[Naročil sem] 1/256 + obdržal ISDN

Splošni pogovori o T-2
CeroP
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 3. Okt 2006 ob 16:28
T-2: Že imam
Paket: 1M/256k
Kraj: Komenda

[Naročil sem] 1/256 + obdržal ISDN

Odgovor Napisal/-a CeroP » 3. Okt 2006 ob 16:54

Prejle sem klical na kontaktno številko in sem čist razp***en. :x

Naročil sem T-2 že pred časom ko v Komendi še ni bilo njihove centrale. Pred kratkim so mi poslali pogodbo, pa tudi centrala se je znašla med operativnimi. Pogodbo sem drugi dan oddal skupaj z vsemi potrebnimi dokumenti. To je bilo 25. 8.

Po parih dneh sem poklical, zagotovili so mi da je vse pravilno in da bodo poslali telekomu na poizvedbo. Čez nekaj časa sem spet poklical kaj se dogaja. Rečeno je bilo da se čaka odgovor od telekoma. Okej, počakam par dni, pokličem in mi rečejo da poizvedba še ni bila poslana naprej. No ja... se zmenimo da bom sedaj obravnavan prioritetno.

Odidem za 10 dni v tujino, se vrnem, pokličem ponovno, zvem da zadeva stoji na miru in da še vedno ni bila poslana poizvedba ter da bo šla zadeva v administracijo.

Ko sem poklical pred parimi minutami še vedno nič, izvedel sem samo to da mi je menda pogodba zastarala al kaj... seveda je bila stvar sporočena v administracijo.

Ne vem, z vsakim klicem nazadujem, če bo šlo tako naprej bom še nekaj časa čakal da me omrežijo. :roll:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 3. Okt 2006 ob 17:03

Ne razburjaj se, nič ni zastaralo, samo malo pozneje je bila poizvedba dana nacionalnemu operaterju. :)
Optika 100/10

CeroP
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 3. Okt 2006 ob 16:28
T-2: Že imam
Paket: 1M/256k
Kraj: Komenda

Odgovor Napisal/-a CeroP » 23. Okt 2006 ob 14:21

Aleluja

Po zadnjih informacijah pričakujem da me v tem tednu, najkasneje v drugem, pokličejo iz telekoma in sporočijo datum priklopa.

Me pa zanima... Obstaja možnost da opremo dvigneš sam in potem tudi sam priklopiš zadevo? Nekak se mi ne da več čakat... sploh pa ne vem kako bom brez interneta v worst case scenario (5 dni :cry: )

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 23. Okt 2006 ob 14:41

Ja, najavi se in se zmeni za opremo. Sej ni nobena znanost tole priklopit, tudi če nisi rocket scientist. :)
Optika 100/10

tomi
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 24. Okt 2006 ob 19:16
T-2: Še nimam

kakšen je priklop s strani T2?

Odgovor Napisal/-a tomi » 24. Okt 2006 ob 19:22

Zdravo,

čez nekaj dni pridejo iz TS zamenjat razcepnik (1/256 + ISDN + IPTV).

Ali moram nato čakat T2 tehnika ali lahko ostalo priklopim tudi sam, če pridem po opremo na Brnčičevo?
Ali obstajajo kakšna navodila za priklop in kaj storiti, če zadeva nato ne deluje? (sej nisem ravno analfabet, fural spectruma od 1984 in pcja od 1988 dalje...)
Sedaj imam na siolu enak paket (brez tv) in imam zadevo iz modema vezano na svoj ruter, ker rabim wlan za notebooka v spalnici. Kam priklopit ruter oziroma kam aminota? Ruter je pa level one wbr 3405tx.

Tnx

Tomi

CeroP
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 3. Okt 2006 ob 16:28
T-2: Že imam
Paket: 1M/256k
Kraj: Komenda

Odgovor Napisal/-a CeroP » 24. Nov 2006 ob 17:01

Pri meni še vedno nič, minil 3. mesec od datuma poslane pogodbe.

1. 11. je bila poslana zahteva za priklop na Telekom.
Še velja da imajo 15 delovnih dni da opravijo preklop?

Na živce mi gre namreč, da preklapljajo vse okrog mene, čeprav so poslali pogodbe kasneje.

CeroP
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 3. Okt 2006 ob 16:28
T-2: Že imam
Paket: 1M/256k
Kraj: Komenda

Odgovor Napisal/-a CeroP » 12. Dec 2006 ob 14:08

Okej... Zdej mi je pa zavrel :x :x :x :x :x


Sem se pozanimal o datumih pri meni...

25.8. poslana pogodba
28.8. prejeta pogodba -pokličem če je vse ok - odgovor: DA, gre na poizvedbo
28.8 -> 4.10 čakam na pozitivni odgovor poizvedbe s strani telekom, menda telekom zavlačuje
4.10. pokličem zakaj še nič, odgovor - ni pravlino izpolnjena pogodba, manjka podpis za IP-telefonijo, ki je sploh nisem naročil. Priznajo napako, grem na poizvedbo.
10.10 pozitiven odgovor na poizvedbo, čakam na zahtevo za preklop, ki naj bi jo poslali isti dan
1.11. zahteva resnično poslana na telekom

do danes... se ni zgodilo nič. Kadar pokličem slišim isti stavek... bomo poslali administraciji, pokličte konec tedna.

Ok, danes pokličem malo jezen. Oseba na helpdesku mi reče naj pokličem na telekom zakaj zamujajo, pa da bo poslala naprej za opremo nekaj... tega dela nisem razumel.

Pokličem na telekom in me tam stric najprej nahruli kaj sploh kličem!!! Potem mi postreže z datumi ki jih že vem in pa da naj se T-2 zmeni s tehniki o datumu priklopa!!!

Pokličem nazaj na T-2 kjer dobim tale stavek.... Očitno ste padli v neko vmesno stanje: Prej je telekom določeval datum priklopa, sedaj pa ga mi določimo.

Administracija na T-2 je NESPOSOBNA!!!

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Krypto » 12. Dec 2006 ob 14:43

Dejansko se je vmes zamenjal RUO (referenčna pogodba). Prej je telekom določal ure priklopa, zdaj pa to počne T-2 + roki so se spremenili.
Če hočeš rešit svoj problem, pa kontaktirej dobro vilo (NN) na PM.

lp

Uporabniški avatar
scythe
Faca
Prispevkov: 105
Pridružen: 2. Okt 2006 ob 10:32
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO

Odgovor Napisal/-a scythe » 12. Dec 2006 ob 14:55

CeroP napisal/-a:Okej... Zdej mi je pa zavrel :x :x :x :x :x


Sem se pozanimal o datumih pri meni...

25.8. poslana pogodba
28.8. prejeta pogodba -pokličem če je vse ok - odgovor: DA, gre na poizvedbo
28.8 -> 4.10 čakam na pozitivni odgovor poizvedbe s strani telekom, menda telekom zavlačuje
4.10. pokličem zakaj še nič, odgovor - ni pravlino izpolnjena pogodba, manjka podpis za IP-telefonijo, ki je sploh nisem naročil. Priznajo napako, grem na poizvedbo.
10.10 pozitiven odgovor na poizvedbo, čakam na zahtevo za preklop, ki naj bi jo poslali isti dan
1.11. zahteva resnično poslana na telekom

do danes... se ni zgodilo nič. Kadar pokličem slišim isti stavek... bomo poslali administraciji, pokličte konec tedna.

Ok, danes pokličem malo jezen. Oseba na helpdesku mi reče naj pokličem na telekom zakaj zamujajo, pa da bo poslala naprej za opremo nekaj... tega dela nisem razumel.

Pokličem na telekom in me tam stric najprej nahruli kaj sploh kličem!!! Potem mi postreže z datumi ki jih že vem in pa da naj se T-2 zmeni s tehniki o datumu priklopa!!!

Pokličem nazaj na T-2 kjer dobim tale stavek.... Očitno ste padli v neko vmesno stanje: Prej je telekom določeval datum priklopa, sedaj pa ga mi določimo.

Administracija na T-2 je NESPOSOBNA!!!
uuu...tole pa že res malo predolgo traja... :evil: Upam da te bojo čim prej priklopili :!: Jaz sem glih danes povedal T-2 ko so me klicali da pridejo priklopiti 28.12 in če nebo delalo v cca 1-2 dneh ODSTOPIM od pogodbe in mi bojo nazaj zrihtali ADSL! Oni ženski iz T-2 se je kr glas tresel :lol:
Slika

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 318
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 12. Dec 2006 ob 15:01

Pri meni pa je takole :

30.10.2006 telekom pozitivno odgovori na poizvedbo
13.11.2006 T-2 pošlje naročilo na telekom z predvidenim datumom priklopa 27.11.2006
telekom ne potrdi tega datuma
čakam
Vsaka čast "Navadni Nimda" se trudi po svojih najboljših močeh.
Vprašanje: Kaj če "Navadni Nimda" svojega rednega dela zaradi posredovanj in pomoči NAM ne opravi in zaradi NAS pade v nemilost pri svojemu ŠEFU?

T-2 NI samo "Navadni Nimda", človek se vpraša kaj delajo ostali.
Slika
Slika FTTH

CeroP
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 3. Okt 2006 ob 16:28
T-2: Že imam
Paket: 1M/256k
Kraj: Komenda

Odgovor Napisal/-a CeroP » 29. Dec 2006 ob 13:02

Eh še vedno nič...

Kje ima T-2 svojo administracijo? Sem že sit pregovarjanja s študenti in vedno istega stavka: "Bom poslal v administracijo"

Bom šel osebno obiskat to administracijo, ker mi je že dovolj te ignorance. Sploh se nočejo potruditi zame :roll:

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 318
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 29. Dec 2006 ob 13:05

Preden se odpraviš v Ljubljano, Brnčičeva
prosi "Navadni Nimda" z zasebnim sporočilom, za pomoč.
On je kot Miklavž,Božiček in Dedek Mraz v eni osebi, vedno pripravljen pomagat. In to skoraj 100% uspešno
Slika
Slika FTTH

CeroP
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 3. Okt 2006 ob 16:28
T-2: Že imam
Paket: 1M/256k
Kraj: Komenda

Odgovor Napisal/-a CeroP » 29. Dec 2006 ob 13:19

NN sem že prosil za pomoč, rekel mi je da lahko urgira na administracijo, kar je tudi storil, vendar ni odziva. Enako so mi rekli na helpdesku.

Se bom po praznikih odpravil na Brnčičevo in zaropotal v administraciji, če bom prišel blizu.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 29. Dec 2006 ob 14:46

Če ni bilo odziva, mi daj cifro spet, bom bolj naglas vprašal. Tudi med prazniki, če je treba!
Optika 100/10

CeroP
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 3. Okt 2006 ob 16:28
T-2: Že imam
Paket: 1M/256k
Kraj: Komenda

Odgovor Napisal/-a CeroP » 17. Jan 2007 ob 16:33

Hvala NM, ti nisem hotel težit med prazniki.


Danes je končno prišel Telekomov tehnik in mi zamenjal spliter ter odnesel modem, kar tako se je prikazal, o tem me ni nihče obvestil.

Od T-2 me ni poklical nihče - rečeno je bilo da se bo monter od T-2 pojavi v istih urah kot telekomov - očitno pri meni to spet ne drži.

Koliko časa ponavadi mine da se oglasi T-2 tehnik. Se mi dozdeva da bom sedaj 3 dni brez neta.


Hvala bogu za nezaščitena wireless omrežja ;)

Odgovori