Izvršba T-2

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a Mark » 12. Mar 2011 ob 16:58

Tudi jaz nisem najbolj razumel Neikiusa. Če nekdo v roku vrne opremo se ga ne terja. Pa tudi na vseh zapisnikih je ime in priimer osebe, ki jo je sprejela. Če pa nekdo ne vrne opreme po cca dveh letih, kako dolgo je po tvoje še potrebno počakati, da bo vrnil? Oprema se vrača z namenom, da jo lahko T-2 preda naprej v nadaljno uporabo in ni potrebno nabavljati nove. Razen, če je v okvari.

gregorr
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 100/10
Kraj: Novo mesto

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a gregorr » 13. Mar 2011 ob 21:59

surfsup napisal/-a:Pozdravljeni,

ker preko klicnega centra in osebnega obiska v eni izmed poslovalnic ni bilo mogoče urediti predmetne zadeve, vas še po tej poti "obveščam" o situaciji, ki je nastala zaradi površnosti s strani T-2:

Dne 28.2.2011 sem bil s strani delodajalca obveščen, da se proti meni vodi izvršilni postopek zaradi plačila 133,55 EUR s pp. Ker o izvršilnem postopku nisem bil obveščen s strani sodišča – nisem prejel predloga za izvršbo niti sklepa o izvršbi – sem takoj naslednji dan kontaktiral vaš klicni center kjer sem izvedel, da mi je bila vsa sodna pošta vročana na naslov, kjer pa ne živim več. O tem, da na naslovu kamor mi je bila vročana vsa sodna in ostala pošta z strani T-2 ne živim več sem vas dne 27.10.2009, ko sem podal odpoved pogodbe tudi obvestil, hkrati pa navedel svoj stalni naslov. Glede iz vseh zgoraj navedenih dejstev izhaja, da je bilo sodišče s strani T-2 zavedeno, saj ste vi kot predlagatelj izvršilnega postopka sodišču posredovali napačen naslov za vročanje, sami pa pred vložitvijo predloga le-tega sploh niste preverili.

Zaradi vaše malomarnosti je sedaj prišlo do situacije, da je sklep o izvršbi pravnomočen, sam pa niti nisem imel možnosti, da sem o tem, da se proti meni vodi izvršilni postopek obveščen oziroma podredno, da na predlog za izvršilni postopek ugovarjam. Prav tako pa bi vas rad predhodno obvestil, da v predmetni situaciji, ko z moje strani ni bila prevzeta sodna pošiljka, ki je bila po vaših navodilih poslana s strani sodišča na napačen naslov, ni nastopila fikcija vročitve, saj ste bili z moje strani obveščeni, da na naslovu ne živim več.

Ker je nastala situacija rezulat površnega dela in malomarnosti s strani T-2 zahtevam, da na sodišče nemudoma (t.j. še danes) posredujete umik izvršilnega predloga, ter mi kopijo le-tega posredujete na moj mail.

Ker sem bil v preteklih dneh s strani T-2 deležen le arogance še pisno naprošam, da zadevo nemudoma uredite.

Lp
Sam imam točno tak problem. Prejšnji teden me računovodkinja v službi obvesti, da mi bojo morali trgati od plače, ker je prišel nalog za izvršbo od T-2. Meni nič jasno, ker domov nisem dobil nobene pošte. Potem preverim in gre se za naslov, na katerem ne živim že več kot 2 leti in tam naj ne bi bile plačane položnice za 4 mesece v letu 2009. Seveda se takoj pozanimam pri sedanjem lastniku, ki pravi, da je vse položnice redno plačeval, tudi še v času, ko je bil priključek pisan na moje ime. Ni mi jasno, kako so še en mesec po zadnji neplačani položice lahko dovolili, da smo napisali samo aneks za prenos lastništva na tem naslovu in o tem sploh ni bilo govora. Ali ne težijo z odklopom storitev, če se ne poravna računov?

Skratka, ne vem, kam naj se sedaj obrnem, ker o teh zadevah me dejansko sploh niso uspeli obvestit, ker če bi me, bi seveda ukrepal. A so res tako nesposobni, da imajo mojo davčno številko pa niso zmožni najti mojega stalnega naslova in mi tja pošiljati tako pomembno pošto? Ne vem kaj bom, če se izkaže, da gre za šalabajzerstvo T-2, jaz pa sem moral kriti že vse stroške sodne izterjave... :grr:

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a BOBI » 13. Mar 2011 ob 22:12

Za mene si ti šalabajzer, ker nisi uredil zadeve tako kakor je potrebno. Malo si preberi celoten topic kaj je potrebno da do tega ne pride, manj označuj ljudi za nesposobne, potem pa išči pomoč tukaj, ali pa ti celo kapne da bi se kar osebno oglasil na T2 in tam uredil problem.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a kitl » 13. Mar 2011 ob 22:32

Predvsem je potrebno plačevati tisto, kar ti zaračunajo potem ni težav. T-2 10000% ni podal izvršbe za račun, ki je bil plačan pa je lahko petkrat napisan naroben sklic, ker v tem primeru je samo otežkočeno kniženje se pa ne vodi kot neplačilo.
Slika


Lp, Kitl

gregorr
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 100/10
Kraj: Novo mesto

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a gregorr » 13. Mar 2011 ob 22:43

Bobek... :)

Kitl...seveda, to je meni jasno. Samo koliko malo truda je potrebno, če bi res želeli stopiti v kontakt s tabo in dobiti nek odgovor. Konec koncev imam na treh lokacijah pisano naročniško razmerje nase pa povsod redno plačujem račune in bi lahko na tistih naslov stopili v kontakt z mano, če od tam ni bilo odgovora. Samo to je za njih preveč, ker je treba 2x kliknit v CRM-ju.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a kitl » 13. Mar 2011 ob 22:50

Sem imel podobno izkušnjo zaradi menjave priključka pa vem, da sem ostal dolžan 50 EUR pa so me tudi dobil pa sem jih plačal lahko bi šel sam do njih pa ne bi bilo problema pa vendar sem poskusil nekaj pridobiti, kar mi ni uspelo :D
Slika


Lp, Kitl

gregorr
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 100/10
Kraj: Novo mesto

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a gregorr » 13. Mar 2011 ob 22:54

BOBI napisal/-a:Za mene si ti šalabajzer, ker nisi uredil zadeve tako kakor je potrebno. Malo si preberi celoten topic kaj je potrebno da do tega ne pride, manj označuj ljudi za nesposobne, potem pa išči pomoč tukaj, ali pa ti celo kapne da bi se kar osebno oglasil na T2 in tam uredil problem.
Kot rečeno...hotel sem samo deliti zgodbo z nekom, ki je imel podobno težavo. V vsakem primeru se ti zdi za malo, da o neki stvari, za katero sploh nisi vedel in nisi bil obveščen, moraš potem plačati dvojno vsoto, čeprav bi se vse dalo lepo dogovoriti.

Osebno se bova pa s sedanjim lastnikom vsekakor oglasila, da zadevo razčistimo...

gregorr
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 100/10
Kraj: Novo mesto

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a gregorr » 13. Mar 2011 ob 22:57

kitl napisal/-a:Sem imel podobno izkušnjo zaradi menjave priključka pa vem, da sem ostal dolžan 50 EUR pa so me tudi dobil pa sem jih plačal lahko bi šel sam do njih pa ne bi bilo problema pa vendar sem poskusil nekaj pridobiti, kar mi ni uspelo :D
Vidš, jaz pa zato sploh nisem vedel do petka, ko je bilo vse že prepozno in sedaj moram plačati 130 eur + sodne stroške 90 eur....Sej pravim, ni problem plačat, če res ni bilo ali pa je prišlo do napak. Samo je to fajn vedet.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a BOBI » 13. Mar 2011 ob 22:58

V kolikor ne najdeš uradno sogovornika z T2 vzemi s seboj plačane račune (odrezke), ker samo to bo dokaz da si plačal.
Lahko pa tukaj kontaktiraš Hevidija na privat, če ti lahko pogleda tvoje stanje.

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 14. Mar 2011 ob 12:13

Malce treba pogledati tudi pogodbeno pravo in ugotoviti za koliko časa nazaj si dolžan hraniti odrske položnic. Evo, jaz sem dobil opomin pred izklopom, ker kao nisem plačal računov (vseh 24 obrokov po 6€ za eno nokio). Vsaka čast poslovalnici v NM in njihovi prijaznosti, sicer sem imel vse odrezke o plačilu. Sedaj pa tako eno preprosto vprašanje - kako bi mi lahko izklopili storitev, če nisem plačal telefona, ki je bil kupljen po drugi pogodbi, sem dobival posebne položnice in ni bilo vezano na storitev. Storitev ni bila plačana samo za zadnji mesec oz. pol in sploh nisem dobil opomina zanjo.

PS. V 2 letih nisem dobil niti enega opomina za 6€, kar pomeni, da so na računovodstvu eni šalabajzerji.

PS: Na HD mi je en fant odgovoril, da mi zato niso poslali opomina za 6€, ker je premajhna vsota, sedaj pa ko je 120, so mi ga pa :D

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a Skorc » 14. Mar 2011 ob 14:44

Zastaralni rok ureja Obligacijski zakonik, 355. člen. Zastaralni rok za (med ostalim) zgoraj omenjeno storitev je 1 leto. Vendar, posebnost teh terjatev je, da začne zastaranje teči šele po poteku koledarskega leta, v katerem je terjatev dospela v plačilo.

Enoletni zastaralni rok začne teči prvi dan naslednjega koledarskega leta. Primer: Obveznost plačila, ki zapade 15.06.2008, začne zastaralni rok teči 1.1.2009 in stopi v veljavo leto dni kasneje, torej 1.1.2010. Sodni postopek izterjave bi se moral začeti najkasneje 31.12.2009. V tem primeru bi se zastaralni rok "ustavil" in bi se terjatev lahko izterjala po X letih, po veljavni sodbi.

Skratka , enaka obravnava za obveznost plačila, ki zapade januarja ali decembra leta YYYY.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 14. Mar 2011 ob 18:52

Japs, ampak je bila polovica kao neplačanih obveznosi že eno leto izven tega:)) Saj mislim da je urejeno

Uporabniški avatar
SM9/125
Faca
Prispevkov: 118
Pridružen: 4. Nov 2010 ob 20:14
T-2: Že imam

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a SM9/125 » 14. Mar 2011 ob 21:26

Spet pišete o tem kako zastarajo terjatve ,kako bi se izognili plačila a nebi vi raje začeli plačevat kar dobite zato pa je celo k...o gospodarstov u p...i ker se neakteri grejo odvetike za izogibanje plačil namesto da plačajo kar so kot storitev ali material dobili na uporabo .SRAM VAS JE LAHKO VSE SKUPAJ !

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a Skorc » 15. Mar 2011 ob 07:46

Uuuuuuuuuuups, a se ti ne zdi, da si se krepko prenaglil? Le kdo je govoril o finančni nedisciplini? Se bo treba umiriti, natančno prebrati napisano in morebiti poiskati dodatna pojasnila, če napisanega ne razumeš.
Tokrat ti bom naredil uslugo in napisal poenostavljeno. Iz zgornjega primera bi sledilo: plačane položnice za storitev, ki si jih koristil v letu 2008 hrani najmanj do 1.1.2010. Po tem datumu je vsak opomin brezpredmeten in hkrati ponudnik storitev, po tem datumu, nima zakonske osnove za morebitno vlogo za sodno izterjavo. Bo sedaj OK?
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 15. Mar 2011 ob 15:53

SM9/125 napisal/-a:Spet pišete o tem kako zastarajo terjatve ,kako bi se izognili plačila a nebi vi raje začeli plačevat kar dobite zato pa je celo k...o gospodarstov u p...i ker se neakteri grejo odvetike za izogibanje plačil namesto da plačajo kar so kot storitev ali material dobili na uporabo .SRAM VAS JE LAHKO VSE SKUPAJ !

Nehaj bloditi in preberi - vse je bilo plačano.

Odgovori