Nastavitev HomePlug adapterjev

Vse o T-2 internetu
Odgovori
deykoo
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 28. Jul 2012 ob 15:48
T-2: Že imam
Paket: T-4 King

Nastavitev HomePlug adapterjev

Odgovor Napisal/-a deykoo » 28. Jul 2012 ob 16:03

Pozdravljeni, iščem pomoč, saj sem sam obupal...

Ker je moj router oddaljen več metrov od računalnika in je v spodnjem nadstropju ter je vmes precej zidov, sem se odločil za nakup Sitecomovega Homeplug sistema, ki je sestavljen iz dveh Homeplug adapterjev, ki omogočata povezanost do 200 Mbps prek električnega omrežja brez vrtanja med zidovi in z boljšimi hitrostmi kot wireless.

Ustavilo pa se je že pri namestitvi... Oba adapterja sta ista (Sitecom LN-506). Vse sem nastavil, kot je rečeno v bornih navodilih, prvega z Ethernet kablom povezal v računalnik, v drugega pa sem vklopil kabel, ki je bil prej v WAN vhodu na routerju - ali je to pravilno povezan krog?

Programska oprema, ki je prišla zraven na CDju (Homeplug 200 Utility) pa mi ne zazna nobenega adapterja, čeprav na obeh gorita po dve lučki od treh (prva lučka je power light, druga pa indikator 'Active connection and/or data transfer between homeplug and IP device). Res ne vem, v čem je štos...

Slika

Zelo si želim, da bi tale sistem deloval, zato se obračam na vas, ki imate več izkušenj z omrežnimi nastavitvami, sam nisem preveč spreten...

Hvala in lep pozdrav!

Dejan

Uporabniški avatar
magecu
Faca
Prispevkov: 130
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 21:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant (VDSL)
Kraj: Ljubljana Tržaška

Re: Nastavitev HomePlug adapterjev

Odgovor Napisal/-a magecu » 28. Jul 2012 ob 17:47

Mogoče ti bo ta thread pomagal:
http://forum1.netgear.com/showthread.php?t=68381

Stran od sitecom-a pa je katastrofalna. T_T

In tukaj je še en zanimiv thread:
http://www.hotukdeals.com/deals/tp-link ... 015?page=7

BTW vse tri lučke bi morale biti vžgane.
Lučka za ethernet je prižgana če je kabel vključen, mežika pri prenosu in ne gori le v primeru če ni nobene naprave priključene.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Nastavitev HomePlug adapterjev

Odgovor Napisal/-a Fry » 28. Jul 2012 ob 20:11

Če imate trifazni priključek ali pa so to različna stanovanja s samostojnimi števci, morda vtičnice niso na isti fazi.
Pogoj za delovanje je ista faza!

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9150
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nastavitev HomePlug adapterjev

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Jul 2012 ob 20:23

najprej testiraj na istem razdelilcu če se vidita

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Nastavitev HomePlug adapterjev

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 28. Jul 2012 ob 20:26

Koliko sem jaz prebiral forume o teh napravah, je potrebno najprej napravi "sparit", to pomeni da se najdeta in povežeta. Sicer ne vem točno za ta model, ampak to bi se naj naredilo fizično (tipke na sami napravi!!!), brez kakšne programske opreme, ki je priložena (baje so bugaste). "Spariš" jih kr na enem električnem razdelilcu, da je razdalja čim manjša in jih nato prestaviš na željeno mesto. Drži pa to kar je napisal Fry, pogoj za delovanje je ista faza.
lp, Ika13

deykoo
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 28. Jul 2012 ob 15:48
T-2: Že imam
Paket: T-4 King

Re: Nastavitev HomePlug adapterjev

Odgovor Napisal/-a deykoo » 29. Jul 2012 ob 13:57

Hvala za odgovore zaenkrat, faza je ista, razdelilec mam pa že pripravljen in ga popoldne stestiram, pa sporočim, če mi uspe.

Uporabniški avatar
aleksuu
Model
Prispevkov: 237
Pridružen: 10. Feb 2011 ob 15:59
T-2: Že imam
Kraj: Koper

Re: Nastavitev HomePlug adapterjev

Odgovor Napisal/-a aleksuu » 29. Jul 2012 ob 14:00

v drugega pa sem vklopil kabel, ki je bil prej v WAN vhodu na routerju - ali je to pravilno povezan krog?
Odvisno, kaj želiš doseči. Če želiš, da je PC povezan v domače omrežje (kot da bi bil računalnik preko wirelessa) povežeš drugi adapter v enega izmed LAN portov (zraven WAN). Ponavadi je WAN samo en port, LAN jih je pa več.
Če pa želiš, da je računalnik povezan direktno na internet (brez routerja), pa si povezal prav.
Slika

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Nastavitev HomePlug adapterjev

Odgovor Napisal/-a Fry » 29. Jul 2012 ob 16:36

Na proizvajalčevi strani piše:
The power-saving function
ensures that the homeplug automatically switches to standby when the connected device is switched of
Če prav razumem, MORA biti v vtičnico adapterja priključen porabnik, sicer je adapter v standby in ne dela
Thanks to the integrated security button you can create a secure connection at the push of a button.
To nekako razumem, da se s tem gumbom napravi uparita.

http://www.sitecom.com/download/5059/LN-506_uk.pdf

Sicer pa navodila na strani porazna. Nobenega manuala.....

Uporabniški avatar
magecu
Faca
Prispevkov: 130
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 21:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant (VDSL)
Kraj: Ljubljana Tržaška

Re: Nastavitev HomePlug adapterjev

Odgovor Napisal/-a magecu » 29. Jul 2012 ob 18:41

To sem tudi jst opazil. Zgoraj sem prilepil dva linka kjer so reševali težave z sorodnima napravama, tako da težava ne zgleda ravno redka.

Odgovori