IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
sosko
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 9. Maj 2006 ob 10:10
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL
Kraj: Koper

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a sosko » 20. Okt 2011 ob 08:41

Nisi napisal kateri op. sistem uporabljaš. Meni je pomagalo v win 7, da sem za obe kartici ročno vnesel IP.
Slika

paketek
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 2. Nov 2007 ob 23:41
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a paketek » 20. Okt 2011 ob 08:44

ja ,win7 64bit uporabljam ,kateri ip pa napišem za internet ? ker imam prek brežžičnega modema ,vrjetno poljubnega ,ker nimam omejitev glede ip-jev

edit : tudi poskusil ,ne dela.
edit2 : očitna težava v vlcju ,sedaj sem naložil multicasttv in deluje
edit3 : ok ,končno ,win firevall težave ... sedaj deluje

Zanimivo je ,da je delovalo ,potem pa sem resetiral računalnik in ne več

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a fiston » 20. Okt 2011 ob 11:18

slow_slow napisal/-a:Aha,
trenutno ne delujejo nekateri glasbeni kanali zaradi tehničnih težav,
in če bi res imeli takšno izgubo kot je bilo pisano, kako da smo do tega mesca brez težav shajali,
kar se pa opreme tiče je pa res malo zakompliirano, vse kar naročimo nam dostavijo v nekaj tednih in ne dneh.
lp
Ja tehnične težave so verjetno oprema. To ti misliš, da ste shajali brez težav. Če bi shajali brez težav ne bi bili v prisilni poravnavi. :)
Na opremo se ne razumem, niti ne vem koliko stane, na ekonomijo se pa malo. Veš izguba in denar nista enaka. Če recimo nekaj kupiš, pa nimaš denarja ni problem, mu pač ne plačaš, ampak izgubo pa to naredi. No ja denarni tok (če veš kaj je to) je bil pa res rahlo pozitiven, ampak za letos še vedno negativen. Veš denarni tok je pa to, da recimo ne vračaš kreditov, ne plačaš obresti, pa po možnosti komu še računov ne plačaš. Potem imaš denar in nimaš problemov, dokler te drugi gledajo. Ko te nehajo gledat in vidijo da denarja ne bodo dobili, pa recimo predlagajo stečaj, kar se je tudi že zgodilo.
Ja kar se opreme tiče je sigurno zakomplicirano. Gleda na to, da poteka prisilna poravnava, je od mene sigurno ne bi dobili, razen če bi jo plačali v naprej, ker drugače dvomim da bi kdaj videl denar. Potem pa mene briga ali je to nekaj dni, ali tednov ali mesecev. Možno je da tudi najdejo kakega, ki jim bo dal preden bodo plačali, ampak tudi to traja.
Pa kot sem napisal, ona izguba je res milijonska. Avgusta je bilo malo manj kot milijon, septembra malo več kot milijon, letos skupaj pa 7 milijonov. In sem tudi napisal, da če bi bila prisilna poravnava zaključena (s tem bi se odpisali dolgovi) potem bi bili dolgovi manjiš in potem tudi tam pol manjše obresti od kreditov, kar bi takoj občutno zmanjšalo izgubo. Zato sem tudi na pisal, da pač na žalost je T-2 zdaj že kar nekaj časa v takem položaju, da mu ne omogoča ne vem kakšnega maneverskega prostora pri poslovanju.

Za konec pa še link o tej izgubi, da ne bi mislil, da sem si jo izmislil:
http://www.finance.si/327257/T-2-zgolj- ... ijon-evrov

Tudi jaz si želim, da bi se stvari uredile, ampak na žalost so trenutno take kakršne so.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 20. Okt 2011 ob 11:26

Aha zanimivo je predvsem, da gospod ki je napisal članka do sedaj nikoli ni pisal o T-2,
zdaj pa je ugotovil da je strokovnjak za T-2 ;)
če bi verjeli vsem člankom iz financ, bi morali imeti blokirane račune ane,
zanimivo še vedno niso ;) in začuda smo lahko pripravili obilno reklamno akcijo. :)

Sabur
Znanec
Prispevkov: 96
Pridružen: 28. Sep 2007 ob 11:40
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Sabur » 20. Okt 2011 ob 12:11

slow_slow

pusti zlobneže in nam povej kdaj se vklopi BHT1, da lahko gledam tekmo proti Portugalu. :)

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 20. Okt 2011 ob 12:13

Trenutno ne bom spraševal, ker so pod elektriko odgovorni za TV.
bom a takoj javil ko zvem kaj novega

casual
Faca
Prispevkov: 156
Pridružen: 2. Jun 2007 ob 09:19
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a casual » 20. Okt 2011 ob 12:17

do konec meseca :) ne samo bht ampak vse programe ;)

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a fiston » 20. Okt 2011 ob 12:33

slow_slow napisal/-a:Aha zanimivo je predvsem, da gospod ki je napisal članka do sedaj nikoli ni pisal o T-2,
zdaj pa je ugotovil da je strokovnjak za T-2 ;)
če bi verjeli vsem člankom iz financ, bi morali imeti blokirane račune ane,
zanimivo še vedno niso ;) in začuda smo lahko pripravili obilno reklamno akcijo. :)
Poglej se mi ne da okoli tega. Če pač ti članki iz financ lažejo, si poglej letno poročilo, ki ga je izdelal T-2 sam. Pa boš videl recimo 240 milijonov dolgov, medtem ko je bil lani prihodek 44 milijonov. Firma T-2 je pa vredna toliko, da bi vi meni morali dati 50 milijonov, da bi jo sploh vzel. Še enkrat to so podatki iz poslovnega poročila T2, upam da so vsaj ti kolikor toliko resnični, če že vsi drugi lažejo.
Ja pripravili ste že lahko reklamno akcijo, samo vprašanje je če ste jo tudi plačali. Saj optično omrežje ste tudi lahko začuda zgradili, samo plačali ga še niste. Saj zato pa je prisilna poravnava, mogoče pa se oni tudi samo zajebavajo in lažjo, da ste jim toliko dolžni. :)

Daj ti meni posodi 10.000 jurjev, pa boš videl kaj bom vse jaz lahko pripravil, seveda pod pogojem da ti jih ne vrnem, tako kot je v primeru T-2. :) In računa tudi ne bom imel blokiranega, ker bo tvoj denar na mojem računu.
Samo vprašanje koliko časa me boš ti gledal, ko ti ne bom vračal... Tudi upniki so T-2 nehali gledati, sicer malo pozno. Če bi prej prišli k pameti, bi se to zgodilo že pred leti in ne sedaj ko je firma vredna manj kot nič.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 20. Okt 2011 ob 12:38

ok dovolj offtopic ;)

buterfly
Novinec
Prispevkov: 24
Pridružen: 3. Jul 2007 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 4/512

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a buterfly » 20. Okt 2011 ob 12:54

Imam VDSL2. Če razumem prav, potrebujem samo urediti vse glede firewalla in potem v vlcju pognati playlisto? In ja, imam T2 TV.
Hvala za pomoč

@moderatorji: zakaj že preko 3 tedne čakam, da mi vklopijo paket T4 20 in prinesejo vmesnik za tv?
Zadnjič spremenil buterfly, dne 20. Okt 2011 ob 13:27, skupaj popravljeno 1 krat.

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a fiston » 20. Okt 2011 ob 13:20

Ja jaz imam tudi VDSL2. Ni bilo treba nič. Dela vse, no nekega firewall nimam, razen oni od windowsov. Sem tam tudi one porte odpiral za UDP one 5000, 1234 in 5500 pa mi še vedno ni hotelo delat, tako da sem potem oni firewall v windowsih kar izklopil, potem je pa delalo.

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a tonimona » 20. Okt 2011 ob 14:33

slow_slow napisal/-a:Trenutno ne bom spraševal, ker so pod elektriko odgovorni za TV.
bom a takoj javil ko zvem kaj novega
A je to slučajno električni stol? :hudicek:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a d_g » 20. Okt 2011 ob 23:04

Zgleda da je vodstvo T-2 postavilo ene odgovorne za TV v lastni hiši pod "elektriko", da jih je malo steslo. Tale zadeva z nevključenimi yugo programi (pa en mesec prej na veliko reklamirani) povzroča marketinško škodo firmi....

Nikonja
Faca
Prispevkov: 168
Pridružen: 8. Apr 2008 ob 20:39
T-2: Že imam
Paket: 200/20

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Nikonja » 21. Okt 2011 ob 23:46

Ne vem kaj se dogaja ker polovica radio programov ne dela pa tudi dost tv programov ne dela. Kaj se dogaja T2 ???

Chieftec
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 20. Okt 2008 ob 22:29
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Chieftec » 22. Okt 2011 ob 11:44

Prosil bi za malo pomoči, ker nimam več idej...

Imam VLC - nastavljen, mrežo preklaplam v router in mimo, playlisto imam delujočo... vsi kanali na UDP 5000 mi ne delajo. Tisti z UDP 5500 in 1234 (ali nekej takega) delajo BP. Zraven imam še en računalnik na katerem vse laufa BP.

Vlc sem že 2x reinštaliral, poskusil sem tudi z Multicast TV-jem kjer je zgodba enaka. Antivirus (Avast free) sem disableal, pravtako windows firewall.

I g0t :owned:

:nevem:

Zaklenjeno