Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Rhae
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 12:38
T-2: Že imam

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a Rhae » 5. Jul 2012 ob 18:25

Glej predzadnjega spodaj (oranžen)
Bi moral vzet trdožilnega :razz: je MrTwelve imel prav, tehnik ni bil pretirano navdušen s temle kablom ; (cca 10m) ampak interna inštalacije sedaj urejena, baje mi bodo javil če je vse OK (al pa bom pocukal Roberta :D )
Pohvale tehniku, bil je še isti dan tle, ko sem uspel potegniti kabel in to v tej vročini (mal sumim da me imajo na tehnični podpori že
poln kufer :razz: )

zadovoljen da imam sedaj pametno urejeno kablovje, hvala vsem za nasvete

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a zizitop » 5. Jul 2012 ob 20:10

Kabel je zelo dober, ne skrbi. Po teh kablih tečejo visokofrekvenčni tokovi in če je kabel mehkožilni so žičke med sabo prepletene, kar porine elektrone proti centru žile. S tem se zmanjša kožni efekt, ki je pri trdožilnem preklemano izrazit. In VDSL2 uporablja tudi visoke frekvence...

Upam, da sporočiš rezultate, mislim pa, da jih lahko takoj izveš, če pokličeš tehnično podporo in naj ti javijo, koliko je max sinhronizacija in s kakšno hitrostjo je trenutno povezan modem. Itak pa lahko tudi sam malo testiraš. Greš na speedtest.si in vsaj na približno izmeriš, s tem da prej ugasni TV vmesnik(e).

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9157
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 5. Jul 2012 ob 21:59

"Kabel je zelo dober, ne skrbi. Po teh kablih tečejo visokofrekvenčni tokovi in če je kabel mehkožilni so žičke med sabo prepletene, kar porine elektrone proti centru žile. S tem se zmanjša kožni efekt, ki je pri trdožilnem preklemano izrazit. In VDSL2 uporablja tudi visoke frekvence..."

in kdo si ti ? :hmm:

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a zizitop » 5. Jul 2012 ob 22:33

Zakaj si to vprašal oz. kaj te moti pri moji izjavi?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9157
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 5. Jul 2012 ob 22:56

nič, samo tako strokovo napisano, me zanima kdo si, delaš v tem področju ?

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a zizitop » 5. Jul 2012 ob 23:56

Uffffff, sem se ustrašil, da se bomo šli kdo ima prav in da naj bi po tvojem vse napak napisal. :oops: Ne, ne delam v telekomunikacijah, tudi nisem na noben načni pri kakšnih konkurentih, edino internet imam od SIOL-a. :D Razlog je preprost, pri nas ni možno dobiti T2 zaradi oddaljenosti od centrale. Bi bil pa vesel, če mi lahko pogledaš, če je morda po novem že možno, čeprav saj razdalja se ni skrajšala. :) Imel pa sem nekaj časa T2 mobilno telefonijo.
Vsekakor pa zelooo navijam za vas, zelo ste mi simpatično podjetje, osebno poznam tudi enega vaših redno zaposlenih inženirjev (upam da nisi ti ta inženir) :) . Sedaj bi se še malo pohvalil, spravil sem že vsaj 5 ljudi na T2, tudi medicinsko fakulteto, žal sebe ne morem... :rtmT2:


Če si bil na ljubljanski elektrofakulteti, si v 4 letniku pri Sinigoju precej poslušal o kožnem pojavu, to ima najraje. Edin če si veliko šprical.. :hmm:


Spomnim se računalniške simulacije, ko se je z večanjem frekvence tok odmikal na obod vodnika. Priznam pa, da ne vem, do katere frekvence gre VDSL in VDSL2. Vem samo, da naj bi bila višja. Glede spojev pa, čeprav imaš spojena dva popolnoma enaka mrežna kabla, se pravi sukana parica, se dogaja problem na spoju, pa čeprav je odvite malo žičke. Ta problem je odboj, ki se pojavi. Po mojem mnenju, za katerega pa ne dam roke v ogenj, je dobro spoj narediti tako, da se kabla tako, da tist spoj štrli vstran, ampak kot da bi zgledala ena žica. Ne znam bolje opisat... :) Mislim da je na ta način manj odboja na spoju. Je pa to malo težje izvedljivo in ne moreš gor dati spojke.

http://en.wikipedia.org/wiki/Skin_effec ... _frequency


LP

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1488
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a Skorc » 6. Jul 2012 ob 00:32

Mene pa moti :) Kožni pojav mi je znan, ravnotako prepletenost paric (povezava s frekvenco in odprava motenj). Ne kupim pa izjave, da je interna inštalacija (med telekomovo omarico in priključnim mestom v stanovanju) z mehkožilnim kablom kvalitetnejša od izvedbe s trdožilnim. Mnenja sem, da je ravno nasprotno. Vpoštevati je potrebno dejstvo, da se povezava (kontakt) izvaja z vijačenjem na priključni lestvici. In nenazadnje vse inštalacije med patch panelom in vtičnicami se izvajajo s trdožilnim kablom (enojni ali dvojni oklop; STP,FTP ozoroma SFTP), povezave do naprav (med vtičnico in napravo) pa z mehkožilnim. Bi rekel, da za to obstoja tehten razlog :)

Pa nikakor se ne mislim prerekati in se iti take ali drugačne teorije. Valda, da sta obe različici ob strokovni izvedbi OK za našo domačo rabo. Zgolj sem imel v mislih dobro prakso.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Rhae
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 12:38
T-2: Že imam

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a Rhae » 6. Jul 2012 ob 12:56

V končni fazi je debata koristna za uporabnike saj izvemo kaj novega, sem pa po strokovnih sporočilih tud jaz mislil da je zizitop vaš ali vsaj v branži :razz:
Upam, da sporočiš rezultate, mislim pa, da jih lahko takoj izveš, če pokličeš tehnično podporo in naj ti javijo, koliko je max sinhronizacija in s kakšno hitrostjo je trenutno povezan modem. Itak pa lahko tudi sam malo testiraš. Greš na speedtest.si in vsaj na približno izmeriš, s tem da prej ugasni TV vmesnik(e).
na moji strani nisem ugorovil sprememb, speedtest.t2 pravi ok 15 mbps, torrent pa gre z 1,6mbs

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 6. Jul 2012 ob 13:06

v torrentu ti piše v mB/s,
torej ti dela 12.8mbs

Uporabniški avatar
magecu
Faca
Prispevkov: 130
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 21:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant (VDSL)
Kraj: Ljubljana Tržaška

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a magecu » 6. Jul 2012 ob 13:26

Skorc napisal/-a:Mene pa moti :) Kožni pojav mi je znan, ravnotako prepletenost paric (povezava s frekvenco in odprava motenj). Ne kupim pa izjave, da je interna inštalacija (med telekomovo omarico in priključnim mestom v stanovanju) z mehkožilnim kablom kvalitetnejša od izvedbe s trdožilnim. Mnenja sem, da je ravno nasprotno. Vpoštevati je potrebno dejstvo, da se povezava (kontakt) izvaja z vijačenjem na priključni lestvici. In nenazadnje vse inštalacije med patch panelom in vtičnicami se izvajajo s trdožilnim kablom (enojni ali dvojni oklop; STP,FTP ozoroma SFTP), povezave do naprav (med vtičnico in napravo) pa z mehkožilnim. Bi rekel, da za to obstoja tehten razlog :)

Pa nikakor se ne mislim prerekati in se iti take ali drugačne teorije. Valda, da sta obe različici ob strokovni izvedbi OK za našo domačo rabo. Zgolj sem imel v mislih dobro prakso.
Če je kabla spajkal kot priporočeno to nebi smel bit problem.

Vprašanje je kako ima vtičnice doma narejene. Če je priklop narejen z vijaki je mehkožilni čisto sprejemljiv (sploh če so dovolj velike podložke da lepo prime), če pa ima novejše vtičnice kjer se žilo nasadi , potem je pa trdo žilni nedvomno bolj primeren (ker ga lepše primejo zarezni kontakti).

Kar se pa tiče frekvenčne karakteristike in skinn efekta to niti ni tako važno. Če je CAT6 kable mora zadostovati določeni frekvenčni karakteristiki in dB presluha, tako da je v tem pogledu potem vseeno a je trdožilni ali mehkožilni.

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a zizitop » 11. Jul 2012 ob 09:00

Seveda se inštalacije izvajajo s trdožilnim, je trdnejši, ko ga vlečeš skozi cevi, ga ne poškoduješ tako hitro, predvsem pa je praktičnejši za priklop na letvice ali tiste nasadne priključke. Za interno inštalacijo med modemom in omarico je seveda tudi primernejši, enostvno zato, ker je z njim manj dela, delo poteka hitreje. Na letvice ga je lažje priključiti, lažje ga je štukati z drugim kablom, enostavno se ga kar ovije z drugim, tudi v konektor ga je lažje nasaditi, manj je možnosti, da se konektor ponesreči.
Iz teh razlogov je tehnik pri @Rhae jamral nad kablom, imel je več dela.. :) V omarici pa močno upam, da je bil tehnik dovolj pameten in ti ni priključil ta kabel na letvico ali samo ovil na telekomov kabel, pač pa je kvalitetno ovil in na koncu tudi kvalitetno pospajkal.
@Rhae, če imaš možnost, poslikaj omarico in bomo pokomentirali, če je spoj res v redu.
Glede mehkožilnega in trdožilnega še to: Za doseganje enakih rezultatov mora imeti trdožilni debelejše žile, vendar te žile so že tako debele, da se jih žal več ne da utakniti v telefonski konektor. Mehkožilni CAT 7 pa ima zahvaljujoč opletenosti še dovolj tanke žile.

@Rhae, pokliči tehnično podporo, povej da si uredil interno inštalacijo in jih vprašaj, koliko je trenutna maksimalna sinhronizacija. Ko dobiš odgovor, še 2krat vprašaj, če je to res trenutna maksimalna sinhronizacija. Ker se glede tega podatka po telefonu pogosto zmotijo. Še bolje je, da vprašaš, kako se je maksimalna sinhronizacija časovno spreminjala, imajo namreč vse zabeleženo, zgodi pa se, da ne znajo pogledat.. :) Predvsem se pozanimaj, kakšna je bila maksimalna sinhronizacija en dan pred menjavo kabla in takoj naslednji dan po menjavi. Če ti rečejo tam okoli 15 ali 16 mb, ti kar mirno povej, da je to sinhronzacija modema in ne tvoja maksimalna sinhronizacija. Da pač sprašuješ po tistem drugem. Seveda pa vprašaj tudi, kolikšna sinhronizacija modema.

LP

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9157
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Jul 2012 ob 09:06

kaj če bi se tema nadaljevala tukaj: viewtopic.php?f=7&t=5860

Rhae
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 12:38
T-2: Že imam

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a Rhae » 11. Jul 2012 ob 10:23

pokliči tehnično podporo,
trenutno jih ne dobim, razumljivo ob vseh teh nevihtah in montažah...mogoče pa lahko MrTwelve ponovno preveri , ko bo imel čas

Sicer je res bolje , da nadaljujemo v drugi temi, samo toliko, omarca:

Slika

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a zizitop » 11. Jul 2012 ob 10:52

Je v redu narejeno, bolje pa bi bilo, če bi kabli bila štukana kot nadajevanje in ne takole, ko se skupaj "končata. A so v tej črni izolaciji kabli pospajkani?

Rhae
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 12:38
T-2: Že imam

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a Rhae » 15. Jul 2012 ob 19:52

A so v tej črni izolaciji kabli pospajkani?
Ne, mislim da jih je zamotal ter nato z vžigalnikom tole izolacijo prilepil

Odgovori