Metanje peska v oči vsem državljanom

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Metanje peska v oči vsem državljanom

Odgovor Napisal/-a BOBI » 13. Jul 2010 ob 16:22

@PaJo v Skandinaviji je fiber in pa baker pod državno upravo, ki samo dela na mreži in servisira. To pomeni, da se od njih pričakuje mreža in ne dobiček, tako kot pri nas, zato to deluje tako kot treba.
Pri nas pa gre po principu zaslužka in v to je seveda vkalkulirano tudi motenje ostalih ISP-ev ki niso državni.
Nič se ne bo uredilo, tudi če prodamo T1, ker se bo vedno našel nekdo ki bo priviligiran.
Dokler EU ne udari po mizi in preseka napajanje države preko Telekoma ne bo nič drugače.

batou
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 26. Maj 2009 ob 16:35
T-2: Še nimam

Re: Metanje peska v oči vsem državljanom

Odgovor Napisal/-a batou » 13. Jul 2010 ob 19:15

Danes so me poklicali iz Amisa, iščejo interesente...
Poleg tega je občina objavila dve kontaktni številki, eno od T-2 in eno od AMIS-a.
Noben ponudnik sicer še nima pripravljene ponudbe, ampak zgleda da se nekaj premika :).

http://www.komen.si/?id=208&oblika=OBJAVE&isci=

Senitel
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 17. Sep 2007 ob 21:08
T-2: Še nimam
Paket: 4/512 Amis

Re: Metanje peska v oči vsem državljanom

Odgovor Napisal/-a Senitel » 17. Jul 2010 ob 14:03

BOBI napisal/-a:@PaJo v Skandinaviji je fiber in pa baker pod državno upravo, ki samo dela na mreži in servisira. To pomeni, da se od njih pričakuje mreža in ne dobiček, tako kot pri nas, zato to deluje tako kot treba.
Pri nas pa gre po principu zaslužka in v to je seveda vkalkulirano tudi motenje ostalih ISP-ev ki niso državni.
Nič se ne bo uredilo, tudi če prodamo T1, ker se bo vedno našel nekdo ki bo priviligiran.
Dokler EU ne udari po mizi in preseka napajanje države preko Telekoma ne bo nič drugače.
Mah infrstrukturni del bi odcepil in zadržal v državni lasti, storitveni del pa prodal in bi bilo. Tako je pa komplet Telekom samo sredstvo za polnenje proračunske luknje.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Metanje peska v oči vsem državljanom

Odgovor Napisal/-a BOBI » 17. Jul 2010 ob 15:17

Seveda je komplet samo za polnjenje proračuna in nič drugega. Če bi pa samo mrežo servisirali in nadgrajevali pa je to čisto nekaj drugega in to je za našo vlado nasprejemljivo, ker potem nimaš prihoda od komunikacij, samo odhodke.

batou
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 26. Maj 2009 ob 16:35
T-2: Še nimam

Re: Metanje peska v oči vsem državljanom

Odgovor Napisal/-a batou » 7. Feb 2011 ob 17:41

V sredo mi priklopijo optiko. Točno 1 leto po dokončanju omrežja. S Telekomom ne bo nič in bojo vsem v občini napeljali optični kabel.
Eno leto so čakali na Telekom, zadnji mesec so celo testirali bakreno omrežje in zgleda, da nekej ni šlo skozi (mogoče so hoteli preveč od ubogega bakra). Zaenkrat tako dobimo internet samo tisti, kateri imamo že napeljano optiko. Ostali bojo morali še čakat.
Zaenkrat ponuja samo Amis. T-2 pa nič (čeprav imajo nek kontakt za omrežje v Komnu).

Senitel
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 17. Sep 2007 ob 21:08
T-2: Še nimam
Paket: 4/512 Amis

Re: Metanje peska v oči vsem državljanom

Odgovor Napisal/-a Senitel » 8. Feb 2011 ob 09:08

Dve leti po zadnjem odpiranju prvega razpisa imamo torej 2 operativni omrežji (Postojna in Komen) od dvanajstih, ki so dobila sredstva. Way to go država, tako se dela!

Gucci
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Še nimam

Re: Metanje peska v oči vsem državljanom

Odgovor Napisal/-a Gucci » 1. Maj 2011 ob 14:37

V Velikih Laščah se sedaj tudi nekaj premika.
Ampak pazi zdaj to. Ob podpisovanju služnosti (ker gre omrežje čez mojo parcelo) so bili vsi prijazni in osladni in polni obljub, kako bo to vse EU plačala. Kako bo to hitro narejeno (v roku pol leta, torej do pomladi 2010).
Zdaj pa šok. Za tiste, ki so v beli coni (popolnoma brez možnosti širokopasovnega neta) je priključnina na optiko 230 €. Kje je sedaj obljuba, da bojo vse Evropejci plačali?
Še huje. Za nas, ki smo v sivi coni (to je, da imamo lahko A ali VDSL) pa je priključnina celo 300 €. Ko so po Laščah delali optiko, so našo ulico izpustili, sedaj mi pa gre optika (dobesedno) pod nosom. Cena je za priklop za vse enaka. Pravijo, da subvencionirana. In to ne glede, na to ali si od razvodnega jaška oddaljen 300 metrov ali 10 cm. Ob mojem negodovanju, da ne mislim plačevati za druge me ne na občini in ne na Tritelu, ki je upravnik omrežja niso hoteli razumeti. Pri meni namreč ni potrebno ne kopanje, ne cev in podobni posegi.
Dodatni udarec je pa še, da do sedaj T-2 ni kazal (vsaj javno) interesa za gostovanje v tem omrežju. Ostal mi je torej AMIS, ki mi ne diši in Telekom, ki pa je nabil ceno za enako storitev, kot jo imajo v sosednji ulici v njihovi optiki za 12 € na mesec. Torej 20/20 TV in Tel je 52 € namesto 40 €. Breme "vzdrževalnine" in gostovanja v omrežju je torej na nas jebeneih strankah.
V tako imenovanem OŠO ali odprtem optičnem omrežju nas torej poskušajo molzti kolikor se da.
No jaz se nisem dal. Takoj naslednji dan sem se šel zavezati k T-2. Če se morebiti premislijo in speljejo svoj signal v Lašče preko optike me pa naj obvestijo.

EU in vaš denar pa.... klinc vas gleda. Kolikor sem se veselil optike in si jo želel, toliko je sedaj pod temi pogoji, NOČEM!!!.
Slika

batou
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 26. Maj 2009 ob 16:35
T-2: Še nimam

Re: Metanje peska v oči vsem državljanom

Odgovor Napisal/-a batou » 1. Maj 2011 ob 19:57

http://cdn1.siol.net/sn/doc/2011/4/pril ... ba_oso.pdf

Tukaj kot gledam, so cene iste kot na Telekomovem omrežju. Specifičnega cenika(za velike lašče) pa ne najdem. A si prepričan, da je 12eur več?
Drugače pa vzemi amis, meni dela zelo dobro. Ping do arnesa 2ms, do prvega hop-a 1ms. Prenos z interneta je okoli 2.85mB/s. Upload pa(z večimi povezavami) tudi 11mB/s, torej 100mbit.
ndt.arnes.si pokaže 24 dol in 60-70gor (včasih je bilo 94 gor).
Upam da ne bojo popravili, če bom trobil na forumu :). Paket pa je 25/25 - samo internet, kar me stane 33 eur na mesc.

Vztrajati na bakru (in se vezati, zakaj??), ko imaš možnost optike, je bedarija.
Pri nas drugače zdaj napeljujejo optiko še ostalim, kar po zraku. Za priklop ne vem koliko bojo dali. Jaz sem plačal le napeljavo optiko po hiši, kar je blo okoli 130eur (okoli 5m nad ometom, preboj stene, omarica...).

Gucci
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Še nimam

Re: Metanje peska v oči vsem državljanom

Odgovor Napisal/-a Gucci » 1. Maj 2011 ob 20:19

Cenovni kalkulator na Siol kaže razliko 12 € med njihovo ponudbo na njihovem omrežju in ponudbo za OŠO Velike Lašče, ki so nam jo razdelili na predstavitvi. Poleg tega je treba vzeti še 4 € na mesec za solidno TV. Tega nisem niti vključil v stroške.
Če pride T-2 na optiko v Lašče sem prepričan, da mi bojo pogodbo ustrezno "predelali", da bom ostal njihov, samo namesto na bakru, na optiki.
Slika

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Metanje peska v oči vsem državljanom

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 2. Maj 2011 ob 10:54

batou napisal/-a: Drugače pa vzemi amis, meni dela zelo dobro. Ping do arnesa 2ms, do prvega hop-a 1ms. Prenos z interneta je okoli 2.85mB/s. Upload pa(z večimi povezavami) tudi 11mB/s,
To misliš miliByte? :D
You Can Call Me Santa Claus
Slika

batou
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 26. Maj 2009 ob 16:35
T-2: Še nimam

Re: Metanje peska v oči vsem državljanom

Odgovor Napisal/-a batou » 2. Maj 2011 ob 11:12

Slika

Takle miliByte :)

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Metanje peska v oči vsem državljanom

Odgovor Napisal/-a KoMar » 2. Maj 2011 ob 14:29

M se piše z veliko ;)

Odgovori