IPTV na računalniku

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
NoBody
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 351
Pridružen: 28. Nov 2006 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10
Kraj: Maribor

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a NoBody » 29. Jan 2012 ob 22:16

Sej pravim, do centrale pride en stream, dalje pa jih gre več, odvisno koliko zahtevkov je. In dejansko so potem strežniki v centralah obremenjeni in povezave od centrale dalje :) na to sem mislil
Slika

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 680
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a blackmack » 29. Jan 2012 ob 22:24

Problem veliko število različnih kanalov pasovni širini ne pa toliko v moči. CPU-je na centralah bolj šopa število istočasnih povezav pri torrentih.
Slika

gumbek

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gumbek » 29. Jan 2012 ob 22:31

no bom jaz negiral vse te vase trditve o stevilu povezav da negativno vplivajo in da so mocne obremenitve. to ne bo drzalo!!!

naj samo povem da sem prebral informacijo na enem forumu da so vsi trije operaterji ( t2,siol in amis) razbiti in vse tri se da gledati preko pcja pa ceprav sploh ne rabis imeti televizije ali interneta od ponudnika. v tem trenutku po moje gleda liste t2, amisa in siola ves balkan, torej srbija,makedonija,bosna,hrvaska,celo bolgarija,romunija.

torej ce je to vse 100 % res potem se na server obesi malo morje ljudi mki gledajo kar jim paše in torej ta teorija o prevec povezavah oz pomanjkljivi opremi ne drzi sigurno!

lp

NoBody
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 351
Pridružen: 28. Nov 2006 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10
Kraj: Maribor

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a NoBody » 29. Jan 2012 ob 23:31

Lol? :) :)
Slika

Uporabniški avatar
Perplexer
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 2. Nov 2007 ob 16:51
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Perplexer » 30. Jan 2012 ob 01:56

Ali lahko kdo posta trenutno delujoč UDP naslov za:

- National Geographic Wild
- Discovery T & L
- Discovery World
- Astra Promo HD
- Zone Club

Hvala.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a madpanter » 30. Jan 2012 ob 08:18

gumbek napisal/-a:no bom jaz negiral vse te vase trditve o stevilu povezav da negativno vplivajo in da so mocne obremenitve. to ne bo drzalo!!!

naj samo povem da sem prebral informacijo na enem forumu da so vsi trije operaterji ( t2,siol in amis) razbiti in vse tri se da gledati preko pcja pa ceprav sploh ne rabis imeti televizije ali interneta od ponudnika. v tem trenutku po moje gleda liste t2, amisa in siola ves balkan, torej srbija,makedonija,bosna,hrvaska,celo bolgarija,romunija.

torej ce je to vse 100 % res potem se na server obesi malo morje ljudi mki gledajo kar jim paše in torej ta teorija o prevec povezavah oz pomanjkljivi opremi ne drzi sigurno!

lp
Močno dvomim da bi lahko kdo izven t-2 omrežja gledal njihov iptv :? ker če se ne motim je ločeno to od ostale mreže :hmm:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

gumbek

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gumbek » 30. Jan 2012 ob 08:43

madpanter ocitno se vse da le razumeti se je treba v dolocene stvari in malo znajti kot sem tudi sam videl na tem forumu. in vse deluje po enake sistemu , torej amis,siol in t2.tudi tuseva je delovala ampak zaradi slabe ponudbe so jo opustili.

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a KoMar » 30. Jan 2012 ob 09:00

Ja, pač en streame posreduje naprej. Ampak to je odvisno od njegove dobre volje in ne ponudnikov IPTV. Tudi ne gre za kakšno razbitje zaščite, kot ti temu praviš ;)

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 30. Jan 2012 ob 09:10

pa tudi takšni se slej kot prej najdejo in dobijo en lep pravni pozdrav.

gumbek

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gumbek » 30. Jan 2012 ob 09:12

dobro jutro direktor, kako si?

ma ne glej, kot sem jaz zastopil tam ne posreduje noben naprej streme, baje da naj bi se priklopili na ip od serverja al nekaj takega,jaz se ne razumem v te stvari in potem gledajo.za siol in amis sem se tudi sam vceraj preprical da dela, je en srb na youtubu pokazal kaj in kako, pol je pa zbrisal takoj.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 30. Jan 2012 ob 09:14

:) ne gre to kr tak gledat,
vem pa da se v srbiji zaenkrat požvižgajo na digitalne pravice, zto tudi imajo veliko streamov kar danih v omrežje,
pri nas ni to tak preprosto, vedno mora biti še vmesni člen ;)

gumbek

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gumbek » 30. Jan 2012 ob 09:21

slow_slow napisal/-a:pa tudi takšni se slej kot prej najdejo in dobijo en lep pravni pozdrav.

slow pozdravljen,

ves cesa ne razumem.ta stvar se je prva pojavila z juga balkana, torej oni ne morejo strimat t2 tv ali siol tv ker tega na balkanu ni.torej ocitno so nekaj ugotovili. po moje se samo s tem ukvarjajo.

tudi njihovi ponudniki kot je nettvplus nonstop spreminja zascito ker vsako tolko nekdo ugotovi kako zaobiti vse skupaj in potem iz srbije delijo naprej na forumih.

glede vmesnega clena pa...kot sem jaz razumel oni najdejo listo ipjev iz slovenije ki pripadajo t2( serverji) in potem se na njih priklopijo. to naj bi blo to.

mene to ne gane ker od t2 imam vse kar rabim,vazno mi je da otroci lahko uzivajo v risankah, zena da uziva v nadaljevankah na foxih, jaz si pa šport kar na netu poiscem in to je to.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 30. Jan 2012 ob 09:32

:) nettvplus je znan ja,
ampak direkt iz omrežja ne gre vzeti ipTVja ;)
dostop do T-2 serverjev pa ni možen izven T-2 VPN omrežja, vse se vidi ;)

gumbek

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gumbek » 30. Jan 2012 ob 09:35

aha razumem sedaj

slow kaj pa ce je kdo od "vaših" ki dela pri Vas in ima dostop do serverjev? nikoli se ne ve...

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 30. Jan 2012 ob 09:36

:) enostavno preveč bi se takšna zadeva videla :)
saj veš kako je,
zakaj bi ti nekaj imel če jaz ne morem

Odgovori