T2 IPTV preko Patriot PBO predvajalnika

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: T2 IPTV preko Patriot PBO predvajalnika

Odgovor Napisal/-a martis » 14. Sep 2011 ob 13:19

Nope...
mi je pobralo vso voljo, ko nisem nikakor uspel pognat .m3u datoteke. :grr:
Pregledal dosti forumov - samo bluzenje.. :namrec:
vsaj za mene, ki pač nisem domač v teh "www, http, url"... vodah. Mogoče mi samo kakšna vejica ali pa pika kje manjka... kaj pa vem :(

Sam predvajalnik pa je vsekakor vreden nakupa glede na ceno in kaj da od sebe... ko gledaš full HD film (še posebej risanke)... čista fantastika. Pa DTS zvok... UH! Pa še torente sam dol vleče.

Daj, kupi ga... pol pa IPTV gor naštimaj... pol pa kak "how to" napiši :pivo:

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: T2 IPTV preko Patriot PBO predvajalnika

Odgovor Napisal/-a martis » 12. Jan 2012 ob 09:31

Nekaj novega.

Naložil na PBO najnovejšo verzijo softwera (P70R2 Megapack). Čuda stvari na njem - xLive, Jukebox, moService in kar je zame najpomembnejše: XSPF Playlist player !
Sem na disk naložil T2 playlisto in jo pognal z XSPF Playlist playerjem in zadeva deluje! T2 TV preko PBO-ja deluje. :D :D :D
Sicer je preklaplanje zoprno (prekineš predvajanje, padeš v playlisto, s kursorjem preko daljinca na željen kanal in ponovno play), tudi podnapisov ponekod ni, pa tudi "paketni" programi (POP nonstop, HD paket...) ne delujejo.
Ostali neplačljivi programi delujejo odlično (tudi HD!). :car:
Oziroma.... so delovali, ker se mi ni po nekaj dnevih vse sesulo. :grr:

Sem inštaliral neke stvari preko moService (sploh ne vem, čemu zadeve služijo - sem pač probal) in mi je internega spomina zmanjkalo. Sem resetiral vse skupaj, se prikaže začetna slika (PBO core) :razz: potem pa ... tema :jao: nobenega menija. Sem probal preko telneta flash-at oz. porihtat zadevo, pa ni bilo več povezave.

Ampak - čeprav mi je PBO umrl, upanje še ni umrlo. PBO je poslan na servis, ker imam še garancijo in upam, da ne bodo komplicirali.

Za vse zainteresirane: program P70R2 Megapack je na naslednjem linku:

http://www.patriotmemory.com/forums/sho ... de-neutral

gumbek

Re: T2 IPTV preko Patriot PBO predvajalnika

Odgovor Napisal/-a gumbek » 12. Jan 2012 ob 11:21

javi kako bos zrihtal....lp

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: T2 IPTV preko Patriot PBO predvajalnika

Odgovor Napisal/-a martis » 19. Jan 2012 ob 09:33

Zrihtal!

Očitno je stari PBO res umrl, :cry: ker sem dobil čisto novega. :twisted:
Seveda sem takoj naložil najnovejši update iz zgornjega linka in VSE super deluje! :car:
Naložil novo playlisto in... delujejo VSI programi - tudi HD grejo brez zatikanja.
Včasih ni zvoka, :nevem: pa potem za trenutek pritisneš pavzo in potem play in zvok pride nazaj.

V glavnem KONČNO JE RATALO :plosk:

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: T2 IPTV preko Patriot PBO predvajalnika

Odgovor Napisal/-a madpanter » 19. Jan 2012 ob 12:22

IPTV ti dela na njem? Se ti da posnet video kako deluje (izbira playliste, šaltanje med kanali itd...) ter napisat step by step navodila?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: T2 IPTV preko Patriot PBO predvajalnika

Odgovor Napisal/-a martis » 19. Jan 2012 ob 12:49

Iptv dela ,saj ravno v tem je point mojega pisanja - tudi HD IPTV, kot sem že napisal.

Na predvajalik naložiš nov software po navodilih iz zgornjega linka (pred nalaganjem obvezni downgrade na tovarniško verzijo, če si že kaj novega gor nalagal).
Po inštalaciji izbereš IMS menu-YouTube-XSPF browser. Z browserjem poiščeš T2.m3u playlisto (ki jo lahko imaš na trdem disku ali na USB ključku), jo odpreš in se s kursorjem postaviš na željeni program, stisneš OK in po cca 6sek ti začne predvajati program. Nastaviš lahko tudi audio stream, če jih je več, podnapisov pa žal ne.
Preklop na drugi program je več ali manj nerodna zadeva. Postopek sem že opisal, ampak vseeno: stop-prekineš predvajanje, padeš v playlisto, s kursorjem preko daljinca na željen kanal in ponovno play.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: T2 IPTV preko Patriot PBO predvajalnika

Odgovor Napisal/-a madpanter » 20. Jan 2012 ob 09:40

aha torej podobno kot xtreamer :?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: T2 IPTV preko Patriot PBO predvajalnika

Odgovor Napisal/-a martis » 20. Jan 2012 ob 10:15

Ja. Saj so vsi ti novi dodatki pobrani iz raznih xtreamer forumov. Prednost PBO-ja pa je v tem, da je 3x cenejši od xtreamerja,saj ga dobiš že za cca 70€.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: T2 IPTV preko Patriot PBO predvajalnika

Odgovor Napisal/-a madpanter » 20. Jan 2012 ob 17:19

jop to sem pa videl da je pol cenej, je pa tudi pasivno hlajen če se ne motim
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

curajagi
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 21. Jan 2012 ob 16:55
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 10/10

Re: T2 IPTV preko Patriot PBO predvajalnika

Odgovor Napisal/-a curajagi » 21. Jan 2012 ob 17:54

Zdravo.

Sam imam PBO že več kot pol leta.Super da si našel rešitev za gledanje TV preko PBO.Sledil sem vsem navodilom, ampak mi zadeva ne deluje :( .Ali je še kakšna caka kje.Po namestitvi tega FW mi je izbrisal mrežne nastavitve za PBO.Imam pa priklopljenega preko Buffalo routerja.Ali je morda to kakšen problem.

IP na PBO imam fiksen:192.168.x.x Ali imaš ti vpisan tudi DNS server IP.Kajti meni tudi Youtube ne deluje.Za playlisto mi pa javi da ni podprt tip.

Playlista je z datumom 19.12.2011 iz tega linka.

viewtopic.php?f=3&t=2166

Kakšen nasvet?

curajagi
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 21. Jan 2012 ob 16:55
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 10/10

Re: T2 IPTV preko Patriot PBO predvajalnika

Odgovor Napisal/-a curajagi » 21. Jan 2012 ob 22:51

Končno ugotovil kje je težava.Očitno Buffalo ne spušča multicasta, ker ko sem priklopil direktno na "milana" mi je zadeva začela delat.
Sem imel pa kar precej težav da sem usposobil XSPF browser ker mi ga ni hotlo zagnat.Z večkratnim FW mi je končno ratalo in je delalo, ampak ko sem zapru in ponovno odpru IMS mi ne dela več.

Ali imaš ti tudi te težave?Ali morda odpreš direktno XSPF playlisto?

Morda veš kateri Firmware si imel gor ko si dobil novi PBO.Sem probal dat na neko staro verzijo P05 pa potem to da je začelo delat.

Ali morda kdo ve zakaj mi preko VLC-ja ne dela?A so še kakšne nastavitve razen UDP na 5000?

Thx

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: T2 IPTV preko Patriot PBO predvajalnika

Odgovor Napisal/-a martis » 23. Jan 2012 ob 13:37

Alora:

- Osnovni fw za PBO je P02 - odločen za "počistit" svinjarijo, ki ti ostane v PBO-ju po raznih experimentih.
- Ta nova nadgradnja je izredno hroščasta in posledično muhasta.
- Tudi sam sem opazil, da XSPF browser noče delati, kadar imaš SAMBA na on. Tudi če SAMBO izklopiš, ne najde playlist.
Pomaga izklop preko daljinca, potem pa še izklop iz napetosti s stikalom na zadnji strani predvajalnika.
- Na tej verziji je sama šara, ker pol linkov sploh ne dela, šariti po sw pa ni preveč dobro, da se ti kaj ne zruši (tako kot se je meni -rešitev servis, razen če znaš sam na novo zagnat PBO s pomočjo bootcode in navodil iz PBO portala.
- You tube mi še vedno ne dela. Zna poiskati željene posnetke, jih pokaže s slikami vred, ko pa izbereš željeni posnetek pa ga ne prikaže, ampak je okvirček bel, v drugem belem okvirčku na desni strani pa se samo scrollajo naslovi posnetkov.
- @madpanter - PBO ni pasivno hlajem - ima ventilator, ki pa je zelo tih in se ga praktično ne sliši.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: T2 IPTV preko Patriot PBO predvajalnika

Odgovor Napisal/-a madpanter » 23. Jan 2012 ob 15:45

aha sem mislil da je pasivno :?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: T2 IPTV preko Patriot PBO predvajalnika

Odgovor Napisal/-a martis » 23. Jan 2012 ob 19:51

Edino You Tube mi ne predvaja.
Zna poiskati željene posnetke, jih pokaže s slikami vred:

Slika

ko pa izbereš željeni posnetek pa ga ne prikaže, ampak je okvirček bel, v drugem belem okvirčku na desni strani pa se samo scrollajo naslovi posnetkov

Slika

Pojma nimam, kaj bi to bilo...

plattfuss
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 14. Jan 2008 ob 11:57
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: T2 IPTV preko Patriot PBO predvajalnika

Odgovor Napisal/-a plattfuss » 24. Jan 2012 ob 19:11

Jaz sem na svojega PBO isto naložl BETA P70R2 BCN megapack, a nikjer v meniju ne najdem tega XSPF Playlist player-ja.
Prosim za pomoč
Plattfuss & Bigfoot co.

Odgovori