Tolmačenje računa telefonije

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
Harg
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 24. Apr 2009 ob 16:39
T-2: Že imam
Paket: 10/10+2*IPTV

Tolmačenje računa telefonije

Odgovor Napisal/-a Harg » 13. Jan 2012 ob 18:16

Že nekaj časa računi za T-2 vztrajno rastejo. Prej se nisem zelo sekiral glede tega, ker sem si mislil, da je pač kriza in morajo tudi kaj podražiti. Ta mesec pa sem natančno pregledal račun in nekih stvari ne razumem.

Imamo dva telefonska priključka. Na računu sta pri postavkah za klice v stacionarna omrežja navedeni različni tarifi, ki sta poleg vsega še dosti višji od tistih na ceniku. Najprej sem mislil, da gre za neko seštevanje tarif ali pač jemanje maksimalne glede na opravljene klice, ampak kolikor vem so vsi klici na stacionarna omrežja s teh telefonov v omrežje TS (01,02 itd.). Potem sem šel gledat račune za eno leto nazaj in na praktično vseh sta pri dveh telefonih različni tarifi, ki se ne skladata z (takrat veljavnim) cenikom.

A mi lahko kdo razloži kaj je tu narobe? Verjetno si kaj narobe razlagam. Je tista cifra na računu (v rubriki Cena) sploh tarifa ali nekaj tretjega?

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Tolmačenje računa telefonije

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 13. Jan 2012 ob 18:36

Najprej preveri, če so res telefonske št. v TS, ali pa so prenešene k kakšnemu drugemu ponudniku telefonije. To da so 01, 02,..... še ni nujno da so TS.

http://npch.si/index.php?option=com_wrapper&Itemid=27

Na linku lahko preveriš, k kateremu operaterju spada telefonska številka.
lp, Ika13

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Tolmačenje računa telefonije

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 13. Jan 2012 ob 18:38

možno je da je veliko jih preneslo telefonsko številko k drugemu operaterju,
ene dražjih za poklicat iz t-2 v telemach,amis in druge kabelske operaterje.

predvsem migriranje številk iz Telekoma v Amis je bilo precejšne, cena klica v amis je 0.132€

Harg
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 24. Apr 2009 ob 16:39
T-2: Že imam
Paket: 10/10+2*IPTV

Re: Tolmačenje računa telefonije

Odgovor Napisal/-a Harg » 14. Jan 2012 ob 12:24

Imata prav, najpogosteje klicani številki sta dejansko pri amisu. Zato pa gre račun v višave. Je pa vseeno zanimiva ta faktura. Po pravici povedano bi imel rajši izpisano opombo, da je tarifa kombinirana, četudi brez številk na računu, kot pa da je tam neko uteženo povprečje, ki se na prvi pogled ne sklada z ničemer na ceniku.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Tolmačenje računa telefonije

Odgovor Napisal/-a Mark » 14. Jan 2012 ob 22:02

Ja je povprečje, ampak vseeno štima zadeva do centa natančno.

Odgovori