SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a turist » 25. Avg 2011 ob 12:17

A se še kaj dela na tem, ali naj bi se uporabniki že navadili, da določenih SMS-ov ni in jih ne bo ? :nevem:
Slika
Slika - Mobilno

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 26. Avg 2011 ob 08:15

Ja, dela se povsod na odpravi težav... pred kratkim je bilo zrihtano, da simobilov uporabnik v roamingu pri nepartnerjih dobi T-2jev SMS... tko da je treba točno specificirat kaj je še problem. Se bodo pa težave zdj reševale tut bilateralno, ker takih 0,001% se težko reši preko mednarodnega providerja.
:rtmT2:

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a turist » 26. Avg 2011 ob 09:17

Še vedno ne dela opomnik z Google SMS in pa Diners alert. Ne morem pa dobiti niti potrditvenega SMSa z e-hrana.si. :nevem:

Diners alert je vmes nekaj časa sicer deloval, potem pa spet tema! :jao:
Slika
Slika - Mobilno

Uporabniški avatar
robida
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Jun 2007 ob 12:55
T-2: Že imam
Paket: T2 NET + MOBIL
Kraj: Koper

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a robida » 24. Okt 2011 ob 08:43

Poslan SMS iz Simobila na T-2.
Poslan 21.10.2011 ob 20:56.
Dobljen 22.10.2011 on 18:25.
:?:

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 24. Okt 2011 ob 09:25

Tut mene je nekaj jebalo v noči iz sobote na nedeljo, simobil -> T-2, čakam reply tehnike.
:rtmT2:

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a astras » 24. Okt 2011 ob 09:29

tezava je odpravljena
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 24. Okt 2011 ob 12:33

ja, isti feedback dobil jst...
:rtmT2:

ip3
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 16. Okt 2008 ob 00:46
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a ip3 » 29. Nov 2011 ob 16:14

Sporočila T2-uporabniku v gostovanju v tujini iz drugih slovenskih in najbrž tudi tujih omrežij ne prihajajo. Nemčija.

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 30. Nov 2011 ob 08:02

na ZS podatke, mojemu bratu špilalo vse (t2 mobilna, na poti v skandinavijo čez nemčijo)
:rtmT2:

infecti
Znanec
Prispevkov: 77
Pridružen: 15. Mar 2008 ob 11:36
T-2: Že imam
Paket: 40/15

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a infecti » 24. Dec 2011 ob 19:27

Čisto na kratko o izkušnjah z gostovanjem v zadnjem mesecu v Nemčiji: SMS-i so prihajali OK, razen 21. in 22., kateri so bili vsi dostavljeni 23. decembra. Roaming moram normalno dati ročno na Roaming 2, da mi izbere operaterja, razen cca dva tedna v sredini decembra, ko je bil avtomatično izbran T-Mobile in ni bilo možnosti (rejected) izbrati drugega. Problem je bil namreč v tem, da v tem omrežju ta čas dveh tednov ni bil omogočen prenos podatkov. Sedaj je spet vse OK.

Bobby
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 1. Jan 2012 ob 22:06
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a Bobby » 1. Jan 2012 ob 22:19

Moje izkušnje z mobilno telefonijo so sledeče:

podatki: imam preneseno tel številko iz Mobitela v T-2, uporabljam vedno GSM način (Mobitel roaming), nikoli UMTS. Pred časom se mi je dogajalo da iz tujine (Ex Yu, EU je delovala) nisem dobival SMSov. Klici so delovali normalno. Ko sem šel v tujino je EU delovala normalno, Ex-Yu pa ne. Dogajalo se je, da sem nedosegljiv, se ne poveže z operaterjem, se poveže ampak storitev ni ... skratka vse mogoče. Najpogosteje pa se je dogajalo, da se enostavno ne poveže z nobenim operaterjem (niti avtomatično, niti ročno). Napako sem prijavil kr nekajkrat. Tudi podatke o tem kdo in kdaj ter iz kaerega omrežja je bil poslan SMS sem dal pa nikoli ni bilo nič iz tega. No pred časom sem ugotovil, da se je nekaj le zgodilo. Iz držav Ex-Yu mi normalno (kolikor jaz vem) prihajajo SMSi (ponovno testirano včeraj :)). Še vedno pa se mi dogaja da ko sem zunaj nimam nikakršnih storitev. Telefon se mi enostavno ne poveže z operaterjem (niti ročno niti avtomatično). Pa ne mi spet s forami preveri telefon, ker z Mobitelovo kartico deluje normalno.

Kar je e najhuje se mi zdaj dogaja, da tudi v državah EU ni storitev. V septembru sem bil Grčiji in nič, Turčija (icer ni EU) tudi nič, novembra Avstrija in Nemčija - nič, pred 14 dnevi spet Avstrija, tudi nič. Da Ex-Yu ne deluje mislim, da niti ni potrebno omenjati.

Ker zaradi službe dosti potujem po tujini mi je seveda pomembno, da sem vedno dosegljiv tudi v tujini. Sem klical nekajkrat na HD, končalo se je kot ponavadi, sem zabeležil bomo preverili ... jaz pa še vedno brez telefona v tujini.

Sem po zadnjem klicu na HD poskusil tudi opcijo Roaming in Roaming2 pa je bil rezultat vedno isti.

Moje vprašanje vam, zaposlenim na T-2. Ali se vam sploh kaj sanja kje bi bil vzrok? Da bi kdo poklical s T-2 pa kaj povprašal ali povedal pa itak ...

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 3. Jan 2012 ob 08:27

povprašal zaposlene na T-2: v kolikor si prijavil napako je bila tudi posredovana v tujino.

gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 9. Jan 2012 ob 19:05

Tudi meni se je že večkrat zgodilo,da nisem dobil sms-a.Bil pa sem vedno v mobitel omrežju in je prišel šele čez par dni...naj povem še to ,da imam telefon nastavljen v redu!

gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 17. Jan 2012 ob 21:12

Naj spomnim,da je že en teden kar sem klical na help desk in še vedno nisem dobil odgovora zakaj na telefonu ne dobim sms ,oziroma jih z nekaj dnevno zamudo!

Bobby
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 1. Jan 2012 ob 22:06
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a Bobby » 29. Jan 2012 ob 21:14

No ko sem nazadnje bil na Hrvaškmm mi je začuda vse delovalo tako kot mora. Preklop iz Slo na Cro omrežje je bil neopazen. Smsi kn klici so delovali v obe smeri. V februarju kmam pot v Srbijo pa bomo videli kako (če) deluje tam. Tam je bilo do sedaj tudi največ težav.

Bom sporočil.

Odgovori