Mesečni račun, e-račun

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Mesečni račun

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 22. Nov 2011 ob 09:29

E-račun pomeni tudi da ti ga pošljejo samo na npr. mail,
sam e-račun pomeni da ni na papirju ampak ga lahko virtualno nekje pogledaš.

hatch
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 20. Apr 2008 ob 16:29
T-2: Že imam

Re: Mesečni račun

Odgovor Napisal/-a hatch » 22. Nov 2011 ob 10:46


Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Mesečni račun

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 22. Nov 2011 ob 10:47

ok se opravičujem:
E-račun je račun, izdan v standardni elektronski obliki v skladu s tehničnimi in drugimi pogoji,
določenimi s posebnimi predpisi, ki enakovredno zamenjuje račun v papirni obliki, ki ga izdajatelj
računa posredujeprejemniku računa za opravljeno storitev ali dobavljeno blago.
E-račun mora po obliki in vsebini ustrezati vsem zahtevam in pogojem, določenim v zakonu in
podzakonskem predpisu, ki ureja sistem plačevanja davka na dodano vrednost ter zahtevam
posebnih predpisov in standardov, ki urejajo računovodsko poslovanje, elektronsko poslovanje in
elektronski podpis, varstvo dokumentarnega in arhivskega gradiva, varstvo podatkov in poslovna
razmerja med dolžnikom/plačnikom, upnikom in ponudnikom plačilnih storitev.

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: Mesečni račun

Odgovor Napisal/-a maxus » 22. Nov 2011 ob 11:31

slow_slow, jaz dobivam samo elektronsi račun od T-2 in ga plačujem preko spletne banke s posebno položnico, katero bo z januarjem zamenjal UPN, le ta pa zahteva kodo namena,BIC banke prejemnika in IBAN, ki pa jih na trenutnem računu vsaj jaz, sklerozni penzionist, ne najdem.
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Mesečni račun

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 22. Nov 2011 ob 11:33

Bom javil.

hatch
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 20. Apr 2008 ob 16:29
T-2: Že imam

Re: Mesečni račun

Odgovor Napisal/-a hatch » 22. Nov 2011 ob 11:53

slow_slow, tezava je v tem da T-2 ni uradni izdajatelj e-racunov in bi bilo zelo fino ce bi tole zrihtali

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Mesečni račun

Odgovor Napisal/-a Skorc » 22. Nov 2011 ob 12:49

Hm, zadeva je diskutabilna. Po mojem mnenju T-2 JE izdajatelj e-računa. Zakaj? Do pred X meseci sem (smo) prejemal (prejemali) račun za opravljeno storitev le v klasični, papirnati obliki. Nato je T-2 ponudil odjemalcem prejem e-računa (nekaj časa sem celo prejemal obe različici, po nekaj mesecih pa, ponovno na pobudo T-2, sem lahko izbral različico "samo e-račun"). Za me osebno je to prava stvar. Prijavim se v svojo spletno banko in uvozim e-račun (XML datoteka). E-račun, ki ga ti pojmuješ kot "ono pravo" pa je po mojem mnenju le malo bolj sofisticiran trajnik na banki. BTW, klasičen trajnik za plačilo T-2 storitev lahko urediš brez težav.

Pa še to ... link, ki si ga navedel se sklicuje na proračunske uporabnike. Sicer pa je račun izdan s strani T-2 v skladu z določili e-SLOG.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Mesečni račun

Odgovor Napisal/-a Mark » 22. Nov 2011 ob 13:03

maxus napisal/-a:slow_slow, jaz dobivam samo elektronsi račun od T-2 in ga plačujem preko spletne banke s posebno položnico, katero bo z januarjem zamenjal UPN, le ta pa zahteva kodo namena,BIC banke prejemnika in IBAN, ki pa jih na trenutnem računu vsaj jaz, sklerozni penzionist, ne najdem.
Ni še kode namena gor. Lahko pa uporabiš kodo OTLC, če plačuješ z UPN.

IBAN SI56 3300 0000 3711 793
SWIFT HAABSI22

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: Mesečni račun

Odgovor Napisal/-a maxus » 22. Nov 2011 ob 13:39

Mark, zaenkrat še ne plačujem z UPN, bom pa prisiljen po novem letu, ko se posebne položnice ukinejo.A je T-2ju res težko priredit račun, da bo posedoval vse podatke, ki jih novi plačilni nalog zahteva?

@skorc, vse prav, če je za tebe osebno to prava stvar, je pa precej uporabnikov, ki jim take stvari delajo probleme.Če bi bili na računu vsi podatki, ki so potrebni za izpolnitev UPN, bi jim bilo mnogo lažje le tega izpolnit.Žal nismo vsi za vse na tem svetu.
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Mesečni račun

Odgovor Napisal/-a Skorc » 23. Nov 2011 ob 07:43

Glede UPN, obvezen bo po 1.1.2012 - do takat pa resnično lahko nemoteno posluješ (splošna ali posebna položnica). Naj pa navedem še drugo različico, od Elektro (MB, LJ in Gorenjska) sem ta mesec prejel e-račun kateri vsebuje podatke za vsa polja za UPN. Ampak lej ga vraga, moja banka (SKB) še nima pripravljeno različico uvoza podatkov za UPN in sem zato moral nekoliko modificirati vhodne podatke. Kaj čmo, je pač prehodno obdobje.

Se popolnoma strinjam s tabo, da smo ljudje različni ter da se ponudniki storitev morajo prilagoditi željam in potrebam odjemalcev. Moj prvi stavek v komentarju (Hm, zadeva je diskutabilna) ni odraz "absolutne resnice" ampak kvečjem obratno. Katregorično trditi, da T-2 ni izdajatelj e-računa enostvno ne drži. Upam, da sva enakega mnenja, da T-2 na tem področju izpoljnjuje želje in pričakovanja lastnih odjemalcev. Si pa kontradiktoren, trenutno ne plačajuješ Z UPN, hkrati pa "se pritožuješ", da je moteče, ker potrebnih parametrov za UPN ni. Le kakšni problemi v zvezi s plačili? Saj nas hihče ne sili, da moramo poslovati z UPN-om. In prosim, ne razumeti teh par stavkov kot napad ampak le kot normalno izmenjavo mnenj in stališč.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: Mesečni račun

Odgovor Napisal/-a maxus » 23. Nov 2011 ob 13:05

Škorc, vse račune, ki mi jih izstavijo na UPN-ju, z UPN-jem tudi plačam na spletni banki.Izjema je le T-2 in če mi v januarju ne bodo na računu navedli vse potrebne parametre, se ne bom kaj dosti sekiral-pač ne bom plačal, poslal pa jim bom reklamacijo :hudicek:
Slika

ster
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 25. Nov 2011 ob 19:32
T-2: Že imam

Re: Mesečni račun

Odgovor Napisal/-a ster » 25. Nov 2011 ob 19:34

Jaz sem dobil obvestilo o neplačanih računih za skoraj 300€. Ker račune "plačuje" oz naj bi jih nekdo drug je možnost da dejansko niso plačani. Krivda je moja, pogodba je name, zanima me pa samo če je kakšna možnost da plačam jaz to po "obrokih" ali kaj podobnega?

hvala
lp
ster

NoBody
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 351
Pridružen: 28. Nov 2006 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10
Kraj: Maribor

Re: Mesečni račun

Odgovor Napisal/-a NoBody » 25. Nov 2011 ob 21:07

Lahko, pošlji dopis za plačilo na obroke, bo pa najmanjši obrok znašal 150€

lp
Slika

ster
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 25. Nov 2011 ob 19:32
T-2: Že imam

Re: Mesečni račun

Odgovor Napisal/-a ster » 26. Nov 2011 ob 10:26

Lažje 150 kot 300. Hvala!!

saintek
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 15. Jan 2008 ob 16:17
T-2: Že imam
Paket: VDSL internet 20/4
Kraj: Ruše
Kontakt:

Re: Mesečni račun

Odgovor Napisal/-a saintek » 9. Dec 2011 ob 17:01

Da se še jaz malo pozanimam tukaj. Bankanet od NKBM ima sedaj za plačila še samo UPN in se pojavi mali problem pri T-2 e računu. Referenca je v upn sestavljena iz dveh okenc v prvem je SI-- v drugem okencu pa se navede vaš slic iz računa. No ker mi je vzorec pririredilo iz posebne položnice v UPN avtomatsko se je prvo okence Reference zapolnilo s kodo SI99 (v drugem sem dodal vaš slic) in ni šlo skozi. Zdaj sem prekopiral to kodo iz telekomovega upna SI12 in je šlo skozi. Se zaradi tega lahko kako izgubi plačilo, da ga računovodstvo nebi našlo ?
Slika

Odgovori