TTX?

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 14. Nov 2006 ob 09:32

Ta problem je znan in je že prežvečen... malo pobrskaj po forumu.

Še enkrat... problem je v tem, da T-2 lovi SLO1 in SLO2 preko oddajnika s pomočjo navadne antene, kot smo jo imeli včasih na strehi hiše. Torej še nima direktnega linka (optike) do RTV-ja, da bi se od njih dobil digitalni signal.

Drugače pa delajo na tem, da bo ta link čimprej vzpostavljen...

Btw, na Siolu ni nič bolje (vsaj dva meseca nazaj ni bilo, ko sem nazadnje preverjal pri kolegu).
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

brle
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 20. Jul 2006 ob 08:44
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a brle » 14. Nov 2006 ob 09:37

Vem da to že nekje piše, ampak so me zanimal "fresh" podatki, če je na tem področju kaj novega.
Se pravi se dela na tem - pa veš približno kdaj naj bi to bilo..?

Hvala vseeno za odgovor.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 14. Nov 2006 ob 09:44

Nimam pojma... pa tudi nima smisla ugibati... bo ko bo.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

mr_tweak
Znanec
Prispevkov: 94
Pridružen: 24. Jul 2006 ob 08:41
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a mr_tweak » 14. Nov 2006 ob 13:43

Link bo lahko vzpostavljen šele ko bo Telekom položil nove optične kable po Resljevi do RTV-ja, vse skupaj z obnovo ceste naj bi bilo končano najkasneje do konca decembra.

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 14. Nov 2006 ob 15:23

nimda pocakte se mal, theres a new boss in town and his name is zoran :D
SpaceInvader!
Slika

peklanc
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 14:48
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a peklanc » 26. Nov 2006 ob 19:47

prosim če mi kdo pove kako naj naštimam da mi dela ttx.vse to kar ste napisali sem že probal pa mi ne dela dela da zadaj ni črne (zatemnjene)slike in črke se zmešajo vseh strani ne odpira itd.imam pa tudi star 5 let philipsov tv in imam scart priključek.hvala za pomoč

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 26. Nov 2006 ob 20:24

hehe, peklanc očitno nisi prebral dovolj natančno. Če ti med gledanjem ttx-a namesto črnega ozadja kaže sliko, to rešiš tako da namesto s scart kablom aminota na tv priklopiš prek koaksialnega kabla. To je bilo že kar nekajkrat povedano. Kvaliteta slike "naj" bi se s tem malce poslabšala, a je to najcenejši način za odpravitev te težave. Lahko pa tudi kupiš nov tv.
Glede samega teleteksta pa ne moreš narediti veliko. Težave so predvsem (če ne samo) na RTV SLO, ki pa je najbolj priljubljen ttx pri nas. Drugi programi teh težav praviloma nimajo.
SlikaSlika

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a ally12 » 27. Nov 2006 ob 10:20

Mogoče je rešitev teletekst rtvslo na spletni strani (sej maš T-2 net)...

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod ... 1048035890
Slika

mandatar
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 4. Dec 2006 ob 16:52
T-2: Že imam
Kraj: kranj

Odgovor Napisal/-a mandatar » 10. Dec 2006 ob 13:03

zdravo

imam enako težavo kot 'doban'
prikopljen na optiko in iz amino-ta gre scart na player v stb
potem pa iz stb scart v tv

tv lahko gledam le v 'av' modu pri katerem je teletekst brez črnega ozadja
pa še zelo počasi ali pa sploh ne dela
ali obstaja rešitev, da bi lahko normalno gledal txt??? :cry:

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 10. Dec 2006 ob 13:35

Vprašanje ttx-a bodo na t-2 reševali,ko bomo šli vsi nazaj na kabelske... :evil:

rešitev za "črno podlago"pri txt-u je priklop aminota prek antenskega vhoda,scart kabel ti zamenjajo za rf kabel,namesto,da bi bila zadeva že priložena aminotu :evil:
kakšen je pa "vijugasto zmazano prekrit" prikaz tega ttx-a je pa drugo vprašanje (da ga na nekaterih programih sploh ni,razen začetne strani - na kabelski pa je - je čisto druga zgodba)
to,da pa ostane ttx ene tv postaje še kar gor,čaprav prestaviš na drugo,je pa spet zgodba zase...pa bo spet telekom kriv.....ah,pa monter je optičen kabel mal zamazal,se ne vid skoznga :D :evil: :!: :evil:

pol pa kup tv za pol miljona,če še enga usranga ttx-ta ne morš dobit.... :evil:

Odgovora na tole kritiko pa itak ne bo....Zgledada so že mal s siolom v žlahti...
dokler hvališ,je o.k.,ko pa začneš kritizirat.....pa obisk banovcev... :D
Heca ni več !

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 10. Dec 2006 ob 16:33

To ne vem, če povsem drži.
Jaz imam čisto klasičen priključek in je ttx lepo na črni podlagi.
je pa polno praznih črk in vprašajev, zato ni uporabno za branje.
potem recimo gledaš poptv, pa je ttx od rtvslo1?

Ampak tudi sicer sem redko uporabljal ttx, zato me ta malenkost ne moti.
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 10. Dec 2006 ob 16:36

Odvisno je od televizorja - nekateri starejši tipi imajo na AVju narejeno tako, da ne krmilijo barve ozadja in ostaja prozorna. Meni je na SONY Crtju čisto v redu. Seveda pa jaz ne gledam teletexta, to gledajo tisti, ki jim te reči NE delajo. Pa naj še kdo reče, da je kej pravice v Vesolju! :roll:

SLOWHAND - zahtevaj RF kabel za Aminota. Klicati na 0590-00-002, povej da imaš specifičen problem zaradi televizorja, ki prikazuje prozorno ozadje pri branju teletexta. Zdajle so mi potrdili, da dobijo imetniki takih televizorjev, ki ne delajo prav, RF kabel za te namene. Je pa res, da TTX na RTV SLO na nekaterih TV-jih ne bo delal dobro (slab signal).
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 10. Dec 2006 ob 23:00

scart so mi že zdavnaj zamenjal za rf kabel
pizdim zato,ker je txt v k....,pa tud stalnih kock (še posebej zvečer) sem že mal naveličan

se mi zdi,da bom (vsaj kar se tv-ja tiče) šel nazaj na kabel....
še posebej,če bo po nakupu novega tv-ja stanje takšno kot je...

Nimda,na večini tv-jev txt deluje slabo (vsaj kar sem jih osebno videl - pa naj si bodo novi ali stari) - in to na optiki....
Zadnjič spremenil Slowhand, dne 10. Dec 2006 ob 23:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Heca ni več !

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a ally12 » 10. Dec 2006 ob 23:21

Sem že klicu na help in to takoj, ko sem ugotovil napake na ttxu. Najbolj moti ravn ttx tv slo, ker je največ uporabljen. In če ne dela večini (po postih tuki se zdi tko), pričakujem, da bojo težave čimprej odpravljene. Tud js dost uporablam ttx, tko da me to kr moti, zaenkrat rešujem s ttxom prek spletnega portala. To pa ne pomaga v primeru ttx poptv (ki ga sploh ni), res pa je, da je na kanalu a isti ttx, ampak se strinjate, da to ni rešitev. Poleg tega še nekteri drugi programi, ko majo drgač ttx že od "leta pol", ttxa prek T-2 ni, npr. ORF (oba), ARD, RAI2.

Tko da T-2 odgovorneži treba bo čimprej začet probleme pretvarjat v rešitve. Drgač bojo naročniki T-2 tv zamenjal za kabel. :shock:
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Dec 2006 ob 05:33

TTX Slo bo zanič toliko časa, dokler se bo ta postaja lovila po zračni anteni. Ko bodo do tam kabli, bo tudi ttx gledljiv. Kdor ne more brez tega pripomočka 19. stoletja, bo moral h kablašem.

Če so kocke, zatikanje, zmrzovanje slike, pa je to stvar linije in je treba kontaktirat tehnično podporo 0590-00-002 in prijaviti napako ali se to prijavi meni pa jaz prijavim napako.
Optika 100/10

Odgovori