Optika Železniki

Vse o FTTH in Gratelu
GregecSLO
Navdušenec
Prispevkov: 638
Pridružen: 29. Sep 2009 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: Optika Železniki

Odgovor Napisal/-a GregecSLO » 17. Jan 2013 ob 12:02

eTheBlack napisal/-a:Pravijo na Amisu da je to normalno, in da če je povhn download, bo upload počasnejši in obratno, kar je absurdno za optiko. Že ko sem imel T-2 10/4, teh težav ni bilo ker prepustnost je bila 15Mbps. Tukaj bi morala biti 200Mbps.
Tudi niso vedeli kaj točno je Full/Hlaf Duplex oz. simetrično/asimetrično... :nevem:

Ima še kdo optiko na splošno in recimo 100/100? Imaš simetrično ali je asimetrično?
SIOL popolnoma enako, sem na Tritel OŠO omrežju.

Imam 20/20 in ko imam 20 DL je UL max 12...

Itd...

Uporabniški avatar
gigabit
Faca
Prispevkov: 102
Pridružen: 28. Dec 2011 ob 18:06
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Optika Železniki

Odgovor Napisal/-a gigabit » 18. Jan 2013 ob 07:29

Tritel uporablja dostopovno aktivno opremo Ericsson EFN324f (vsaj tako piše v njhovih dokumentih o tehničnih lastnostih omrežja) in agregacijska stikala Brocade NetIron CES2000.

Najverjetneje imajo je nekje hrošček v softweru ali v nastavitvah, da jim ne pelje 100 Mbit full duplex. Ali še bolj verjetno Genexis CPE pri uporabniku se bolj slabo ujame z Ericsson dostopovno centralo.

eTheBlack
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 10. Okt 2007 ob 19:38
T-2: Še nimam
Paket: Optika Tritel, A1 100/20
Kraj: Železniki

Re: Optika Železniki

Odgovor Napisal/-a eTheBlack » 18. Jan 2013 ob 15:32

Hmmm, zanimivo gigabit. Sem poslal email na Tritel in jim na dolgo razložil "problem". Bom sporočil če kaj zrihtajo oz. odgovorijo.


@GregaSLO, 20/20 in še vseeno ne dosegaš limita istočasno? :S
Tole me nekako vodi na limit prepustnosti, namesto seštevka download in upload, so všteli le malo več kot download ali pa je nekdo narobi računal (iz Mbps v MB/s ali KB/s).

eTheBlack
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 10. Okt 2007 ob 19:38
T-2: Še nimam
Paket: Optika Tritel, A1 100/20
Kraj: Železniki

Re: Optika Železniki

Odgovor Napisal/-a eTheBlack » 18. Jan 2013 ob 21:48

Eh, škoda besed. Podpora mi je pisala brez pravega bontona in vzela cel email kot osebni napad in nevem kaj še...
Pravi da naj omejim download in upload na 80%, vendar to govorim če cel čas, da imam omejitev na 8MB/s download in 4MB/s upload, vendar če hočem da dosežem 8MB/s download mi bo upload šel na 2MB/s. Ali pa če hočem 4MB/s mi bo download šel na 6MB/s in tako dalje. Kar pride nekako skupno 10MB/s prepustnosti (malo manj ker so še povezave med soležniki)

Vendar so nekako zaprti vase in mi razlagajo kar že vem. :hmm:
Kar me zelo moti, saj mi razlaga o Half/Full, P2P, TCP/IP, in da v LANu ni Half-Duplex, pa čeprav mu govorim problem ni Genexis CPE ampak verjetno nekje pred tem. :nevem:


Kot sem že omenil, se mi ne da sploh se s tem ukvarjat, le opozarjam na ostale naročnike, da vedo o tem. Saj še nisem videl post-a ki bi o tem pisal. Sem le vesel da konćno imam optiko in tudi če ne morem dosegati naročenega sem vesel z storitvijo. Zaenkrat (10dni) linija še ni padla, niti TV niti telefon. Tako da jih lahko zlahkoto priporočam, vendar glede interneta... Ali je res problem pri uTorrent-u ali je linija pa res nevem, ker pri T-2 ko sem imel 10/4, sem istočasno lahko imel 10Mbps/4Mbps, brezproblema.

In ne, ne na Amisovi strani in ne v pogodbi ni pisalo "do" 100/50, pa tudi če bi, še vedno nisem presegel 93Mbps download, sem pa presegel upload (55Mbps), VENDAR nikoli skupno 10MB/S (cca. 85Mbps, + povezave med soležniki in tako pride nekje do 93Mbps)


Tako na kratko, če že naročate, vedite da ne boste dosegal naročene povezave, vendar pri katerem ponudniku ste? Razen T-2, proti katerem še vedno nimam slabe besede. Ostanite še naprej taki!

Uporabniški avatar
gigabit
Faca
Prispevkov: 102
Pridružen: 28. Dec 2011 ob 18:06
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Optika Železniki

Odgovor Napisal/-a gigabit » 19. Jan 2013 ob 08:29

Pri SmartCOM-u http://www.smart-com.si naroči, da z network analyserjem naredijo meritve in podrobno poročilo. Račun za šlamparijo pa pošlji na Tritel.

Uporabniški avatar
magecu
Faca
Prispevkov: 130
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 21:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant (VDSL)
Kraj: Ljubljana Tržaška

Re: Optika Železniki

Odgovor Napisal/-a magecu » 19. Jan 2013 ob 15:26

eTheBlack napisal/-a:Eh, škoda besed. Podpora mi je pisala brez pravega bontona in vzela cel email kot osebni napad in nevem kaj še...
Pravi da naj omejim download in upload na 80%, vendar to govorim če cel čas, da imam omejitev na 8MB/s download in 4MB/s upload, vendar če hočem da dosežem 8MB/s download mi bo upload šel na 2MB/s. Ali pa če hočem 4MB/s mi bo download šel na 6MB/s in tako dalje. Kar pride nekako skupno 10MB/s prepustnosti (malo manj ker so še povezave med soležniki)

Vendar so nekako zaprti vase in mi razlagajo kar že vem. :hmm:
Kar me zelo moti, saj mi razlaga o Half/Full, P2P, TCP/IP, in da v LANu ni Half-Duplex, pa čeprav mu govorim problem ni Genexis CPE ampak verjetno nekje pred tem. :nevem:


Kot sem že omenil, se mi ne da sploh se s tem ukvarjat, le opozarjam na ostale naročnike, da vedo o tem. Saj še nisem videl post-a ki bi o tem pisal. Sem le vesel da konćno imam optiko in tudi če ne morem dosegati naročenega sem vesel z storitvijo. Zaenkrat (10dni) linija še ni padla, niti TV niti telefon. Tako da jih lahko zlahkoto priporočam, vendar glede interneta... Ali je res problem pri uTorrent-u ali je linija pa res nevem, ker pri T-2 ko sem imel 10/4, sem istočasno lahko imel 10Mbps/4Mbps, brezproblema.

In ne, ne na Amisovi strani in ne v pogodbi ni pisalo "do" 100/50, pa tudi če bi, še vedno nisem presegel 93Mbps download, sem pa presegel upload (55Mbps), VENDAR nikoli skupno 10MB/S (cca. 85Mbps, + povezave med soležniki in tako pride nekje do 93Mbps)


Tako na kratko, če že naročate, vedite da ne boste dosegal naročene povezave, vendar pri katerem ponudniku ste? Razen T-2, proti katerem še vedno nimam slabe besede. Ostanite še naprej taki!
Najdi in uporabi en dovolj hiter ftp strežnik in dej istočasni upload in download. Pol jim pa s temi podatki postreži.
Torenti so čisto legalni ampak zaradi renomeja te marsi kje ne jemljejo resno če jih uporabljaš kot osnovo za težave.
Da ne govorimo o tem da pri torrentih je toliko nastavitev ki lahko pospešijo ali čisto usujejo hitrost prenosov, da so zelo slaba izbira pri podajanju težav.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Optika Železniki

Odgovor Napisal/-a RobertM » 19. Jan 2013 ob 15:33

Še najbolje je da je FTP postavljen na istemu omrežju !
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

eTheBlack
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 10. Okt 2007 ob 19:38
T-2: Še nimam
Paket: Optika Tritel, A1 100/20
Kraj: Železniki

Re: Optika Železniki

Odgovor Napisal/-a eTheBlack » 20. Jan 2013 ob 10:46

Hmm, ma kdo FTP? :)

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika Železniki

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 20. Jan 2013 ob 10:51


eTheBlack
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 10. Okt 2007 ob 19:38
T-2: Še nimam
Paket: Optika Tritel, A1 100/20
Kraj: Železniki

Re: Optika Železniki

Odgovor Napisal/-a eTheBlack » 20. Jan 2013 ob 11:27

To pa ne pomaga veliko če je upload onemogočen.

Sem probal podobn test kot za FTP preko youtube.
Sm dal upload film na youtube, in šel na speed test, download je bil 75Mbps in 55Mbps upload (upload na youtube se je med upload test ustavil, med download test pa ne).
Potem sem prekinil upload na youtube in ponovil test, in je spet šel nazaj na 87Mbps DL in 55Mbps UL.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Optika Železniki

Odgovor Napisal/-a Skorc » 20. Jan 2013 ob 13:00

Imaš na T-2 "svojo" web stran? Če ja, narediš ftp na freeweb.t-2.net.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Optika Železniki

Odgovor Napisal/-a RobertM » 20. Jan 2013 ob 13:16

FTP pri T-2 mu ne pomaga - debata se je namreč zapeljala do Amis storitev in mora iskati FTP tam ;)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Optika Železniki

Odgovor Napisal/-a Skorc » 20. Jan 2013 ob 13:42

Se posipam s pepelom :) Mater sem šlampo!
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

eTheBlack
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 10. Okt 2007 ob 19:38
T-2: Še nimam
Paket: Optika Tritel, A1 100/20
Kraj: Železniki

Re: Optika Železniki

Odgovor Napisal/-a eTheBlack » 1. Dec 2019 ob 01:17

Očitno bo nekaj novega v zvezi s to temo.
Ali bo le preko Tritel-a nevem, ampak je tudi Tritel začel ponujat 100Mbps+ na optiki (seveda odvisno od ISP, kar recimo A1 še ne ponuja).

Ferič
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 2. Jul 2019 ob 16:30
T-2: Že imam
Paket: ORANŽNI DIAMANT

Re: Optika Železniki

Odgovor Napisal/-a Ferič » 1. Dec 2019 ob 10:18

Tudi telemach še ne če te tolaži :blbl:
Zadnjič spremenil slow_slow, dne 2. Dec 2019 ob 13:26, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: ne citiramo zaporednih sporočil

Odgovori