Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
lukap1
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 10. Mar 2008 ob 16:14
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ivančna Gorica

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a lukap1 » 13. Jun 2012 ob 13:02

takole, danes smo že priklopljeni na T4, je pa hitrost brez tv-ja 14.8 Mbitps, s tv-jem pa 8.7 Mbitps. upload v obeh primerih malenkost čez 1Mbitps. sem super zadovoljen :) upam, da pa ne bo kakšnih težav in zmanjšanj hitrosti.
Slika

Rhae
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 12:38
T-2: Že imam

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a Rhae » 19. Jun 2012 ob 19:27

mogoče je dobro opozoriti, da možna hitrost ki jo zmerijo v poslovalnici ali pri naročninah ne izraža nujno dejanskega stanja od vklopu , meni so 3x zatrdili da gre 21/1, dobil sem pa sprva 9/1 , nato (po klicih) pa 15/1, zavedam se da je zaradi tehničnih razmer včasih nemogoče dostaviti naročeno, ampak tle sem se odločil za vezavo ravno zaradi zagotovila poslovalnice (v Mariboru) da v mojem primeru gre

in tole se je zgodilo že dvakrat, prvič ko sem šel na 8/1 internet in mi je potem zadevo porihtal tle uporabnik t2 Delavec in sedaj to , kaj pa tisti povprečni uporabniki, ki sploh ne merijo svoje hitrosti ?
toliko bolj hvalabogu za ta forum in t2jevce , ki tle sodelujejo,

tko da pazte na to

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9130
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 19. Jun 2012 ob 19:43

moram te popravit, paket t4 20 je do 20/2
tvoja max sihronizacija je 21/1 na nastavitvah ki niso priporočljive za televizijo ker bi bil modem odprt do konca
tako bi imel internet max 20/1 ko bi bila tv ugasjena

zdaj pa imas omejeno na max 16/1 da ti tv ne dela preveč motenj.

Rhae
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 12:38
T-2: Že imam

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a Rhae » 19. Jun 2012 ob 20:44

tvoja max sihronizacija je 21/1 na nastavitvah ki niso priporočljive za televizijo ker bi bil modem odprt do konca
drobni tisk, ki ga preden sem tebe gnjavil nisem vedel...moja zadnja informacija iz t2 tehnične podpore je , da je bila napaka posredovana naprej tehnikom in naj pustim gsm tel da se mi bodo javil...
ne na naročninah in ne v poslovalnici od podpisu pogodbe mi zgornje informacije ni bilo dane,ravno nasprotno, šlo je za zagotovilo , torej sem pričakoval 20/1 brez težav in verjetno ob tem dejstvu ne bi šel na vezavo

sedaj nisem razočaran ker pač nimam oglaševane hitrosti, sem pa razočaran da se na tak način zavaja, če pa je razlog neznanje, pa se ne morem odločiti kaj je dejansko slabše; seveda govorim le o naročniški službi in tisti ženski, ki je veselo razlagala kako imam dobro linijo ker sem blizu... vsekakor hvala da si pogledal kako pa kaj in sedaj vem za kaj gre,

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a RobertM » 19. Jun 2012 ob 23:44

Rhae pravi : sedaj nisem razočaran ker pač nimam oglaševane hitrosti :cry:

Naj še kaj rečem ali bo dovolj link: http://www.t-2.net/ponudba/paketi/t4
Dostop do interneta hitrosti do 20/2 Mbit/s

In to piše povsod in povsod enako (od jumbo plakata do letaka)
in verjemi, da sedaj tudi brez vezave prideš mnogo ceneje skozi in imaš kljub vžgani TV večjo hitrost :namrec:


BDW: Pred leti sem par napak ,ko stranki ni bilo nikoli dovolj zaključil: " Stranka se mora za uresničitev želja preseliti bližje centrali ".
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
magecu
Faca
Prispevkov: 130
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 21:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant (VDSL)
Kraj: Ljubljana Tržaška

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a magecu » 20. Jun 2012 ob 01:06

Robert s tem ne bi bilo nič narobe, če bi prodajalci za šalterjem bili primerno poučeni.
Naj povejo po pravici, naj ne obljubljajo stvari, ki jih ne morejo in raje naj rečejo, da ne morejo obljubiti in da bi bilo potrebno predhodno preveriti ali povprašati kakšnega tehnika.

Tudi meni se je že zgodilo, da sem dobil neprimerne informacije od prodajalcem za šalterjem in se je težava ugotovila šele ob nakupu in priklopu storitve.

Jst že lahko razumem da ima T-2 težave in da je problem dobit primerno sposobne ljudi za postavit za šalter. Tudi razumem da je potreba po tem da se priklopi čim več uporabnikov.
So pa žal taki dogodki le škodljivi za ime podjetja, in nič po krivdi serviserjev, monterjev in tehnikov.
Na žalost ponavadi nasrkajo največ oni ker so tisti, ki so prisotni ko se napaka ugotovi.

Rhae
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 12:38
T-2: Že imam

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a Rhae » 20. Jun 2012 ob 12:47

pa točno to želim povedati,

Robert predpostavka hitrosti paketa mi je bila popolnoma jasna kot tista, ki se zagotavlja (1mbit), dejstvo pa je da so mi tako na naročninah kot v poslovalnici zagotovili na podlagi zmožnosti 21/1 (za kar imam tudi pričo) takšno hitrost; ravno na podlagi te teme sem vztrajal da se mi pove, kakšno hitrost lahko pričakujem

Dobil sem pa 9/1... in potem ko sem ves popoldan težil na podpori 16/1; poskušaj za trenutek pozabiti da si t2jevec (in jaz pač eden izmed tistih strank ki vam težijo) , si navaden potrošnik ki se naroči na recimo simobilovo ali tušmobilovo storitev, kjer ti je zagotovljeno /rečeno nekaj, dobiš pa manj, A ne bi bil sam razočaran ?
Če pa je to politika za pridobivanje novih strank....si škodi podjetje dolgoročno zgolj samo

bilo kakor bilo, zdaj je kaj je, želel sem le opozoriti bodoče naročnike na tole, in da praksa ne zrcali tistega kaj se obljublja za šalterjem

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 20. Jun 2012 ob 13:10

Mislim, da je treba tukaj se tudi na razum posameznika obrnit,
kateri od vaju je splošne pogoje t4 20M paketa prebral preden je podpisal ponudbo.
lp

Rhae
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 12:38
T-2: Že imam

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a Rhae » 20. Jun 2012 ob 17:56

razum tega posameznika upa na vdsl 2b ;-)

Uporabniški avatar
magecu
Faca
Prispevkov: 130
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 21:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant (VDSL)
Kraj: Ljubljana Tržaška

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a magecu » 20. Jun 2012 ob 23:14

slow_slow napisal/-a:Mislim, da je treba tukaj se tudi na razum posameznika obrnit,
kateri od vaju je splošne pogoje t4 20M paketa prebral preden je podpisal ponudbo.
lp
V mojem primeru so bila vprašanja tehničen narave glede ISND vmesnika za IP-Telefonijo.

Vprašanje je bilo zelo preprosto "ali bo ISDN vmesnik z dvema MSN številkama deloval enako kakor ISDN paket od Telekoma z dvema MSN številkama", smo se pa tudi pogovarjali o drugih variantah kako vzpostaviti enakovredno stanje trenutnemu.
Zagotovljeno je bilo enako delovanje med obema ISDN priključkoma (T2 in T1), kar se je kasneje izkazalo za neresnično.
Da bi dosegel enako funkcionalnost bi pri T-2ju rabil najman 3 MSN številke.

Razumem, da je bila v mojem primeru situacija priklopljenih naprav nenavadna, toda to še vedno ne spremeni dejstva o nepravilnih informacijah, ki sem jih dobil pri nakupu paketa. In da smo zagonili eno jutro da smo približno uredili stanje na nekaj kar je zelo podobno originalnemu (ampak še vedno ne idealno).

Kupec ne bi moral biti dolžen prebrati raznih klavzul v pogodbi ali navodil za naprave zato, da preveri ali mu je prodajalec dajal napačne informacije.
Jaz od prodajalca pričakujem pravilne informacije in da me ne bo zavajal, bodisi nalašč ali zaradi svojega neznanja.

Ponavljam da mi je jasno da pri težavah, ki jih ima t-2, je zaposliti prodajalce, ki bi bili primerno izučeni za to delovno mesto.
Gotovo pa to pelje do negativnih izkušenj za kupce in do nepotrebnega slabšanja imena T-2. :(
Vseeno pa je pot do globin Telekomovega slovesa še dolga pot. :D


P.S.:
Zakaj bi moral brat splošne pogoje, ko vprašam prodajalca pričakujem verodostojne informacije.
V nasprotnem primeru sploh ne potrebujem prodajalca, bi bilo dovolj da so objavljeni vse informacije glede opreme, ponudbe in jasno vse pogodbe in pogoje.
In vse kar rabi potem je ene par tajnic, ki preverijo in zagotovijo da so vsi dokumenti pravilno izpolnjeni in podpisani.
Če se ima pa prodajalce, je pa njihov cilj stranki olajšati nakup in ne njihovo zavajanje.

P.P.S.:
Namesto da tukaj iščeš kako je se kupec zafrknil, ker ni pogledal splošnih pogojev, kljub zagotovilom prodajalca, bi bilo bolj pametno ugotovit zakaj je prišlo do nesporazuma.
Če se izkaže, da prodajalec daje napačne podatke zato, da si zviša količino podpisanih pogodb, so nadaljnje akcije jasne (opozorilo in priporočila kako delati s strankami)
Če se izkaže, da je primer stranke, ki ni poslušala pri nakupu, pač odpišeš na butasto stranko, mogoče se poskuša ugotovit kaj naredit, da bo naslednja taka stranka prav razumela (pri nekaterih je pač nemogoče).

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a zizitop » 21. Jun 2012 ob 12:01

Rhae napisal/-a:pa točno to želim povedati,

Robert predpostavka hitrosti paketa mi je bila popolnoma jasna kot tista, ki se zagotavlja (1mbit), dejstvo pa je da so mi tako na naročninah kot v poslovalnici zagotovili na podlagi zmožnosti 21/1 (za kar imam tudi pričo) takšno hitrost; ravno na podlagi te teme sem vztrajal da se mi pove, kakšno hitrost lahko pričakujem

Dobil sem pa 9/1... in potem ko sem ves popoldan težil na podpori 16/1; poskušaj za trenutek pozabiti da si t2jevec (in jaz pač eden izmed tistih strank ki vam težijo) , si navaden potrošnik ki se naroči na recimo simobilovo ali tušmobilovo storitev, kjer ti je zagotovljeno /rečeno nekaj, dobiš pa manj, A ne bi bil sam razočaran ?
Če pa je to politika za pridobivanje novih strank....si škodi podjetje dolgoročno zgolj samo

bilo kakor bilo, zdaj je kaj je, želel sem le opozoriti bodoče naročnike na tole, in da praksa ne zrcali tistega kaj se obljublja za šalterjem

Pozdravljen!


Si razmislil, da bi kvalitetno uredil interno inštalacijo?
Prepričan sem, da bi v tem primeru dobil še precej dodatne hitrosti, še vsakič je bilo tako, komurkoli smo uredili kabel.

Da nahitro opišem: Od Telekom omarice do modema mora it UTP (Še bolje SFTP) kabel v enem kosu, nikjer razdvojen, nikjer spojen, linijo vežeš na modro (modra in modro/bela žička) parico. Spojen mora biti edino v omarici, spoj pa mora biti kvaliteten(Na novo sneta izolacija s Telekom kabla in tvojega UTP (ali SFTP), ter lepo opletena, jaz najraje oplet še pospajkam, čez pa se da izolacijo). Razviti del modre parice, ki gleda iz izolacije, naj bo čim krajši.

Hitro se bo zgodil čudež. Veliko o interni inštalaciji pa so kolegi že povedali tukaj:


viewtopic.php?f=7&t=5860


LP

Rhae
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 12:38
T-2: Že imam

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a Rhae » 21. Jun 2012 ob 12:16

sem o tem tudi razmišljal in je dober nasvet, imam napovedanega tehnika, ki mi bo prišel zamenjati aminota, pa ga bom izkoristil da mal pogleda interno inštalacijo

tud link si bom prebral, hvala

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a zizitop » 21. Jun 2012 ob 12:53

Ni za kaj. Pa če že delaš, bi jaz dal kar SFTP(ni tako drag), sploh če gre v bližini kakih električnih napeljav, tam so lahko zelo močne motnje. Dobi se SFTP Cat 7, ampak mora biti mehkožilni, trdožilni ima prevelik premer, tako da ne moreš nataknit konektorja. Če razdalja ni velika, je komot mehkožilni. In potem imaš to za zmeraj.

Sicer je meter UTP okrog 30 centov, SFTP CAT 7 pa kakih 90 centov. Izboljšanje pa bo, to ti lahko garantiram. Koliko, pa lahko itak preveriš, preden greš v realizacijo. Vzameš modem in ga priklopiš na en kratek del UTP kabla na omarici. In preveriš maksimalno sinhronizacijo. Pokličeš na tehnično podporo in vprašaš, koliko je. Pa dvakrat jih vprašaj, če govorite o trenutni hitrosti ali o maksimalni sinhronizaciji. Najbolje da ti pove oboje.

Potem se odločiš, če se ti splača v investicijo. Morda si že napisal, ampak vseeno te vprašam, če imaš VDSL1 ali VDSL 2? Pa če ti je hitrost prioriteta, se po moje lahko zmeniš tudi za MPEG4, ki ti bo odžrl manj hitrosti kot trenutni MPEG2. S tem pridobiš še kake 3 MB/s kadar je prižgan Amino/Motorola.


LP

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a zizitop » 24. Jun 2012 ob 18:08

Pozdravljen. Si uspel kaj ugotovit?

Rhae
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 12:38
T-2: Že imam

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a Rhae » 28. Jun 2012 ob 13:18

Mislim, da bo vdsl 2, oddaljen od centrale sem cca. 900m

bom verjetno sledil navodilom in uredil interno inštalacijo, problema sta pa dva, da bom verjetno moral štemat (kabel gre v strop kjer je koleno) drug pa da imam staro PTT omarico in ne vem kje dobiti ključ
Sem tudi prišel do informacij kako šelebajzersko so pri nas vlekili kable do hiš , namesto po cesti so raje vlekli med naseljem (kjer so sedaj žive meje), tko da bi prišparal, in brez cevi, le kabel so zakopal 8m globoko

vem da siol uporablja mpeg 4, pa nisem vedel da lahko to spremeniš pri t2

Odgovori