Optika v Idriji

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
OBELIKS
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 5. Dec 2007 ob 13:42
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a OBELIKS » 8. Mar 2012 ob 14:42

Če bi jim dal vsaj iste plače kot v Ljubljani, bi vsi ostali. Tisti ki šibajo v tujino, se pa znajo hitro vrniti. Sploh če grejo kar tako malo na blef.
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a RobertM » 8. Mar 2012 ob 16:14

banditbanger napisal/-a:No, mimo je dve leti in pol.... kolikor vem nič novega v Idriji..., bi recimo FTTH kar nekaj premaknila. Potem pa bodo še jamrali da mladi zapuščajo kraj... Ja kaj jim pa ostane?
Lapajnetova je bila prekopana po celi dolžini pa niso bili sposobni dat noter par praznih cevi, ki bi jih lahko potem prodali bilo kateremu operaterju :?
Prešernova - isto :?
Del Arkove - isto :?
Pa še se najde :cry:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
OBELIKS
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 5. Dec 2007 ob 13:42
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a OBELIKS » 8. Mar 2012 ob 23:17

Sicer se pa ne sekiram več, sem se preselil v Ljubljano in sem na T-2 optiki 20/20. Fajn stvar. Prej sem bil pa mobilnemu internetu, prav tako od T-2. No saj še imam, za takrat ko pridem v Idrijo. Brez neta nam živeti ni!
Slika

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 9. Mar 2012 ob 09:24

Kot kaže res ni nič novega...Kar pa se selitev v Ljubljano ali kam drugam tiče, je pa to odločitev vsakega posameznika. Jaz sem v Ljubljani živel 10 let in bi mi težko kdo ponudil takšno plačo, da bi šel nazaj. Meni osebno je v Idriji veliko bolj všeč. Plače so dejansko v povprečju nižje kot v Lj (spet odvisno kaj kdo dela in za koga), so pa tudi stroški nekaj nižji (cene stanovanj itd.). Pa če sem čisto odkrit meni 10/4 na T2 v bistvu kar zadošča, sploh zdaj ko že nekaj časa dela tako, kot se šika (hvala Robert). Bolj me jezi občutek, da Idrija kot mesto ne napreduje niti približno s takim tempom in v tako smer, kot bi lahko, če bi par posameznikov (in podjetij, ki pa jih ti posamezniki vodijo) znalo preseči svoje komplekse in dejansko preiti iz hvaljenja, kako delajo oh-in-sploh veliko za naš kraj, ukvarjajo pa se z nagajanjem drug drugemu in kazanjem svoje "pomembnosti" s takimi oslarijami, na dejanja.

Svet se razvija vse hitreje in če mu ne bomo sledili, bomo ostali zadaj - to pa vsekakor ne pelje proti višjim plačam in boljšemu standardu. Če hočemo v Idriji držati korak, bo treba vlagati v infrastrukturo in narediti mesto čim bolj prijazno za ljudi. Saj s turizmom ni nič narobe, samo ne predstavljam si, da bi bil turizem lahko primarni vir dohodkov naših ljudi. Če pa bo mesto prijazno predvsem do tistih, ki tam živimo, potem pa tudi gospodarstvo lahko računa na dotok ustreznih kadrov, brez katerih bo na daljši rok težko uspešno. Mogoče bo bolje, ko se zamenjata generacija ali dve, če ne bo že prepozno....

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a RobertM » 4. Okt 2012 ob 21:45

Na fesjbukovi strani se je menda pojavilo vprašanje enega od uporabnikov tega foruma, ki vsebuje tudi moje izjave in ker nisem "fejtbukov" dajam izjavo tukaj:
Na optiko v Idriji (preko vseh ponudnikov) do nadaljnjega pozabite !
Izjeme so poslovne stranke, ki so pripravljene zraven T-2 cene plačati še vsaj 600E najema par metrov TS optike (mesečno!) :namrec:
Res je položene kar nekaj optike ampak je popolnima neprimerna za navadne smrtnike. Nekaj je za poslovne uporabnike predvsem državnih služb in bank (direkt v njihovo bajto!) ostalo je vlečeno do rostfraj omaric za KTV :namrec:
Do nadaljnjega ne mene ne T-2 fejstbukove strani ne sprašujte o optiki ampak vprašanja naslavljajte na občinske urade !
Vsi veste, da je bila glavna ulica mimo centrale pred kratkim prekopana na obe strani ampak so v njej samo cevi za meteorno vodo in vodovod - komu je škoda dati par 100E za par praznih cevi in par 10m višje polagati granit in marmor :nevem:

Črta - pika - konec :namrec:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 1. Avg 2013 ob 13:04

V naši ulici (1. maja) bodo popravljali kanalizacijo in nekaj se govori da bodo dali noter tudi optični kabel - a kdo ve kaj o tem?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Avg 2013 ob 16:47

če bo, bo od Telekoma optika ali OŠO

Telekom bo pa tudi pustil prazne cevi če ne bo dobil zadosti naročil (beri vezav za 24 mesecev na Siol paket)

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a RobertM » 1. Avg 2013 ob 17:47

banditbanger napisal/-a:V naši ulici (1. maja) bodo popravljali kanalizacijo in nekaj se govori da bodo dali noter tudi optični kabel - a kdo ve kaj o tem?
Dobil boš prazno cevko do roba parcele tako kot povsod v Idrijski občini, kjer se ureja kanalizacija ;-)
Občina je izvohala, da EU da nekaj denarja za to in so pridno izkoristili :car:
Kolikor sem seznanjen upravljalec (uporabnik) teh "cevk" še ni natančno določen. "Cevke" so že položene v Sp. Idriji "na Pustoti", sedaj kopljejo po "Rižah", "Amerika" jih ima že od prej,...

Vsekakor pa ti želim čimprej polno "cevko" by bilokdo :mrgreen:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 766
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a Tosho » 26. Maj 2016 ob 15:16

Evo, kabel je "pred vrati". :plosk:
Roberto, kdaj prideš priklopit? :D
Priponke
20160526_140222.jpg
Slika

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 15. Jun 2016 ob 09:23

Tudi mene zanima, kako je s to rečjo po novem - ali bo tudi T-2 lahko ponudil optični priklop na Telekomovi infrastrukturi in kdaj?

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 766
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a Tosho » 15. Jun 2016 ob 09:59

Bo možno preko ts tudi na t-2. Nekaj ulic je že možnih, nekaj jih pa še bo, ker so kable dali not šele pred cca tremi tedni.
Tukaj si lahko pogledaš pokritost ulic.
Slika

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 15. Jun 2016 ob 11:26

Odlično, res so kable vlekli cca 3 tedne nazaj, upam da bo čim prej. Pri nas (ul. 1. maja)je res slaba linija na bakru, ne morem HD programov gledat, ne bi pa rad šel na TS ker je slabša slika... Pa malo hitrejši internet tudi ne bo odveč.

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 766
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a Tosho » 15. Jun 2016 ob 11:29

A so jih vlekli tudi v tvoji ulici?
Slika

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 15. Jun 2016 ob 15:35

Ja, cca 3 tedne nazaj, GVO... zdaj pa samo čakam da se priklopim, ampak res bi rad ostal na T-2, tako da upam da bo šlo.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a kitl » 15. Jun 2016 ob 15:56

Zakaj pa ne bi šlo?
Slika


Lp, Kitl

Odgovori