NUJNO! tiskalnik preko routerja

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
bLADEK
Model
Prispevkov: 271
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 14:50
T-2: Še nimam
Paket: 10/2
Kraj: Jesenice

NUJNO! tiskalnik preko routerja

Odgovor Napisal/-a bLADEK » 21. Feb 2011 ob 14:20

Lp vsem!

Da vam probam opisati "zapleteno" situacijo. Imam naročeno 2x TV, internet in telefonijo (+fax). Zadeva je sledeča: v modemu imamo 4 luknje.
- I. gre v router1 (WLAN se mi zdi, bom še preveril in updateu)
- II. gre v 1. TV
- III. gre v 2. TV
- IV. gre "telefon napravo"

Iz telefon naprave, gre en kabl direktno v moj računalnik, kjer lahko gledam TV preko VLCja. ("trik" povedal T-2 monter)


Zdej imam na routerju (4slotni + brezžični) povezano tako:
- I. gre v 1. računalnik
- II. gre v 2. računalnik
- III. gre v 3. nadstropje (vtičnica)

Tu pa nastane problem. Zdaj, mene zanima, ali je možno na router2 (priklopljen v to vtičnico, posledično v tisti router1) priklopit tiskalnik in računalnik, tako, da bi lahko tiskal normalno. Sej bi priklopil tiskalnik direktno v računalnik in problem rešen ampak finta je v tem, ker je tiskalnik na drugi strani sobe, računalnik pa na drugi strani sobe.


Upam, da ste razumeli to zmedo. :cry:
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: NUJNO! tiskalnik preko routerja

Odgovor Napisal/-a Skorc » 21. Feb 2011 ob 14:33

Zmeda nam domača :) OK, dalo se te je razumeti. V tretjem nadstropju (v vtičnico) vklopi omrežno stikalo (če pa že imaš router pa je ta lahko v vlogi stikala, v slednjem priklopi ga na eno od vtičnic 1 do 4). Stikalo je "pameten razdelilec", ki bo znal postreči posamezne naprave (računalnik, tiskalnik, ...)
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

bLADEK
Model
Prispevkov: 271
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 14:50
T-2: Še nimam
Paket: 10/2
Kraj: Jesenice

Re: NUJNO! tiskalnik preko routerja

Odgovor Napisal/-a bLADEK » 21. Feb 2011 ob 14:38

:plosk: Se pravi v I. povežem z vtičnico, v II. dam tiskalnik in v III. dam računalnik?

Pa misliš, da bo računalnik zaznal tiskalnik, brez da bi bila povezana na USB? Nekako čudno se mi zdi. ;-) Also, na tej napravi imam tudi fax. Bi se dalo kako uštimat? Pa da bi bila recimo oba faxa na isti številko?
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: NUJNO! tiskalnik preko routerja

Odgovor Napisal/-a Skorc » 21. Feb 2011 ob 14:57

Zdaj si ma pa zmedel :) Ja, če je mrežni tiskalnik ga priklopi na mrežo. Če ni ... pol pa ne more delati na mreži. Mrežni tiskalniki (imajo vgrajen tiskalniški strežnik, poglej v navodila kako se ga skonfigurira) imajo tudi USB priklop, ta pa je za lokalno komunikacijo (računalnik - tiskalnik).
Na računalniku pa seveda dodaš mrežni tiskalnik - samodejno ne bo zaznal kateri tiskalniki (naprave) so na tvojem lokalnem omrežju.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

bLADEK
Model
Prispevkov: 271
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 14:50
T-2: Še nimam
Paket: 10/2
Kraj: Jesenice

Re: NUJNO! tiskalnik preko routerja

Odgovor Napisal/-a bLADEK » 21. Feb 2011 ob 15:11

http://www.mimovrste.com/artikel/283006 ... -3100mfp-x To ja ta skret. :)
Vašo napravo lahko z uporabo USB kabla priključite na
računalnik ali vzpostavite brezžično povezavo (preko
brezžičnega prenosa) z računalnikom ali z omrežjem.
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: NUJNO! tiskalnik preko routerja

Odgovor Napisal/-a Skorc » 21. Feb 2011 ob 15:27

Mal dnarja, mal muske :hudicek: OK, pač ni mrežni tiskalnik. Seveda je pa še vedno možnost tiskanja čez mrežo. Tiskalnik priklopiš na enega od računalnikov ter daš tiskalnik v skupno rabo. Slaba stran te rešitve: tiskanje iz X računalnika je možno le takrat, ko je vklopljen računalnik, ki je povezan na tiskalnik.

Glede faksa (na tiskalniku): moraš povezati (modem v tiskalniku) z ATA napravo, ki ti jo je dostavil monter T-2. Iz tvojega opisa situacije pa imam občutek, da želiš narediti nemogoče :)

Za natančen odgovor boš mogel podati bolj podroben opis napeljave (za mrežo, telefon, ...)
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

bLADEK
Model
Prispevkov: 271
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 14:50
T-2: Še nimam
Paket: 10/2
Kraj: Jesenice

Re: NUJNO! tiskalnik preko routerja

Odgovor Napisal/-a bLADEK » 21. Feb 2011 ob 15:46

Zadaj ima 2 UTP vtičnici? :P Pa prodajalec v mimovrste pravi, da se da tiskat preko mreže.

Problem pa nastane, da ko se povežem preko router2, mi tudi internet ne dela. Če pa priklopim direktno računalnik <-> vtičnica (router1) pa dela. :( Kaj predlagate?

e: nekje sem slišal, da je nemogoče priklopit iz routerja v router. Koliko resnice je v tem?
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: NUJNO! tiskalnik preko routerja

Odgovor Napisal/-a Skorc » 21. Feb 2011 ob 17:46

Ma deda mu ima 2 utp vtičnici (RJ45)! Lahko kvečjem dve telefonski (RJ 11 oziroma RJ12; Line-In (za faks, vgrajen v napravo) ter Phone - priklop analognega telefona). Tiskanje prek mreže pa le v različici kot sem ti zgoraj opisal. Prodajalca Mimovrste pa lahko zašpecaš šefom, ker zavaja kupce :blbl: No, šalo na stran. Resnično je pa žalostno, da nudijo napačne informacije. Še sreča, da smo pismeni in znamo tudi sami kaj prebrati.

Tvoj "router 2" naj dela kot stikalo. WAN port naj bo nepriključen, v konfiguraciji ga daj na DISABLE (npr v meniju: WAN / Internet, Type: Disable. Kot sem že zgoraj napisal: kabel iz "vtičnica" priklopi v enega od portov 1 do 4.

Povezava Router-Router JE možna, pomembno pa je kako se zadeva skonfigurira. To opcijo, za enkrat, pustiva čisto pri miru :)
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

bLADEK
Model
Prispevkov: 271
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 14:50
T-2: Še nimam
Paket: 10/2
Kraj: Jesenice

Re: NUJNO! tiskalnik preko routerja

Odgovor Napisal/-a bLADEK » 21. Feb 2011 ob 19:55

Skorc :car:

Bom jutri še enkrat preveril, ampak sem 90% da sta 2 vhoda za UTP kabel zadaj (plus neki USBji, itd.). Finta je pa tud v tem, da bom na ta tiskalnik tiskal samo iz tistega računalnika, ki je v isti sobi. Samo kakšne 4metre odaljen. USB kabel, ki je bil priložen, pa je dolg kakšne 1m-1,5m max. :nevem:


Kar se tiče interneta, sem povezal tako kot si rekel. Iz vtičnice (router 1) sem dal v 1. port. Iz 2. porta pa v računalnik pa ni delalo. Ko sem dal notri CD od routerja, pa mi javi napako, da moram priklopit v WAN (oz. nekaj v tem smilu) in me ne spusti naprej v inštalaciji. Priklopim na WAN, pa mi pride do konca, kjer isto naredi nek error. Ampak čisto na konkcu inštalacije.


Nič mi ni jasno o teh zadevah z routerji, switchi,... :grrpc:
Slika

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: NUJNO! tiskalnik preko routerja

Odgovor Napisal/-a Fry » 21. Feb 2011 ob 21:15

Če je printer tisti, za katerega si dal link, potem to zagotovo ni mrežni tiskalnik.
Tista dva priključka sta za telefonsko linijo in telefon.

USB kable lahko kupiš tudi daljše kot je priložen printerju.

bLADEK
Model
Prispevkov: 271
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 14:50
T-2: Še nimam
Paket: 10/2
Kraj: Jesenice

Re: NUJNO! tiskalnik preko routerja

Odgovor Napisal/-a bLADEK » 21. Feb 2011 ob 22:10

Samo ne gre skozi tiste cevi, pravi štromar. Bi mogu potegnit po tleh potem. Čez celo sobo.. :cry: Jah, zgleda ni druge. Bom šel jutri pogledat za daljši USB kabel pa potem računalnik direktno v vtičnico in bo oboje delalo kot treba.

Sem pa potem zastonj nabavil router. Budalo jst. :grrpc:
Slika

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: NUJNO! tiskalnik preko routerja

Odgovor Napisal/-a Fry » 22. Feb 2011 ob 13:50

Poglej, če imaš router, ki ima USB priključek in ima vgrajen "printer server", lahko priključiš printer direktno na router.
Printaš pa potem preko mreže.
Seveda moraš postaviti Router zraven printerja in vse pravilno skonfigurirati
Vendar pa samo printanje, na scaner pozabi.

JayDee
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 28. Jul 2009 ob 14:17
T-2: Že imam
Kraj: Medvode

Re: NUJNO! tiskalnik preko routerja

Odgovor Napisal/-a JayDee » 22. Feb 2011 ob 15:07

bLADEK napisal/-a:
Bom jutri še enkrat preveril, ampak sem 90% da sta 2 vhoda za UTP kabel zadaj (plus neki USBji, itd.).
Nima, nima... ima 2 vhoda za RJ-11 konektor... tko kot sta Skorc in Fry napisala.

Skorc - tole napravo (Xerox Phaser 3100MFP/X) ima Lazo. ;-)

blze
Faca
Prispevkov: 127
Pridružen: 20. Mar 2007 ob 15:49
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: NUJNO! tiskalnik preko routerja

Odgovor Napisal/-a blze » 25. Feb 2011 ob 10:05

Da boš podaljašl kabel od printerja samo kupi USB podaljšek kabel in obstoječi kabel od printerja vtakneš v ta podaljšek in imaš kabel daljši. Tako sem jaz naredu...

Odgovori