Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Vse o T-2 internetu
Odgovori

Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

da
620
81%
ne
144
19%
 
Skupaj glasov: 764

Boter
T-2jevec
Prispevkov: 146
Pridružen: 10. Okt 2006 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: T4 optika na optiki TS 100/10
Kraj: Celje

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a Boter » 26. Jul 2012 ob 23:47

Na pogodbi ti piše do 20/2. Še vedno plačuješ naročeno. Če je linija preslaba ali pa si preveč oddaljen od centrale, ti žal (očitno) ne deluje z 20. Vsekakor boljše 12, kot 8, pa še vedno je ceneje. Pa poglej imaš zraven vključeno še naročnino za Stacionarni telefon in pa mobilno tehnologijo. Tako da v vsakem pogledu imaš ceneje VEČ za manj denarja. Če kabel ne zdrži, pač ne zdrži 20.
Slika

Uporabniški avatar
Bad_CRC
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 23. Jul 2012 ob 21:49
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a Bad_CRC » 26. Jul 2012 ob 23:58

Vem, kaj pomeni "do" 20/2. Vem pa tudi kaj pomeni dobra poslovna praksa in vem tudi kaj pomeni deklarativna in dejanska hitrost pri drugih operaterjih (sem bil v preteklosti v točno teh vodah). Mislim, da še nikjer nisem zasledil doseganja manj kot 80% deklarirane hitrosti, z izjemo T-2, kjer pač dosegam 50% uploada in 60% downloada glede na nazivno hitrost. Seveda je tudi to v skladu z opisom "do" 20/2, vendar pa obstajajo tudi nenapisana pravila, kjer se prakticira predvsem dobra poslovna praksa, ki bi v tem primeru, ko se dosega 55% nazivne hitrosti lahko priznalo kakšen procent popusta z namenom dviga zadovoljstva stranke, pa četudi krivda ni na strani T-2. Recimo takšna dejanja lahko danes razlikojejo dobrega partnerja od povprečnega partnerja. Drugače pa sem že napisal, da sem s T-2 zadovoljen.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 27. Jul 2012 ob 07:27

Zato pa v splošnih pogojih lepo piše, minimalna hitrost 1/256.

Uporabniški avatar
magecu
Faca
Prispevkov: 130
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 21:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant (VDSL)
Kraj: Ljubljana Tržaška

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a magecu » 27. Jul 2012 ob 11:04

Zakonsko vse v redu, je pa treba priznat da je ta z 1/256 iz splošnih pogojev malo huda.

Kako bi se ti počutil, če bi ti prišel monter izvest ogrevanje ali bi plačeval v bloku centralno ogrevanje in bi bilo v pogojih jasno napisano da je najnižja zagotovljena temperatura 15°C.

Ali pa kupiš avto in je najvišja zagotovljena hitrost 30km/h, če maš srečo dobiš avto ki gre 200km/h ali pa mogoče takega ki gre do 130km/h, za oba pa še vedno plačaš enako.

Sej razumem probleme in vem da za te stvari niste krivi pri t-2ju. Tudi vem da je težko prepričat Telekom da bi se zmrdnu in uredil infrastrukturo.
Je pa treba priznat, da bi bila situacija s to regulativo kar smešna, če ne bi bilo tako žalostno. In enaki pogoji bi bili popolnoma nesprejemljivi na kakšnem drugem področju.

Moram pa priznati, da sem čisto srečen, da mi dela linija s polno naročeno hitrostjo in glede tega se nimam kaj pritoževati. :D

Uporabniški avatar
Bad_CRC
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 23. Jul 2012 ob 21:49
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a Bad_CRC » 27. Jul 2012 ob 11:22

T2-jevci, sploh me ne razumete, ker čisto drugo stvar govorite oz. neprestano ponavljate. Vse je OK, kar se tiče pogodbe in hitrosti, ker pač imate splošne pogoje postavljene tako, da uporabnik dejansko nima podlage za pritoževanje nad hitrostjo. Jaz pa pravim, da eno so splošni pogoji in trda formalnost, katero neprestano postavljate v ospredje in jo citirate, drugo pa je odnos in težnja k zadovoljstvu. Kljub temu, da je 55% nižja hitrost od nazivne še vseeno v skladu s pogodbo, bi vseeno lahko vsaj težili k temu, da se ta izboljša, stranki pa v izkaz dobre volje in partnerstva ponudili tudi kakšen popust, KLJUB TEMU, da vam tega ni treba, saj izpolnjujete vse pogodbene dolžnosti. Ampak ravno to je tisto, kar loči povprečnega partnerja od odličnega partnerja, kot sem že enkrat povedal. Se pravi, gre se za neuradno strategijo, ki ni na vas T2-jevcih tukaj na forumu, ampak ta sloni na odločitvah vodstva T2. Recimo do uporabnika bi bilo dosti bolj prijazno, če bi navedli relativni procent zagotavljanja minimalne hitrosti tam recimo nekje na 80% oz. bi v nasprotnem primeru ponudili minimalen popust. S tem bi dodatno dvignili nivo zadovoljstva na račun tistih nekaj pritožb več, ki bi prispele zaradi hitrosti manjše od 80% nazivne. Vse to se da, pa pri T-2-ju ni realizirano in to je tista moja edina slaba pika v zvezi s T-2. Pa mi lahko rečete da sem pedanten ali pikolovski, če vam bo bolje. Tistih določb in splošnih pogojev pa mi prosim ne citirajte več, ker s tem samo kažete da znate brati in dokazovati, da ste 100% kompatibilni s pogodbo, ne pa tudi prisluhniti in razumeti težnje po izboljšavi.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 27. Jul 2012 ob 11:29

bad_crc: vse kar pišete, se pritožujete, predlagate se posreduje naprej in potem je na vodilnih T-2, da reagirajo popravijo,...

Sedaj pa moje osebno mnenje,
vsak bi rad imel vse za 0€, in lepo bi bilo, da bi to res bilo, ampak € je vladar.
Če se misliš pa ti ponavljat se bomo tudi mi in ti pisali, kopirali kar je po pogodbah,
T-2jevci radi pomagamo, tu pa tam talamo tudi kak bonbonček, ampak pri cenah pa ne moremo nič, razen predlogov posredovat.

lp

Uporabniški avatar
Bad_CRC
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 23. Jul 2012 ob 21:49
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a Bad_CRC » 27. Jul 2012 ob 11:37

Ne, nič ne želim za 0€. Prav nasprotno. Za dobre storitve sem pripravljen tudi dobro plačati. Zato tudi vedno težim k dobrim storitvam. S T-2 sem na splošno zadovoljen, zato sem tudi vaš naročnik. Jasno pa je, da nihče ni popoln in ker je to tema "Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2", pričakujte tako dobre, kot slabe kritike. Pri slabih se ni potrebno postaviti po robu, ampak se jih splača vzeti na znanje. To je vse z moje strani. Brez hude krvi prosim.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 27. Jul 2012 ob 11:42

:) ni hude krvi, tako kot ti pač pišem svoje mnenje ;)
Mi je čisto jasno kaj bi želel od T-2, in rade volje bom predlog posredoval.

xtasy
Model
Prispevkov: 273
Pridružen: 13. Jun 2010 ob 16:55
T-2: Še nimam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a xtasy » 27. Jul 2012 ob 12:10

mi mamo doma T4 20M in max sinhro 11Mbit (pa sem MANJ kot 1km oddaljen od centrale!!! - ja, tolk v p**** so TSjevi "kabli", če jim sploh lahko tako rečem) in mpeg2, tako da ko je TV prižgan dela net cca 4-5Mbit. Prej sem imel 4/512 + TV + telefon (skupaj 39eur). Zdej mam isto ob polni obremenitvi TVja za 33eur. Tako da preprosta računica mi pokaže, da se mi ta paket splača.
Če bi mi T-2 dal še dodaten euro/dva popusta, ker ne dosegam sploh 20Mbit, bi bil vsekakor happy, ampak tudi če mi ne da se ne pritožujem, ker je ubistvu to zelo poštena ponudba za tako ceno. Tako da če vzameš v zakup, kaj vse dobiš za 33EUR in narediš primerjavo z drugimi operaterji kaj dobiš za 33EUR ugotoviš, da je zelo konkurenčna ponudba.
Razumem kaj je želel Bad_CRC povedat, ampak vsi vemo, da se to ne bo zgodilo. Zato se sam bolj nagibam k temu, da recimo ker ne dosegaš polne hitrosti, ne da ti t-2 da nek popust or smth, ampak da ti v znak dobre volje ponudi kakšne dodatne enote(telefonija)/časovni zamik/prog.shema,... Kot znak dobre volje in dobrega partnerstva. Na koncu menim, da bi bili vsi veseli - ti kot stranka in t2 kot ponudnik storitev ker se bi mogoče zaradi kvalitetnih storitev odločil paket nadgratiti or smth. še moja 2centa na to debato.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a RobertM » 27. Jul 2012 ob 15:43

Jaz sem isto imel 4/512 + TV + telefon (skupaj 39eur) pri max. sinhronizaciji 6/0.6Mb (oddaljenost dela hudiča)
Pa sem raje prešel na T4 paket za 33, da lahko izkoristim še tiste zadnje bite, ki se lahko prenesejo do mene.
STB je bolj za okras sploh odkar je omejen TS in še Golica je prišla na DVB-T ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 27. Jul 2012 ob 17:56

hehe... smeh ko to berem, da gre nekaterim v nos "do 20-2" ...

Uporabniški avatar
magecu
Faca
Prispevkov: 130
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 21:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant (VDSL)
Kraj: Ljubljana Tržaška

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a magecu » 27. Jul 2012 ob 22:50

Že ki govorimo o teh paketih. Paketa z vdsl 20/10 ali več ni ne?

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a RobertM » 27. Jul 2012 ob 23:14

60/25 :hmm:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Boter
T-2jevec
Prispevkov: 146
Pridružen: 10. Okt 2006 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: T4 optika na optiki TS 100/10
Kraj: Celje

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a Boter » 28. Jul 2012 ob 07:14

Bad_CRC napisal/-a:Vem, kaj pomeni "do" 20/2. Vem pa tudi kaj pomeni dobra poslovna praksa in vem tudi kaj pomeni deklarativna in dejanska hitrost pri drugih operaterjih (sem bil v preteklosti v točno teh vodah). Mislim, da še nikjer nisem zasledil doseganja manj kot 80% deklarirane hitrosti, z izjemo T-2, kjer pač dosegam 50% uploada in 60% downloada glede na nazivno hitrost. Seveda je tudi to v skladu z opisom "do" 20/2, vendar pa obstajajo tudi nenapisana pravila, kjer se prakticira predvsem dobra poslovna praksa, ki bi v tem primeru, ko se dosega 55% nazivne hitrosti lahko priznalo kakšen procent popusta z namenom dviga zadovoljstva stranke, pa četudi krivda ni na strani T-2. Recimo takšna dejanja lahko danes razlikojejo dobrega partnerja od povprečnega partnerja. Drugače pa sem že napisal, da sem s T-2 zadovoljen.
Deklarirana hitrost je 1/256. Če gre več, gre pa več! No najbolje da greš k najboljšemu sosedu, pa zahtevaš 50% popust na mleko, ki je na tretji polici, ker ga pač ne dosežeš. In pa dodatno seveda še povrnitev potnih stroškov. :) Doma naročam Paket T4 100/10, pa deluje ;)
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a Skorc » 28. Jul 2012 ob 12:41

Eeeeeeeee, tale tvoj zapis je podn - nesramna izjava! Da ne bo pomote, ne jemljem jo kot izjavo predstavnika družbe T-2.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Odgovori