Nova programska shema XL HD

Vse o T-2 IP televiziji
Zaklenjeno
Nov
Znanec
Prispevkov: 84
Pridružen: 18. Jul 2012 ob 09:30
T-2: Že imam

Re: Nova programska shema XL HD

Odgovor Napisal/-a Nov » 3. Apr 2013 ob 10:33

In s čim opravičujete povišano ceno?
Z novimi programi ali s tistimi, ki so brisani?
Ali je mogoče podražitev na račun časovnega zamika pro plus?

Uporabniški avatar
Bad_CRC
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 23. Jul 2012 ob 21:49
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: Nova programska shema XL HD

Odgovor Napisal/-a Bad_CRC » 3. Apr 2013 ob 10:38

Če odstranijo manj gledane programe in dodajo bolj gledane, se v povprečju kvaliteta sheme dvigne, kar pa lahko opravičljivo s sabo potegne tudi dvig cene, dokler je ta sorazmerna z izboljšanjem kvalitete. Al se motim?

Nov
Znanec
Prispevkov: 84
Pridružen: 18. Jul 2012 ob 09:30
T-2: Že imam

Re: Nova programska shema XL HD

Odgovor Napisal/-a Nov » 3. Apr 2013 ob 10:49

Ali si za gorivo tudi pripravljen plačati več, če npr z enim tankom prevoziš več kilometrov?
Kaj je to kvaliteta sheme?

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8492
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nova programska shema XL HD

Odgovor Napisal/-a kitl » 3. Apr 2013 ob 10:53

Ja itak da bi, kako neumno vprašanje.
Slika


Lp, Kitl

d0nd3vil
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 21. Okt 2008 ob 19:07
T-2: Že imam

Re: Nova programska shema XL HD

Odgovor Napisal/-a d0nd3vil » 3. Apr 2013 ob 11:01

Nov napisal/-a:In s čim opravičujete povišano ceno?
Z novimi programi ali s tistimi, ki so brisani?
Ali je mogoče podražitev na račun časovnega zamika pro plus?
Če je PRO Minus prej hotel 12€ za 6 programov, verjetno cena za operaterja za 3 njihove programe ni 0 € ...

Uporabniški avatar
Bad_CRC
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 23. Jul 2012 ob 21:49
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: Nova programska shema XL HD

Odgovor Napisal/-a Bad_CRC » 3. Apr 2013 ob 11:25

Nov napisal/-a:Ali si za gorivo tudi pripravljen plačati več, če npr z enim tankom prevoziš več kilometrov?
Kaj je to kvaliteta sheme?
Ne vem ali sprašuješ, če bi bil pripravljen za gorivo plačati več, zato ker mi avto manj pije oz. ker lahko posledično z enim tankom prevozim več kilometrov ali sprašuješ ali bi bil pripravljen za boljše gorivo, ki zniža porabo pripravljen plačati več?

V prvem pirmeru ti moram povedati, da je to skrajno butasto vprašanje. To je enako, kot če bi vprašal, ali si pripravljen za shemo plačati več, samo zato, ker TV gledaš 12 ur na dan in imaš tako kar 50% izkoristek? Zapravljen čas pred TV-jem ni faktor za določanje cene sheme, tako kot poraba goriva pri avtu ni faktor za določanje cene bencina.

V drugem primeru, pa je vprašanje sicer smiselno, ampak še vseeno butasto, saj sprašuješ, če bi bil za kvalitetnejše gorivo pripravljen plačati več? Res potrebuješ odgovor na takšno vprašanje?

Kaj je to kvaliteta sheme sprašuješ? Shema je sestavljena iz programov. Število programov v shemi ti določa kvantiteto, gledanost posameznega programa pa določa kvaliteto tega programa. Analogno, če ima shema A več programov, katerih priljubljenost dosega višje procente, shema B pa manj teh, bo shema A logično kvalitetnejša, posledično najbrž dražja.

Če ne razumeš, se preklopi na shemo S, speči kokice in gled parlament na Slovenija 3.

gregorr
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 100/10
Kraj: Novo mesto

Re: Nova programska shema XL HD

Odgovor Napisal/-a gregorr » 3. Apr 2013 ob 11:35

Bad_CRC napisal/-a:aha, slow, torej če prav razumem, obstoječa shema L bo obogatena s POP Brio, Kino, Oto, TLC, FOX in BBC World, ter se podražila za 0,99€? XL HD pa bo nova shema s ceno 13,99, kjer bodo poleg sheme L dodani še drugi HD programi?

Če je tako, potem je vsaj za L shemo, podražitev po mojem mnenju znotraj okvira "primerna".

vse super, če bi bil tudi Oto vključen v L shemo. tko pa so se pri T-2 res še enkrat "izkazali".

Uporabniški avatar
robida
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Jun 2007 ob 12:55
T-2: Že imam
Paket: T2 NET + MOBIL
Kraj: Koper

Re: Nova programska shema XL HD

Odgovor Napisal/-a robida » 3. Apr 2013 ob 11:55

Bad_CRC napisal/-a:Če odstranijo manj gledane programe in dodajo bolj gledane, se v povprečju kvaliteta sheme dvigne, kar pa lahko opravičljivo s sabo potegne tudi dvig cene, dokler je ta sorazmerna z izboljšanjem kvalitete. Al se motim?
Motiš se.

white
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:20
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: Nova programska shema XL HD

Odgovor Napisal/-a white » 3. Apr 2013 ob 11:56

Jst bi reku da se ne moti, sicer pa želimo imeti vsi vse čim ceneje.

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Nova programska shema XL HD

Odgovor Napisal/-a tonimona » 3. Apr 2013 ob 12:15

Sicer bom počakal, da vidim kaj bo to za en Fox, kaj ponuja TLC. Vendar sem mnjnja, da ta dva programa ne odtehtata 1€ podražitve. Bo sigurno nekdo omenil Pop stvaritve, za to so sami ugotovili, da ne pije vode in zaradi mene si jih lahko imajo še naprej v svojih paketkih.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
Bad_CRC
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 23. Jul 2012 ob 21:49
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: Nova programska shema XL HD

Odgovor Napisal/-a Bad_CRC » 3. Apr 2013 ob 13:00

robida napisal/-a:
Bad_CRC napisal/-a:Če odstranijo manj gledane programe in dodajo bolj gledane, se v povprečju kvaliteta sheme dvigne, kar pa lahko opravičljivo s sabo potegne tudi dvig cene, dokler je ta sorazmerna z izboljšanjem kvalitete. Al se motim?
Motiš se.
Prosim, razloži mi zakaj se motim?

Namreč če praviš, da se motim, mora obveljati nasprotna teza moji, kar pomeni pomeni, da je vseeno kakšni programi so v shemi, kar posledično pomeni, da se lahko v neko shemo doda 100 lokalnih programov z reklamami in topshopi, pa bo takšna shema enako kvalitetna in cenovno enakovredna shemi s top 100 programi po priljubljenosti?

Čestitke in pozdrave :jao:

Alien8
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 16. Sep 2008 ob 06:46
T-2: Še nimam
Paket: Vesoljski

Re: Nova programska shema XL HD

Odgovor Napisal/-a Alien8 » 3. Apr 2013 ob 13:09

Bad_CRC napisal/-a:Če odstranijo manj gledane programe in dodajo bolj gledane, se v povprečju kvaliteta sheme dvigne, kar pa lahko opravičljivo s sabo potegne tudi dvig cene, dokler je ta sorazmerna z izboljšanjem kvalitete. Al se motim?
Motiš se!

Kaj pa če jaz spadam v skupino, ki je gledala odstranjene programe, novi programi me pa ne zanimajo? Jaz bom pa plačeval več za slabšo kvaliteto!
Tisti, ki so imeli naročene POP programe, bodo profitirali, ostala večina jim bo pa sponzorirala naročnino. Vzemi masi ljudi nekaj malega (saj ne bodo opazili) in daj tistim, ki imajo že tako ali tako polno rit. :jao:

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8492
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nova programska shema XL HD

Odgovor Napisal/-a kitl » 3. Apr 2013 ob 13:16

V takem primeru ti pa žal ne ostane drugega kot, da greš h konkurenci. Ta skupina, ki je gledala te programe mora biti zelo majhna saj v nasprotnem primeru ne bi programa umaknili iz ponudbe.
Slika


Lp, Kitl

gejzo
Faca
Prispevkov: 148
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 08:40
T-2: Že imam
Paket: T-3 TERA optika
Kraj: Mirna

Re: Nova programska shema XL HD

Odgovor Napisal/-a gejzo » 3. Apr 2013 ob 13:18

Kakšna je koda za Blue Hustler ? Sem vpisal št. priključka, pa ne dela...

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Nova programska shema XL HD

Odgovor Napisal/-a Skorc » 3. Apr 2013 ob 13:37

Bo treba pogledati na naročniško pogodbo. Koda je enotna za vse naročnike. Javno se pa naj ne bi objavljala. OK, so načini, da se "izbrska". Recimo preberi par starejših prispevkov te teme :)
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Zaklenjeno