Računovodstvo, opomini, izklopi...

Splošni pogovori o T-2
Neikius
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 20. Jan 2007 ob 22:43
T-2: Še nimam
Kraj: Slovenj Gradec

Re: Računovodstvo, opomini, izklopi...

Odgovor Napisal/-a Neikius » 12. Mar 2011 ob 13:39

Evo še moje štorije:

1) Odklop ker nisem plačal. Sem pač pozabil... jebiga. Lepo da so poslali SMS po odklopu. Lahko bi poslali še kakšno obvestilo kak dan prej, pa saj razumem da so hoteli pokasirat 10€. Priklopili so me nazaj v 5 urah nekje.

Moja pripomba? Račune dobivam po e-pošti. Opomin je prišel na klasično pošto. Vmes je prišel še en ali celo dva računa, ne spomnem se dobro. Zakaj ne more bit opomina po e-pošti če imam račune tako nastavljene?

2) Povišam hitrost interneta, to je bilo tik predno so odprli elektronski obrazec. Ni panike, dobim zadevo takoj (poslal prošnjo po e-pošti skenirano). Testiram hitrost, 10-4, oke. Nisem pa pogledal na servisno stran... napaka.

Po enem mesecu pride račun za 60€ (namesto 33). Ja 10-10 na vdsl je drag. Grem gledat kaj se dogaja, vidim 10-10. Ok, naredim speedtest 10-5 nekje... ok super. Po nekaj dneh klicarjenja dobim 10-4. NEKAJ DNI za njihovo napako.

Pa seveda potrebovali so 1+ mesec da so mi knjižili plačilo za ta mesec ki so ga oni zajebali. In nekje 10 mojih klicev in urgenc. Nisem želel tvegat odklopa in še enega meseca klicev zaradi njihove napake in sem raje pritiskal prej... pa še vseeno sem porabil kar precej impulzev za to, nimam namreč fiksne linije ker je ponavadi niti ne rabim.

Ma glavno da smo rešili na koncu :) Lahko bi napeljali že enkrat optiko, ki jo imamo že 2 leti napeljano po glavni ulici...

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Računovodstvo, opomini, izklopi...

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 12. Mar 2011 ob 14:44

Saj bo :D
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Računovodstvo, opomini, izklopi...

Odgovor Napisal/-a Mark » 12. Mar 2011 ob 17:06

Neikius napisal/-a:
Moja pripomba? Račune dobivam po e-pošti. Opomin je prišel na klasično pošto. Vmes je prišel še en ali celo dva računa, ne spomnem se dobro. Zakaj ne more bit opomina po e-pošti če imam račune tako nastavljene?
Opomini gredo vedno na stalni naslov naročnika. Velja tudi v primeru, če imaš samo eRačun. Pač dodatno varovalo,...Včasih, da kdo napačen mail, ima poln mailbox, itd. Seveda se, da odprte postavke preverjati tudi preko servisnih strani.

prvi
Znanec
Prispevkov: 56
Pridružen: 5. Nov 2008 ob 09:46
T-2: Že imam
Paket: T-2 umts

Re: Računovodstvo, opomini, izklopi...

Odgovor Napisal/-a prvi » 13. Mar 2011 ob 10:29

Živjo, zanima me kdaj dobim opomin (jutri 14.3.2011 je rok plačila) če ne plačam na rok. Imam problem, ker sem trenutno brez računalnika in posledično brez E-bančništva. Položnice nima ker imam e-račun. Obljubljeno mi je, da računalnik dobim v sredo. Upam da ne bo problemov. :rtmT2:

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Računovodstvo, opomini, izklopi...

Odgovor Napisal/-a Skorc » 13. Mar 2011 ob 15:26

Morda boš rekel, da pametujujem, ampak ena od prednosti v e-bančništvu je ravno to, da daš posel v čakalno vrsto. Položnice (e-račun) smo dobili pred dobrim tednom (5.3.11). OK, dopuščam možnost, da nisi takoj reagiral in se ti je kasneje pokvaril računalnik. Po drugi strani pa, ni vrag, da ne bi mogel opraviti plačilo iz drugega računalnika (sosedje, prijatelji, sodelavci,..). Certifikat si, upam, spravil na kakšen CD ali USB ključek (varnostna kopija).

Verjetno pa ne bo kakšne velike panike, če boš s plačilom zamudil nekaj dni.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Računovodstvo, opomini, izklopi...

Odgovor Napisal/-a kitl » 13. Mar 2011 ob 23:10

prvi napisal/-a:Živjo, zanima me kdaj dobim opomin (jutri 14.3.2011 je rok plačila) če ne plačam na rok. Imam problem, ker sem trenutno brez računalnika in posledično brez E-bančništva. Položnice nima ker imam e-račun. Obljubljeno mi je, da računalnik dobim v sredo. Upam da ne bo problemov. :rtmT2:

Opomin dobiš naslednji mesec skupaj z računom, se pravi tam nekje 5.4 2011
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Računovodstvo, opomini, izklopi...

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 14. Mar 2011 ob 09:56

BM1 napisal/-a:btw: ali je res, da ste menjali poslovni sw letos oz. konec prejšnjega leta?
Menjali ne, nadgradili pa, lahko da je bil tle izvor napake... sj pravim, T-2 ni popoln, je pa blizu pa še na bolje gre ;) hehe
:rtmT2:

gregorr
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 100/10
Kraj: Novo mesto

Re: Računovodstvo, opomini, izklopi...

Odgovor Napisal/-a gregorr » 31. Mar 2011 ob 13:43

Mark napisal/-a:
Neikius napisal/-a:
Moja pripomba? Račune dobivam po e-pošti. Opomin je prišel na klasično pošto. Vmes je prišel še en ali celo dva računa, ne spomnem se dobro. Zakaj ne more bit opomina po e-pošti če imam račune tako nastavljene?
Opomini gredo vedno na stalni naslov naročnika. Velja tudi v primeru, če imaš samo eRačun. Pač dodatno varovalo,...Včasih, da kdo napačen mail, ima poln mailbox, itd. Seveda se, da odprte postavke preverjati tudi preko servisnih strani.
Kaj opomin, niti obvestila o izvršbi ne grejo na naročnikov stalni naslov pač pa na naslov, kjer je priključek. Glede na to, da si lahko naročnik nekje, kjer sploh ne živiš (imaš podnajemnike) ali pa si se enostavno odselil pa si pozabil ali pa "pozabil" plačati kakšno položnico, lahko zelo pomembna pošta sploh ne pride do tebe, ker ti bo T-2 vso pošto še vedno pošiljal na tisti naslov. Stalni naslov jim je težko poiskat, zlahka pa najdejo, kje si zaposlen in številko tvojega osebnega računa. :grr:

Zato bi bilo res dobro, da se vsaj neko obvestilo pošlje tudi po e-pošti, če že imajo tudi ta kontakt.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Računovodstvo, opomini, izklopi...

Odgovor Napisal/-a Mark » 31. Mar 2011 ob 13:58

Če obvestilo o izvršbi ni bilo poslano na stalni naslov, očitno na pogodbi ni bil naveden pravilni stalni naslov (Je bil enak naslovu priključka). Poglej na kopijo pogodbe, saj si s podpisom pogodbe bil seznanjen s splošnimi pogoji in hkrati tudi jamčil za resničnost vseh podatkov.

gregorr
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 100/10
Kraj: Novo mesto

Re: Računovodstvo, opomini, izklopi...

Odgovor Napisal/-a gregorr » 31. Mar 2011 ob 15:03

Seveda je bil takrat tisto moj stalni naslov. Zdej je pa že dve leti od takrat pa so mi še vedno pošiljali pošto za izterjavo na tisti naslov, čeprav je sedanji lastnik sklenil aneks na ta isti priključek, da je sedaj on naročnik. Pa če pošta obvesti, da ne more dostaviti pošte, ker ni več nabiralnika z mojim priimkom tam, bi lahko našli tudi moj novi naslov, če so vse ostalo našli in me poskušali tam obvestiti, ne pa da se mi kar obesijo na račun, jaz pa o tem sploh nič ne vem.

gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

Re: Računovodstvo, opomini, izklopi...

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 5. Apr 2011 ob 19:50

Jaz želim samo opomniti, da e-računi(preko e-pošte)niso dostavljeni!Prek servisnih strani pa se vidi znesek...,vendar ni sklica zato ne morem za zdaj sprovesti plačilo...(upam , da je slišal kateri od NEradnikov).Hvala!

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Računovodstvo, opomini, izklopi...

Odgovor Napisal/-a Mark » 5. Apr 2011 ob 21:47

Ali se mail, ki je viden tudi na servisnih straneh ujema z dejanskim? Poglej še morda pod spam. Jaz sem danes normalno prejel eRačun.

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Računovodstvo, opomini, izklopi...

Odgovor Napisal/-a veiztex » 5. Apr 2011 ob 23:23

mark ja si prejel po gogi1-jevem pisanju ja...
gogi1 preveri predal in sporoci ce je noter...

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 766
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: Računovodstvo, opomini, izklopi...

Odgovor Napisal/-a Tosho » 6. Apr 2011 ob 08:42

gogi1 napisal/-a:Jaz želim samo opomniti, da e-računi(preko e-pošte)niso dostavljeni!Prek servisnih strani pa se vidi znesek...,vendar ni sklica zato ne morem za zdaj sprovesti plačilo...(upam , da je slišal kateri od NEradnikov).Hvala!
Spodaj pod računi lepo piše.
"Dodatno: če nimate sklica z računa lahko plačate preko plačilnega obrazca BN02, za sklic pa uporabite 00-0012002584 "
Slika

gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

Re: Računovodstvo, opomini, izklopi...

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 6. Apr 2011 ob 09:15

Ja včeraj zvečer sem dobil mail...zdaj je ok!Vse urejeno!Tosco ne govori stvari prosim!Jaz tudi specifikacije računa nisem dobil!tako da...
Hvala podpora t-2! :plosk:

Odgovori