Optika Ilirska Bistrica (OŠO)

Vse o FTTH in Gratelu
perplexer007

Optika Ilirska Bistrica (OŠO)

Odgovor Napisal/-a perplexer007 » 6. Dec 2012 ob 15:28

Danes smo dobili na dom Bistriške novice in v njih je prospekt oziroma cela stran od ponudbe T2, sedaj tudi na optiki v občini Ilirska Bistrica.

Naslov pravi: Preklopite na optiko tudi vi.

Vse lepo in prav, ampak dve stvari sta me močno zmotili. Prva da ugodnost 50 % off imajo samo novi naročniki, ne pa tudi obstoječi naročniki. Naslednja stvar, ki se navezuje na prvo pa je to kar piše v drobnem tisku:

opcija brezplačne standardne vgradnje optičnega priključka ( katere strošek je po pogojih priklopa na omrežje primarno dolžan kriti naročnik) na optičnem omrežju občin Ilirska Bistrica, Hrpelje- Kozina, Sežana in Komen v vrednosti 150 € velja za vse nove naročnike T-2 ,ki sklenejo naročniško pogodbo za nove t-2 pakete T2, T3 ali T4 ob hkratni vezavi razmerja za obdobje 24 mesecev z aneksom k pogodbi.

To se mi enostavno ne zdi pošteno s strani T2, da se to ponuja samo novim naročnikom in ne pa tudi obstoječim. Torej obstoječi naročniki, kot sem tudi jaz si moramo enostavno sami plačati vgradnjo optičnega priključka v višini 150 €. Lepo, ni kaj!
Zadnjič spremenil RobertM, dne 25. Dec 2012 ob 10:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: OŠO

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Optika Ilirska Bistrica (OŠO)

Odgovor Napisal/-a KoMar » 6. Dec 2012 ob 15:36

Pač hočejo privabit nove naročnike. Jaz bi dal takoj 150 € za priklop optike.

perplexer007

Re: Optika Ilirska Bistrica (OŠO)

Odgovor Napisal/-a perplexer007 » 6. Dec 2012 ob 15:47

Komar sej vem, ni panike. Če bo treba, bomo pač dali a ne.:) Sam povej mi glede tega, kaj pa če se jaz preselim? A priključek gre z mano, ker sem ga jaz plačal?:)

Malo bom tudi potečnaril na občini, ker tu logika malo ne štima. Moje mišljenje je tako , da bi moral izvajalec napeljave optike poskrbeti, da je optika speljana do hiše, bloka itd...ne pa da mora naročnik plačati posebej ta znesek. V drugih mestih vem da je bilo povsod napeljano do objektov in se potem samo priklopi stanovanje kjer si in to je to. Ne vem...

Ti pa povem sedaj sem se pogovarjal s helpdeskom in gospod na drugi strani je preveril moj naslov in pravi da tu sploh ni možen priklop optike. Čudno to a ne? Ker optični kabel so napeljevali sedaj zadnjih 6-7 mesecev se mi zdi, in sedaj naj bi bilo to končano.

Je pe rekel gospod na drugi strani, da bo fajn preveril v cem je stvar in me poklice zdaj cez 10 minut nazaj da se pozanima v celoti kaj in kako, ter zakaj kaže drugače kot je v reklami.

perplexer007

Re: Optika Ilirska Bistrica (OŠO)

Odgovor Napisal/-a perplexer007 » 6. Dec 2012 ob 16:09

No evo...se je pozanimal gospod in pravi, da je možen priklop na optiko. Dal mi je kontaktno stevilko na katerega se obrnem tu v Ilirski Bistrici, ki je zadolžen za optiko.

Pokličem, pravi da bo vse kot mora biti , edino malo me je razocaral, ker bo na voljo priklop šele marca meseca, zagnala pa naj bi se meseca maja 2013. :jao: :jao: :jao:

Sam ne razumem, kako lahko že sedaj ponuja T2 pakete, s 50 % popusta itd itd? Kaj pa če se do marca meseca cene spremenijo???

Edino kar je ok, oziroma me je razveselilo je to, da mi ne bo treba plačat 150 € za priključek. Hvala bogu! :plosk:

No zmenila sva se s tem gospodom, da bova kar papirje vse nardila drugi teden, da bom imel mir, ker pravi, da je nujno potreben vsaj eden naročnik optike, če se želi, da pride priključek do bloka našega!

Zdaj pa lepo čakat v miru, sem navajen!:)

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Optika Ilirska Bistrica (OŠO)

Odgovor Napisal/-a RobertM » 6. Dec 2012 ob 20:55

Tudi Bistrca spada pod OŠO katerega upravlja "vaš" Gardelin. Najbolje, da se obrnete na njega, ker bo najbolj vedel kdaj in kako bo možen priklop ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

perplexer007

Re: Optika Ilirska Bistrica (OŠO)

Odgovor Napisal/-a perplexer007 » 6. Dec 2012 ob 23:32

Robert ja sej z njim sem potem podebatiral glede vsega. On mi je povedal da naj bi blo pri mojem bloku sele takrat. Torej marca naj bi se prikljucilo, zalaufalo pa naj bi zacetek maja, čeprav se mi zdi da je to malo preveč dolgo. Upam da bo prej no.

Prej sem bil zunaj na sprehodu in sem videl 300 m od mojega bloka oznacen prostor pozor optični kabel, ograjeno je blo in na tleh je res bil nek kabel!

Torej bodo ja teh 300 metrov zmogli prej kot marca ane?!!:)

Uporabniški avatar
gigabit
Faca
Prispevkov: 102
Pridružen: 28. Dec 2011 ob 18:06
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Optika Ilirska Bistrica (OŠO)

Odgovor Napisal/-a gigabit » 25. Dec 2012 ob 09:31

Kot je meni znano o optiki kateri razpravljate je občinska last in ne privat od T-2!
Zato verjetno veljajo malo drugačni pogoji, kjer pač T-2 gostuje in je v podrejenem položaju. Podobno kot gostuje na optiki TS.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Optika Ilirska Bistrica (OŠO)

Odgovor Napisal/-a RobertM » 25. Dec 2012 ob 10:36

@gigabit: Točno tako in zato sem popravil tudi ime teme (OŠO), da ne bo nadaljnih nesporazumov ;)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

perplexer007

Re: Optika Ilirska Bistrica (OŠO)

Odgovor Napisal/-a perplexer007 » 2. Jan 2013 ob 11:53

Robert eno vprašanje zate, če dovoliš?

Glede na to, da optika tu v Ilirski Bistrici ni Vaša, kaj obstaja bojazen slučajno, da če grem iz vdsl 20M/2/ na optiko 100M/10M, da ne bo delovalo tako kot mora kaj?( pogosti izpadi,motnje itd itd).

Si kaj seznanjen s tem kako je v teh primerih, ko občina napelje optiko v Sloveniji? Ne bi rad se vezal za 2 leti sedaj ob prehodu na optiko, pa da le-ta ne bo delovala tako kot mora delovati oziroma kot deluje "Vaša", ker potem ne morem it nazaj na vdsl v kolikor bi nastopile tezave brez plačila kazni!

Trenutno mi vdsl deluje odlično, dol mi vleče tudi do 23M, gor tolko kot je napisano, tako, da je to super! Centrala optike naj bi bila v kletnih prostorih občine Ilirska Bistrica, od tam sem pa oddaljen cca 500-600 metrov!

Okoli 400 metrov pa sem oddaljen trenutno od centrale na vdsl.

Vnaprej hvala za pomoč!

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Optika Ilirska Bistrica (OŠO)

Odgovor Napisal/-a RobertM » 2. Jan 2013 ob 19:05

Po moje je bojazen odveč ;)
Zaradi same centrale ne bi smelo biti problemov.
Če pa se pretrže kabel pa ni važno ali je bakren ali optika.
Pa oddaljenost pri optiki ne igra nobene vloge.
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

GregecSLO
Navdušenec
Prispevkov: 638
Pridružen: 29. Sep 2009 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: Optika Ilirska Bistrica (OŠO)

Odgovor Napisal/-a GregecSLO » 2. Jan 2013 ob 19:26

Takole je...
Včasih pri OŠO omrežjih ne špila vse lepo...
Moj osebni primer:
Internet je prekinjal na vsake 1-2 dni za 10 sekund in TV slika zmrzne na vsake toliko časa...
Pazi tudi na ponudbe, OŠO NIMA enakih pogojev kot nativna linija....

Drugače pa deluje vse BP (sem se tudi sam vezal za 2 leti, pač siol), samo še enga maš vmes (pri nas je to Tritel OŠO)....

Moja 2 centa...

perplexer007

Re: Optika Ilirska Bistrica (OŠO)

Odgovor Napisal/-a perplexer007 » 2. Jan 2013 ob 20:30

Robert hvala lepa na odgovoru!

gregec kaj si mislil to da pazim na ponudbe? kaksnih pogojev?

A to si imel tezave pa je sedaj vse uredu al ti se vedno zmrzuje slika in net prekinja?

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Optika Ilirska Bistrica (OŠO)

Odgovor Napisal/-a madpanter » 4. Jan 2013 ob 10:55

Ponavadi imaš pri gostojoči optiki doplačilo najem vlakna pri naročnini mislim da je cca 5 ojro nekateri paketi so meli pa to že vključeno npr t4 king je bil tak če se ne motim
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
gigabit
Faca
Prispevkov: 102
Pridružen: 28. Dec 2011 ob 18:06
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Optika Ilirska Bistrica (OŠO)

Odgovor Napisal/-a gigabit » 20. Jan 2013 ob 08:08

Evo ti cenika (dodatki za najem žic že vključeni v ceno): http://www.t-2.net/ponudba/odprto-sirok ... mrezje/oso

perplexer007

Re: Optika Ilirska Bistrica (OŠO)

Odgovor Napisal/-a perplexer007 » 20. Jan 2013 ob 11:23

Sej je vse isto! T4 MEGA paket ki ga bom vzel, je 37,99 in plus 8 € za L shemo je 45 €, kot tudi sedaj plačujem za paket T4 20M/2M!

Odgovori