Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Vse o T-2 internetu
Odgovori

Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

da
620
81%
ne
144
19%
 
Skupaj glasov: 764

Uporabniški avatar
Bad_CRC
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 23. Jul 2012 ob 21:49
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a Bad_CRC » 28. Jul 2012 ob 13:35

S to svojo izjavo si kvečjemu pokazal dvoje in sicer, da ne razumeš o čem sem sploh pisal in kot drugo svojo neprofesionalnost. Da ti obrazložim. Pisal sem oz. še pišem o politiki T-2 v primeru ko stranka ne dosega pričakovane hitrosti. Trenutna politika kot kaže, je takšna, da uporabniki nimamo vzvoda za pritožbo, kar je za potrošnika seveda slabo, za družbo T2 pa pomeni en problem manj. Tvoj primer pa je najmanj butast, ker govoriš o nečem, konkretno o mleku, ki ga ne morem kupiti, ker ga ne dosežem? Kaj mi bo potem popust, če ga ne dosežem? Lahko je zastonj, pa ga še vedno ne bom imel, a ne? Govora je o stvarih, ki se jih doseže, vendar so po nakupu bistveno drugačne kot je bilo pričakovati. Če že imaš rad mleko bi moral napisati tako, čemu ne odnesem mleka nazaj k najboljšemu sosedu, zato ker sem ga kupil liter, dobil pa na pol pol prazno embalažo. Zate ne vem, jaz bi ga odnesel nazaj. Primer T-2 pa je na tvojem mlečnem primeru takšen, kot če bi najboljši sosded na litersko embalažo mleka napisal, da vsebuje najmanj deci mleka. To namreč dela T2 s svojim splošnim določilom o doseganju najmanj 1/256 in to je po moji oceni črna pika za T2. Če tega ne želite slišati, pač ne odpirajte tem o zadovoljstvu uporabnikov.

Uporabniški avatar
magecu
Faca
Prispevkov: 130
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 21:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant (VDSL)
Kraj: Ljubljana Tržaška

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a magecu » 28. Jul 2012 ob 13:46

Boter napisal/-a:
Bad_CRC napisal/-a:Vem, kaj pomeni "do" 20/2. Vem pa tudi kaj pomeni dobra poslovna praksa in vem tudi kaj pomeni deklarativna in dejanska hitrost pri drugih operaterjih (sem bil v preteklosti v točno teh vodah). Mislim, da še nikjer nisem zasledil doseganja manj kot 80% deklarirane hitrosti, z izjemo T-2, kjer pač dosegam 50% uploada in 60% downloada glede na nazivno hitrost. Seveda je tudi to v skladu z opisom "do" 20/2, vendar pa obstajajo tudi nenapisana pravila, kjer se prakticira predvsem dobra poslovna praksa, ki bi v tem primeru, ko se dosega 55% nazivne hitrosti lahko priznalo kakšen procent popusta z namenom dviga zadovoljstva stranke, pa četudi krivda ni na strani T-2. Recimo takšna dejanja lahko danes razlikojejo dobrega partnerja od povprečnega partnerja. Drugače pa sem že napisal, da sem s T-2 zadovoljen.
Deklarirana hitrost je 1/256. Če gre več, gre pa več! No najbolje da greš k najboljšemu sosedu, pa zahtevaš 50% popust na mleko, ki je na tretji polici, ker ga pač ne dosežeš. In pa dodatno seveda še povrnitev potnih stroškov. :) Doma naročam Paket T4 100/10, pa deluje ;)
Če bi kupil karton mleka do 1 liter z zajamčeno količino pol decilitra, ja, bi težil tudi najboljšemu sosedu.
In če bi v litrskem kartonu dobil le pol litra bi tudi hotel, da bi bila cena nižja.

Moraš priznati, da ni ravno veliko področij, kjer prodajajo storitve ali proizvod, kjer isti ponujen izdelek/storitve lahko tako niha v tem, kar dobiš.

Meni je popolnoma jasno, zakaj je tako in da se da bolj malo narediti glede tega.
To pa še ne pomeni, da bi kupci morali biti zadovoljni s tem.

Po vrhu je treba še poudariti, da v tem primeru ni kriva višja sila (vreme ipd.) ali kupec. Krivec za stanje je ponudnik in njihovi partnerji (v tem primeru telekom, ki je pač problematičen partner).

Raje kot da dajete take absurdne primere, ki nimajo nobene veze z resničnim stanjem, povejte po pravici, kje je problem.
O fiksnih stroških s priključkom, stroških s servisi, o težavah s telekomom in zakoni, ki jim dovolijo, da se požvižgajo na urejanje omrežja, o strukturi paketov in tesnem prostoru za manevriranje z cenami, itd.

Če pa tega ne morete tako argumentirati, potem bi mogoče bilo res prav, če bi se dajali popusti na nedoseženo hitrost.

Boter
T-2jevec
Prispevkov: 146
Pridružen: 10. Okt 2006 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: T4 optika na optiki TS 100/10
Kraj: Celje

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a Boter » 28. Jul 2012 ob 21:28

Kupim klimo, ki ima 1kW moči in seveda pričakujem da bo ohladila 200m^2. Še vedno mi ni jasno zakaj popust. Lepo ti piše do 20/2.

In ne ni kriv samo naš partner. Ni kriv samo slab kabel. Načeloma je bila *dsl tehnologija razvita, da dela na teh kablih. Kokr pač dela. Hitrost z oddaljenostjo od centrale pada.

Slika

Potem pa dodaj še kvaliteto kabla, slabe spoje, presluhe, vplive samega okolja in podobne zadeve, ki slabijo linijo. In nazivna hitrost ni 20/2 :grrpc: Že tako imamo zelo ugodne cene, pa še to je nekomu preveč. Internet zastonj pač ne gre.

Nihče pa ti ne brani, da naročiš 8/1 in pa TV. Pa boš plačeval točno toliko interneta kot ga dobiš, če ne moreš razumeti besede do.
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a RobertM » 28. Jul 2012 ob 22:01

magecu napisal/-a: Če bi kupil karton mleka do 1 liter z zajamčeno količino pol decilitra, ja, bi težil tudi najboljšemu sosedu.
In če bi v litrskem kartonu dobil le pol litra bi tudi hotel, da bi bila cena nižja.
ZAKAJ ?
Mar ima karton mleka z 1L mleka enako ceno kot "karton mleka do 1 liter z zajamčeno količino pol decilitra" :aa:
Če bi bila ista bi se tudi jaz žalil - ker pa je cena nižja kot če bi posamično naročal storitve z najnižjo zagotovljeno hitrostjo pa bi bil lahko samo zadovoljen (in osebno sem) !

Seveda pa ima vsak možnost naročiti izven paketa posamične storitve v okviru zmogljivosti svoje linije !
In še enkrat - XDSL linije so precej nepredvidljive in na žalost je veliko premalo optike, ki prinaša za manjšo ceno veliko boljše storitve.
In če misli kdo napisati "zakaj jo pa potem ne spravite do mene" naj se vpraša, kaj je sam napravil v zadnjih petih letih za sebe, svojo družino, splošno dobro,... :namrec:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Jul 2012 ob 22:16

T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit) viewtopic.php?f=1&t=7359 Slika

Uporabniški avatar
Bad_CRC
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 23. Jul 2012 ob 21:49
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a Bad_CRC » 28. Jul 2012 ob 23:07

Pa to ne pelje nikamor. Bom napisal tako, da bo še najbolj trmasti razumel: Moje nezadovoljstvo do T-2 je v eni točki splošnega določila in sicer tisti, kjer se navaja, da je najnižja zagotovljena hitrost 1/256, saj ta točka potrošnikom odvzame vsakršen vzvod za morebitno reklamacijo ob nezadovoljstvu spoznanja krute in počasne resnice. Čeprav to določilo za T-2 pomeni en problem manj, pa je to vsekakor slabo za potrošnike.
Torej ni govora o 20/2 paketu, niti ni govora o tem, da beseda do, pomeni do, temveč je govora o tem, da je minimalno zagotovilo tako radikalno minimalno, da povzroča nevoljo tudi med morebitnimi bodočimi naročniki.

Da pa beseda "do", pomeni "do" je menda jasno vsem. Tudi avti imajo zapisano, da gredo maksimalno do npr. 180. In nihče ne pričakuje, da ga boš vžgal in bo kar zaštartal na 180. Se pa pričakuje, da bo šel vsaj 50 ali 90 na uro. Po logiki T-2 bi lahko napisali avto, ki gre do 180, a zagotovljeno, najmanj 10 na uro. In ko bi vas klicali uporabniki, da vas peciklisti prehitevajo, bi se zgražali, zakaj ne razumemo besede "do" in da tudi če greste 10, je to povsem normalno, saj je tudi 10 v intervalu "do" 180. Cena avta je tukaj brezpredmetna.

Uporabniški avatar
magecu
Faca
Prispevkov: 130
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 21:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant (VDSL)
Kraj: Ljubljana Tržaška

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a magecu » 29. Jul 2012 ob 01:10

Boter napisal/-a:Kupim klimo, ki ima 1kW moči in seveda pričakujem da bo ohladila 200m^2. Še vedno mi ni jasno zakaj popust. Lepo ti piše do 20/2.

In ne ni kriv samo naš partner. Ni kriv samo slab kabel. Načeloma je bila *dsl tehnologija razvita, da dela na teh kablih. Kokr pač dela. Hitrost z oddaljenostjo od centrale pada.

snip

Potem pa dodaj še kvaliteto kabla, slabe spoje, presluhe, vplive samega okolja in podobne zadeve, ki slabijo linijo. In nazivna hitrost ni 20/2 :grrpc: Že tako imamo zelo ugodne cene, pa še to je nekomu preveč. Internet zastonj pač ne gre.

Nihče pa ti ne brani, da naročiš 8/1 in pa TV. Pa boš plačeval točno toliko interneta kot ga dobiš, če ne moreš razumeti besede do.
Vem kako dela dsl tehnologija, omejitve glede razdalje itd. Kar pa še vedno ne spremeni situacije stanja pri ISP-jih.
RobertM napisal/-a:
magecu napisal/-a: Če bi kupil karton mleka do 1 liter z zajamčeno količino pol decilitra, ja, bi težil tudi najboljšemu sosedu.
In če bi v litrskem kartonu dobil le pol litra bi tudi hotel, da bi bila cena nižja.
ZAKAJ ?
Mar ima karton mleka z 1L mleka enako ceno kot "karton mleka do 1 liter z zajamčeno količino pol decilitra" :aa:
Če bi bila ista bi se tudi jaz žalil - ker pa je cena nižja kot če bi posamično naročal storitve z najnižjo zagotovljeno hitrostjo pa bi bil lahko samo zadovoljen (in osebno sem) !

Seveda pa ima vsak možnost naročiti izven paketa posamične storitve v okviru zmogljivosti svoje linije !
In še enkrat - XDSL linije so precej nepredvidljive in na žalost je veliko premalo optike, ki prinaša za manjšo ceno veliko boljše storitve.
In če misli kdo napisati "zakaj jo pa potem ne spravite do mene" naj se vpraša, kaj je sam napravil v zadnjih petih letih za sebe, svojo družino, splošno dobro,... :namrec:
Ena stvar. Ta zadnji kos mi sploh ni jasno kaj si hotel reč.

Drugo nimam paketa ker ga enostavno ne morem dobit (paketa z 20/10 na vdsl ne obstaja, optike pa v centru LJ na Tržaški tudi še ni razen v pekarni), jasno ker nisem na paketu tudi nimam možnosti sodelovati v nobeni akciji. Ma po pravici se mi fučka za to, dokler mi internet dela stabilno in imam dovolj pasovne širine ko jo res rabim, mi je dovolj.

Podkuri me, pa ko vidim take izjave. Mislim da je vsem jasno da stanje glede dostopnosti interneta niso idealne. In jasno glede na trenutno ponudbo na internetu povezava 1/0.256 je že zelo omejena in bolj za silo.

In kot sem že rekel, mislim, da bi marsi kdo, ki tukaj zagovarja trenutno stanje, bil zelo nezadovoljen in bi glasno protestiral, če bi se podobna praksa uvedla tudi na drugih področjih.

Mah brez veze, jst teh problemov na srečo nimam (celo mam še nekaj fore), tko da nima smisla, da se matram s tem.
Za optiko pa moram priznat da mi gre mal na živce, sploh ko vem da bi lahko dobil boljši paket za pol cene tega kar mam tle.
Sam glede tega sta na tržaški ravno tako telekom in T-2 grozna.
TS ima optiko niti 100m stran na jamovi.
T-2 ma pa čez reko dol kr velik pokabliranega.

Drugače pa so moje izkušnje s T-2 še vedno veliko boljše kot s TS.
Žal pri mojih starših doma ne gre drugače kot preko TS in zdej čakamo da pride GVO kabel porihtat ker linija malček je pa velik mrkne. Sej bogi tehnik se je v soboto (ne vem zakaj je prišel takrat) celo popoldne matral linija pa mu je nihala od 18 do 6, pol pa je le ugotovil, da včasih pa čist crkne in da zato kar koli je pobral ne mogel interneta zares na noge spravit.

FRAN
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 12:33
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant HBO
Kraj: Slov. Konjice, zračna optika

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a FRAN » 30. Jul 2012 ob 00:31

Glede hitrosti interneta zagovarjam T-2 ponudbo pri paketih. V raznih paketih ponujajo določeno hitrost interneta, če je omrežje prepustno za to hitrost, sicer pač toliko kolikor gre! Na T-2 informacijah vam prijazno povejo, da, če povezava do vašega priključka ne zmore zagotoviti takšne hitrosti kot je omenjena v določenem paketu, potem lahko izberete paket z nižjo hitrostjo interneta! Sami si potem izračunajte kaj se vam bolj splača, ali vsako storitev posebej naročiti ali pa vseeno vzeti katerega od Tx paketov :D .
Slika

jon
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 8. Nov 2009 ob 17:18
T-2: Že imam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a jon » 14. Avg 2012 ob 21:49

Jest sem mel prej 10/2 in je delalo od začetka kot treba, sedaj sem vzel paket T3 al kaj je že z 20/2 a deluje mi na 8/1 oz malenkost več recimo 8/1.3
Naj povem da sem mel tud prej TV in dva telefona, pa je vedno šponal 10/2 včasih celo več (po speed testih)

Sedaj pa me tole mal jezi in ne vem če ne bom odjavil interneta in telfonije in šel na telemach ker njihov kabel imam tud v bajti, ne morem zastopit da tud če je nazivna hitrost bi mogla delat vsaj 15/1 ker za upload me niti tok ne gane, blj za DL ker imam še enega smrkavca v bajti ki skoz visi na youtube ipd pa sem reku ajd bom mel vsaj mir ker bo večji DL ampak kurca ne, zdej je še slabše. na Help desku so rekl naj izklopim TV in vse pa pol merim, mislm prej je delalo vse OK in ni blo treba izklapljat TVja celo ob špicah je vse delal OK.

Mislm da hoče T2 malo priprt pipico vsem ker drugače ne razumem tega previla nazivna, pač samo ohlapno pravilo da se ga lahko krši.

Aja nej povem še tole, sem probal zdele en orng sejan torrent prenest, ne gre več kot 1.2mb dol gor pa bogih 25kb prej sem z lahkoto sejal tud z 180kbs in vlekel dol 1mb v istem trenutku, zdej nanekrat to ni več mogoče.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Avg 2012 ob 21:57

jon: sporoci mi svoje podatke na privat

jon
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 8. Nov 2009 ob 17:18
T-2: Že imam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a jon » 14. Avg 2012 ob 22:13

No tole je pa zdej milina 17/1.8-1.9 zadovoljen :) Hvala in LP

ashrack
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 23. Jan 2011 ob 17:56
T-2: Še nimam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a ashrack » 26. Jan 2013 ob 12:29

Zelo zadovoljen. Najbolj mi je pa vsec ta forum kjer ti T2jevci kar uredijo stvari ;)

cime3d
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 6. Mar 2007 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper - okolica

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a cime3d » 30. Jan 2013 ob 18:32

Do pred kratkim zelo zadovoljen (razen redkih manjših težav), zadnja dva mesca pa je katastrofa. Konstanto pada linija in posledično seveda internet+TV+telefon. V zadnji dveh mescih je blo opravljenih malo morje enih meritev in rešeno nič. Krivdo pa prelagate eni na druge (T-2 na Tin obratno), še vedno pa stvar ne deluje. Razlogov in teorij je blo že malo morje (tudi en kup brezveznih, za stvari ki so delali 5+ let). Zadnja od T je, da je T-2 priklopu še nekoga na linijo in je zato ta preobremenjena. In to, da je človek razumljiv, in po domače povedano ne pizdi vsake 2 minute ne pomaga nič. Dva mesca mimo, linija še vedno jebe. Vsi bi merli (seveda, če se le da ko je lepo vreme in sredi dneva) in krivdo valili na drugega.
A mene kot potrošnika me baš boli kdo je kriv. Položnico mi izstavi T-2 in od njega pričakujem, da bo zadeva delovala. Žalostno je pa na koncu to, da zato da se bo linija uredila bom verjetno mogu preklopit na T, ki je po možnosti še kriv, ker jih boli kita in nočejo kable pregledat. V glavnem močno močno razočaran zadnja dva mesca.
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 30. Jan 2013 ob 18:44

če je bila prijava dana na telekom, potem je napaka na kablu, sam lahko pokliče na Telekom pa jih pošlješ v tri, zakaj ne odpravijo napake ki je bila podana s strani t-2

lahko menjaš operateja, recimo Amis- misliš da oni delajo meritve ? veš da, Telekom ? redko, tako da dokler se kabel ne porihta, ti tudi menjava operaterja me pomaga ker so iste žice !

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a webmaher » 30. Jan 2013 ob 18:49

ja Telekomovci so eni jebivetri, žal lepše se ne morem izrazit...rešitev je edino, da eno diverzantsko akcijo pa kabel cvik cvik na večih koncih alpa greš na sedež Telekoma z dvema gorilama pa rešiš vse na licu mesta...vse ostalo je bolj bogo...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Odgovori