Blokada vrat 25

Splošni pogovori o T-2
SedeciBik
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 28. Sep 2006 ob 20:32
T-2: Že imam
Paket: 1/1
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a SedeciBik » 21. Nov 2006 ob 10:45

Pred kratkim sem imel podoben problem. Kar nekaj moje pošte je bilo označene kot "SPAM". Pa sem se prebil do ugotovitve, v katermu zajcu grm tiči.

Šel sem na: http://www.dnsstuff.com/ in v input box "Spam Database Lookup" (prvi na sredini) vtipkal moj IP naslov in gasa ....
Sem bil kar !prijetno presenečen, ko se mi je zadeva obarvala rdeče/rumeno.
Glej ga ga zlomka! Moj IP je v spam bazi. Hudiča. Scan mašine in še večji šok. Glp, mogoče sem pa jaz bil pošiljatelj nezaželjene pošte ali kakorsežetemupravi.
Tako, da dragi moji. Preden začnete sikat zakaj je moja pošta markirana z SPAM, dejte malo pogledati, če se slučajno vaš IP ne nahaja v kakšni "emailu prijetni" bazi. In če je, začnite uporabljati antivirusne programe. Pa ne mi slučajno omenjati AVG. Ni vreden ...... vode!

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Odgovor Napisal/-a Anubis » 21. Nov 2006 ob 11:44

Mojega IP ni v nobeni SPAM bazi, saj ni bilo razloga za to, ker je fiksen in z moje strani precej dobro zasciten.
Oznako v subjectu od maila pripisujem napacni ali pomanjkljivi konfiguraciji bodisi SMTP serverja bodisi serverja, ki je posto sprejel (Mobitelov Pinkponk/Planet). Sam pa teh nastavitev ze kar nekaj casa nisem nic spreminjal.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 21. Nov 2006 ob 12:55

Nimda glej, strinjam se da je spam in virusi problem. Na firewall pride na dan tone tega, tudi iz T-2 omrežja. Vsi bi se radi znebili tega. Samo dajte narest tako da tistih ki to ne želijo, ne blokirate. Če pride iz mojega IPja *karkoli* sumljivega, naj si bo statičen ali dinamičen pa lahko zaradi mene dobim kazen visoke varnosti dokler ne poštimam :).
Da bom še malo konstruktiven:
- nizka varnost: brez stalnega blokiranja portov, izjemoma začasna blokada (ne več ko par dni) ob večjem izbruhu nesnag (tipa tisti sqlworm). Kazen za neupoštevanje varnosti in svinjanje po omrežju --> visoka varnost
- srednja varnost: večina incoming portov zaprtih, nekateri nevarnejši outgoing porti zaprti
- visoka varnost: tako kot zdaj

:)
Slika Optika od 30.5.2008

vseved
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 01:04
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a vseved » 21. Nov 2006 ob 19:25

Navadni Nimda napisal/-a:Ne!
1) Ne drži - dinamike na portu 25 ne bo, zaradi virusarjev, spammerjev in podobnih, ki to pončno nevede. Velik upload ima za posledico tudi precej večjo moč povzročanja kontaminacije omrežja.

2) Težiš brez veze - potezo bodo posnemali tudi drugi slovenski in svetovni ISPji.

[/b][/color]
LOL pišeš kot da je ideja zrasla ideja na vašem zelniku. Vsaj pri nas to že kar dolgo počne Softnet, v svetu je pa ta ukrep precej starejši od T-2.

Se ga pa v glavnem poslužujejo manjši ISPji, ki se jim iz tega ali drugega razloga ne da ukvarjati z abuse in tako raje vsem, v vašem primeru dinamičnim, userjem omejijo storitev, namesto da bi ukrepali proti tistim, ki težave povzročajo. Kar pa seveda pomeni da se mora nekdo s tem ukvarjati, kar prinese stroške.

Še dobro da ne ukrepate v primeru obvestil o kršitvah kopirajta, ker bi očitno rešitev bila zaprtje emule/torrent portov vsem uporabnikom.

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Odgovor Napisal/-a lukec » 21. Nov 2006 ob 20:08

zadeva je zelo resna
jaz sem poslal nekaj zelo nujnih mailov in nažalost niso bili dostavljeni prejemniku. nevem kaj se da tukaj nardit in kdo jamči da bo to dostavljeno.

lp
luka

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 21. Nov 2006 ob 20:15

vseved napisal/-a:LOL pišeš kot da je ideja zrasla ideja na vašem zelniku. Vsaj pri nas to že kar dolgo počne Softnet, v svetu je pa ta ukrep precej starejši od T-2.

Se ga pa v glavnem poslužujejo manjši ISPji, ki se jim iz tega ali drugega razloga ne da ukvarjati z abuse in tako raje vsem, v vašem primeru dinamičnim, userjem omejijo storitev, namesto da bi ukrepali proti tistim, ki težave povzročajo. Kar pa seveda pomeni da se mora nekdo s tem ukvarjati, kar prinese stroške.

Še dobro da ne ukrepate v primeru obvestil o kršitvah kopirajta, ker bi očitno rešitev bila zaprtje emule/torrent portov vsem uporabnikom.
Če jaz ne vem, da je zrasla na vašem zelniku, bom prav gotovo pisal tako, kot sem napisal. Sej ne, da bi bil namerno žleht! :wink:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Surfer
Navdušenec
Prispevkov: 697
Pridružen: 24. Sep 2006 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: all in one :)

Odgovor Napisal/-a Surfer » 22. Nov 2006 ob 11:22

Poštni odjemalci uporabljajo porta 110 (POP) in 25 (SMTP). In vi blokirate 25 ??! :shock:
Slika 8)

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 22. Nov 2006 ob 11:27

Da... to pomeni, da doma ne moreš laufati SMTP serverja. Lahko pa za pošiljanje pošte uporabljaš T-2jevega na smtp.t-2.net.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 22. Nov 2006 ob 11:33

Surfer napisal/-a:Poštni odjemalci uporabljajo porta 110 (POP) in 25 (SMTP). In vi blokirate 25 ??! :shock:
Nehi narobe štekat - blokiramo samo tam, kjer naslovni strežnik za pošiljanje NI smtp.t-2.net

Torej kdor ima dinamiko in lastni mail server, naj napiše v outgoing mail naslov smtp.t-2.net (in ne lastne domene, recimo). Pa avtentikacijo je treba IZKLOPIT za pošiljanje. :)
Optika 100/10

mr_tweak
Znanec
Prispevkov: 95
Pridružen: 24. Jul 2006 ob 08:41
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a mr_tweak » 22. Nov 2006 ob 12:59

Pa avtentikacijo je treba IZKLOPIT za pošiljanje.
Torej je smtp.t-2.net odprt relay, pametno,...

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 22. Nov 2006 ob 15:42

Koliko imajo eni domišljije... smtp.t-2.net NI ODPRT za relay-anje.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

acdc
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 21:45
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a acdc » 22. Nov 2006 ob 17:02

mr_tweak napisal/-a:
Pa avtentikacijo je treba IZKLOPIT za pošiljanje.
Torej je smtp.t-2.net odprt relay, pametno,...
:D :D :D Kako si prišel do te "strokovne" ugotovitve?

ABX
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 1. Jun 2006 ob 19:54
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a ABX » 22. Nov 2006 ob 18:28

Z svojim strokovnim znanjem. :)

Osebno ne vidim kje je problem, če želiš imeti SMTP server imaš itak fiksen IP.

SedeciBik
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 28. Sep 2006 ob 20:32
T-2: Že imam
Paket: 1/1
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a SedeciBik » 22. Nov 2006 ob 19:51

Še dobro da ne ukrepate v primeru obvestil o kršitvah kopirajta, ker bi očitno rešitev bila zaprtje emule/torrent portov vsem uporabnikom.
He he. Še ne veš kaj te čaka. Lahko se zgodi tudi to. Al pa ti pride kakšen inšpektor za ovratnik dihat.

Uporabniški avatar
esi
Uporabnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 2. Maj 2006 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: zopet na 1/1
Kraj: Savinjska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a esi » 24. Nov 2006 ob 21:01

Pa zdaj še pa pošte ne morem pošiljati. Pa saj bom znoru ali pa sem mogoče že nor!!!!????

Zaklenjeno