Povezovanje TV/DVD/T-2 - spet

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Nymeria
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 17. Dec 2011 ob 01:58
T-2: Že imam

Povezovanje TV/DVD/T-2 - spet

Odgovor Napisal/-a Nymeria » 17. Dec 2011 ob 02:17

Pozdravljeni!

Sem nova, pa upam da ne bo kake slabe volje zaradi vprašanja. Pri temeljitem čiščenju sem razstavila povezavo med T-2 vmesnikom, TVjem (2 scarta) in DVD playerjem. In ko sem poskusila zadeve sestaviti nazaj mi ne preklaplja več med DVDjem in TV(T-2). Poskusila sem različne variacije, no, dve in ugotovila, da lahko dela le eno hkrati.

Torej, zdaj imam scart v tv in v motorola vmesniku - avdio in video kabel je v TV in v dvd playerju. - dela dvd player.
Če premaknem - scart iz tv v dvd player in kable v vmesnik - dela tv.

Ker, zanimivo, pred tem sem imela priklopljen še en star video rekorder in preklapljanje med funkcijami je delovalo brez problema, le s pritiskom na gumb "video"! Res mi ni jasno kaj naj naredim... povežem še vmesnik in dvd?? In predvsem kako in s čim? USB? S scartom?

Priznam, nisem ravno vešča v tem početju, a dejstvo je da drugih kablov nimam, niti ne vem kaj bi še lahko pokombinirala.

Se že vnaprej zahvaljujem za pomoč, ker moram zadevo popraviti preden me boljša polovica zadavi ali kaj podobnega, češ, babe pa tehnika... :oops:

Uporabniški avatar
pumaxx
Faca
Prispevkov: 156
Pridružen: 27. Sep 2007 ob 14:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL+Tel

Re: Povezovanje TV/DVD/T-2 - spet

Odgovor Napisal/-a pumaxx » 17. Dec 2011 ob 08:24

Če imaš povezano IPTV-TV in DVD-TV oba z SCARTom bi naj delalo tako, da ko ko vklopiš DVD se TV preklopi na ta SCART ko pa na iPTV pa na drugega pod pogojem da prvega izklopiš. Ne razumem pa kako misliš da bi lahko delala oba hkrati? Za DVD imaš SCART ali voideo kabel na cinch (trije okrogli vtikači rumen, bel in rdeč)?

Nymeria
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 17. Dec 2011 ob 01:58
T-2: Že imam

Re: Povezovanje TV/DVD/T-2 - spet

Odgovor Napisal/-a Nymeria » 17. Dec 2011 ob 12:42

Pumaxxx, DVD ima možnost obeh zadev, prav tako TV, pa una škatla za T-2 tudi... Zdej mam tale cinch kabel v škatlici za T-2 in TV in celo dela. Sem probala scart, pa ne dela sploh. Pač, grem na izločevanje. :) Potem sem dala scart v TV in DVD in se ne zgodi nič, tudi če izkopim T-2. Kot da ga ne bi zaznalo? Se pravi zdej mam:

IPTV - TV - cinch (dela)
DVD - TV - scart (ne dela)

Hm, da bi delala oba hkrati... ne znam prav opisat, ampak pred tem "posegom" ni bilo treba nič sklapljat, da je delalo, če sem vklopla DVD sem lahko komot gledala TV in med tema dvema preklapljala, brez da bi kaj izklopila, s pritiskom na video gumb na daljincu - na slikiSlika, TV je bila AV2, DVD AV1...

Razmišljam... naj kupim še en kabel in povežem vmesnik in DVD, bi ga potem mogoče zaznalo? Glede na proste luknje je le ena možnost, tole:
Slika

Počasi obupujem... pa hvala za potrpljenje...

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 394
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Povezovanje TV/DVD/T-2 - spet

Odgovor Napisal/-a manic » 17. Dec 2011 ob 22:04

Kakšen TV pa imaš? Še staro katodo CRT, al LCDja? Probaj še mal zategnit oba konca pri SCART kablu, men se je 1x zgodilo, da sem imel zvok, slike pa ne, ker se je kabel mal zrahljal.

Uporabniški avatar
Capone
Znanec
Prispevkov: 97
Pridružen: 8. Nov 2006 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Lj., Bežigrad

Re: Povezovanje TV/DVD/T-2 - spet

Odgovor Napisal/-a Capone » 17. Dec 2011 ob 23:11

Scart kabel je umrl. Probaj z drugim.
UMTS Slika VDSL oz. optiko Slika

Odgovori