Optika v občini Komenda

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Blade
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 15. Avg 2006 ob 16:41
T-2: Že imam
Paket: 10/4

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a Blade » 22. Sep 2009 ob 20:57

Mja

začelo se je lani (2008 nekje sredi leta mislim) ko so kopali za plin in ob enem še T2
rečeno je bilo da nekje do konca leta (2008) naj bi bili priključni na hišah
študentje so poberali podpise zaradi soglasi itd
novo leto mimo optike še nikjer :evil:
ok rečeno nekje sredi leta da bo
dopust morje mimo optike še od nikoder

pazi zdej

PLIN ki so ga tudi polagali istočasno (inštalacijo sevede) že imam na hiši in samo peč mi še manjka in se grejemo na plin

ampak FORA ko so me poklicali iz podjetja ki je polagal inštalacijo za PLIN (mislim da je firma JELEN)
so se držali vseh rokov in MOJIH navodil kje in kako naj bi omarica bila postavljena korektni 100%

je sosed omenil da naj se še z T2 zmenijo če mi že enkrat kopljejo po dvorišču da bi vsaj inštalacijo še za optiko dali zraven (2 muhi na en mah)

hja no je pač vodja ekipe klical ne vem ali T2 ali gratel da bi mi še za optiko dali zraven inštalacijo
pa mu je prijazni T2jev ali gratelov operater odgovoril "na žalost ravno sedaj nimamo nobene ekipe na vašem koncu"

no v končni fazi bom imel dvorišče 2X prekopano po zaslugi neresnosti T2ja ali gratela

kakorkoli že ko bo mi pa 100/100 ne uide

samo ne vem koga ali kaj čakajo
očitno imajo dovol priliva na TR že brez optike in se jim je...e po domače

axi
Znanec
Prispevkov: 85
Pridružen: 14. Jan 2009 ob 12:05
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 10/2 + 2×IPTV + 1×TEL
Kraj: Komenda

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a axi » 23. Sep 2009 ob 00:23

Sem par dni nazaj slišal, da je tole z optiko v Komendi baje propadlo in da ne bo nič. Sicer ne vem kako zanesljiv je tale moj vir, ampak kaže vedno bolj v to smer, glede na to da tudi nihče od T-2 in od Gratela nič ne komentira sploh v zvezi z optiko v Komendi. :cry: Res škoda, če to drži.

Blade
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 15. Avg 2006 ob 16:41
T-2: Že imam
Paket: 10/4

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a Blade » 23. Sep 2009 ob 15:48

tudi mene zanima kak uraden odgovor glede tega vsega
mnde da nit centrale še ni nikjer postavljene
bila pan aj bi BAJE nekje pri pošti
edino za šolo se nekaj dozidava "če je to to mogoče"

elfpack
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 7. Sep 2009 ob 07:32
T-2: Še nimam
Paket: 10/2
Kraj: Gora pri Komendi

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a elfpack » 14. Okt 2009 ob 09:35

No, pri meni so bili Gratelovci (sicer le njihova geodetska služba), ker so delali posnetek, kje nam potekajo cevi od ceste proti hiši (z GPS napravo). Ko sem čisto 'nedolžno' vprašal, kdaj naj bi se zadeva začela dogajat, mi je en od ekipe (bila sta 2) rekel, da jim T-2 dolguje ZAJETEN kupček denarja in da je vprašanje, kdaj bo šlo naprej, vendar da če delajo posnetek stanja, potem naj bi se nekaj začelo dogajati. Sigurno to ne bo v tem letu, v začetku naslednjega pa lahko pričakujem, da naj bi se začelo kaj dogajat.

Da bi se mu besede pozlatile :car: :plosk:

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a Krypto » 14. Okt 2009 ob 10:36

Baje, bla bla bla. Btw kaj pomeni v podpisu "vse pripravljeno"?

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a roCkY » 15. Okt 2009 ob 11:02

V našem koncu so zgrajeno za T2 merili že kar nekajkrat. ?? kot bi bile dolžine metrov različne in se ne morjo uskladit, koliko je dejansko narejeno?.

fejker
Znanec
Prispevkov: 55
Pridružen: 23. Jun 2009 ob 14:00
T-2: Že imam
Paket: FTTH 500/100
Kraj: Žeje pri Komendi

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a fejker » 22. Okt 2009 ob 21:00

Blade napisal/-a:tudi mene zanima kak uraden odgovor glede tega vsega
mnde da nit centrale še ni nikjer postavljene
bila pan aj bi BAJE nekje pri pošti
edino za šolo se nekaj dozidava "če je to to mogoče"
Če misliš prizidek za telovadnico, je tam zdaj nov kafič, za OŠ pa nisem nič opazil, da bi se kaj gradilo. Jaz že kar izgubljam živce, ker mi je nekaj časa nazaj začelo še vse ven metat po vsej verjetnosti zaradi slabe električne napeljave do hiše. Tri leta je vse OK delalo, bili so samo tisti "normalni" izpadi elektrike ob neurjih in močnem sneženju, drugače pa je modem zmeraj OK delal. Zdaj je pa začelo v večernih urah ven metat na pol minute ... električne naprave sicer navidezno OK delajo, samo modemu očitno ne paše nihanje napetosti in izgublja sinhronizacijo s centralo. Zadeva je zelo najedajoča in zato sem tudi spremenil paket iz 5/5 na 2/2, ki je vsaj malo cenejši (da ne plačujem ogromno za nekaj, kar ne dela). Je bil tehnik pri meni in opravil meritve in se tudi modem pri normalnem delovanju ne sinhronizira več na enako visoke hitrosti kot na začetku (ok, pač baker zastara). Optika bi bila zelo dobrodošla (predvsem zaradi cene).

Očitno bom moral na Elektro Ljubljana poklicat in malo zaropotat (v vtičnicah mi zvečer napetost niha od 180 do 200 V, čez dan pa redko pride do predpisanih 230 V in se bolj zadržuje med 210 do 220 V - KRIZA).

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 682
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a blackmack » 23. Okt 2009 ob 08:29

Lahko da maš težavo v električni omarci pri spojih. Sm mel enak problem pri nihanju napetosti, in so bli krivi slabo zategnjeni šraufi na spojih tak, da je na eni fazi kompletno pregorel spoj. Zdej pa so porihtali in je ok.
Slika

gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 7. Mar 2010 ob 12:14

Ojla!!Kaj novega iz naših krajev!!

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a roCkY » 7. Mar 2010 ob 21:49

:? :(
Vsaj še kakšno leto bo treba prespati :?:

fejker
Znanec
Prispevkov: 55
Pridružen: 23. Jun 2009 ob 14:00
T-2: Že imam
Paket: FTTH 500/100
Kraj: Žeje pri Komendi

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a fejker » 1. Jul 2010 ob 14:37

To je že res smešno, da je vse položeno in nazaj zabetonirano že kakšno leto, glede priklopa pa se ni premaknilo čisto nič.

No, meni zdaj vsaj malo boljše dela in manj prekinja ob večernih urah.

gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 30. Jun 2011 ob 20:00

Zdaj pa se mi zdi , da se nekaj premika...dajmo se presenetiti... :)

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 1. Jul 2011 ob 08:10

Da :)
:rtmT2:

matotej
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 5. Sep 2007 ob 11:49
T-2: Že imam
Paket: VDSL 1Mb/256kb + IP TEL
Kraj: Križ / Komenda
Kontakt:

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a matotej » 1. Jul 2011 ob 09:18

Če jaz prav razumem, je potrebno najprej še centralo postaviti. Potem se bo šele fiber notri dajal.
Mene bolj zanima, če se bodo kaj izkopavanja nadaljevala, sploh na Križu. Glede na to, da se na Križu
poslužujete kanalov za javno razvetljavo, bi bili hitro pri veliko hišah (in pri meni).

Večina ima kar dobre hitrosti na bakru, jaz pa živim v oazi, ki mi ne omogoča več kot 1Mb/256kb
in ker nimam možnosti za kablesko, bi takoj vzel trojčka.

Seveda bi bil vesel kakšnih oprijemljivih informacij.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a roCkY » 1. Jul 2011 ob 18:01

Važno, da se premika!
Sicer mi zadnjič nihče od tistih, ki so vlekli kabel med Mostami in Goro ni vedel ali hotel nič konkretnega reči.
Upam, da se bo v tej prvi rundi tudi še kak kanal vkopalo vsaj od ulice do objektov. Pred par meseci, ko so nam delali kanalizacijo ni bilo interesa vkopat prek parcele do sosedov?!
Ko se je pred leti nehalo delat je vse ostalo na pol. Kjer je bila trasa jasna in ni bilo potrebno dajat spodaj kake kanalizacije so omarce na objektih. Kjer je malček ožje za vso planirano infrastrukturo kanalov ni saj smo se takrat menili z izvajalci, da se bo delalo ko bo vsaj kanalizacija notri....

Odgovori