Razdelilna omara

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Razdelilna omara

Odgovor Napisal/-a toni » 26. Jul 2011 ob 22:46

Sej ne vem kam to spada, se mi zdi da je tukaj najbližje :nevem: . Torej, živim v bloku, 4. nadstropje, imam optiko in vse ah in oh :plosk: . Zdaj bom mel pa pisarno v kleti in me zanima če je kakšna možnost potegnit iz T2 razdelilne omare, katera je 5m stran od kleti optiko in na koncu svitch? Ne bi rad vlekel kabla iz 4. štuka dol, sama žica pri žici.
Skratka, a je kakšna opcija priključka na moj kabel, kakšen razdelilec?
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Razdelilna omara

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 26. Jul 2011 ob 23:12

Za tvoj priključek (v stanovanju v 4. nadropju) gre par optičnih vlaken iz razdelilne omare v kleti v stanovanje do switcha (črni milan). Praktično se tvoj priključek s tem črnim milanom začne. Če želiš v pisarni v kleti koristiti internet priključka v stanovanju, je obvezno potrebno potegniti UTP kabel od črnega milana do pisarne v kleti. Malo verjetna
alternativa je router, ki nese do kleti.

Če bi iz razdelilne omare potegnil kabel 5 metrov stran v tvojo pisarno, bi bil to optični kabel, ki ga potegne T-2, na koncu katerega bi v toji pisarni spet prišel črni milan, kar bi pomenilo, da imaš v pisarni samostojen priključek, neodvisen od priključka zgoraj v stanovanju. To seveda pomeni nov, dodatni priključek in tudi nova, dodatna naročnina za internet.

...ki pa gre seveda v stroške firme (pisarna).

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9145
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Razdelilna omara

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 27. Jul 2011 ob 07:22

če noš plačevat 2x naročnine, boš moral potegnitu utp kabel od 4 nadstopja do kleti, če boš že vlekel ti priporočam da vlečeš 2x (enega za wan in enega za lan)

Odgovori