Nemški Telekom omejuje internet

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Nemški Telekom omejuje internet

Odgovor Napisal/-a strom » 27. Apr 2013 ob 12:03

Uporabniki smo se na štetje megabajtov ob uporabi spleta na mobilnem telefonu že navadili, a ko pridemo domov v okrilje DSL povezave ali optike je varčevanja z internetom običajno konec. Žal se utegne položaj kmalu korenito spremeniti. V Nemčiji je Telekom napovedal zaprtje spletne pipice. Naročnikom bodo po prvomajskih praznikih samodejno omejili izbrane pakete. Ko bodo uporabniki določeno kvoto presegli, se jim bo hitrost prenosa drastično znižala. Dodatnih stroškov (za zdaj) ne bo.

Še več ogorčenja so Nemci povzročili z najavo, ki druge ponudnike spletnih storitev postavlja v neenakopraven položaj. Storitev T-Entertain, s katero nemški Telekom svojim uporabnikom ponuja plačljivo digitalno zabavo, se namreč ne bo štela v zakupljeno kvoto, medtem ko bodo podatki, porabljeni z uporabo konkurenčnih storitev, hitro načeli določeni mesečni limit.

vir: http://www.monitor.si/novica/nemski-tel ... et/143534/

Upam, da tega T-2 nikoli ne uvede :rtmT2: :rtmT2: :rtmT2:

infecti
Znanec
Prispevkov: 77
Pridružen: 15. Mar 2008 ob 11:36
T-2: Že imam
Paket: 40/15

Re: Nemški Telekom omejuje internet

Odgovor Napisal/-a infecti » 27. Apr 2013 ob 12:37

Sicer res katastrofalna napoved, ki pa ne bo sla tako zlahka cez. Upor je gromozanski, podpisujejo se peticije, minister za gospodarstvo in tehnologijo pa je tudi ze zagrozil, da tako enostransko pac ne bo slo.
http://www.spiegel.de/international/bus ... 96435.html

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Nemški Telekom omejuje internet

Odgovor Napisal/-a starfotr » 27. Apr 2013 ob 14:14

Jaz sem za plačilo po porabi. Zakaj moram plačevati ljudem, ki obremenjujejo pipico?
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Nemški Telekom omejuje internet

Odgovor Napisal/-a strom » 27. Apr 2013 ob 15:26

starfotr napisal/-a:Jaz sem za plačilo po porabi. Zakaj moram plačevati ljudem, ki obremenjujejo pipico?:
Potem je pa zate najbolj primeren klicini dostop (dial-up) do interneta, pri katerem plačaš toliko minut kolikor si pač na internetu. Ravno prednosti širokopasovnih povezav je hitrost, neomejenost, in stalna povezava.

Aja še neki saj ti ne plačaš za druge uporabnike (ki naprimer veliko prometa ustvarijo). Ti plačaš le svojo linijo neodviso kliko jo koristiš. Če interneta ne rabiš veliko ti je res dovolj 1 Mb/s skozi 256 kB/s.

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Nemški Telekom omejuje internet

Odgovor Napisal/-a dal » 27. Apr 2013 ob 16:25

Lestvica omejitev glede na paket je:

hitrosti do 16 Mbit/s: 75 GB
hitrosti do 50 Mbit/s: 200 GB
hitrosti do 100 Mbit/s: 300 GB
hitrosti do 200 Mbit/s: 400 GB


Naročnina na Fiber 100 je sicer 15 EUR mesečno ob vezavi za 24 mesecev (plus 4,95 EUR / mesec usmerjevalnik).

Po prekoračenju omejitve se hitrost zniža na 384 KBit/s.

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Nemški Telekom omejuje internet

Odgovor Napisal/-a Atoll » 27. Apr 2013 ob 17:09

Ubogi Japonci, ki imajo 1Gb simetrije za dobrih 40 € na mesec, če me spomin ne vara. Ponudniki gotovo dnevno delajo harakirije, ker enostavno ne zdržijo cenovnega pritiska :D
Cord cutter.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Nemški Telekom omejuje internet

Odgovor Napisal/-a starfotr » 27. Apr 2013 ob 20:38

strom napisal/-a:
starfotr napisal/-a:Jaz sem za plačilo po porabi. Zakaj moram plačevati ljudem, ki obremenjujejo pipico?:
Potem je pa zate najbolj primeren klicini dostop (dial-up) do interneta, pri katerem plačaš toliko minut kolikor si pač na internetu. Ravno prednosti širokopasovnih povezav je hitrost, neomejenost, in stalna povezava.

Aja še neki saj ti ne plačaš za druge uporabnike (ki naprimer veliko prometa ustvarijo). Ti plačaš le svojo linijo neodviso kliko jo koristiš. Če interneta ne rabiš veliko ti je res dovolj 1 Mb/s skozi 256 kB/s.
Mislil sem promet, ne časovno omejenost.

Nekdo, ki downloada cele dneve plača isto, kot nekdo, ki ga sploh ni doma. Me prav zanima, kako bi se razburjal, če bi plačal elektriko, vodo isto kot sosed, ki uporablja vodo za namakanje polj ali je en velik obrtnik, ki porabi veliko elektike in vode.

V bistvu ljudje z malo prometa subvencionirajo tiste z veliko prometa.

Seveda ni moja linija neodvisna od drugih. Če samo nekaj % uporabnikov z optičnimi pipicami začne nekaj downloadati iz tujine, se cela tujina zabije. Tako, da ne govori o neodvisnosti. Internet je GLOBALNA MREŽA, v kateri ni nič neodvisno in nisi sam.

Recimo, da je povezava 10 GBit v tujino, 100 uporabnikov s 100 Mbit linijami zabije vse. Operater proda več pasoven širine, kot jo je zmnožen zagotovoiti.

Tudi na protesih, koncertih ali kje drugje, kjer je veliko ljudi, bazna postaja pade dol, sploh simobilove so take, švoh.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Nemški Telekom omejuje internet

Odgovor Napisal/-a strom » 27. Apr 2013 ob 20:53

Internet ni izto kot voda, elektrika. Internet si predstavlji kakor avtocesto. Cena vinjete je enaka za vse pa ni važno koliko se po njej pelješ. A tu ti je pa pošteno? Tudi ti imaš možnosti downloadat če hočeš. Odločitev je tvoja.

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Nemški Telekom omejuje internet

Odgovor Napisal/-a dal » 28. Apr 2013 ob 00:09

Atoll napisal/-a:Ubogi Japonci, ki imajo 1Gb simetrije za dobrih 40 € na mesec, če me spomin ne vara. Ponudniki gotovo dnevno delajo harakirije, ker enostavno ne zdržijo cenovnega pritiska :D
Japonska ima zelo visoke odstotke notranjega prometa (znotraj japonske), tako da se jim manj pozna na stroških.

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Nemški Telekom omejuje internet

Odgovor Napisal/-a Atoll » 28. Apr 2013 ob 00:38

Pa pixelated video pobere manj pasovne širine :D
Cord cutter.

Uporabniški avatar
AndraZ
Faca
Prispevkov: 126
Pridružen: 25. Sep 2006 ob 16:04
T-2: Še nimam
Paket: Že imel, bom še imel
Kraj: Žiri
Kontakt:

Re: Nemški Telekom omejuje internet

Odgovor Napisal/-a AndraZ » 28. Apr 2013 ob 02:33

strom napisal/-a:Internet ni izto kot voda, elektrika. Internet si predstavlji kakor avtocesto. Cena vinjete je enaka za vse pa ni važno koliko se po njej pelješ. A tu ti je pa pošteno? Tudi ti imaš možnosti downloadat če hočeš. Odločitev je tvoja.
Seveda vinjeta ni poštena! Pošten bi bil GPS sistem.

Po eni strani bi bilo pošteno, da bi se promet obračunaval, kot se hitrost. Po drugi pa prazno omrežje stane ravno toliko, kot polno :) Pomoje se ne splača komplicirat s tako naprednim billingom (podobno kot vinjete/cestnina vs GPS). Poleg tega je zakupljen bandwidth načeloma sorazmeren s prometom uporabnika. No zadnje čase je razna paketna ponudba in poenotenje hitrosti (oziroma odprtje do max zmožnosti liniji VDSL) vse to malo spremenilo...

Moje mnenje.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Nemški Telekom omejuje internet

Odgovor Napisal/-a atepej » 28. Apr 2013 ob 07:09

Kaj je internet? Internet is not a big truck (that you dump something on it) - internet is series of tubes.

Link: http://youtu.be/R8XSo0etBC4
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nemški Telekom omejuje internet

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Apr 2013 ob 10:07

spet tema bo zašla offtopic....

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: Nemški Telekom omejuje internet

Odgovor Napisal/-a Anubis » 28. Apr 2013 ob 12:21

Dvomim, da bo tole slo skozi, ker potem pomeni to smrt za streaming in oblacne storitve, internet bi pa butnilo na raven pred 1998. Verjetno bi se tudi se bolj intenzivno razpaslo blokiranje reklamnih serverjev ze na DNS nivoju (ces, kaj za vraga bom jaz placeval bandwidth za klinceve reklame).

infecti
Znanec
Prispevkov: 77
Pridružen: 15. Mar 2008 ob 11:36
T-2: Že imam
Paket: 40/15

Re: Nemški Telekom omejuje internet

Odgovor Napisal/-a infecti » 28. Apr 2013 ob 12:53

Tako je, negativnih ucinkov na samo gospodarstvo je kar nekaj, tako da tudi jaz ne verjamem, da bo slo to skozi. Predvsem pa dobiva Deutsche Telekom v zadnjih letih mocnejso konkurenco v kabelskih ponudnikih (Kabel Deutschland ima 8.5 mio narocnikov, Kabel BW pa 7 mio), tako da nimajo prav veliko maneverskega prostora. Poleg tega je vecinski lastnik drzava, ki pa kot receno tega ne odobrava.

Odgovori