Zacasni izklop storitev

Splošni pogovori o T-2
skaos
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 21. Jul 2008 ob 14:55
T-2: Že imam
Paket: 4/512

Zacasni izklop storitev

Odgovor Napisal/-a skaos » 5. Jan 2012 ob 23:01

Lep pozdrav! T2 internet imam ze skoraj 6,5 let. In ker je prislo do financne tezave so mi zaradi zadnje neplacane poloznice zacasno izklopili internet,naj se razume dolgujem za 1 mesec nazaj in redna poloznica ta mesec.sedaj me zanima kako je mozno da za 25 eu izkljucijo storitve,vem da bote rekli da je treba placevati ampak za prvic in 1mesec.skoda besed.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Zacasni izklop storitev

Odgovor Napisal/-a Mark » 6. Jan 2012 ob 08:09

Za ta mesec še ni položnice, naročnina se plačuje za nazaj. Pa tudi računa za december 2011 še nisi prejel. Verjetno nisi poravnal računa za oktober 2011, za kar so bile storitve upravičeno izklučene zaradi neplačila. Najprej se pošlje opomin, nato še sms. Če nisi podal nobene reklamacije oz. prošnje za odlog plačila se smatra, da si račun dolžan poravnati. Takšna pravila veljajo za vse. Sicer pa 24. člen splošnih pogojev T-2.

boyan
Znanec
Prispevkov: 60
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 18:25
T-2: Že imam
Paket: T-4 Tera

Re: Zacasni izklop storitev

Odgovor Napisal/-a boyan » 6. Jan 2012 ob 09:34

Zanima me,če dobiš najprej opomin naslednji mesec in nato sele opomin pred izključitvijo drugi mesec?

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3980
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Zacasni izklop storitev

Odgovor Napisal/-a KoMar » 6. Jan 2012 ob 11:32

Ponavadi dobiš SMS.

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Zacasni izklop storitev

Odgovor Napisal/-a obi » 9. Jan 2012 ob 18:05

vse neplačnike se pred izklopom najprej obvesti z SMS-om o nameri izklopa.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Zacasni izklop storitev

Odgovor Napisal/-a astras » 10. Jan 2012 ob 08:02

tezko je kontrolirat kdo je prvic neplacnik in kdo ne... placaj, poslji potrdilo in storitve bodo vklopljene ;)
lp
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
KamiličniČaj
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 21. Dec 2011 ob 03:14
T-2: Že imam

Re: Zacasni izklop storitev

Odgovor Napisal/-a KamiličniČaj » 29. Jan 2012 ob 16:11

Navadnih opominov več ni, pošilja se samo opomin pred izključitvijo in to takoj ob zapadlosti enega računa. Se pravi, ko imaš odprta vsaj dva računa, novejšega in enega zapadlega, prejmeš opomin, tik pred izklopom pa še sms.
Izklopljen si lahko tudi samo zaradi enega zapadlega računa, tako da je potrebno plačevat redno. Na servisnih straneh točno vidiš vse svoje račune, katere si že plačal in katerih ne ;)

skaos
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 21. Jul 2008 ob 14:55
T-2: Že imam
Paket: 4/512

Re: Zacasni izklop storitev

Odgovor Napisal/-a skaos » 12. Feb 2012 ob 20:43

Kaksen sms se nikoli dobu.heh je pa smesno za 1dan izkljucitve ponovni priklop zaracunajo 17eu.kolega so na amisu izklopli sele po petih mescih in ni blo treba ponovnega priklopa placat.ampak tole je pa mal cudn use.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Zacasni izklop storitev

Odgovor Napisal/-a Mark » 12. Feb 2012 ob 20:57

Sms opomnik pride, preveri, če si podal pravilno kontaktno številko oz. če je še ažurna.

voyager2
Legenda
Prispevkov: 1002
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Zacasni izklop storitev

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 12. Feb 2012 ob 21:03

Ponovni vklop neplačnika enkratno 20 €
Ne vem kje si dobil 17 EUR, računajo pa pač ponovni vklop, ne štejejo dni, mogoče pa ni slaba ideja :D Tu imajo pač oni stroške s tabo, pa še dodatno delo. Kakorkoli ne čakat 5 mesecev, ne se neumnega delat, če kdaj ne gre iz takšnega ali drugačnega razloga, obvesti T-2 pa boš lahko mirno spal. Tako kot tebi ni smešno, če plače ne dobiš, verjetno tudi njim ni. Se da pa marsikaj zmenit.

xtasy
Model
Prispevkov: 273
Pridružen: 13. Jun 2010 ob 16:55
T-2: Še nimam

Re: Zacasni izklop storitev

Odgovor Napisal/-a xtasy » 13. Feb 2012 ob 00:01

+ ne pozabit, da med ZAČASNEM izklopom naročnina še vedno teče in naslednji mesec spet dobiš položnico za naročnino na storitve, četudi storitev ne moreš uporabljat.

krompiruša
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 17. Jan 2011 ob 18:37
T-2: Že imam
Paket: brezčasni vdsl

Re: Zacasni izklop storitev

Odgovor Napisal/-a krompiruša » 13. Feb 2012 ob 17:00

No da še jaz povem svojo iskušnjo .Mislim kar je pa preveč je pa preveč, se vidi da bi samdnar radi .So me prpelal do tega, da se danes izpolnil naročilnico od Amisa in grem drugam dost mam tega .Imava z žensko in TV in internet in 2x mobitel , pa pač ko greva na dopust nau dva mesca ni .In ko sva pršla pošta opomin pred isključitvijo, kličeva naslednji dan gor, ker je tisti dan bila že pozna ura ,dobim možakara na telefon in mu povem kašna je situacija in da , greva jutri plačat in da prosim če je možno da se ne isklopi (je res da je bilo že preko tistega roka nekaj dni ,zato sem tudi klical). Možakar je rekel da ni problema ,da se nimam kaj bati .Naslednji dan dopoldne plačam, pridem iz službe in vidim ni interneta, ni TV-ja ni telefona. MISLIM HVALA LEPA! NAKONCU TI PA ŠE NAPIŠEJO 20 EUR ZA PONOVNI PRIKLOP! Nekam nj si jih u....! So zadnji od naju! LP pa ne it na T-2

Moderatorji pa upam da ne zbrišete, ker to je iskušnja, ki mislim da je prav da še kdo prebere. Hvala

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Zacasni izklop storitev

Odgovor Napisal/-a Mark » 13. Feb 2012 ob 17:11

Glede odloga plačila je najbolje poslati pisni dopis in počakati na ustrezno odobritev/odgovor. Glede zaračunane postavke za ponovni priklop pa je vse uradno in skladno s splošnimi pogoji. Nekje do 2 položnici sta lahko odprti. Če je kdo večkrat odsoten, predlagam, da se odpre trajnik na banki in ne bo nobenih težav in bodo vsi zadovoljni. Za daljšo odsotnost pa je možno dati priključek tudi v mirovanje, da ima uporabnih nižje stroške. Se pravi obstaja dosti rešitev in ni res, da se T-2 ne trudi za uporabnike :namrec:

Naročnik se pač obvezuje, da bo račune poravnal v roku. Se zgodi, da se pozabi in ko prejmeš opomin (Ki se ne zaračuna, čeprav so s pripravo dokumentacije vseeno stroški za podjetje) in še drugo položnico in če ni registriranih nobenih plačil pač gre to za kršitev in pride do začasnega izklopa. V kolikor bi vsi to upoštevali, nebi bilo dodatnega dela in nastalih stroškov ne za T-2 ne za uporabnike.

Glede brisanja pa brezskrbi.
Zadnjič spremenil Mark, dne 13. Feb 2012 ob 17:14, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Zacasni izklop storitev

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 13. Feb 2012 ob 17:13

koliko je bilo cez rok ta "nekaj dni" ?

krompiruša
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 17. Jan 2011 ob 18:37
T-2: Že imam
Paket: brezčasni vdsl

Re: Zacasni izklop storitev

Odgovor Napisal/-a krompiruša » 13. Feb 2012 ob 17:33

Nevem koiko je blo čez, teh nekaj dni. Bili so še prazniki umes pa tko. Drugač se pa zavedam , da se zavezujem, da bom plačeval itd... sam prosim bodi potem tiho in mi ne govori nekaj, drug dan je pa drugače.Mogoče sem še vedno preveč stara šola, in vrjamem na besedo.Nebi bil prov nič jezen, če bi bilo izklopljeno,sam da mi nebi en dan prej tko prepričljivo rekel da ni problema, potem pa podomače drug dan prst nekam.V poslu takega tudi hitro odpikam, ker včasih nekomu beseda pomeni več kot pa papir ipd...

Sploh pa nočem tukaj zagovarjati svoj prav, sem samo povedal izkušnjo. Slabe rad delim :)

Lp

Odgovori