Težave z mobilno telefonijo

Vse o T-2 mobilni telefoniji
S.S.
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 18. Feb 2009 ob 01:31
T-2: Že imam
Paket: Paketna ponudba

Težave z mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a S.S. » 7. Okt 2011 ob 14:38

Dragi T-2jevci... :hmm:

Glede na to, da mi je teh težav počasi dovolj sem se odločil, da vam pišem z upanjem, da se bo kaj spremenilo (na boljše seveda).

1. SMSov iz Avstrije ne morem sprejemati. Poslani so mi - dobim jih pa ne.
2. Danes sem dobil obvestilo o poteklem MMSu, ki je bil poslan 10.5.2011 - lepo, da sem dobil obvestilo o poteklem, vendar definitivno nisem dobil obvestila o prejetem MMSu ali omenjenega MMSa.
3. Nimam dostopa do interneta, čeprav sem v T2 omrežju.
4. Zanima me čigava št. je +38664100013 - slednje namreč ne morem izbrisati iz preusmeritev za glasovne klice, ko nisem v dosegu.


Vse nastavitve imam nastavljene, kot bi moral (razen, če sem le-te napačno nastavil, v kar dvomim).

V pričakovanju hitrega odgovora in posledično - hitrih rešitev se vam vnaprej zahvaljujem.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Težave z mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a NoName » 7. Okt 2011 ob 19:42

1. pošiljatelj najverjetneje ne zna pošiljati sporočil v t-2 omrežje. ti teh težav najverjetneje nimaš - ker ima t-2 pogodbo z nekaj SMS Hub operaterji, le-ti posredujejo sporočila v prejemnikovo omrežje, tisti operater pa takšne pogodbe najverjetneje nima
2. verjetno si prejel kakšno binarno kratko sporočilo (ki vsebuje podatke o MMSu), samega prevzema sporočila z MMSC pa tvoj aparat ni opravil. Privat mi sporoči tvojo številko, pa bom preveril... lahko ti tudi nastavim, da bo večpredstavno sporočilo romalo v tvoj poštni nabiralnik, za kar mi sporoči vse potrebno - tvoji naročniški podatki, telefonska številka, e-poštni naslov, ...
3. brez številke, ki mi jo boš sporočil pod ZS, ne bomo daleč prišli... za vsak slučaj preveri, ali imaš nastavljene pravilne dostopne točke (tudi za mms), ter, ali imaš na terminalu zadnjo programsko opremo
3. to je številka, ki se je ne da pobrisat. skrbi pa za to, da dobiš sporočilo o zgrešenih klicih, ko se vzpostavi povezava z omrežjem
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 766
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: Težave z mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a Tosho » 9. Okt 2011 ob 10:18

NoName napisal/-a:
lahko ti tudi nastavim, da bo večpredstavno sporočilo romalo v tvoj poštni nabiralnik
A to lahko samo ti nastaviš ali se da to tudi v kakšnih nastavitvah kje drugje, da bi tudi jaz pri sebi to naredil?
Slika

Prosurfer
Znanec
Prispevkov: 68
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 22:40
T-2: Že imam

Re: Težave z mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a Prosurfer » 2. Nov 2011 ob 22:54

A se da nastaviti, da bi bila poslana le kopija MMS-a v poštni nabiralnik, torej da bi MMS na terminalu še vseeno čakal na nalaganje, ko pridem v T-2 UMTS omrežje, hkrati pa bi isti MMS takoj priletel na e-mail?
In kako to nastaviti?

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Težave z mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a NoName » 3. Nov 2011 ob 11:59

privat mi sporoči vse naročniške podatke, vključno s telefonsko številko in email naslovom.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
taca
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 2. Dec 2010 ob 14:22
T-2: Že imam
Paket: T4-FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Težave z mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a taca » 27. Nov 2011 ob 11:13

Tudi jaz imam težave z mobilno telefonijo, odkar uporabljam T2 mobilno številko (od julija 2010), in sicer s prejemanje SMS-je iz tujine, iz Francije. Na T-2 so mi sicer razložili, da je to problem tujega operaterja, v tem primeru Orange (Francija), ki ni povezan na HUB, ki ga tudi T-2 uporablja. Ko so francoski prijatelji kontaktirali z Orange, jim tam niso znali pomagati, rekli so, da T2 sploh nimajo v specifikaciji operaterjev. T2 pa ni pripravljen stopiti v kontakt s tujim operaterjem, žal. Ali je komu uspelo to napako odpraviti, da je komuniciral s tujim operaterjem, ali pa kako drugače s pomočjo T2 ?
Jaz sem po pol leta neuspešnih poskusov obupala in šla nazaj na Simobil, kjer vse deluje brez problemov.
Zadnjič spremenil taca, dne 28. Nov 2011 ob 19:28, skupaj popravljeno 2 krat.

ip3
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 16. Okt 2008 ob 00:46
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: Težave z mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a ip3 » 28. Nov 2011 ob 11:10

Je tole Simobilov PR ali zgolj zapoznela reakcija? Odkar je T2 na novem hub-u, težav s sporočili ni več. Verjetno je pomembno, kdaj je bila kontaktirana tehnična pomoč. Najbrž pred septembrom 2011. Zato je tole sporočilo brezpredmetno.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Težave z mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a kekoke » 28. Nov 2011 ob 14:02

izjasni se ti, čigav PR si, potem pa boš imel kredibilnost, da špekuliraš o drugih uporabnikih.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
taca
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 2. Dec 2010 ob 14:22
T-2: Že imam
Paket: T4-FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Težave z mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a taca » 28. Nov 2011 ob 20:03

IP3, veš, žal to ni zapoznela reakcija. Nazadnje je bil poskus pošiljanja SMS iz Orange (Francija) izveden danes, pa stvar še vedno ne deluje. V nobenem smislu nisem PR za Simobil niti ne za kakšnega drugega velikega slovenskega operaterja, kjer prejemanje SMS-je iz tujine deluje, kar tudi smatra za samoumevno. Ni moj namen narediti negativni PR za T2, ampak želim komentirati samo obstoječe stanje. Treba je priznati, da ima T2 šibko točko pri mobilni telefoniji, ga pa po mojih izkušnjah lahko pohvalim za TV in internet dostop, ki deluje odlično.

Kekoke, hvala za podporo in razumevanje!

ip3
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 16. Okt 2008 ob 00:46
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: Težave z mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a ip3 » 29. Nov 2011 ob 06:19

Če je tako, se pridružujem negodovanju in opravičujem za na hitro spuščen očitek. Po določenih izkušnjah sem bil prepričan, da je stvar zdaj urejena.
Glede SMS-jev v tujini že od leta 2008, potem je bilo nekaj časa v redu, od začetka marca 2010 popolna prekinitev prejemanja iz tujih omrežij; od septembra lani so se na T2 preklopili na nov hub z znanimi ponudniki. Ves čas sem tu na forumu in tudi merodajnim zasebno opozarjal na napake. Zadnji čas je pač izgledalo, da se je stvar uredila.
Odgovori tehnične podpore so pa druga pesem. Večkrat so, skoraj bi človek lahko rekel, podcenjevali inteligenco uporabnikov. Upam, da se stvari kaj izboljšujejo tudi v tem pogledu. Vse to seveda leti na mobilno telefonijo. Mislim, da bi ponudnik (T2) moral, ko je opozorjen na napako, sam preveriti in stopiti v kontakt z drugimi omrežji in urediti področne kode ali kaj drugega, kar razumejo le tehniki. Pri mobilni telefoniji gre pač za več mednarodnega sodelovanja in ta segment bo treba okrepiti.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Težave z mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a kekoke » 29. Nov 2011 ob 10:46

Uresnic ne podpiram nikogar. Vendar so mi uporabniki, ki so stestiral vse svetovne operaterje in vehementno trdijo, da težav ni in so sporočila drugih uporabnikov brezpredmetna tako antipatični, da izpadejo uporabniki, ki so že zamenjal ponudnika in hkrati še vedno spremljajo nedelovanje prejšnjega prov simpatični.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

ip3
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 16. Okt 2008 ob 00:46
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: Težave z mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a ip3 » 29. Nov 2011 ob 11:23

Če tole tvoje globokoumno modrovanje leti name, si malo ustrelil mimo. Tvoje sporočilo je pač brezpredmetno.
Ne trdim, da ni težav, zgolj, da jih zadnje čase nisem doživljal. Res sem preizkusil kar nekaj omrežij v več smereh in mi je šlo na živce, ko te iz ljubljanske centrale pošiljajo na kontaktiranje tujega ponudnika. Videti je bilo, da je trenutno stvar približno ok.
Če je kdo zamenjal in nima več nobene veze s T2, a še vedno teži po forumih pa potrebuje verjetno kakšno napotnico.

ip3
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 16. Okt 2008 ob 00:46
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: Težave z mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a ip3 » 29. Nov 2011 ob 16:12

Gremo ponovno v temo http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=18&t=5868&start=180.
Tehnične službe, brez sprenevedanja!

Uporabniški avatar
taca
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 2. Dec 2010 ob 14:22
T-2: Že imam
Paket: T4-FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Težave z mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a taca » 29. Nov 2011 ob 22:56

IP3, še vedno imam "vezo" s T2, saj uporabljam paket T4. Za mobilno telefonijo po SLO uporabljam T2, za potrebe komuniciranja s tujino pa se poslužujem drugega operaterja, zaradi česar pač moram nositi s seboj 2 mobilnika (če želim s T2-jevo SIM kartico uporabljati še internet), saj mobilnika z dvojno SIM kartico in UMTS-om še nisem našla. Dobi se mobije z dvojno SIM kartico vendar za 2G omrežje, T2 pa ima 3G (kar je samo pohvalno). Upam, da bo T2 te težave enkrat rešil.

ip3
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 16. Okt 2008 ob 00:46
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: Težave z mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a ip3 » 30. Nov 2011 ob 09:38

Tisto o teženju po forumih je replika bolj navdušencu kekoke-tu. Upajmo, da T2 stvari uredi na zadovoljstvo vseh, ali vsaj velike večine uporabnikov.

Zaklenjeno