NOVI MOBILNI paketi

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: NOVI MOBILNI paketi

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 11. Mar 2011 ob 17:12

Edina alternativa je, da strošek nacionalnega roaminga v celoti preneseš na uporabnika, kar pa podre koncept brezplačnih T-2 -T-2 klicev... morda kasneje, ko se radijsko omrežje T-2 malce razširi poten poveč da T-2 T-2 klic v roamingu pač ni brezplačen, to bi bil čist fair deal...
:rtmT2:

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: NOVI MOBILNI paketi

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 11. Mar 2011 ob 17:58

fair deal... :nevem: to bi se lahko reklo ko bi bilo pokritih 100% uporabnikov
dotlej pa še ena diskriminacija do tistih ki nismo v mestih in nimamo možnosti optike oz. T-2 signala in bi bili spet tepeni in plačevali nekaj kar imajo nekateri zastojn :pivo:
LP Robert

gost
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:42
T-2: Še nimam

Re: NOVI MOBILNI paketi

Odgovor Napisal/-a gost » 11. Mar 2011 ob 18:55

zato so pa dražja stanovanja tam kjer je infrastruktura (tudi T2).
Slika

Vadba curlinga vsak ponedeljek od 21.ure dalje...

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: NOVI MOBILNI paketi

Odgovor Napisal/-a peterp » 19. Apr 2011 ob 10:45

Tudi jaz sem nabavil en dodaten Mobilni paket T-2, in bi posredoval samo eno ugotovitev - doslej sem imel 2 umts telefona, in sicer Nokia 6555 in Nokia 5610 XpressMusic. Na gsm omrežju sta oba zdržala po cca. 7-8 dni (v tem času max. 10 minut govora), na UMTS omrežju sta zdržala oba po 2 dni. Skratka, sem domneval da je to treba vzeti v zakup, če imaš nastavljeno umts omrežje (torej skoraj 4x krajše trajanje baterije). A glej ga zlomka, ta nova (stara) Nokia 6120C zdrži celih 6 dni, torej skoraj en teden na umts omrežju. Torej je jasno, da 4x krajše trajanje baterije ni posledica umts omrežja, kot sem domneval. Vprašanje pa je, ali obstaja za Nokio 6555 in Nokia 5610 XpressMusic kakšen novejši firmware, ali je to omejitev čipovja? 6 dni v standby-u na umts je v mojem primeru sprejemljivo, 2 dni pač ne. Je kdo že reševal te primere? Skratka, nokio 6120C imam sedaj non-stop v T-2 umts, ostala dva telefona pa v mobitel gsm. Ta dejstvo je bilo precejšen šok zame, tega pa res nisem pričakoval - 3x cenejši telefon in 3x daljše trajanje baterije v umts omrežju :hmm: Samo v informacijo, morda bo komu prišla prav. Ker z izbiro t-2 umts omrežja konec koncev vseeno prispevamo svoj delež, čeprav morda majhen, k boljšemu poslovanju t-2.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: NOVI MOBILNI paketi

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 20. Apr 2011 ob 09:44

Pri novejših "pametnih" telefonih je že 1 dan veliko. Boš še doživljal šoke. :)
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: NOVI MOBILNI paketi

Odgovor Napisal/-a frojnd » 20. Apr 2011 ob 11:22

Ne razumem kako je lahko tako odstopanje. Če imaš zaslon na off, uproablaš android in telefoniraš vsega skup 10min v 8 dneh koker ti na gsmu zdrzi, ti na 3g nebi smelo toliko manj...
Mogoce je pa slab signal od t-2 umts kriv ;) Če imaš samo 1 črtico oz da ti komaj povleče oz slab signal ti bo skrkalo kot pri norcih baterijo. Moje izkusnje, ko sem biu šel pri t-2 mobilni..

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: NOVI MOBILNI paketi

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 20. Apr 2011 ob 12:50

:rtmT2: to jaz skoz govorim na SE k700i mi baterija drži 4-5 dni če pa iman na umts pa še 1dan ne, telefon se pa uporablja izključno samo za telefoniranje in budilko :nevem:
LP Robert

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: NOVI MOBILNI paketi

Odgovor Napisal/-a peterp » 20. Apr 2011 ob 15:20

Konkretno nokia 6120C mi na obeh lokacijah - služba (Letališka 30, LJ) in doma (Planina 3, KR) kaže 7/7 črtic, kar je za moje pojme poln signal. Kje točno so oddajniki ne vem, ampak signal je vsaj po črticah sodeč idealen. Kot rečeno, v 6 dneh max. 10 minut pogovora in zaslon je izključen). Edino na poti od doma do službe je en odsek na avtocesti pri Vodicah, kjer verjetno ni umts signala (vsaj včasih je bil problem). Ampak to lahko računamo na dan je to mogoče 10 minut, ko umts signala mogoče ni (nisem preverjal). Mislim ni logike, če nokia 6120 zdrži na umts 6 dni potem bi lahko toliko tudi nokia 5610, saj konec koncev ima še močnejšo baterijo. Ampak očitno ne, za kar je očitno problem čipovje za umts signal na določenih (da ne rečem skoraj vseh nokij, pa očitno še kakšen Sony-ericson tudi, glede na gornji post). Če ne bi ta "stara" nokia zdržala 6 dni na umts, bi razumel argumente da tako mora biti, ampak nokia 6120 negira vso logiko, da na umts omrežju drugače pač ne gre. Očitno gre, ampak mogoče samo s "starimi" telefoni... :hmm: Jaz bi rekel, da ima večina nokij chip za umts signal, ki kuri elektriko - na androidu je morda drugače, ampak na nokijah, ki sem jih doslej imel v roki je umts no-go, kar se tiče porabe elektrike. Nokia 6120 je prva nokia, ki sem jo imel v rokah, ki nima poraznega stand-by časa v umts omrežju. To lahko rečem zase, res pa da sem imel v roki "samo" tri različne nokije (ki podpirajo umts), kar mogoče ni ravno merodajno, ampak take so moje izkušnje.

MiHc
Znanec
Prispevkov: 92
Pridružen: 4. Jan 2008 ob 00:37
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA VDSL
Kraj: Begunje

Re: NOVI MOBILNI paketi

Odgovor Napisal/-a MiHc » 3. Jul 2011 ob 12:01

Razmišljam o prehodu na Mobilni 100. Je potrebno ob prehodu tudi plačati za SIM kartico (zdj sm na ''navadni'' UMTS telefoniji)?
Kako je pa s preverjanjem porabe enot? Preko servisnih strani?
Se pri MMS-ih odšteje enota + prenos podatkov, ali samo enota?
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: NOVI MOBILNI paketi

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 4. Jul 2011 ob 10:40

Ob prehodu ni treba plačat nič za SIMko. Na servisnih ja.
Zadnje vprašanje je sicer bolj retorično (notr maš 1GB prenosa), tko da odšteje se enota (ne pa podatkovni promet).
:rtmT2:

MiHc
Znanec
Prispevkov: 92
Pridružen: 4. Jan 2008 ob 00:37
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA VDSL
Kraj: Begunje

Re: NOVI MOBILNI paketi

Odgovor Napisal/-a MiHc » 4. Jul 2011 ob 11:28

Hvala za odgovor.

Je interval osveževanja enak kot pri navadnem paketu (1-2x na dan) ali takoj po porabi enot?

Pa še ena ideja :idea: :oops:
Fino bi bilo imet kakšno apklikacijo za android, ki bi omogočala pošiljanje SMS-ov iz servisnih strani (zdj se je treba prijavt na servisne za vsak SMS) in preverjanje porabe enot, ...
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: NOVI MOBILNI paketi

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 7. Jul 2011 ob 15:22

Na aplikacijskem nivoju se tut premika :)
:rtmT2:

Sumy
Model
Prispevkov: 313
Pridružen: 26. Sep 2007 ob 08:26
T-2: Še nimam
Paket: Int: 1000/100+TV+telefon
Kraj: Postojna

Re: NOVI MOBILNI paketi

Odgovor Napisal/-a Sumy » 7. Jul 2011 ob 15:37

Ma ti vaši mobilni paketi se lahko sedaj res skrijejo pred tem paketom http://www.tusmobil.si/all-inclusive.html :hudicek: :mrgreen: :plosk:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: NOVI MOBILNI paketi

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 7. Jul 2011 ob 15:48

"
V izogib dvomu se bo v vsakem primeru za preseganje običajne rabe štelo mesečno
preseganje 1500 minut klicev, ki se zaključujejo izven Tušmobilovega omrežja ali izvirajo
iz omrežja ponudnika nacionalnega gostovanja in/ali preseganje 5 GB prenosa podatkov"

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: NOVI MOBILNI paketi

Odgovor Napisal/-a roCkY » 7. Jul 2011 ob 15:48


Odgovori