Modem - porti

Vse o T-2 internetu
donpale
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 23:10
T-2: Že imam
Paket: 10/1+IP TV
Kraj: MB

Modem - porti

Odgovor Napisal/-a donpale » 8. Dec 2011 ob 15:14

Zdravo,

imam vdsl2. problem je sledeč:
na modemu imam na portu 1 in 2 priklčjučena iptv-ja, na 3. portu router, 4. je prazen.
če priklopim iptv na port 3 ali 4 tv ne dela. če priklopim router na port 1 in 2 internet ne dela.
klical sem na helpdesk če so morda porti specifično dodeljeni vendar baje tega na vdsl2 ni in bi morala vsaka storitev delovat na vsakem portu.

obstaja kakšna rešitev ali trik ali kaj podobnega?

lp

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Modem - porti

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Dec 2011 ob 15:19

Na vdsl2 delujejo na vseh portih vse storitve,
v kolikor preklaplaš opremo je potreben reset vmesnikov.
lp

donpale
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 23:10
T-2: Že imam
Paket: 10/1+IP TV
Kraj: MB

Re: Modem - porti

Odgovor Napisal/-a donpale » 8. Dec 2011 ob 15:27

Ne pomaga. niti reset stb-ja niti modema. toliko predznanja imam ;)

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Modem - porti

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Dec 2011 ob 15:35

prosim če mi daš podatke na ZS.
da vidimo zadevco.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Modem - porti

Odgovor Napisal/-a kekoke » 8. Dec 2011 ob 16:07

donpale napisal/-a:Zdravo,

imam vdsl2. problem je sledeč:
na modemu imam na portu 1 in 2 priklčjučena iptv-ja, na 3. portu router, 4. je prazen.


lp
in kje je problem?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

donpale
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 23:10
T-2: Že imam
Paket: 10/1+IP TV
Kraj: MB

Re: Modem - porti

Odgovor Napisal/-a donpale » 8. Dec 2011 ob 16:14

sedaj zadeva deluje, po cca. 5 resetih modema. ne vem kako, važno da dela.

@kekoke
problem je, ker sem bil vezan na te porte - iptv na pc ni deloval razen če sem odklopil enega od utpjev za stb in ga zamenjal s tistim v pcju..

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Modem - porti

Odgovor Napisal/-a kekoke » 8. Dec 2011 ob 16:28

hvala, zdej pa tud jaz razumem, k prej sem razumel da ti vse deluje, ti pa na vsak način želiš, da ti deluje konfiguracija, ki ti sicer ne deluje :lol:
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: Modem - porti

Odgovor Napisal/-a peterp » 22. Dec 2011 ob 10:06

Kolega ima naročen vdsl 20Mbit in 2x SDTV. Predvidevam, da je sinhronizacija cca. 40 Mbit, na oddaljenosti 180m od centrale. Nekdo, zaposlen na T-2 mu je rekel, da pri takšni konfiguraciji zadeve najbolje delujejo, če je priklopljen preko VDSL1. Sam sem mnenja, če želi imeti višjo sinhronizacijo (npr. naročeni 2x SDTV istočasno pa zraven še en stream preko PC-ja), da naj zamenja vsaj en SDTV s HDTV vmesnikom (ali celo 2x HDTV vmesnika), ker v tem primeru bi mu verjetno morali zvišati sinhronizacijo na cc. 60Mbit (2xHDTV + 20Mbit internet). Vendar je bil odgovor zaposlenega pri t-2, da je na takšni razdalji (180m od centrale) najboljša izbira vdsl1 (torej zanesljivost in stabilnost povezave). Zato me zanima, ali je to praviloma tako ali ne? Namreč, ne razumem zakaj bi na razdalji 180m od centrale bilo bolje imeti VDSL1 kot VDSL2? Kakšni so argumenti za to, da je na tej razdalji bolje imeti VDSL1 kot VDSL2 (je mogoče bolj stabilno, ker hitrosti verjetno pri VDSL1 ne morejo biti višje kot pri VDSL2?). Pač, če lahko nekdo ki malo pozna zadeve razloži, ali je mogoče imeti na 180m od centrale boljšo sihnronizacijo in bolj stabilno povezavo s VDSL1 kot z VDSL2? Iz tega razloga (ker je na VDSL1), tudi ne vzame HDTV vmesnika, ker če je max. sinhronizacija nekje 45Mbit, je to verjetno tudi maximum kar se da dobiti prek VDSL1... kakšen je pravzaprav postopek, oz. ali se lahko preveri kakšna bi bila sinhronizacija linije na VDSL2 - če se lahko na kakšen način preveri zmožnost linije, če lahko zamenja vsaj en SDTV vmesnik za HDTV vmesnik? Sam sem bil mnenja, da imaš lahko na 180m od centrale praktično karkoli, ampak verjetno ne na VDSL1, ker je max. sinhronizacija verjetno manjša od VDSL2. Vem da ima T-2 stališče, da se uporabniku da VDSL1/2 v odvisnosti od naročenega, zanima me torej kakšne so izkušnje, ali se da imeti na 180m 2xHDTV + 20Mbit na VDSL1/2 pri običajni kvaliteti bakrene parice (se zavedam, da je marsikaj odvisno od bakra, ampak v primeru "povprečne kvalitete parice", se to da imeti ali ne?

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Modem - porti

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 22. Dec 2011 ob 15:54

Ne vem zakaj se toliko ubadaš s tehnično platjo delovanja VDSL1 in VDSL2. Kolko je meni znano storitve boljše delujejo na VDSL1 uporabnikom, ki so bliže centrali.
Če pa pišeš zaradi tega ker bi tvoj kolega rad prešel na VDSL2. Razlog; gledanje TV na računalniku brez kakšnih posebnosti ( dve mrežni, router, posebne nastavitve,.....), pa vedi, da ga T2 tehniki ne bodo preklopili.
Vsekakor pa ima možnost naročiti še dodatne oz. spremenit storitve, kot si napisal in se bodo takrat na T2 pozabavali ali bo šlo vse naročeno spravit skozi na VDSL1 ali bo potreben preklop na VDSL2 (upanje umre zadnjo) :).
Koliko se pa sinhronizira modem, pa lahko izveš na tehnični pomoči. Lahko da so tvoje navedbe o cca. 40 Mbit napačna in je sinhronizacija višja. Ne poznam pa podatka kolikšen je max. na VDSL1 modemu in kolikšen je na VDSL2 in da bi zaradi možne razlike, ob večji porabi pasovne širine, bil potreben preklop na VDSL2.
lp, Ika13

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Modem - porti

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 22. Dec 2011 ob 15:55

Kaj točno ima naročeno,
t4 20m ali posebej 20m internet?
Drugače se pa glede na naročeno odločamo VDSL1 ali VDSL2,
VDSL1 se lahko postavi tudi 60Mb+ na takšni oddaljenosti, zato se invidualno zadeva tudi spremeni naknadno.
lp

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: Modem - porti

Odgovor Napisal/-a peterp » 23. Dec 2011 ob 14:34

Naročeno ima t4 20M. Na t-2 straneh piše, da ta paket "vsebuje internet s hitrostjo do 20/2 Mbps, televizijo z vmesnikom in programsko shemo S". Torej, če prav razumem naj bi bilo teh 20Mbit ločeno od TV streamov. Še vedno to pomeni sinhronizacijo 40 Mbit (20Mbit za internet in 20Mbit za 2xTV). Vsaj po moji logiki je tako. Kar se tiče tehnikalij mi je dejansko vseeno kaj se uporabi, samo zanima me ali je možno imeti 2xHDTV + 20Mbit na VDSL1 (to bi verjetno pomenilo potrebno sinhronizacijo nekje 60Mbit). Torej, če bi se VDSL1 modem postavil na 60Mbit, bi lahko uporabil VDSL1 modem, če pa se linija ne bi sinhronizirala na 60Mbit na VDSL1, bi bila pa še vedno možnost eventuelne menjave z VDSL2? Vprašanje je samo, ali res drži gornji komentar, da "storitve boljše delujejo na VDSL1 uporabnikom, ki so bliže centrali". Je praviloma res, da se VDSL2 obnese slabše kot VDSL1, če je razdalja do centrale manj kot 200m?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9141
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Modem - porti

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 23. Dec 2011 ob 14:47

"V paketu bo pasovna širina, ki je potrebna za uporabo vseh naročenih storitev razporejena
tako, da bo novi naročnik lahko uporabljal dostop do interneta v višini največ do
hitrosti 20/2 Mbit/s zgolj v času, ko ne bo uporabljal drugih naročenih storitev. Če
bo novi naročnik istočasno ob uporabi storitve dostopa do interneta uporabljal tudi ostale
naročene storitve, pa se bo hitrost interneta znižala, upoštevajoč fizične omejitve linije in
potrebno internetno hitrost za ostale uporabljane storitve. Najnižja internetna hitrost, ki jo
T-2 novemu naročniku zagotavlja v okviru paketa je 1/256 Mbit/s."
http://www.t-2.net/media/Dokumenti/Splo ... T4-20M.pdf

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Modem - porti

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 23. Dec 2011 ob 14:51

Torej če želiš imeti 2x HDtv v tem paketu potrebuješ 40Mb sinhronizacije.

bedanec
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 10. Feb 2011 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: T4 20M + HDTV + L

Re: Modem - porti

Odgovor Napisal/-a bedanec » 28. Dec 2011 ob 21:00

peterp napisal/-a:Je praviloma res, da se VDSL2 obnese slabše kot VDSL1, če je razdalja do centrale manj kot 200m?
To tudi mene zanima

bedanec
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 10. Feb 2011 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: T4 20M + HDTV + L

Re: Modem - porti

Odgovor Napisal/-a bedanec » 3. Jan 2012 ob 20:56

bump, mogoce kdo ve?

Odgovori