijetno presenečeni.
1. SMSi, MMSi in prenos podatkov iz kvote brezmejnih enot veljajo samo na Tušmobilovem omrežju. Če si v Mobitelovem roamingu, potem se vse troje plačuje po ceniku (enote pa se v tem primeru seveda ne odštevajo).
2. Pri klicih iz Tušmobilovega omrežja je obračunski interval 30 sekund (torej se odšteva po 0,5 enote za vsake pol minute klica), pri klicih iz Mobitelovega roaminga pa je obračunski interval kar 3 minute (torej se že za par sekund klica odštejejo 3 enote).
3. Razen pri Brezmejnih 200 (kjer je 200 enot na razpolago za klice v vsa omrežja), je pri ostalih Brezmejnih paketih za klice v ne-Tušmobilova omrežja na razpolago 50% vseh enot; npr. pri paketu 1000 se bo 501. minuta klica v ne-Tušmobilova omrežja zaračunala po ceniku.
Vseeno v tem trenutku ne dvomim, da si ti paketi trenutno z naskokom najboljša izbira za tiste, ki so v dosegu Tušmobilove bazne postaje na svojih "glavnih" lokacijah (dom, služba, faks itd.).

Malo je sicer off-topic, ampak po drugi strani je zadeva za T2 relevantna, ker s svojo nekonkurenčno ponudbo (po mojem mnenju Tušmobil ni edini, ki ima boljšo ponudbo) ne more računati na prihodnost na področju mobilne telefonije. Za nekaj uporabnikov bo njihova storitev sicer še vedno aktualna, ampak ta krog se bo manjšal namesto, da bi se večal. Najmanj, kar bi morali narediti za ohranitev konkurečnosti, je uvedba paketov, ki bi bili - tako kot pri Tušmobilu - vezani na uporabo v T2-jevem lastnem omrežju. Torej da bi naročnina vsebovala tudi določeno število minut pogovorov, SMSov in MMSov (podatki so itak že vključeni), ki bi izvirali iz T2-jevega UMTS omrežja. Problem je seveda v tem, da je to omrežje po pokritosti izredno šibko in da je zaradi tega v praksi uporabniku težko nadzirati kdaj ga preklaplja na roaming. Vseeno pa je uvedba takih paketov trenutno edina stvar, ki jo T2 na tem področju sploh lahko naredi. Če stvari ostanejo kot so, bo šlo število aktivnih uporabnikov (verjamem, da ima večina uporabniki s paketi T3 in T4 svojo SIM spravljeno nekje v predalu) še navzdol.

branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Prihodnost T-2 UMTS (mobilne telefonije)

Odgovor Napisal/-a branco » 9. Jan 2011 ob 11:49

Ja tisto velja za brezmejnih X (pravila postene uporabe) , pri brezmejnih 1000, ti ne bodo obracunavali 501 minuto v ostala omrezja po ceniku.


Meni je žal, ampak mislim da je T-2 UMTS projekt totalno zgrešen. Boljše da so za ta denar katerega so vložili v bazne postaje in izgradnjo T-2 mobilnega omrežja, razširili svojo FTTH mrežo, bi bilo več koristi.
T-2 ne more narediti nobenih paketov, ker ima pokritost omrežja izredno slabo, gostovanje v nacionalnem omrežju pa stane, zato je tudi Tušmobil izforsiral svoje uporabnike da so v njegovem domačem omrežju, ker gostovanje stane.

T-2 zaenrkat še normalno nudi gostovanje uporabnikov v nacionalnem omrežju brezplačno, čeprav mu tam vsak klic/sms Mobitel obračuna, kako dolgo bo si to lahko privoščil ne vem ,amapk mislim da se bodo prebudili iz spanca in nekaj naredili, ker to je totalna izguba.
Slika

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Prihodnost T-2 UMTS (mobilne telefonije)

Odgovor Napisal/-a veiztex » 10. Jan 2011 ob 09:04

branco napisal/-a:CallMeAl je povedal point in lahko dodam samo to, da zadnje tri tedne Tušmobil ima zelo veliko gužvo ker veliko naročnikov iz ostalih mobilnih operaterjev prenaša številke k njim ker imajo te pakete z enotami, ki so izredno zanimivi, sicer pa to ponujajo ze v angliji in nemciji, pri nas pa so oni edini in mislim da so kar dobro potezo naredili.
število prenesenih številk v zadnjem mesecu ne odstopa od povprečja... toliko za info :nevem:

Odgovori